Sendika

Sendika

Son dakika sendika haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sendika gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sendika haber sayfamızda...

Sendika

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.125 sendika haberi bulunmuştur.
TT çalışanlarına seyyanen 850 TL
TT çalışanlarına seyyanen 850 TLTürk Telekom ile Türkiye Haber-İş Sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesine göre sendikalı çalışanların ücretlerine, bu yılı kapsayan ilk 6  aylık dönem için seyyanen 850 lira zam yapılacak.
3.09.2021Ekonomi
Bakan Bilgin'den '3600 ek gösterge' açıklaması
Bakan Bilgin'den '3600 ek gösterge' açıklamasıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 3600 ek gösterge sorununu sözleşmeyle kayıt altına aldıklarını belirterek, "Bütün memurlar için fiili bir sorun olan ek gösterge meselesini çözüme kavuşturacağız. Şimdi onun çalışma programını hazırlıyoruz." dedi.
2.09.2021Ekonomi
Sendika ve dernek yöneticileriyle görüştü
Sendika ve dernek yöneticileriyle görüştüİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kamu Süresiz Sözleşmeli Memurlar Derneği Başkanı Adem Atacan ve Kamu Çalışanları Hak  Sendikaları Konfederasyonu (Hak-Sen) Genel Başkanı Ayhan Çivi ile görüştü.
29.08.2021Siyaset
Türk Metal’in zam teklifi ilk 6 ay % 29.57
Türk Metal’in zam teklifi ilk 6 ay % 29.57Türk Metal Sendikası, Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası’yla (MESS) yapacakları toplu iş sözleşmesi için tekliflerini açıkladı.
27.08.2021Ekonomi
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
25.08.2021Oyun
Memur ve emeklinin beklediği zam haberi geldi! İşte yeni maaşlar...
Memur ve emeklinin beklediği zam haberi geldi! İşte yeni maaşlar...Toplu sözleşme görüşmeleri uzlaşmayla sonuçlandı. Memur ve memur emeklisi maaşı 2022’de yüzde 5+7, 2023’te de yüzde 8+6 artırılacak. Enflasyon, bu artış oranlarını geçerse memura enflasyon farkı da verilecek. İşte memurun alacağı zamlı maaşlar...
24.08.2021Haberler
Seyyanen zam ne demek? Seyyanen zam kimleri kapsıyor, verilecek mi?
Seyyanen zam ne demek? Seyyanen zam kimleri kapsıyor, verilecek mi?Seyyanen zam yapılacak mı? Memur ve memur emeklisi için zam görüşmeleri sona erdi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin memur zammını açıkladı. Peki, seyyanen zam beklentileri karşılık buldu mu? Seyyanen zam nedir?
24.08.2021Ekonomi
Memura %5+7 zam
Memura %5+7 zamToplu sözleşme görüşmeleri uzlaşmayla sonuçlandı. Memur ve memur emeklisi maaşı 2022’de yüzde 5+7, 2023’te de yüzde 8+6 artırılacak. Enflasyon, bu artış oranlarını geçerse memura enflasyon farkı da verilecek.
24.08.2021Ekonomi
Öğretmenler 40 bin ek atama istiyor
Öğretmenler 40 bin ek atama istiyorAtama yapılmasını isteyen öğretmenler, dün Ankara Ulus’ta bir araya geldi.
24.08.2021Eğitim
Memur ve memur emeklisinin zam oranı belli oldu
Memur ve memur emeklisinin zam oranı belli olduHükümet ile memur sendikaları arasında 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde sağlanan anlaşmaya göre, memur ve memur emeklilerinin maaşlarına 2022'nin ilk altı ayı yüzde 5, ikinci altı ayı yüzde 7, 2023'ün ilk altı ayı yüzde 8, ikinci altı ayı yüzde 6 ve enflasyon farklarından oluşan zam yapıldı.
23.08.2021Uzmanpara
Son dakika: Memur ve emeklinin zam oranı belli oldu
Son dakika: Memur ve emeklinin zam oranı belli olduHükümet ile memur sendikaları arasında 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde sağlanan anlaşmaya göre, memur ve memur emeklilerinin maaşlarına 2022'nin ilk altı ayı yüzde 5, ikinci altı ayı yüzde 7, 2023'ün ilk altı ayı yüzde 8, ikinci altı ayı yüzde 6 ve enflasyon farklarından oluşan zam yapıldı.
23.08.2021Ekonomi
Görevimiz Tehlike 5 filmi konusu ve oyuncu kadrosu! Görevimiz Tehlike 5 filmi kaç yılında çekildi?
Görevimiz Tehlike 5 filmi konusu ve oyuncu kadrosu! Görevimiz Tehlike 5 filmi kaç yılında çekildi?Bu akşam TRT 1 ekranında izleyici ile buluşacak olan Görevimiz Tehlike 5 filmi hakkında araştırmalar devam ediyor. Çekimlerine 2014 yılında başlanan Görevimiz Tehlike 5 filmi Avusturya'nın Viyana kentinde çekildi. İşte Görevimiz Tehlike 5 filmi konusu ve oyuncu kadrosu...
21.08.2021Cadde
Test zorunluluğu 6 Eylül’de başlıyor
