Saros Körfezi

Saros Körfezi

Son dakika saros körfezi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan saros körfezi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan saros körfezi haber sayfamızda...

Saros Körfezi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 369 saros körfezi haberi bulunmuştur.
Saros FSRU Limanı için açılan imar planları iptali davası reddedildi
Saros FSRU Limanı için açılan imar planları iptali davası reddedildiEdirne'nin Keşan ilçesine bağlı Sazlıdere ve Gökçetepe köyleri arasındaki Saros Körfezi kıyısına BOTAŞ tarafından yapımı devam eden Saros Likit Doğalgaz Taşıma Yükleme Limanı (FSRU) ve Kara Boru Hattı için açılan imar planlarının iptali davası Edirne İdare Mahkemesi’nce reddedildi.
25.01.2022Gündem
Bakan Varank'tan doğal gaz kısıtlaması açıklaması
Bakan Varank'tan doğal gaz kısıtlaması açıklamasıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, İstanbul Mobilya Fuarı'nın açılış programında yaptığı konuşmada, muhalefetin enerji kısıntısı konusundaki tavırlarını eleştirdi.
24.01.2022Haberler
Bakan Varank'tan doğal gaz kısıtlaması açıklaması
Bakan Varank'tan doğal gaz kısıtlaması açıklamasıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, İstanbul Mobilya Fuarı'nın açılış programında yaptığı konuşmada, muhalefetin enerji kısıntısı konusundaki tavırlarını eleştirdi.
24.01.2022Ekonomi
Az önce deprem mi oldu? Nerede, kaç şiddetinde deprem oldu Kandilli
Az önce deprem mi oldu? Nerede, kaç şiddetinde deprem oldu KandilliVan'da korkutan deprem. Kandilli ve AFAD tarafından yapılan ölçümlere göre Van'da sabah saatlerinde deprem meydana geldi. AFAD verilerine göre 3.9 büyüklüğünde olan deprem; Kandilli ölçümlerine göre 4.2 olarak açıklandı. İşte meydana gelen son depremler.
24.12.2021Gündem
Yunan ve Bulgarlar, Edirne’den konut alıyor
Yunan ve Bulgarlar, Edirne’den konut alıyorEdirne'de döviz kurlarının artmasıyla birlikte kente gelen Yunan ve Bulgarlar, giyim ve yiyecek sektörünün yanında emlak piyasasını da hareketlendirmeye başladı. Özellikle Yunanistan'da yaşayan Türk soydaşların Edirne'den çok sayıda konut aldığını söyleyen Edirne Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Serhat Çeker, "Bulgaristan'dan gelenler özellikle köyden ev istiyorlar ve bahçeli olmasını tercih ediyorlar. Yunanistan'dan gelenler genelde ticari düşünüyorlar. Örneğin 5-6 tane bir artı bir daire alıp onları kiraya veriyorlar" diye konuştu.
18.12.2021Emlak
Bilim insanlarının denizlerde araştırmasından korkutan sonuç
Bilim insanlarının denizlerde araştırmasından korkutan sonuçİstanbul Üniversitesi Su Bilimleri Fakültesi'nde görev yapan 5 araştırmacı, Yunus-S araştırma gemisi Marmara, Ege ve Karadeniz'de 21 günlük seferini tamamladı. Araştırmanın ilk bulgularını anlatan İstanbul Üniversitesi Su Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Saadet Karakulak, "Araştırmalarımız sonrası Ağustos ayında Batı Karadeniz'de gerçekleşen sel olaylarıyla birlikte karasal bütün çöplerin denize geldiğini gördük. Denizde en çok plastikle karşılaşmaktayız. Bu kirliliğin canlılar üzerinde de etkileri var. Biz bu süreci düzgün yönetemediğimiz takdirde balıkçılık kaynaklarımızı kaybedeceğiz." dedi. Araştırmanın  verileri Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Örgütü (FAO) ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na sunacak.
18.11.2021Gündem
Enez Deniz Gümrük Kapısı bölge ekonomisi ve turizmine katkı sağlayacak
Enez Deniz Gümrük Kapısı bölge ekonomisi ve turizmine katkı sağlayacakTürkiye'nin Avrupa'ya açılan kapısı Edirne'de, kara ve demir yolu gümrük kapılarının ardından Enez ilçesinde yapılan deniz gümrük kapısının ülke ekonomisine ve turizme önemli ölçüde katkı sağlaması bekleniyor.
