Şi Jinping

Şi Jinping

Son dakika Şi Jinping haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Şi Jinping gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Şi Jinping haber sayfamızda...

Şi Jinping

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 177 si jinping haberi bulunmuştur.
Son dakika... Nükleer füze ABD'yi ayağa kaldırdı! '10 yıl bile dayanamayız'
Son dakika... Nükleer füze ABD'yi ayağa kaldırdı! '10 yıl bile dayanamayız'Son dakika haberlere göre, daha önce görülmemiş bir nükleer hipersonik füze teknolojisi geliştirdiği ortaya çıkan Çin'in yarattığı korku, Washington yönetimini sarmış durumda. Cumhuriyetçi kongre üyesi Gallagher, Biden yönetimini sert şekilde eleştirerek bir an önce harekete geçilmesi gerektiğini savundu.
18.10.2021Dünya
Son dakika haberi... Uyduya yakalandı! İşgal hazırlıkları dünyayı şoke etti
Son dakika haberi... Uyduya yakalandı! İşgal hazırlıkları dünyayı şoke ettiÇin'in ele geçirmek istediği ülkenin tam karşısında gerçekleştirdiği askeri faaliyetler, uydu görüntüleri sayesinde gün yüzüne çıktı. Askeri uzman Wong Tong, 'üslerin çatışmada nasıl kullanılacağına' dair ipuçları barındırdığını açıklarken, Çin ordusunun alarma geçtiği bildirildi.
17.10.2021Dünya
Son dakika... Savaş gemileri karşı karşıya geldi! Dikkat çeken detay...
Son dakika... Savaş gemileri karşı karşıya geldi! Dikkat çeken detay...İki süper gücün donanmalarıyla gövde gösterisi yaparak mesaj göndermesinin ardından, Rusya savunma bakanlığı görüntüleri yayınladı, 1 milyar dolarlık Amerikan gemisinin yakın temasıyla Rusya ve ABD arasındaki ilişkiler bir kez daha gerildi.
16.10.2021Dünya
Son dakika... 10 bin tonluk canavar! İlk kez katıldı, süper güçlerin savaş gemileri sahada
Son dakika... 10 bin tonluk canavar! İlk kez katıldı, süper güçlerin savaş gemileri sahadaDört süper gücün giderek güçlenen Çin'e karşı birleşerek savaş gemilerini Japon Denizi'ne göndermesinin ardından, iki süper güç donanmalarıyla gövde gösterisi yaparak mesaj gönderdi. Gözler ise Çin'in 10 bin tonluk dev savaş gemisindeydi.
15.10.2021Dünya
Son dakika... Dört süper güç birleşti! Savaş gemileri bölgeye girdi
Son dakika... Dört süper güç birleşti! Savaş gemileri bölgeye girdiSon dakika haberlere göre, küresel dominasyon hedefine adım adım ilerleyen Çin'e karşı birleşen dört dev ülke, donanmalarını sahaya sürdü. Pekin'in vereceği tepki merakla beklenmeye başladı. Japonya'dan da açıklama geldi.
13.10.2021Dünya
Son dakika haberler: Canavar göründü! ABD'liler fotoğrafları yayınladı
Son dakika haberler: Canavar göründü! ABD'liler fotoğrafları yayınladıSon dakika haberlere göre, gizli üsteki robot ordunun uydu görüntüleri dünyayı dehşete düşürdü, 'Canavar' manşetiyle duyurulan yeni nesil USVs'lerin konuşlandığı yer dikkat çekici.
13.10.2021Dünya
Son dakika... Göz göre göre işgal! Pekin'den 'kıyamet' uyarısı
Son dakika... Göz göre göre işgal! Pekin'den 'kıyamet' uyarısıSon dakika haberlere göre, Çin'in ABD'nin sonuna kadar destek vereceğini açıkladığı ülkeyi 'anakarayla birleştireceğini' açıklamasına tepki veren Tayvan'a, çok sert bir tehdit geldi. Çin'in son hamlesiyle savaşın artık kaçınılmaz olduğu görüşü her zamankinden ağır bastı.
12.10.2021Dünya
Son dakika...  Nükleer sırları sakız kutusunda sattı!
Son dakika... Nükleer sırları sakız kutusunda sattı!Bir yılı aşkın süre takip edilen mühendis, FBI ajanını yabancı devlet görevlisi sanarak ABD'nin nükleer sırlarının bulunduğu çok sayıda hafıza kartını sattı. FBI'ın ödediği ücret ise, 100 bin dolar değerinde kripto paraydı.
