Savunma Sanayii Başkanı

Savunma Sanayii Başkanı

Son dakika Savunma Sanayii Başkanı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Savunma Sanayii Başkanı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Savunma Sanayii Başkanı haber sayfamızda...

Savunma Sanayii Başkanı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.265 savunma sanayii başkanı haberi bulunmuştur.
Bakan Muş'tan ihracat açıklaması
Bakan Muş'tan ihracat açıklamasıTicaret Bakanı Mehmet Muş, “İhracatımız geçen yılın kasım ayına göre yüzde 33,4'lük artışla 21,5 milyar dolar seviyesinde gerçekleşmiş ve Cumhuriyet tarihinin en yüksek aylık ihracat değeri kaydedilmiştir. Ayrıca, son 12 aylık ihracat değerimiz olan 221 milyar dolar da yeni bir rekordur. Hedefimiz, Ar-Ge ve inovasyona dayalı üretim ve ihracat yoluyla dış ticaret açığını düşürerek cari açık konusunu gündemimizden kalıcı olarak çıkarmak" dedi.
5.12.2021Uzmanpara
Bakan Muş: Cumhuriyet tarihinin en yüksek aylık ihracat değeri kaydedildi
Bakan Muş: Cumhuriyet tarihinin en yüksek aylık ihracat değeri kaydedildiTicaret Bakanı Mehmet Muş, “İhracatımız geçen yılın kasım ayına göre yüzde 33,4'lük artışla 21,5 milyar dolar seviyesinde gerçekleşmiş ve Cumhuriyet tarihinin en yüksek aylık ihracat değeri kaydedilmiştir. Ayrıca, son 12 aylık ihracat değerimiz olan 221 milyar dolar da yeni bir rekordur. Hedefimiz, Ar-Ge ve inovasyona dayalı üretim ve ihracat yoluyla dış ticaret açığını düşürerek cari açık konusunu gündemimizden kalıcı olarak çıkarmak" dedi.
5.12.2021Ekonomi
‘Türk SİHA’larına ilgi büyüyor’
‘Türk SİHA’larına ilgi büyüyor’Türk savunma sanayii, son 10 yıl içinde açık ve örtülü ambargolar ile engelleme girişimlerine rağmen yükselişini sürdürdü.
5.12.2021Gündem
Selçuk Bayraktar'ın acı günü
Selçuk Bayraktar'ın acı günüBursa'da TIR’a arkadan çarpan otomobilin sürücüsü Muratcan Kaya (21) ile yanındaki 3 kişi yaşamını yitirdi. İHH İnsani Yardım Vakfı personeli olan Kaya’nın İstanbul’dan, yanındaki 3 gönüllüyle birlikte kentteki bir programa katılmak için yola çıktığı belirtildi. Öte yandan, T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar da Twitter hesabından 'Çok sevdiğim mühendis kardeşim Tarık Kesekçi, Hâkk'a yürüdü. AKINCI'da birlikte çok sabahladık. Seni çok özleyeceğim kardeşim..." mesajını paylaştı.
27.11.2021Ekonomi
İsmail Demir, EYDEP kapsamında yürütülen çalışmaları anlattı
İsmail Demir, EYDEP kapsamında yürütülen çalışmaları anlattıCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Türk savunma sektöründeki firmalara yol göstermek, "firmaları bir üst lige taşımak" amacıyla hayata geçirdikleri Endüstriyel Yetkinlik Değerlendirme ve Destekleme Programı (EYDEP) ile bugüne dek 500'den fazla firmanın değerlendirildiğini, çalışmaların sürdüğünü bildirdi.
21.11.2021Ekonomi
İsmail Demir, Vizyoner Genç KÖK Programı'nın tanıtımında konuştu
İsmail Demir, Vizyoner Genç KÖK Programı'nın tanıtımında konuştuCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı (SSB) İsmail Demir, "Vizyoner Genç KÖK Programı"nın, Türkiye'nin küresel güç olma vizyonuna önemli katkı sağlayacağını belirtti.
20.11.2021Teknoloji
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir açıkladı!  HÜRJET'e yeni özellik geliyor
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir açıkladı! HÜRJET'e yeni özellik geliyorCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Türk savunma sanayisinin Hava Kuvvetleri'nin yeteneklerini en üst seviyede tutmak için çalışmalarını sürdürdüğünü bildirdi.
