Siber Güvenlik

Siber Güvenlik

Son dakika siber güvenlik haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan siber güvenlik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan siber güvenlik haber sayfamızda...

Siber Güvenlik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.968 siber güvenlik haberi bulunmuştur.
TEKNOFEST'te heyecan dolu anlar! Aranan hackerler sürpriz isimler çıktı
TEKNOFEST'te heyecan dolu anlar! Aranan hackerler sürpriz isimler çıktıTEKNOFEST Hack Karadeniz’de yarışan beyaz hackerların bir dizi şifreyi çözerek iki gündür ulaşmaya çalıştığı hackerların, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank ile Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç olduğu çıktı.
16.08.2022Haberler
TEKNOFEST'te heyecan dolu anlar! Aranan hackerler sürpriz isimler çıktı
TEKNOFEST'te heyecan dolu anlar! Aranan hackerler sürpriz isimler çıktıTEKNOFEST Hack Karadeniz’de yarışan 'beyaz hackerlar'ın bir dizi şifreyi çözerek iki gündür ulaşmaya çalıştığı 'siyah hackerlar'ın kimliği şaşkınlık yarattı.
16.08.2022Gündem
Bakan Varank: Türkiye'nin otomobilinin fabrikasını 29 Ekim'de açacağız
Bakan Varank: Türkiye'nin otomobilinin fabrikasını 29 Ekim'de açacağızSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Biz bugün Türkiye’nin arabasını konuştuğumuzda muhalefet ne diyor, bu arabayı yapamazsınız, yapsanız bile satamazsınız, işte 29 Ekim geliyor. Allah’ın izniyle Türkiye’nin otomobilinin fabrikasını 29 Ekim’de açacağız. Araçlarımız seri üretim bantlarından inmeye başlayacak” dedi.
14.08.2022Ekonomi
Ar-Ge projesine ödül
Ar-Ge projesine ödülVestel, nitelikli Avrupa Birliği (AB) projelerine etkin katılımını sürdürdüğünü duyurdu.
13.08.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: “e-Devlet Kapısı kullanıcı sayısı 60 milyonu geçti”
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: “e-Devlet Kapısı kullanıcı sayısı 60 milyonu geçti”Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Gururla ifade etmek isterim ki e-Devlet Kapısı'nın kısa yolu turkiye.gov.tr bugün, 60 milyon 23 bin 454 kullanıcı sayısına ulaşmıştır. Yani oransal olarak e-Devlet kullanıcısı olabilecek 15 yaş üstü her 10 kişiden 9’u şu veya bu şekilde Dijital Türkiye’nin kapısını açıyor” dedi.
11.08.2022Ekonomi
Startup yatırımı i̇çi̇n nelere di̇kkat etmek lazım?
Startup yatırımı i̇çi̇n nelere di̇kkat etmek lazım?Her 100 ‘startup’ın 10’u başarılı oluyor. Estonya merkezli erken aşama fonu Startup Wise Guys’ın Partneri Günce Önür, “Dünyada girişim fikrinden daha bol bir şey yok. Kurulan startup’ların yüzde 90’ından fazlası başarısız oluyor” uyarısını yapıyor.
'Ceza dosyanızdan kurtaralım' yalanı! Yeni hedefleri avukatlar oldu
'Ceza dosyanızdan kurtaralım' yalanı! Yeni hedefleri avukatlar olduDolandırıcıların yeni kurbanlarına avukatlar da eklendi. İstanbul'da avukatlık yapan Aslı Korkmaz, kendisine gelen maillerden adının ve sicil numarasının kullanılarak insanlardan para istenildiğini fark etti. Suç duyurusunda bulunan Korkmaz, "Sanki Mali Suçlar Bürosuna ödeme yapıyormuşsunuz gibi bir gösterim yapıyor. '6 bin 200 liranızı verin, ceza dosyanızdan kurtaralım' diyorlar. Bu çok açık bir kimlik hırsızlığı" dedi.