30.10.2021Ekonomi
NATO savaş gemileri, 'Nusret-2021 Davet Tatbikatı' için Çanakkale'de
NATO savaş gemileri, 'Nusret-2021 Davet Tatbikatı' için Çanakkale'deÇanakkale ve Saros Körfezi’nde 18-28 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek 'Nusret-2021 Davet Tatbikatı' için NATO’ya bağlı 4'ü yabancı, 5 savaş gemisi Nara Limanı'na yanaştı. Art arda gelen ve güvenlik nedeniyle Türk Sahil Güvenlik botlarının eşlik ettiği savaş gemileri, boğazda hareketlilik yarattı.
16.10.2021Gündem
Çanakkale'de palamut bolluğu balıkçıların yüzünü güldürüyor
Çanakkale'de palamut bolluğu balıkçıların yüzünü güldürüyorÇanakkale'de, 1 Eylül'de başlayan av sezonunda balıkçıların tezgahlarında palamut bolluğu yaşanıyor.
15.09.2021Ekonomi
Turizmde yeni trend; mesafeli konaklama
Turizmde yeni trend; mesafeli konaklamaKoronavirüsün hayatın birçok alanında alışkanlıkları değiştirdiğini ve tüm sektörlerde olduğu gibi konaklama sektörünün de pandemi şartlarına uygun olarak dönüştüğünü söyleyen Marisstone Hotel Genel Müdürü Mehmet Kovuk, Virüs salgını ile değişen müşteri talepleriyle ilgili çeşitli araştırmalar yaptık. Burada gördük ki artık aileler kalabalık ve iç içe konaklama yerine birbirlerine daha mesafeli alanlara sahip olmak istiyorlar dedi.
10.09.2021Tatil
Piri Reis haritasındaki Gökçetepe Tabiat Parkında tatil imkanı
Piri Reis haritasındaki Gökçetepe Tabiat Parkında tatil imkanıEdirne'de, Saros Körfezi kıyısında bulunan koylardan Gökçetepe Tabiat Parkı, tatil yapmak isteyenlere doğa ve denizi bir arada sunuyor. Yeşil ve mavinin buluştuğu koyda, çadır kamp imkanı, bungalov evlerinin yanı sıra, taş odalardan yapılmış Marissa Otel'de 5 yıldızlı konforunda tatil imkanı sunulduğunu belirten Gökçetepe Tabiat Parkı işletmecilerinden turizmci Kadir Haliloğlu, koyun Piri Reis'in haritasında yer aldığını ve bu nedenle tarihi bir konumu olduğunu söyledi.
19.08.2021Tatil
Tam 6 kilo! 900 liradan satışa sunuldu
Tam 6 kilo! 900 liradan satışa sunulduÇanakkale’de Saros Körfezi'nde avlanan 6 kiloluk sırtıkara, toplam 900 lira fiyatla satışa sunuldu.
13.08.2021Ekonomi
‘Revize edilmezse Marmara boğulur’
‘Revize edilmezse Marmara boğulur’Ergene Nehri ve Ergene Havzası’nın kurtarılması için hayata geçirilen derin deşarj projesine yönelik endişeler devam ediyor.
25.07.2021Gündem
Saros Körfezi'ne ilgi yeni yatırımlarla arttı
Saros Körfezi'ne ilgi yeni yatırımlarla arttıEge Denizi'nin kuzeydoğusunda yer alan Saros Körfezi sahillerine ilgi, yeni yatırımlar sayesinde her geçen gün artıyor.
22.07.2021Ekonomi
Köpeğe işkence yaptı! ‘Boğazına bir şey kaçmıştı, onu çıkarıyordum’ dedi
Köpeğe işkence yaptı! ‘Boğazına bir şey kaçmıştı, onu çıkarıyordum’ dediEdirne’de kamping işletmeciliği yapan E.G.’nin köpeğini döverek işkence yaptığı anlar, güvenlik kamerasına yansıdı. Şikayet üzerine gözaltına alınan E.G., "Boğazına bir şey kaçmıştı, ben onu çıkarıyordum” diye kendini savundu.
