Selçuklu

Selçuklu

Son dakika Selçuklu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Selçuklu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Selçuklu haber sayfamızda...

Selçuklu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.743 selcuklu haberi bulunmuştur.
Yapılarda gelenekle gelecek birleşecek
Yapılarda gelenekle gelecek birleşecekCumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemize uzunca bir süredir hakim olan çirkin, ruhsuz, kimliksiz yapı inşası dönemini sona erdirerek, gelenekle geleceği harmanlayan yeni bir devri başlatmayı hedefliyoruz” dedi
10.04.2021Siyaset
Ezeli düşman geliyor!
Ezeli düşman geliyor!Ogün Kaptanoğlu, ‘Uyanış: Büyük Selçuklu’nun oyuncu kadrosuna dahil oldu.
10.04.2021Cadde
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Çok daha büyük bir zenginliği barındırıyor' deyip duyurdu: Başlatıyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Çok daha büyük bir zenginliği barındırıyor' deyip duyurdu: BaşlatıyoruzGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beykoz Cam ve Billur Müzesi Açılış Töreni'nde konuşma yaptı. 'Gelenek ve geleceği harmanlayan yeni bir devri başlatıyoruz' diyen Erdoğan, 'Aile ile temeli güçlendirilmemiş, eğitimle kalıcı hale getirilmemiş, kültür sanatla tahkim edilmemiş bir kalkınmanın bizi götüreceği yer zevksizliktir, sevgisizliktir, nobranlıktır, bataklıktır.' ifadelerine yer verdi.
9.04.2021Siyaset
'Uyanış: Büyük Selçuklu'da Melikşah'a ezeli düşman geliyor
'Uyanış: Büyük Selçuklu'da Melikşah'a ezeli düşman geliyorTRT 1'de pazartesi akşamları yayınlanan ‘Uyanış: Büyük Selçuklu’ dizisine Ogün Kaptanoğlu dahil oluyor. Kaptanoğlu, Melikşah’la düşman olan amcaoğlu 'Turanşah' karakteriyle ekranlara gelecek.
9.04.2021Cadde
Ahlat'ın anıt mezarları, dünyaya tanıtılacak
Ahlat'ın anıt mezarları, dünyaya tanıtılacakBitlis'in Ahlat ilçesinde bulunan ve dünyanın en büyük Türk-İslam mezarlığı olarak nitelendirilen Selçuklu Meydan Mezarlığı'nın mezar taşları, hazırlanan Tarihin Görgü Tanıkları Ahlat Mezar Taşları Ayağa Kalkıyor projesi ile dünyaya tanıtılacak. 163 bin 491 euroluk projenin 14 ay süreceğini ve ilçenin tanıtımına büyük katkı sağlayacağını belirten Ahlat Doğa ve Kültürel Mirası Yaşatma Derneği Başkanı Samet Adıyaman, projenin bir ortağının İtalya'nın Lecce kentindeki Belediyeler Birliği Derneği olduğunu, hazırlanacak olan kısa film ve çekimlerin de Avrupa'nın çeşitli ülkelerine tanıtım amaçlı gönderileceğini söyledi.
8.04.2021Tatil
Turizm potansiyelini güçlendirmek için "Mardin Turizm Platformu" oluşturuldu
Turizm potansiyelini güçlendirmek için "Mardin Turizm Platformu" oluşturulduİnanç ve kültür turizminin önemli noktalarından biri olan Mardin'in turizm potansiyelini güçlendirmek amacıyla "Mardin Turizm Platformu" kuruldu. Valilik, Büyükşehir Belediyesi, Artuklu Üniversitesi ve Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) öncülüğünde oluşturulan platformun tanıtımı amacıyla DİKA hizmet binasında toplantı gerçekleştirildi.
6.04.2021Tatil
Konya'da koronavirüse rağmen eğlenceye 321 bin lira ceza, 2 gözaltı
Konya'da koronavirüse rağmen eğlenceye 321 bin lira ceza, 2 gözaltıKonya'da koronavirüs tedbirleri kapsamında mühürlenen 2 eğlence mekanındaki 51 kişiye 321 bin 300 lira ceza uygulandı. Eğlence mekanlarından sorumlu 2 kişi, cumhuriyet savcısı talimatıyla 'mühür bozma' ile 'bulaşıcı hastalıklara ilişkin tedbirlere aykırı davranma’ suçlarından adli işlem başlatılması için gözaltına alındı.
