Şeker Pancarı

Şeker Pancarı

Son dakika şeker pancarı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan şeker pancarı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan şeker pancarı haber sayfamızda...

Şeker Pancarı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 410 şeker pancarı haberi bulunmuştur.
Suçüstü yakalandılar! "Burayı korumanın tek bir yolu var"
Suçüstü yakalandılar! "Burayı korumanın tek bir yolu var"Türkiye'nin ikinci büyük gölü olan ve 'flamingo cenneti' olarak bilinen Tuz Gölü’nde son aylarda açılan kaçak kuyulara jeoloji yüksek mühendisi Nurcan Özdemir, tepki gösterdi.
19.05.2022Gündem
Rafine Şeker Nedir, Zararları Nelerdir? Rafine Şeker Nelerde Var?
Rafine Şeker Nedir, Zararları Nelerdir? Rafine Şeker Nelerde Var?Şeker sebze, meyve, süt ve süt ürünleri, tahıllar ve kuru yemişlerin içinde doğal şekilde bulunur. Doğal şekerler ise, ticari kullanım için bazı işlemlerden geçirilerek rafine şeker içeren gıdalar da üretilir. Sofra şekeri olarak da bildiğimiz küp ya da toz şeker, fruktoz içeren mısır şurupları rafine şeker örnekleri arasında yer alır. Rafine şeker nedir, zararları nelerdir sizler için derledik.
17.04.2022Eğitim
Bakan Kirişçi'den 'şeker stoku' açıklaması
Bakan Kirişçi'den 'şeker stoku' açıklamasıSon günlerde herkesi ilgilendiren gıda arzı güvenliği konusu olduğuna dikkat çeken Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, şeker stokları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
16.04.2022Ekonomi
Kar bereketi tarlada göründü
Kar bereketi tarlada göründüÜlke çapında yaşanan kar yağışları, üretici bölgelerde hububat verimine destek olurken, baharlık ekimler için de çiftçileri heveslendiriyor.
26.03.2022Ekonomi
Yıldız Dağları Nerede? Yüksekliği Ve Coğrafi Özellikleri Nelerdir?
Yıldız Dağları Nerede? Yüksekliği Ve Coğrafi Özellikleri Nelerdir?Yıldız dağları, sıklıkla merak edilen dağlardan biridir. Özellikle kullanım anlamı açısından da önem teşkil eden konular arasındadır. Bu bakımdan Yıldız dağlarının nerede olduğunu öğrenebilir ve coğrafi özellikleri hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Yıldız dağları nerede? Yüksekliği ve coğrafi özellikleri nelerdir detaylarıyla derledik.
21.03.2022Eğitim
Türkşeker pancar avans fiyatını artırdı
Türkşeker pancar avans fiyatını artırdıTürkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. (Türkşeker), pancar üreticisini artan girdi maliyetleri karşısında korumak için daha önce 1 tonda 800 TL olarak açıklanan 2022 yılı pancar avans baz alım fiyatının 1 tonda 1000 TL olarak güncellediğini bildirdi.
16.03.2022Ekonomi
MHP Genel Başkan Yardımcısı Kamil Aydın'dan Erzurum mesajı
MHP Genel Başkan Yardımcısı Kamil Aydın'dan Erzurum mesajıMHP Genel Başkan Yardımcısı Erzurum Milletvekili Kamil Aydın TBMM genel kurulunda yaptığı konuşmada Erzurum için yapılan hizmetler için teşekkür ederken, şehrin talihini değiştirecek hizmetler için de hükümetten destek istedi.
12.03.2022Siyaset
Şeker Pancarı Nedir, Nerede Yetişir? Kısaca Faydaları Nelerdir?
Şeker Pancarı Nedir, Nerede Yetişir? Kısaca Faydaları Nelerdir?Şeker pancarı nedir birçok kişi tarafından merak edilen besinlerden biridir. Özellikle kullanım alanının da fazla olmasından dolayı sık sık araştırılan besinler arasındadır. Bu bakımdan Şeker pancarı nedir öğrenebilir ve buna göre kullanmayı tercih edebilirsiniz. Şeker pancarı nedir, nerede yetişir? Kısaca faydaları nelerdir tüm detayları ile sizler için derledik.
22.02.2022Sağlık
Bakan Pakdemirli: Tarımsal kuraklıkla alakalı paket hazırladık
Bakan Pakdemirli: Tarımsal kuraklıkla alakalı paket hazırladıkTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 2021 yılında ciddi bir kuraklıkla mücadele edildiğini belirterek, "Tarımsal kuraklıkla alakalı paket hazırladık. 2,8 milyar TL'lik desteğimizi çiftçimizle buluşturduk" dedi.
