Şi Jinping

Şi Jinping

Son dakika Şi Jinping haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Şi Jinping gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Şi Jinping haber sayfamızda...

Şi Jinping

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 136 si jinping haberi bulunmuştur.
Son Dakika Haberler: Savaşın adresini verdiler! Askeri hareketlilik...
Son Dakika Haberler: Savaşın adresini verdiler! Askeri hareketlilik...Son dakika haberlerine göre; Uçak gemileri, savaş uçakları, denizaltılar derken dünyanın gözü yalnızca bir noktaya kilitlendi, ABD'nin en etkili dış politika uzmanları dünya devleri arasındaki çatışmaya diğer bölgesel büyük güçlerin de karışabileceğini söylüyor.
18.02.2021Dünya
Son dakika haberi | En korkutucu silah sahneye çıktı! Dünya kilitlendi...
Son dakika haberi | En korkutucu silah sahneye çıktı! Dünya kilitlendi...Jetler gökyüzünde kapıştı, uçak gemileri harekete geçti, savaş gemisi boğazda ilerledi ve son olarak tam 154 füze taşıyabilen dev resmen göründü. Resmi hesap Twitter adresinden fotoğrafları paylaştı, dünya halihazırda yeryüzündeki en sıcak noktayı saniye saniye izliyor.
13.02.2021Dünya
Son Dakika... Ateşe körükle gidiyor! ABD savaş gemisi bölgeye girdi...
Son Dakika... Ateşe körükle gidiyor! ABD savaş gemisi bölgeye girdi...ABD ile Çin arasındaki gerilim son haftalarda kimsenin beklemediği hızda tırmanıyor. Trump döneminde iki ülke arasında ticaret savaşları ön plana çıkarken, Biden geldiğinden beri askeri alanda her geçen gün savaşın eşiğine geliniyor. ABD bu sefer, 2 hafta kadar önce savaş uçaklarıyla gövde gösterisi yapan Çin'in sinir uçlarıyla oynayarak çok riskli bir hamle yaptı ve savaş gemisini tartışmalı karasularına soktu...
6.02.2021Dünya
Son dakika... Göstere göstere nişan aldılar!
Son dakika... Göstere göstere nişan aldılar!Dünyanın kilitlendiği noktaya ABD uçak gemisi ulaştı, savaş uçakları havada karşı karşıya geldi. ABD-Çin kapışmasında nefesler tutulurken, Amerikan donanmasının paylaştığı fotoğraf gündeme bomba gibi düştü.
2.02.2021Dünya
Son dakika...Burun buruna geldiler! Çin ve ABD uçakları bir kez daha karşı karşıya!
Son dakika...Burun buruna geldiler! Çin ve ABD uçakları bir kez daha karşı karşıya!ABD ile Çin arasındaki gerilim büyüyor. Son dönem ticaret savaşlarıyla gündeme gelen iki ülke arasında kıvılcımlar bu sefer askeri tansiyon nedeniyle çakıyor. Geçtiğimiz hafta bir USS Theodore Roosevelt'in Güney Çin Denizi'ne ulaşması ve çok sayıda Çin savaş uçağının Tayvan hava sahasını ihlal etmesiyle gerilim zirveye tırmanmıştı. Birçok uzman bu durumu Çin'in gövde gösterisi olarak yorumlarken bugün iki ülkenin silahlı güçleri bir kez daha karşı karşıya geldi...
1.02.2021Dünya
SON DAKİKA... Çin meydan okudu! ABD uçak gemisi giriş yaptı, jetler havalandı
SON DAKİKA... Çin meydan okudu! ABD uçak gemisi giriş yaptı, jetler havalandıUSS Theodore Roosevelt'in Güney Çin Denizi'ne ulaşmasıyla gerilim zirveye çıktı, Çin gövde gösterisine giriştiğini resmen duyurdu. Çok sayıda savaş uçağı Tayvan hava sahasını ihlal ederken, BBC muhabiri tatbikatın Biden için güçlü bir mesaj olduğunu bildiriyor.
26.01.2021Dünya
Son dakika... Çin'den Biden'a 22 gün sonra tebrik
Son dakika... Çin'den Biden'a 22 gün sonra tebrikÇin lideri Şi, ABD'de tarihi seçimden zaferle çıkan Joe Biden'a tebrik mesajı gönderdi.
25.11.2020Dünya
Son dakika... Ordu birlikleri işgal etti, dünya sarsıldı!
Son dakika... Ordu birlikleri işgal etti, dünya sarsıldı!Resmi televizyonun ekrana getirdiği 2 dakika 30 saniyelik video görüntüsü bölgesel fay hatlarını tetikledi. Füzelerin ateşlendiği saldırıda binlerce askerin yer aldığı bildiriliyor.