19.11.2021Teknoloji
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir: Türkiye kendisini ispatlamış durumda
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir: Türkiye kendisini ispatlamış durumdaCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "Bugün Türkiye, küresel tedarikçilerin çıkardığı tüm zorluklara ve uyguladığı gizli-açık ambargolara rağmen, milli çıkarlarını koruma doğrultusunda yapması gereken harekatları kimseye muhtaç olmadan yapabilir durumda ve bu konuda kendisini ispatlamış durumdadır." dedi.
18.11.2021Ekonomi
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir öğrencilerle buluştu
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir öğrencilerle buluştuCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, bütün sanayi ekosisteminde bir başarı elde etmeden bunun sürdürülebilir olmayacağını ifade ederek, "Şu anda geldiğimiz nokta bize bir öz güven aşılamalı." dedi.
18.11.2021Haberler
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir öğrencilerle buluştu
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir öğrencilerle buluştuCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, bütün sanayi ekosisteminde bir başarı elde etmeden bunun sürdürülebilir olmayacağını ifade ederek, "Şu anda geldiğimiz nokta bize bir öz güven aşılamalı." dedi.
18.11.2021Ekonomi
Son dakika: Türkiye ile İspanya arasındaki kritik zirve başladı!
Son dakika: Türkiye ile İspanya arasındaki kritik zirve başladı!Türkiye-İspanya Hükümetlerarası 7. Zirvesi, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İspanya Başbakanı Pedro Sanchez başkanlığında başladı.
17.11.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İspanya Başbakanı Sanchez ile bir araya geldi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İspanya Başbakanı Sanchez ile bir araya geldiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İspanya Hükümet Başkanı Pedro Sanchez'i Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde resmi törenle karşıladı.
18.11.2021Siyaset
TUSAŞ İletişim Başkanı Serdar Demir, kazada hayatını kaybetti
TUSAŞ İletişim Başkanı Serdar Demir, kazada hayatını kaybettiTürk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ. (TUSAŞ)  Kurumsal Pazarlama ve İletişim Başkanı Serdar Demir (44) Ankara'nın Kızılcahamam ilçesindeki trafik kazasında yaşamını yitirdi.
14.11.2021Gündem
SSB Başkanı Demir: 'Yerli üreticilerimize güvendikçe sonuç aldığımızı göreceğiz'
SSB Başkanı Demir: 'Yerli üreticilerimize güvendikçe sonuç aldığımızı göreceğiz'Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, yerli ürün önceliğinin her alanda mutlaka Türkiye'nin bir numaralı gündemi olması gerektiğini belirterek, "Yerli üreticilerimize güvendikçe, onlara imkan sağladıkça, biraz da sabırlı oldukça buradan sonuç aldığımızı göreceğiz. Savunma sanayisi bunun bir örneği." dedi.
13.11.2021 Teknoloji
SAHA EXPO’ya damga vurdular! İşte dikkat çeken kareler
SAHA EXPO’ya damga vurdular! İşte dikkat çeken karelerTürkiye'nin en büyük sanayi kümesi SAHA İstanbul'un düzenlediği SAHA EXPO Savunma Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı başladı. Fuarda savunma sanayiinde milli teknolojik sistemler sergileniyor, sektörün nabzını tutan çeşitli paneller de düzenleniyor. 30 ülkeden 80 yabancı firmayla birlikte toplam 500 katılımcı yer alıyor. SAHA EXPO Savunma Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı, 13 Kasım'a kadar hibrit olarak yani hem fuar alanında hem de dijital ortamda gerçekleştirilecek, 15 Kasım'da sanal fuara dönüşecek.
13.11.2021Teknoloji
Savunmada gurur verici seviyedeyiz
Savunmada gurur verici seviyedeyizSavunma sanayiinde yerlilik ve millilik oranının yüzde 80’e ulaştığını belirten Bakan Akar, “TSK artık dünyada çok az sayıda ordunun edinebileceği yüksek teknolojili avantajlara kavuşmuştur. Geldiğimiz seviye gurur verici” dedi.
12.11.2021Siyaset
Macaristan Başbakanı, Türkiye'ye ait tarihi eserleri Erdoğan'a iade etti
Macaristan Başbakanı, Türkiye'ye ait tarihi eserleri Erdoğan'a iade ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Macaristan Başbakanı Viktor Orban'ı resmi törenle karşıladı. Orban, Macaristan'da 2016 yılında güvenlik güçleri tarafından ele geçirilen ve Türkiye'ye ait olduğu belirlenen 101 parça tarihi eseri Cumhurbaşkanı Erdoğan'a iade etti.