18.02.2022Ekonomi
Çiftçiyi rahatlatan çifte indirim geldi
Çiftçiyi rahatlatan çifte indirim geldiGübre ve yem fiyatlarına gelen indirimin özellikle süt üretimi ve baharlık ekimi yapılan ürünlerde üretici üzerindeki girdi maliyeti baskısını azaltması bekleniyor.
18.02.2022Ekonomi
Uzman isim uyardı! 'Kamyonlarla taşınan kar, gölleri zehirliyor'
Uzman isim uyardı! 'Kamyonlarla taşınan kar, gölleri zehirliyor'Türkiye Tabiatını Koruma Derneği (TTKD) bilim danışmanı, göl uzmanı emekli öğretim görevlisi Dr. Erol Kesici, Türkiye'de son dönemde birçok belediyenin kamyonlarla doğal göllere kar taşıdığını belirterek, karla mücadelede kullanılan kimyasallar ve tuzun su kaynaklarını zehirlediğini açıkladı.
7.02.2022Gündem
TZOB Başkanı Bayraktar'dan elektrik fiyatlarıyla ilgili açıklama
TZOB Başkanı Bayraktar'dan elektrik fiyatlarıyla ilgili açıklamaTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, tarımsal sulamada yaşanılan sorunların yanı sıra elektrik fiyatlarının da çiftçiler için ciddi bir sorun haline geldiğini belirterek, "Acilen elektrikte uygulanmakta olan yüzde 18 KDV oranı artan maliyetler karşısında ezilen çiftçilerimiz için yüzde 1'e indirilmelidir." dedi.
7.02.2022Ekonomi
Bakan Pakdemirli: Belediyemizin tarıma ekstra kaynak ayırması bizleri mutlu eder
Bakan Pakdemirli: Belediyemizin tarıma ekstra kaynak ayırması bizleri mutlu ederİzmir'de gerçekleştirilen 17. Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı açılışında konuşan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tarıma büyük kaynak ayırdıklarını ifade ederek, belediyelere de "Belediyemizin de ekstra kaynak ayırması bizleri mutlu eder. Ancak burada yapılan işlerin ayak izlerinin daha belirgin olmasını arzu ediyoruz. Biz yapılan işlerde alkışlamasını biliriz" mesajı gönderdi.
2.02.2022Ekonomi
TDP Genel Başkanı Sarıgül: Biz, Atatürk milliyetçisi bir partiyiz
TDP Genel Başkanı Sarıgül: Biz, Atatürk milliyetçisi bir partiyizTürkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, "Biz sol bir parti değiliz, sağ bir parti değiliz. Biz Atatürk milliyetçisi olan, bayrağına, toprağına, ulusal birliğine bağlı bütün yurttaşlarımızı saygıyla sevgiyle buluşturacak olan bir partiyiz" dedi.
14.01.2022Siyaset
Bakan Pakdemirli: Son 50 yılda sel, fırtına ve kuraklık afetleri 5 kat daha arttı
Bakan Pakdemirli: Son 50 yılda sel, fırtına ve kuraklık afetleri 5 kat daha arttıTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, son 50 yılda sel, fırtına ve kuraklık afetlerinin 5 kat daha arttığını söyledi.
7.01.2022Gündem
Letonya Hakkında Bilgiler; Letonya Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Letonya Hakkında Bilgiler; Letonya Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıLetonya, Avrupa'nın kuzeyinde yer alan 3 Baltık ülkesinden biridir. Resmi adı Letonya Cumhuriyetidir. Ülke, 1991 yılında Sovyetler Birliğinin dağılmasının ardından bağımsızlığını ilan etti. 2004 yılında NATO ve Avrupa Birliğine üye olan Letonya, güçlü bir ekonomiye sahiptir. Letonya Cumhuriyeti hakkında bilgileri sizin için derledik.
6.01.2022Tatil
Tahıllar ve diğer bitkisel ürünler bir önceki yıla göre azaldı
Tahıllar ve diğer bitkisel ürünler bir önceki yıla göre azaldıÜretim miktarları, 2021 yılında bir önceki yıla göre tahıllar ve diğer bitkisel ürünlerde yüzde 13,4 azalırken, sebzelerde yüzde 1,8, meyveler, içecek ve baharat bitkilerinde yüzde 5,4 oranında artış gösterdi.