14.10.2020Dünya
Dünyayı yeni bir Soğuk Savaş mı bekliyor?
Dünyayı yeni bir Soğuk Savaş mı bekliyor?BM Genel Kurulu'nda göze çarpan ABD-Çin geriliminin yeni bir dönemi başlatıp başlatmayacağı, 3 Kasım'daki tarihi seçimlerle doğrudan bağlantılı.
23.09.2020Dünya
Son dakika: Dünya kilitlendi! Savaş uçakları havalandı...
Son dakika: Dünya kilitlendi! Savaş uçakları havalandı...ABD'ye ait özel jetin piste teker koymasından saatler sonra bu kez Çin jetleri kalkış yaptı, bunun üzerine savaş uçakları yanıt vermek için havalandı. Uluslararası haber ajansları 'acil' koduyla bildiriyor.
18.09.2020Dünya
Son dakika... Trump: Erdoğan, Putin ve Şi zehir gibi...
Son dakika... Trump: Erdoğan, Putin ve Şi zehir gibi...77 yaşındaki Demokrat rakibi Biden'ın akıl sağlığını diline dolayan ABD Başkanı, muhatap olduğu liderlerin keskin zekaya sahip olduğunu söyledi.
24.07.2020Dünya
Köpek fotoğrafıyla Çin'e mesaj! Sosyal medya çalkalandı
Köpek fotoğrafıyla Çin'e mesaj! Sosyal medya çalkalandıABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun köpeğinin Ayı Winnie ile oynarken çekilmiş bir fotoğrafını Twitter hesabından paylaşması ortalığı karıştırdı. Çin lideri Şi Jinping'e benzetilen ünlü çizgi karakterin Çin'de paylaşılması yasak.
16.07.2020Dünya
Son dakika...Şok fotoğraflar geliyor! Füzeler ateşlendi, savaş uçakları havalandı...
Son dakika...Şok fotoğraflar geliyor! Füzeler ateşlendi, savaş uçakları havalandı...Gelen son dakika haberlerine göre, Çin'in yanı başında fırlatılan füzeler dünyanın gözünü bir anda sıcak noktaya çevirdi. AP, onlarca helikopterin yanı sıra yerdeki tankların da arka arkaya ateş açtığını aktarıyor.
16.07.2020Dünya
Son dakika haberleri | Çin gözünü kararttı! Üst düzey generalden savaş sinyali...
Son dakika haberleri | Çin gözünü kararttı! Üst düzey generalden savaş sinyali...Son dakika haberlere göre, Hindistan'la bu ay içinde nükleer savaşın eşiğine gelen Çin, bu kez güney komşusuna saldırabileceğini ilan etti. Açıklamayı yapan general, 1979'da Çin’in Vietnam işgalinde görev alan ve savaş tecrübesi olan birkaç kıdemli subayından biri.
29.05.2020Dünya
Son dakika... Dünya Çin'e kilitlendi! Fotoğraflar arka arkaya geliyor
Son dakika... Dünya Çin'e kilitlendi! Fotoğraflar arka arkaya geliyorÇin Halk Siyasi Danışma Konferansı corona virüs gölgesinde gerçekleştirildi.
21.05.2020Dünya
Bu kez de ‘stoklu’ iddia!
Bu kez de ‘stoklu’ iddia!Dünya genelinde 4 milyondan fazla kişiye bulaşan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını konusunda Çin ve Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) tutumuna dair iddiaların sonu gelmiyor. Nitekim son iddia, CIA imzalı bir rapora dayanarak haber yapan “Newsweek” dergisinden geldi.
14.05.2020Dünya
Son dakika... Ve CIA devreye girdi! Şok rapor dünyayı salladı
Son dakika... Ve CIA devreye girdi! Şok rapor dünyayı salladıSon dakika haberlere göre, ABD ve Çin arasında ilan edilen corona virüs savaşında bugüne kadarki en büyük bomba patladı. CIA'e göre, Çin lideri Şi Jinping'den gelen telefon tüm dünyada salgının seyrini değiştirdi.
13.05.2020Dünya
Son dakika... İngiltere yönetiminde corona virüs depremi! Başbakan ve Sağlık Bakanı...
Son dakika... İngiltere yönetiminde corona virüs depremi! Başbakan ve Sağlık Bakanı...Son dakika haberine göre, İngiltere Başbakanı Johnson'ın ardından Sağlık Bakanı'nın test sonucu da pozitif geldi. Kremlin Sarayı'nda ilk corona virüs vakası tespit edildi. İspanya'da bir günde 769 insan hayatını kaybetti. Farklı kıtalarda birçok ülkede ilk ölümler kayda geçerken, İtalya başka ülkelere hasta göndermeye başladı. Dışişleri Bakanlığı, sekiz ülkede 59 Türkün yaşamını yitirdiğini açıkladı.