11.11.2021Siyaset
MUFS sistemi dikkatleri üzerine topladı
MUFS sistemi dikkatleri üzerine topladıTürkiye'nin en büyük sanayi kümesi SAHA İstanbul'un düzenlediği SAHA EXPO Savunma Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı, İstanbul Fuar Merkezi’nde başladı. Fuarda çok sayıda savunma sanayi aracı görücüye çıkarken 20 metre boyundaki (Mikro Uydu Fırlatma Sistemi) MUFS sistemi dikkatleri üzerine topladı.
11.11.2021Teknoloji
Bakan Akar: TSK dünyada az sayıda ordunun edinebileceği yüksek teknolojiye sahip
Bakan Akar: TSK dünyada az sayıda ordunun edinebileceği yüksek teknolojiye sahipTürkiye'nin en büyük sanayi kümesi SAHA İstanbul'un düzenlediği SAHA EXPO Savunma Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı'nda konuşan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "TSK artık dünyada çok az sayıda ordunun edinebileceği  yüksek teknolojili avantajlara kavuşmuştur.  Savunma Sanayi kuruluşumuzun sahip olduğu nitelikli insan kaynağı ve oluşturduğu ekosistem ille geldiğimiz seviye gerçekten gurur vericidir" dedi.
11.11.2021Gündem
İKA’da seri üretim başlıyor
İKA’da seri üretim başlıyorCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, “İnsansız kara araçları (İKA) yolculuğumuz başlayalı epey oldu. Ama şunu belirtmeliyim ki burada ilerlememizin hızını yeterli görmüyorum. Artık önümüze yeni hedefler koymalıyız. Amacımız sürpriz etkisi yapabilecek teknolojileri sahaya vermek” dedi.
10.11.2021Siyaset
Türkiye'nin insansız kara araçları seri üretime hazırlanıyor
Türkiye'nin insansız kara araçları seri üretime hazırlanıyorTürk savunma sanayisi, güvenlik güçlerinin hizmetine sunulacak hafif, orta ve ağır sınıf insansız kara araçlarının seri üretimine başlıyor.
9.11.2021Haberler
Türkiye'nin insansız kara araçları seri üretime hazırlanıyor
Türkiye'nin insansız kara araçları seri üretime hazırlanıyorTürk savunma sanayisi, güvenlik güçlerinin hizmetine sunulacak hafif, orta ve ağır sınıf insansız kara araçlarının seri üretimine başlıyor.
9.11.2021Teknoloji
Türk savunma sanayisi "tam bağımsızlık" hedefine ilerliyor
Türk savunma sanayisi "tam bağımsızlık" hedefine ilerliyorTürk savunma sanayisi, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) liderliğinde son yıllarda gelişimini artırarak sürdürüyor.
7.11.2021Teknoloji
Yerli S-400 SİPER! Bu görüntüler ilk kez paylaşıldı
Yerli S-400 SİPER! Bu görüntüler ilk kez paylaşıldıCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir'in 'S-400 ayarında bir yerli hava savunma sistemine doğru gidiyoruz. 5 yıl içinde bu kademeleri doldura doldura gideceğiz' dediği SİPER'le ilgili test görüntüleri paylaşıldı. İsmail Demir açıklamasında, 'Hava savunma sistemlerimizin yolculuğuna devam ediyoruz. Adım adım bu yolculukta çeşitli kademelerdeki sistemlerimizi devreye koyduk ve şu anda daha ileriye doğru kademelere olan yolculuğumuzda SİPER'e doğru hedeflerimize yürüyoruz.' dedi.
6.11.2021Haberler
Son dakika... Yerli S-400 SİPER! Bu görüntüler ilk kez paylaşıldı
Son dakika... Yerli S-400 SİPER! Bu görüntüler ilk kez paylaşıldıCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir'in 'S-400 ayarında bir yerli hava savunma sistemine doğru gidiyoruz. 5 yıl içinde bu kademeleri doldura doldura gideceğiz' dediği SİPER'le ilgili test görüntüleri paylaşıldı. İsmail Demir açıklamasında, 'Hava savunma sistemlerimizin yolculuğuna devam ediyoruz. Adım adım bu yolculukta çeşitli kademelerdeki sistemlerimizi devreye koyduk ve şu anda daha ileriye doğru kademelere olan yolculuğumuzda SİPER'e doğru hedeflerimize yürüyoruz.' dedi.
6.11.2021Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

Savunma Sanayii Başkanı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.