11.10.2021Dünya
Son dakika... Açıkça tehdit ettiler! Çin devlet medyası 'Dayanılmaz kayıplara hazır olun' dedi
Son dakika... Açıkça tehdit ettiler! Çin devlet medyası 'Dayanılmaz kayıplara hazır olun' dediÇin Devlet Başkanı Xi'nin, güney komşusunu işgal sinyali vermesinin ardından, ülkenin devlet medyası da açıktan tehditler savurmaya başladı. Küresel boyuta taşınacağına kesin bakılan olası bir çatışmanın fitili, Pekin'de ateşlendi.
11.10.2021Dünya
Son dakika haberi... Nükleer denizaltı çarptı! Günler sonra duyurdular
Son dakika haberi... Nükleer denizaltı çarptı! Günler sonra duyurdularYeni uydu fotoğrafları J-16D jetlerini apaçık şekilde gösterdi, ABD nükleer denizaltısının bilinmeyen bir nesneye çarpıp hasar aldığı günler sonra ortaya çıktı.
8.10.2021Dünya
Son dakika haberleri: Uydudan göründü! Dünyayı kasıp kavuruyor
Son dakika haberleri: Uydudan göründü! Dünyayı kasıp kavuruyor5 Ekim tarihinde yerel saatle 10.53'te alınan kayıtta ABD ve İngiliz uçak gemilerinin hemen yanı başında belirdiler, yaklaşan savaşın ayak sesleri binlerce kilometre uzaklıktan bile duyuldu.
7.10.2021Dünya
Ürperten fotoğraf! Kıyamet için tarih verdi
Ürperten fotoğraf! Kıyamet için tarih verdiKüresel dominasyon planını adım adım uygulamaya koyan Çin'in niyetinin ne kadar ciddi olduğu, her geçen gün daha da belli oluyor. Tayvan'dan korku dolu açıklamalar gelirken, Pekin'in 1 Ekim'den bu yana ada sahasına savaş jetleriyle 150'den fazla sorti yapmasının ardından, ABD, İngiltere ve Japon ordularının Çin'e karşı giriştiği eylem tüm dünyayı alarma geçirdi.
6.10.2021Dünya
Son dakika... 52 savaş uçağı birden dalış yaptı!
Son dakika... 52 savaş uçağı birden dalış yaptı!Gözünü karartan Çin, ABD'ye meydan okuyup onlarca jeti havalandırdı. Yeryüzünün en tehlikeli boğazında gerçekleşen gözdağı, bir anda dünyayı Tayvan'a kilitledi. Pentagon'un kınama açıklamasına ise Pekin'den açık tehdit geldi.
4.10.2021Dünya
Son dakika... Çin onlarca savaş uçağıyla girdi! Korkulan son yaklaşıyor...
Son dakika... Çin onlarca savaş uçağıyla girdi! Korkulan son yaklaşıyor...Son dakika haberlere göre, Pekin yönetimi Çin Halk Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 72. yılını kutlandığı gün, istila etmek istediği Tayvan'a şu ana kadarki en ciddi hava filosunu gönderdi. Tartışmalı bölgede savaş kaygısı artıyor...
2.10.2021Dünya
Çin'den önemli karar: Kömür santralleri inşa etmeyecek!
Çin'den önemli karar: Kömür santralleri inşa etmeyecek!Çin Devlet Başkanı Şi Jinping, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu'ndaki konuşmasında, ülke dışındaki kömür santrallerine verdikleri finansman desteğini keseceklerini bildirdi.
22.09.2021Dünya
Son dakika: ABD'den Çin'e gözdağı! Nükleer savaş riski...
Son dakika: ABD'den Çin'e gözdağı! Nükleer savaş riski...ABD Donanması cuma günü, silahsız, ömrü uzatılmış Trident D5LE nükleer füzelerinin planlanan iki füze denemesini gerçekleştirdi. Perşembe günü Avustralya, ABD ve İngiltere ile tarihi yeni bir ittifakta nükleer enerjili denizaltılar inşa edeceklerini duyurmuştu.
19.09.2021Dünya
Son dakika... Çin jetleri sınırı geçti, savaş uyarısı geldi! Sadece bir gün sonra...
Son dakika... Çin jetleri sınırı geçti, savaş uyarısı geldi! Sadece bir gün sonra...Son dakika haberlere göre, küresel hakimiyet hedefine adım adım yürüyen Çin'le ilgili sıcak gelişmeler yaşanıyor. Tayvan Savunma Bakanlığı, savaş jetlerinin de dahil olduğu Çin hava filosuna ait 10 uçağın hava sınırlarına girdiğini ve füze savunma sistemlerinin devreye alındığını duyurdu. Pekin'e karşı ABD ve İngiltere ile ittifak yapan Avustralya'dan ise 'Savaş mümkün' açıklaması geldi.
