Sendika

Sendika

Son dakika sendika haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sendika gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sendika haber sayfamızda...

Sendika

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.133 sendika haberi bulunmuştur.
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
18.10.2021Oyun
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Çalışma hayatının geleceğini şekillendirecek olan bizleriz
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Çalışma hayatının geleceğini şekillendirecek olan bizlerizCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Asgari ücret desteği ve kısa çalışma ödeneği gibi araçlarla istihdamı ve işçimizin emeğini koruduk. Asgari ücreti, paydaşların eşit olarak temsil edildiği asgari ücret komisyonunun kararları doğrultusunda, işçimizi enflasyona ezdirmeyecek şekilde belirledik." dedi.
14.10.2021Siyaset
Bakan Bilgin: Beyaz Bayrak uygulamasını başlatacağız
Bakan Bilgin: Beyaz Bayrak uygulamasını başlatacağızÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin "Önümüzdeki günlerde sendikal örgütlenmesi olan, sigorta ve vergi borcu olmayan işletmelerimize Beyaz Bayrak Ödülü vereceğiz. Bu kayıt dışı istihdamla mücadelenin de önünü açacaktır." dedi.
14.10.2021Ekonomi
Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın'dan '3600 ek gösterge' açıklaması
Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın'dan '3600 ek gösterge' açıklamasıMemur-Sen Genel Başkanı Yalçın, 3600 ek göstergenin kapsamına ilişkin çalışmayı başlatmak için bakanlıkla mutabakata vardıklarını belirterek, "Buna ilişkin startı kasım ayı içinde vereceğiz" dedi. 3600 ek gösterge teklifinin kendilerine ait olduğunu dile getiren Yalçın, "Toplu sözleşme kararı bize aittir. Buna ilişkin vaat Cumhurbaşkanımıza aittir. 2022 yılı içinde çalışacağız tamamlayacağız" diye konuştu.
11.10.2021Ekonomi
Fahrettin Koca'dan sağlıkçılara ödeme mesajı
Fahrettin Koca'dan sağlıkçılara ödeme mesajıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, toplu sözleşmede sabit ek ödemenin artırılması için gösterilen çabayı hatırlatarak, "Bu sabit ödemenin genel bütçeye aktarılması için çalışmalarımız devam ediyor. Daha adil bir ek ödeme için gayret gösteriyoruz." dedi.
9.10.2021Ekonomi
Üniversite yerleşkesinde ücretli HGS dönemi! Geçiş 100 lira
Üniversite yerleşkesinde ücretli HGS dönemi! Geçiş 100 liraEskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) yönetimi, Meşelik Kampüsü'nde tıp fakültesi ile eğitim bilimlerinin güzergahlarını turnikeler ve ücretli hızlı geçiş sistemi (HGS) ile ayırdı.
8.10.2021Ekonomi
Bakan Bilgin ve sendika başkanlarından ortak 'aşı' çağrısı
Bakan Bilgin ve sendika başkanlarından ortak 'aşı' çağrısıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ve 3 işçi ve işveren sendikası başkanı, yayınladıkları ortak açıklamayla vatandaşlara aşı yaptırmaları çağrısında bulundu.
30.09.2021Siyaset
3600 ek gösterge nedir? 3600 ek gösterge kimleri kapsıyor, ne zaman çıkacak?
3600 ek gösterge nedir? 3600 ek gösterge kimleri kapsıyor, ne zaman çıkacak?3600 ek gösterge ne kadar fark eder, maaşları nasıl etkiliyor? soruları gündemdeki yerini koruyor. Memurları yakından ilgilendiren 3600 ek göstergede son durum aramaları gün geçtikçe artıyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konu hakkında açıklamada bulundu. Peki, 3600 ek gösterge maaşları nasıl etkiler?
29.09.2021Ekonomi
Son dakika! Bakan Soylu'dan 'yurt' eylemleriyle ilgili açıklama
Son dakika! Bakan Soylu'dan 'yurt' eylemleriyle ilgili açıklamaİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'de son dönemde yurtlarda yer olmadığını bahane ederek 24 ildeki eylemlere 2 bin 243 kişinin katıldığını, bunlardan yalnızca 310'nun öğrenci olduğunu, bunların da tamamına yakınının yurt başvurusu olmadığını söyledi.
28.09.2021Gündem
210 kez operasyon düzenlenen kumarbazlar yine yakalandı
210 kez operasyon düzenlenen kumarbazlar yine yakalandıAdana’da pazarlama eğitimi verilen kurum görünümündeki binaya yapılan baskında tombala oynayan 70 kişiye toplam 93 bin 100 TL para cezası uygulandı. Kumar oynattığı belirlenen 2 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin daha önce de siyasi parti ve sendika adı altında kumar oynattıkları ve haklarında 210 işlem yapıldığı öğrenildi.
22.09.2021Gündem
TT çalışanlarına seyyanen 850 TL
TT çalışanlarına seyyanen 850 TLTürk Telekom ile Türkiye Haber-İş Sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesine göre sendikalı çalışanların ücretlerine, bu yılı kapsayan ilk 6  aylık dönem için seyyanen 850 lira zam yapılacak.
3.09.2021Ekonomi
Bakan Bilgin'den '3600 ek gösterge' açıklaması