28.03.2020Dünya
Koronavirüs haberlerinde son dakika! Tüyler ürperten fotoğraf
Koronavirüs haberlerinde son dakika! Tüyler ürperten fotoğrafİran'da koronavirüsten ölen Devrim Muhafızları eski komutanının cenaze töreninden inanılmaz kareler geldi. İspanya'da tüm bir milletvekilinde koronavirüse rastlandı, parlamento kapatıldı. İran'da bir günde 54 hasta daha öldü, Lübnan ve Fas'ta ilk ölüm kayıtlara geçti. Covid-19 Panama, KKTC, Moğolistan ve Burkina Faso gibi ülkelerde ilk kez görüldü. KKTC'de tüm okullar hafta sonuna kadar tatil edildi. Virüsün merkez üssü Wuhan'ı ilk kez ziyaret eden Çin lideri Şi Jinping, salgının frenlendiğini ilk kez resmen duyurdu.
10.03.2020Dünya
Son dakika haberleri | Dünya titriyor! Koronavirüs patladı
Son dakika haberleri | Dünya titriyor! Koronavirüs patladıBosna Hersek ve Güney Afrika'da ilk vakalar kayıtlara geçti. Fransa'da iki kişi daha öldü, Almanya'daki vaka sayısı iki kattan daha fazla arttı. Güney Kore'de virüsün yayılma hızı tüm ülkeleri geçti, yalnızca bugün 750'yi aşkın vaka açıklandı. İran'da tüm spor faaliyetleri askıya alınırken, Irak'ta cuma namazları iptal edildi.
5.03.2020Dünya
Son dakika... Çin: Koronavirüs salgınında olumlu sonuçlar alındı
Son dakika... Çin: Koronavirüs salgınında olumlu sonuçlar alındıDünyayı sarsan koronavirüs salgınında gelinen durumu değerlendiren Çin lideri Şi, "Çin'in virüse karşı savaşı kazanacağına inanıyorum" dedi.
11.02.2020Dünya
‘Eşya yoluyla bulaşabiliyor’
‘Eşya yoluyla bulaşabiliyor’Merkez üssü Vuhan kenti olan yeni koronavirüs salgınında, ölü sayısı 479’a ulaştı. 3 binden fazla yeni vaka tespit edildi. Virüsten etkilenenlerin sayısı da 20 bin 438’e çıktı. Hong Kong’da ise ilk ölüm gerçekleşti. Virüsün yalnızca solunum yoluyla, insandan insana değil başka yollarla da bulaşabildiği keşfedildi. Bilim insanları, koronavirüs bulaşmış bir hastanın evinin kapı kolunda da virüs tespit edildiğini açıkladı
5.02.2020Dünya
Koronavirüs nedir, belirtileri nelerdir? Çin Koronavirüsü bulaşıcı mı? Corona virüs'den (Wuhan) korunma yolları nelerdir?
Koronavirüs nedir, belirtileri nelerdir? Çin Koronavirüsü bulaşıcı mı? Corona virüs'den (Wuhan) korunma yolları nelerdir?Uzak doğu ülkesi Çin'de Wuhan kentinin karantinaya alınmasına sebebiyet veren Koronavirüs ile ilgili araştırmalar sürüyor. Çin'in ardından birçok ülkede daha görülen ve 60'a yakın insanın ölümüne sebebiyet veren Corona virüsü ile ilgili merak edilenleri bir araya getirdik. Peki Wuhan virüsü olarak da bilinen Koronavirüs nedir ve belirtileri nelerdir? İşte söz konusu virüs ile ilgili tüm bilinmesi gerekenler...
26.01.2020Gündem
Koronavirüs salgını dalga dalga yayılıyor
Koronavirüs salgını dalga dalga yayılıyorVahşi hayvan ticaretini durduran Çin yönetimi, 56 kişiyi öldüren koronavirüsün doğadaki hayvanlardan insanlara bulaşmış olabileceğini resmen duyurdu. Çin'de bir şehirde daha toplu ulaşım durduruldu.
26.01.2020Haberler
Kurmaylarıyla toplantı yapan Çin Devlet Başkanı Şi Jinping: Çok ciddi durumla karşı karşıyayız
Kurmaylarıyla toplantı yapan Çin Devlet Başkanı Şi Jinping: Çok ciddi durumla karşı karşıyayızÇin’de 41 kişinin yaşamını yitirmesine, milyonlarca kişinin karantinaya alınmasına neden olan koronavirüs, ilk kez Avrupa’da da görüldü. Fransa Sağlık Bakanlığı, virüsün en az üç kişiye bulaştığını doğruladı. ABD’de virüsün görüldüğü kişi sayısı 2’ye ulaştı...
26.01.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

ÇinABDŞi Jinpingson dakika haberlerson haberler

Şi Jinping ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.