6.04.2021Gündem
Uyanış Büyük Selçuklu 27. son bölüm tek parça full izle! Uyanış Büyük Selçuklu 28. yeni bölüm...
Uyanış Büyük Selçuklu 27. son bölüm tek parça full izle! Uyanış Büyük Selçuklu 28. yeni bölüm...Uyanış Büyük Selçuklu 27. son bölümüyle izleyeni ekrana kitlemeyi başardı. Sevilen dizide Melikşah'a karşı gelen Tekiş sonunda bastırılmıştır. Öte yandan turna, babası hakkındaki gerçekleri öğrenmeye çok yaklaşmıştır. Peki, Uyanış Büyük Selçuklu 28. bölüm fragmanı yayımlandı mı?
5.04.2021Cadde
Tabakhane Nedir? Tabakhanede Ne Yapılır, Neden Kokar?
Tabakhane Nedir? Tabakhanede Ne Yapılır, Neden Kokar?Tabakhane herkes tarafından duyulan bir mekandır. Tabakhanenin tam olarak ne olduğu ve orada ne yapıldığı pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Bu konuda birçok söz bulunmasından kaynaklı olarak, kişiler araştırma yaparak bilgi edinmek istiyor. Tabakhane nedir? Tabakhanede ne yapılır, neden kokar? Konularıyla alakalı sizlere fayda sağlayacak bilgiler derledik.
5.04.2021Eğitim
Melik Tekiş kimdir, nasıl öldü? Uyanış Büyük Selçuklu Tekiş'i oynayan Atılgan Gümüş kim, nereli?
Melik Tekiş kimdir, nasıl öldü? Uyanış Büyük Selçuklu Tekiş'i oynayan Atılgan Gümüş kim, nereli?Tekiş kim ve ne zaman, nasıl öldü sorusu Uyanış Büyük Selçuklu dizisini izleyenler tarafından araştırılıyor. Alparslan'ın ikinci oğlu Melik Tekiş, kardeşi Melikşah ile yaşadığı fikir çatışması ile dizide ön plana çıkıyor. Dizinin takipçileri, 'Uyanış Büyük Selçuklu Melik Tekiş kimdir, gerçek adı nedir?' sorularını araştırıyor. İşte, Melik Tekiş hayatı...
5.04.2021Cadde
Konya'da şok baskın! 1 gecenin bedeli toplam 611 bin lira
Konya'da şok baskın! 1 gecenin bedeli toplam 611 bin liraKonya'da polisin düzenlediği operasyonda, koronavirüs tedbireri kapsamında daha önce mühürlenen 2 eğlence mekanındaki 63 kişi ile kumarhaneye dönüştürülen iş yerindeki 34 kişiye, toplam 611 bin 100 lira ceza uygulandı.
5.04.2021Gündem
Aliağa’ya tarih kokan meydan
Aliağa’ya tarih kokan meydanAliağa Belediyesi, tarihi kervan yollarının üzerinde bulunan Helvacı Mahallesi kent meydanını tarihi ve kültürel mirasa atıfla yeniden düzenlemek için proje hazırladı. Helvacı Meydanı, düzenleme çalışmalarıyla doğal ve tarihi dokusu bozulmadan, tarihe ve kültürel mirasa atıfla Aliağa’nın ve bölgenin simge meydanlarından biri haline getirilecek. Meydan projesi içinde yer alan Osmanlı ve Selçuklu mimarisinden izler taşıyan saat kulesi de büyük ilgi görecek. Hazırlanan Helvacı Tarihi Kent Meydanı projesinin yapım ihalesi 21 Nisan’da yapılacak.
4.04.2021Ege
Fatih Dönmez, Konya'da değerlendirmelerde bulundu
Fatih Dönmez, Konya'da değerlendirmelerde bulunduEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Konya'nın Karapınar ilçesinde yapımı devam eden, "dünyanın en büyük güneş enerjisi santrali olması" planlanan tesiste 2 yıl içerisinde 1000 megavatlık kurulu güce ulaşmayı hedeflediklerini bildirdi.
2.04.2021Ekonomi
İstanbul'da pavyonda yakalandı, polisi görünce kaçmaya başladı
İstanbul'da pavyonda yakalandı, polisi görünce kaçmaya başladıPendik'te koronavirüs tedbirleri kapsamında yapılan denetimlerde ihbar üzerine bir lokantaya baskın düzenlendi. İş yerinin içkili lokanta ruhsatıyla pavyon olarak çalıştırıldığı belirlenirken, içeride bulunanların kimlik sorgulamalarında iş yeri aşçısının koronavirüs temaslısı olduğu ortaya çıktı. Öte yandan polisleri gören bazı kadınların da mekandan kaçmaya çalıştığı görüldü.