Bakan Bilgin'den '3600 ek gösterge' açıklamasıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 3600 ek gösterge sorununu sözleşmeyle kayıt altına aldıklarını belirterek, "Bütün memurlar için fiili bir sorun olan ek gösterge meselesini çözüme kavuşturacağız. Şimdi onun çalışma programını hazırlıyoruz." dedi.
2.09.2021Ekonomi
Sendika ve dernek yöneticileriyle görüştü
Sendika ve dernek yöneticileriyle görüştüİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kamu Süresiz Sözleşmeli Memurlar Derneği Başkanı Adem Atacan ve Kamu Çalışanları Hak  Sendikaları Konfederasyonu (Hak-Sen) Genel Başkanı Ayhan Çivi ile görüştü.
29.08.2021Siyaset
Türk Metal’in zam teklifi ilk 6 ay % 29.57
Türk Metal’in zam teklifi ilk 6 ay % 29.57Türk Metal Sendikası, Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası’yla (MESS) yapacakları toplu iş sözleşmesi için tekliflerini açıkladı.
27.08.2021Ekonomi
Memur ve emeklinin beklediği zam haberi geldi! İşte yeni maaşlar...
Memur ve emeklinin beklediği zam haberi geldi! İşte yeni maaşlar...Toplu sözleşme görüşmeleri uzlaşmayla sonuçlandı. Memur ve memur emeklisi maaşı 2022’de yüzde 5+7, 2023’te de yüzde 8+6 artırılacak. Enflasyon, bu artış oranlarını geçerse memura enflasyon farkı da verilecek. İşte memurun alacağı zamlı maaşlar...
24.08.2021Haberler
Seyyanen zam ne demek? Seyyanen zam kimleri kapsıyor, verilecek mi?
Seyyanen zam ne demek? Seyyanen zam kimleri kapsıyor, verilecek mi?Seyyanen zam yapılacak mı? Memur ve memur emeklisi için zam görüşmeleri sona erdi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin memur zammını açıkladı. Peki, seyyanen zam beklentileri karşılık buldu mu? Seyyanen zam nedir?
24.08.2021Ekonomi
Memura %5+7 zam
Memura %5+7 zamToplu sözleşme görüşmeleri uzlaşmayla sonuçlandı. Memur ve memur emeklisi maaşı 2022’de yüzde 5+7, 2023’te de yüzde 8+6 artırılacak. Enflasyon, bu artış oranlarını geçerse memura enflasyon farkı da verilecek.
24.08.2021Ekonomi
Öğretmenler 40 bin ek atama istiyor
Öğretmenler 40 bin ek atama istiyorAtama yapılmasını isteyen öğretmenler, dün Ankara Ulus’ta bir araya geldi.
24.08.2021Eğitim
Memur ve memur emeklisinin zam oranı belli oldu
Memur ve memur emeklisinin zam oranı belli olduHükümet ile memur sendikaları arasında 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde sağlanan anlaşmaya göre, memur ve memur emeklilerinin maaşlarına 2022'nin ilk altı ayı yüzde 5, ikinci altı ayı yüzde 7, 2023'ün ilk altı ayı yüzde 8, ikinci altı ayı yüzde 6 ve enflasyon farklarından oluşan zam yapıldı.
23.08.2021Uzmanpara
Son dakika: Memur ve emeklinin zam oranı belli oldu
Son dakika: Memur ve emeklinin zam oranı belli olduHükümet ile memur sendikaları arasında 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde sağlanan anlaşmaya göre, memur ve memur emeklilerinin maaşlarına 2022'nin ilk altı ayı yüzde 5, ikinci altı ayı yüzde 7, 2023'ün ilk altı ayı yüzde 8, ikinci altı ayı yüzde 6 ve enflasyon farklarından oluşan zam yapıldı.
23.08.2021Ekonomi
Görevimiz Tehlike 5 filmi konusu ve oyuncu kadrosu! Görevimiz Tehlike 5 filmi kaç yılında çekildi?
Görevimiz Tehlike 5 filmi konusu ve oyuncu kadrosu! Görevimiz Tehlike 5 filmi kaç yılında çekildi?Bu akşam TRT 1 ekranında izleyici ile buluşacak olan Görevimiz Tehlike 5 filmi hakkında araştırmalar devam ediyor. Çekimlerine 2014 yılında başlanan Görevimiz Tehlike 5 filmi Avusturya'nın Viyana kentinde çekildi. İşte Görevimiz Tehlike 5 filmi konusu ve oyuncu kadrosu...
21.08.2021Cadde
Test zorunluluğu 6 Eylül’de başlıyor
Test zorunluluğu 6 Eylül’de başlıyor Genelgeye göre, konser, sinema ve tiyatro gibi etkinlikler ile özel araç hariç şehirler arası yolculuklar için PCR testi istenecek. Vali ve kaymakamlar diğer toplu etkinlik ve faaliyetler için de test zorunluluğu getirebilecek
21.08.2021Gündem
Almanya'da grev tekrar başlıyor
Almanya'da grev tekrar başlıyorAlman Makinistler Sendikası, Alman Demiryolları (Deutsche Bahn) ile yapılan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından ülke genelinde ikinci kez grev kararı aldı.
20.08.2021Dünya
Almanya’da makinistler yeniden greve gidecek
Almanya’da makinistler yeniden greve gidecekAlman Makinistler Sendikası (GDL), Alman Demiryolları (Deutsche Bahn) ile yapılan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından ülke genelinde ikinci kez grev kararı aldı.
20.08.2021Ekonomi
Kamu-Sen, memurlar için sunulan zam teklifinin yenilemesini istedi
Kamu-Sen, memurlar için sunulan zam teklifinin yenilemesini istediTürkiye Kamu-Sen, hükümetin memur zam teklifini yenilemesini talep etti.
16.08.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

memurvedat bilginzam3600 ek göstergeson dakika haberler

Sendika ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.