16.07.2021Gündem
AKINCI, 15 Temmuz için havalandı! 'Saygı uçuşu'
AKINCI, 15 Temmuz için havalandı! 'Saygı uçuşu'Bayraktar AKINCI, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anısına yaptığı "Saygı Uçuşu"nu tamamladı.
15.07.2021Gündem
Marmara’daki kirlilik tahmin edilemeyecek kadar yüksek!
Marmara’daki kirlilik tahmin edilemeyecek kadar yüksek!Marmara Denizi’nde çevre felaketine neden olan müsilaj (deniz salyası), ilkbahar dönemindeki kadar olmasa da etkisini halen sürdürüyor.
7.07.2021Gündem
‘Dolum iskelesi Saros’u bitirir’
‘Dolum iskelesi Saros’u bitirir’Saros Körfezi’ne yapılan doğal gaz dolum iskelesi projesinin ÇED olumlu raporu ikinci kez iptal edildi. Devam eden projeye ilişkin uzmanlar, “Saros Körfezi’nindeki ekosistemi öldürür” uyarısı yapıyor
2.07.2021Gündem
Bakan Dönmez doğal gaz yatırımlarıyla ilgili bilgi verdi
Bakan Dönmez doğal gaz yatırımlarıyla ilgili bilgi verdiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Bu yıl içerisinde, yetişmezse önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde Karadeniz'de keşif amaçlı bir sondaj daha planlayabiliriz. O bölge verimlilik açısından ciddi potansiyel içeren bir bölge. Eğer mevcut veriler gibi bir veriyle karşılaşırsak kuzeybatıda yer alan sahada da bir keşif açıklama imkanımız olabilir." dedi.
28.06.2021Ekonomi
Saros yaşıyor!
Saros yaşıyor!İki ay önce balıkçıların ağ gözeneklerini kaplayacak kadar yoğun olan deniz salyasının körfezin girdaplı akıntı sistemiyle güneye yönelerek dağıldığı tahmin edilirken, besin tuzlarıyla zengin sularda balık sürülerinin görülmesi sevinç uyandırdı
23.06.2021Gündem
Tarihi mirası bile etkiledi
Tarihi mirası bile etkilediÇanakkale Boğazı’na dalan uzmanlar, Birinci Dünya Savaşı batıklarının müsilajdan yoğun etkilendiğini belirlerken boğaz çıkışından itibaren kendi kendini temizleme özelliği olan Saros Körfezi’ne doğru etkinin azaldığını gördü
22.06.2021Gündem
Tehdit yayılıyor! Çanakkale Boğazı'nın Ege çıkışında müsilaj görüldü
Tehdit yayılıyor! Çanakkale Boğazı'nın Ege çıkışında müsilaj görüldüMarmara Denizi'nde yayılım gösteren ve son günlerde Çanakkale Boğazı'nın Ege çıkışında diplerde de gözlemlenen müsilajın (deniz salyası) küçük tekneler için tehdit oluşturduğu belirtildi.
18.06.2021Gündem
Denizin Kovid-19’u
Denizin Kovid-19’uMüsilaj, Saros Körfezi’nin Kömür Koyu açıklarındaki mercanları dahi sardı.
13.06.2021Gündem
Tehdit katlandı! 'Marmara lağıma dönüşecek'
Tehdit katlandı! 'Marmara lağıma dönüşecek'Ağır kimyasal yükünü Ege’ye taşıyan Ergene Nehri’nin kurtarılması için başlatılan derin deşarj projesi, Marmara’yı da kirlettiği gerekçesiyle eleştiriliyor. Uzmanlar, Marmara’ya yönelik tehdidi artıran projenin durdurulması görüşünde
12.06.2021Gündem
Saros Körfezi’nde yakalanan dev kılıç balığı ilgi odağı oldu
Saros Körfezi’nde yakalanan dev kılıç balığı ilgi odağı olduÇanakkale'de, Saros Körfezi'ndeki Gökçeada açıklarında avlanan ve Edirne'nin Keşan ilçesinde bir balık restoranı tarafından satın alınarak bahçesinde sergilenen yaklaşık 3 metre uzunluğunda ve 90 kilo ağırlığındaki kılıç balığı, görenlerin ilgi odağı oldu.
11.06.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Saros Körfezi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.