1.04.2021Haberler
İstanbul'da pavyonda yakalandılar, polisi görünce kaçmaya başladılar
İstanbul'da pavyonda yakalandılar, polisi görünce kaçmaya başladılarPendik'te koronavirüs tedbirleri kapsamında yapılan denetimlerde ihbar üzerine bir lokantaya baskın düzenlendi. İş yerinin içkili lokanta ruhsatıyla pavyon olarak çalıştırıldığı belirlenirken, içeride bulunanların kimlik sorgulamalarında iş yeri aşçısının koronavirüs temaslısı olduğu ortaya çıktı. Öte yandan polisleri gören bazı kadınların da mekandan kaçmaya çalıştığı görüldü. İşte haberin ayrıntıları...
1.04.2021Gündem
Miri Arazi Nedir? Miri Arazi Türleri Ve Özellikleri Nelerdir?
Miri Arazi Nedir? Miri Arazi Türleri Ve Özellikleri Nelerdir?Devlet hazinesine ait olan tüm topraklara miri arazi ismi verilir. Osmanlı ve Selçuklu dönemlerinde kullanılmaya başlayan bu terim ise, günümüzde "devlet arazisi" olarak da bilinir. Mülkiyeti devlete ait olan miri arazilerin intifa hakkı ise gerçek ve tüzel kişilere ihale edilebilir. Miri arazi nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
31.03.2021Eğitim
Yaşar Yılmaz Anadolu'nun kaçırılmış eserlerinin izini sürüyor
Yaşar Yılmaz Anadolu'nun kaçırılmış eserlerinin izini sürüyorYaşar Yılmaz’ın kaleme aldığı Anadolu’nun Gözyaşları, büyük çoğunluğu 1830-1922 yılları arasında Anadolu’nun çeşitli bölgelerinden farklı yöntemlerle yurtdışına götürülmüş, şimdilerde ABD ve Avrupa’daki müzelerde sergilenen tarihi eserlerin bugüne kadar hazırlanmış en kapsamlı envanterini sunuyor.
30.03.2021Kültür Sanat
Uyanış Büyük Selçuklu 26. son bölüm izle! Uyanış Büyük Selçuklu 27. yeni bölüm fragmanı...
Uyanış Büyük Selçuklu 26. son bölüm izle! Uyanış Büyük Selçuklu 27. yeni bölüm fragmanı...Uyanış Büyük Selçuklu 26. son bölüm ekrana geldi. Dizide, Melikşah Tekiş'in ihanetinden emin olmuş ve harekete geçmiştir. Öte yandan Terken, erkek çocuğa hamile olduğunu öğrenir, bunu kullanacaktır. Sevilen dizi Uyanış Büyük Selçuklu'nun 27. yeni bölüm fragmanı bekleniyordu. İşte, detaylar...
29.03.2021Cadde
Hasan Sabbah nasıl öldü? Hasan Sabbah tarihte kimdir? İşte, Hasan Sabbah hayatı
Hasan Sabbah nasıl öldü? Hasan Sabbah tarihte kimdir? İşte, Hasan Sabbah hayatıUyanış Büyük Selçuklu Hasan Sabbah karakteri gündemde yer alıyor. Tarihte Hasan Sabbah kimdir sorusu vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Büyük Selçuklu Devleti padişahlarından Sencer ve Muhammet Tapar döneminde büyük sıkıntılar yaratan isimlerden olan Hasan Sabbah, hem nizari ismaililerin hem de suikastçiler olarak bilinen Haşhaşilere bağlı fidailer asker grubunun kurucusuydu. Büyük devlet adamlarına yönelik suikastları ile bilinen Hasan Sabbah ve tarikatı uzun süre Büyük Selçuklu devletine büyük zorluklar yaşatmıştır. Peki Hasan Sabbah kimdir, tarihte nasıl öldü?
29.03.2021Gündem
Uyanış Büyük Selçuklu Başulu Hatun kimdir, kim oynuyor? Başulu Hatun rolünü oynayan Pınar Töre kimdir, nereli?