30.12.2021Ekonomi
Pancar üreticisinin fiyat bekleyişi sürüyor
Pancar üreticisinin fiyat bekleyişi sürüyorŞeker pancarı çiftçileri, 2022 yılı için henüz açıklanmayan taban fiyattan dolayı tohumu toprakla buluşturmakta tedirginlik yaşıyor.
28.12.2021Ekonomi
GÜBRETAŞ’tan bazı gübreler için ortalama yüzde 20 indirim kararı
GÜBRETAŞ’tan bazı gübreler için ortalama yüzde 20 indirim kararıGÜBRETAŞ, bitki beslemede önemli yer tutan yavaş salınımlı gübreler ile damla sulama ve yaprak gübrelerinde ilkbahar sezonu öncesi ortalama yüzde 20 indirim uygulandığını açıkladı.
24.12.2021Ekonomi
Aksaray'da yer altı suyu çekildi, yüzey yarıkları oluştu
Aksaray'da yer altı suyu çekildi, yüzey yarıkları oluştuAksaray'da, bilinçsiz tarımsal sulama ve kuraklık nedeniyle yer altı su seviyesinin gün geçtikçe azalmasıyla toprağın çökmesi sonucu yüzey yarıkları oluştu. Aksaray Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Hatim Elhatip, yarıklardan birinin 300 metre uzunluğunda, 5 metre eninde ve 15 metre derinliğinde olduğunu belirtip, ''Beslenme zayıfladığından dolayı bölgede yer altı suları 100 metreye kadar çekildi hatta bazı bölgelerde 100 metrenin de altına iniyor. Yer altı sularının aşırı kullanımının nedeni, bazı çiftçilerimizin geleceğini düşünmeden sularımızı aşırı kullanmaya yönelmesidir'' dedi.
25.11.2021Haberler
Aksaray'da yer altı suyu çekildi, yüzey yarıkları oluştu
Aksaray'da yer altı suyu çekildi, yüzey yarıkları oluştuAksaray'da, bilinçsiz tarımsal sulama ve kuraklık nedeniyle yer altı su seviyesinin gün geçtikçe azalmasıyla toprağın çökmesi sonucu yüzey yarıkları oluştu. Aksaray Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Hatim Elhatip, yarıklardan birinin 300 metre uzunluğunda, 5 metre eninde ve 15 metre derinliğinde olduğunu belirtip, ''Beslenme zayıfladığından dolayı bölgede yer altı suları 100 metreye kadar çekildi hatta bazı bölgelerde 100 metrenin de altına iniyor. Yer altı sularının aşırı kullanımının nedeni, bazı çiftçilerimizin geleceğini düşünmeden sularımızı aşırı kullanmaya yönelmesidir'' dedi.
25.11.2021Gündem
Erzincan'da kuraklığa rağmen şeker pancarında 300 bin ton rekolte bekleniyor
Erzincan'da kuraklığa rağmen şeker pancarında 300 bin ton rekolte bekleniyorErzincanlı çiftçiler, kuraklığa rağmen bu yıl şeker pancarında 300 bin ton rekolte bekliyor.
18.11.2021Ekonomi
Destek ve teşviklerle Ağrı'daki çiftçiler şeker pancarı üretimini artırdı
Destek ve teşviklerle Ağrı'daki çiftçiler şeker pancarı üretimini artırdıTarım ve hayvancılığın yaygın yapıldığı Ağrı'da son yıllarda devlet ile özel sektörün destek ve teşvikleriyle şeker pancarı üretimine yönelen çiftçiler, ülke ekonomisine katkı sağlıyor.
31.10.2021Ekonomi
Tahıl ve sebzede bu yıl üretimin azalacağı tahmin edildi
Tahıl ve sebzede bu yıl üretimin azalacağı tahmin edildiTürkiye'de üretim miktarının bu yılın ikinci tahmininde geçen yıla göre, tahıllar ve diğer bitkisel ürünlerde yüzde 12, sebzelerde yüzde 0,2 azalacağı, meyveler, içecek ve baharat bitkilerinde yüzde 4,6 artış göstereceği öngörüldü.
25.10.2021Ekonomi
Artık aldığımız nefes bile değişecek
Artık aldığımız nefes bile değişecekParis İklim Anlaşması sonrası hayatımız tümden değişecek. Attığımız adıma, aldığımız nefese kadar yeni bir dönem başlayacak. Yeni bir kalkınma modeli geliştirilecek...
26.01.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Şeker Pancarı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.