18.09.2021Dünya
Soros, Çin salvolarına devam ediyor
Soros, Çin salvolarına devam ediyorMilyarder yatırımcı George Soros, Financial Times'ın ardından bu sefer de Wall Street Journal'a yazdığı yazıda Çin uyarısında bulundu. Soros son yazısında ABD'li finans kuruluşu BlackRock'ın Çin yatırımlarını eleştirdi.
7.09.2021Uzmanpara
Çin'de Şi Jinping'in fikirleri müfredata giriyor
Çin'de Şi Jinping'in fikirleri müfredata giriyorÇin'de okullarda, Devlet Başkanı Şi Cinping'in siyasi ideolojisi ulusal müfredatta yer alacak.
25.08.2021Dünya
Son dakika... Ordunun tamamıyla misilleme! Tayvan tarihinin en büyüğü...
Son dakika... Ordunun tamamıyla misilleme! Tayvan tarihinin en büyüğü...Son dakika haberlere göre, Çin'in geçtiğimiz günlerde savurduğu tehdit ve gerçekleştirdiği tatbikata yanıt gecikmedi. Uzun süredir tartışma konusu olan ada, elindeki bütün gücü kullanacağını açıklarken, bir başka dünya devinin de füze sistemleri başta olmak üzere ordusuyla olası çatışmaya dahil olacağı bildirildi.
11.08.2021Dünya
Son dakika... Çin'i çıldırtacak satış! Ok yaydan çıktı
Son dakika... Çin'i çıldırtacak satış! Ok yaydan çıktıABD'nin Pekin'i kızdırma pahasına 'ateş çemberi'ne göndereceği 750 milyon dolarlık silahı duyurdu. Çin'in bağımsızlığını tanımadığı ve işgal provası yaptığı ülke, bir kez daha gündemi belirledi.
5.08.2021Dünya
Son dakika... Füze yağmuru! Resmen yayınlandı, Üçüncü Dünya Savaşı...
Son dakika... Füze yağmuru! Resmen yayınlandı, Üçüncü Dünya Savaşı...Üç dakika 52 saniyelik kayıt resmi televizyon ekrana getirdi, işgal kuvvetlerinin yaptığı çıkarmaya iki ayrı drone sürüsünün eşlik ettiği görüldü. Çin Komünist Partisi'nin yayın organı, ABD ve İngiltere'yi açık şekilde uyardı.
31.07.2021Dünya
Son dakika... Bir gizli üs daha keşfedildi! ABD'den şoke eden rapor
Son dakika... Bir gizli üs daha keşfedildi! ABD'den şoke eden raporSon dakika haberlere göre, ABD'nin en büyük küresel tehdit olarak gördüğü ülkeye ait keşfedilen bir gizli nükleer füze silosu daha ticari uyduya yakalandı. Washington'ı alarma geçiren görüntülerin ardından Pentagon'dan tedirgin edici bir açıklama geldi. Haberin detayları şöyle...
28.07.2021Dünya
Son dakika... Gizli üste 'Savaş Tanrısı'! Uzmanlar 'oyunun kuralları değişecek' dedi
Son dakika... Gizli üste 'Savaş Tanrısı'! Uzmanlar 'oyunun kuralları değişecek' dediSon dakika haberlere göre, iki dünya devinin silahlanma savaşında yenir bir sayfa açılıyor. 9 bin kilometre menzilli yeni hayalet bombardıman uçağının üretildiğinden şüphelenilen ve radyoaktif bölgeye kurulan gizli üs uyduya yakalandı. Gizli üssün bu uçak dışında başka faaliyetler için de kullanıldığı bildirildi.
14.07.2021Dünya
Son dakika... Küplere bindi! Çin'den tehlikeli 'savaş gemisi' adımı
Son dakika... Küplere bindi! Çin'den tehlikeli 'savaş gemisi' adımıBloomberg'in yayınladığı son dakika haberine göre, Pekin yönetiminin ABD donanmasına ait bir gemiye karşı attığı adım deprem etkisi yarattı. Öte yandan ABD'de yapılan istihbarat sunumu ülkeyi alarma geçirdi. Çin'in yeni askeri uzay girişimleri ve geliştirmekte oldukları lazer sisteminin detaylarının paylaşıldığı istihbarat sunumunda yaklaşan tehlikeye dikkat çekildi.
12.07.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

ÇinŞi JinpingTayvanHindistanHong Kong

Şi Jinping ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.