Test zorunluluğu 6 Eylül’de başlıyorGenelgeye göre, konser, sinema ve tiyatro gibi etkinlikler ile özel araç hariç şehirler arası yolculuklar için PCR testi istenecek. Vali ve kaymakamlar diğer toplu etkinlik ve faaliyetler için de test zorunluluğu getirebilecek
21.08.2021Gündem
Almanya'da grev tekrar başlıyor
Almanya'da grev tekrar başlıyorAlman Makinistler Sendikası, Alman Demiryolları (Deutsche Bahn) ile yapılan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından ülke genelinde ikinci kez grev kararı aldı.
20.08.2021Dünya
Almanya’da makinistler yeniden greve gidecek
Almanya’da makinistler yeniden greve gidecekAlman Makinistler Sendikası (GDL), Alman Demiryolları (Deutsche Bahn) ile yapılan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından ülke genelinde ikinci kez grev kararı aldı.
20.08.2021Ekonomi
Kamu-Sen, memurlar için sunulan zam teklifinin yenilemesini istedi
Kamu-Sen, memurlar için sunulan zam teklifinin yenilemesini istediTürkiye Kamu-Sen, hükümetin memur zam teklifini yenilemesini talep etti.
16.08.2021Ekonomi
Memurun zam pazarlığı devam ediyor! Taraflar ikinci kez bir araya gelecek
Memurun zam pazarlığı devam ediyor! Taraflar ikinci kez bir araya gelecekYaklaşık 6 milyon memur ve memur emeklisinin merakla beklediği zam görüşmeleri devam ediyor. Taraflar bugün ikinci kez bir araya gelecek. Bu görüşmede hükümet tarafının teklif vermesi bekleniyor.
12.08.2021Ekonomi
Almanya'da makinistler grev kararı aldı
Almanya'da makinistler grev kararı aldıAlman Makinistler Sendikası (GDL), Alman Demiryolları (Deutsche Bahn) ile yapılan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından ülke genelinde grev kararı aldı.
10.08.2021Ekonomi
Orman yangınlarına ilişkin STK'lerden ortak açıklama
Orman yangınlarına ilişkin STK'lerden ortak açıklamaTürkiye'nin önde gelen meslek örgütü, sendika konfederasyonları ve sivil toplum örgütleri (STK) yaptıkları ortak açıklamada, orman yangınlarıyla mücadelede imkanlar ölçüsünde devletin ve milletin yanında olduklarını bildirdi.
4.08.2021Ekonomi
Küba sokaklarında ‘değişim’ talebi
Küba sokaklarında ‘değişim’ talebiKüba’da 11 Temmuz’da San Antonio de los Banos kentinde başlayan hükümet karşıtı gösteriler bir anda ülke geneline yayıldı... İnternet aracılığıyla örgütlenerek sokağa çıkan göstericiler, daha iyi yaşam, daha fazla özgürlük ve değişim talep ediyor...
1.08.2021Dünya
‘Türkiye bize örnek oldu’
‘Türkiye bize örnek oldu’Tunus Meclis Başkanı Raşid el-Gannuşi, “Darbe olduğunda sokağa çıkılması gerektiğini öğrendik. Türkiye’den aldığımız ders bu. Haberi duyar duymaz dışarı çıktık” ifadelerini kullandı.
28.07.2021Dünya
Eski El Salvador Devlet Başkanı, resmen yolsuzlukla suçlandı
Eski El Salvador Devlet Başkanı, resmen yolsuzlukla suçlandıEski El Salvador Devlet Başkanı Salvador Sanchez Ceren hakkında, ülkede yürütülen yolsuzluk davasında resmi olarak suçlama yapıldı.
26.07.2021Dünya
Kamu-Sen zam talebini açıkladı
Kamu-Sen zam talebini açıkladıTürkiye Kamu-Sen, 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri kapsamında, kamu görevlileri için 600 lira seyyanen zam, 2022 yılı için yüzde 21, 2023 yılı için ise yüzde 17 artış ve refah payı talep etti.
26.07.2021Ekonomi
Gurbetçinin ilk hasadını yaptığı passifloraların kilosu 75 lira
Gurbetçinin ilk hasadını yaptığı passifloraların kilosu 75 liraAlmanya'da yaşayan Muzaffer Bilkoç (55) geçen yıl Antalya'nın Alanya ilçesinde 3 dekarı örtü altı, toplam 15 dekara passiflora (çarkıfelek meyvesi) bahçesi kurdu. Bilkoç'un bu yıl ilk hasadını yaptığı ürünler kalitesine göre kilosu toptan 40 ila 75 lira arasında alıcı bulurken, market fiyatı ise yaklaşık 100 lira oldu. Muzaffer Bilkoç, "Verimli bir sezon olacak" dedi.
24.07.2021Ekonomi
Hong Kong'da sendikacılar gözaltında
Hong Kong'da sendikacılar gözaltındaÇin'in Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nde polis, yayın yoluyla isyana teşvik suçlamasıyla 5 sendika üyesini gözaltına aldı. Yerel basındaki haberlerde, gözaltına alınan 5 kişinin Hong Kong Konuşma Terapistleri Genel Derneği üyesi olduğu belirtildi ancak polis yetkilileri, tutuklananların veya sendikanın adını vermedi.
22.07.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

memurzamAlmanyaemekligrev

Sendika ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.