Uyanış Büyük Selçuklu Başulu Hatun kimdir, kim oynuyor? Başulu Hatun rolünü oynayan Pınar Töre kimdir, nereli?Başulu Hatun tarihte kimdir? Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Başulu rolü ile dikkatleri üzerine çeken Pınar Töre hayatı son günlerin en çok araştırılanları arasında. Aynı zamanda Sultan Sencer'in annesi olan Başulu, dizinin kilit karakterlerinden biriydi. Peki, Başulu Hatun tarihte kimdir, nasıl öldü?
29.03.2021Cadde
Şaşkınlık yarattı! Tuzla'da sular çekilince ortaya çıktı
Şaşkınlık yarattı! Tuzla'da sular çekilince ortaya çıktıMarmara Denizi'ndeki suların çekilmesinden dolayı, M.Ö 74 yılında Roma toprağı olan ve tarihte birçok imparatorluğun kültürüne ev sahipliği yapan Tuzla'da, tarihi kalıntılar su üstüne çıktı. Tuzla Belediyesi’nin destekleri ile tarih üzerine çalışmalar yapan ve Tuzla Tarihi kitabının yazarı Tarihçi Mustafa Özdemir, ortaya çıkan sıralı kayalıkların, liman kalıntıları olabileceğini belirtti.
28.03.2021Haberler
Şaşkınlık yarattı! Tuzla'da sular çekilince ortaya çıktı
Şaşkınlık yarattı! Tuzla'da sular çekilince ortaya çıktıMarmara Denizi'ndeki suların çekilmesinden dolayı, M.Ö 74 yılında Roma toprağı olan ve tarihte birçok imparatorluğun kültürüne ev sahipliği yapan Tuzla'da, tarihi kalıntılar su üstüne çıktı. Tuzla Belediyesi’nin destekleri ile tarih üzerine çalışmalar yapan ve Tuzla Tarihi kitabının yazarı Tarihçi Mustafa Özdemir, ortaya çıkan sıralı kayalıkların, liman kalıntıları olabileceğini belirtti.
28.03.2021Gündem
Hacip (Hacib) Nedir? Türk İslam Devletlerinde Hacip Görevleri Nelerdir?
Hacip (Hacib) Nedir? Türk İslam Devletlerinde Hacip Görevleri Nelerdir?Eski Türk devletlerinde kullanılan bir kelime olarak Hacip öne çıkıyor. Özellikle İslam devletlerindeki görevleri üzerinden merak edilen bir sözcüktür. Peki Hacip (hacib) nedir? Türk İslam devletlerinde hacip görevleri nelerdir? İşte bu konu hakkında merak edilenler.
26.03.2021Eğitim
Son Dakika Haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşlara döviz ve altın çağrısı! 30 Haziran'a kadar...
Son Dakika Haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşlara döviz ve altın çağrısı! 30 Haziran'a kadar...Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi'nde konuştu. Vatandaşlara çağrıda bulunan Erdoğan, 'Son birkaç gündür piyasalarda yaşanan dalgalanmalar, Türkiye ekonomisinin temellerini gerçek dinamiklerini, taşıdığı potansiyeli ve yarınını yansıtmıyor. Vatandaşlarımızın evlerindeki döviz ve altını çeşitli finansla araçlarına yatırarak, ekonomiye ve üretime kazandırmalarını istiyorum. İş insanlarımıza da, 30 Haziran'a kadar devam eden varlık barışından yararlanarak, yurt dışındaki kaynaklarını ülkemize getirebileceklerini tekrar hatırlatıyorum.' dedi.
24.03.2021Siyaset
Komşuların kanlı kavgası! Kalemi yüzüne sapladı
Komşuların kanlı kavgası! Kalemi yüzüne sapladıKahramanmaraş'ta Halk Eğitim Merkezi’nde öğretmenlik yapan Esra Gündeş M. (41), oturdukları sitenin bahçesinde komşusu Nimet Çokbüyük (41) ile tartıştı. Tartışmanın ardından darp raporu alan Nimet Çokbüyük, şikayetçi olmak için polis merkezine gitti. Şikayet üzerine eşi ile birlikte karakola gelen Esra Gündeş M. yeniden çıkan tartışmada elindeki kalemi polislerin gözü önünde Çokbüyük'ün yüzüne sapladı. Kalemin gözünün 1.5 santimetre altına girdiğini belirten Nimet Çokbüyük, "Kör olabilirdim" derken, yaşananlar hem sitenin hem de karakolun güvenlik kameralarınca kaydedildi.
23.03.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Uyanış: Büyük SelçukluKonyakoronavirüspavyoncumhurbaşkanı

Selçuklu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.