2.08.2022Gündem
Meslek liseleri zoru başardı!
Meslek liseleri zoru başardı!LGS yerleştirme sonuçlarına göre savunma sanayi, siber güvenlik, yazılım, havacılık, medya gibi farklı alanlarda eğitim veren mesleki ve teknik Anadolu liseleri, yüzde 1’lik dilimle öğrenci aldı.
31.07.2022Eğitim
Üniversitelerde 1 milyon kontenjan var
Üniversitelerde 1 milyon kontenjan varBu yıl baraj olmadığı için puanı hesaplanan 2.9 milyon adayın tercih yapma şansı var. Ancak üniversitelerde açıköğretim dahil yaklaşık 1 milyon kontenjan bulunuyor. 3 adaydan 2’si açıkta kalacak. O nedenle tercihlerin dikkatli yapılması çok önemli.
28.07.2022Eğitim
İlk kez öğrenci alacaklar
İlk kez öğrenci alacaklarSiber güvenlik, açık deniz sondaj teknolojisi gibi farklı programlara bu yıl ilk kez öğrenci alınacak. Kılavuzda, Boğaziçi Hukuk gibi adayları heyecanlandıran yeni programlar da var. Henüz puanları oluşmayan bu programları tercih ederken benzer üniversiteleri referans alabilirsiniz.
28.07.2022Eğitim
Az kaldı… Siber dönem başlıyor
Az kaldı… Siber dönem başlıyorİzmir Büyükşehir, gençlerin geleceğine yön verme amacıyla tasarladığı Siber Güvenlik Girişimcilik Programı için 15 Ağustos’a kadar başvuruları alıyor. Başkan Tunç Soyer, “Haydi gençler… Eylül ayında başlıyoruz. Sizleri bekliyoruz” dedi.
19.07.2022Ege
9 günlük bayram tatilinde siber saldırılara dikkat
9 günlük bayram tatilinde siber saldırılara dikkatKurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkması çalışanları sevindirirken, uzmanlar her geçen gün daha büyük bir tehdit haline gelen siber saldırganlar konusunda şirketleri uyardı. Konuyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Berqnet Genel Müdürü Hakan Hintoğlu, “Uzun süreli tatiller, tehdit aktörlerinin saldırılarını artırmaları için uygun bir zaman ve ortam sunuyor" dedi.
6.07.2022Ekonomi
Maaşı 13 bin TL ile 20 bin TL arasında! Birkaç ayda öğrenmek mümkün
Maaşı 13 bin TL ile 20 bin TL arasında! Birkaç ayda öğrenmek mümkünHaziran ayı itibarıyla Türkiye'de 'Metaverse' kelimesini duyanların oranı yüzde 60'a yaklaştı. Bazı insanlar işini bu sanal evrene taşımak isterken, bazıları da kurum ya da şirketlerde kariyer planları yapıyor. Bu sanal dünyada yerini almak isteyenler için de birçok firma Metaverse uzmanlığı eğitimleri veriyor. Peki, bu eğitimlerin içeriği ne, kursta alanın sertifikayla iş kurmak ya da işe girmek mümkün mü? Uzmanlara sorduk.
2.07.2022Gündem
ABD'nin gözü Dedeağaç'ta! 'Tarihin en büyük sevkiyatı'
ABD'nin gözü Dedeağaç'ta! 'Tarihin en büyük sevkiyatı'NATO Zirvesinde İttifak üyelerinin 2030 sonuna kadar ortak harcamalar için 20 milyar euro ek kaynak ayırdığı ifade ediliyor.
2.07.2022Dünya
Fuat Oktay: Terörle mücadelemizi sahada ve masada kararlılıkla sürdüreceğiz
Fuat Oktay: Terörle mücadelemizi sahada ve masada kararlılıkla sürdüreceğizCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Sayın Cumhurbaşkanı'mız liderliğinde dün İsveç ve Finlandiya ile varılan mutabakat, terörle mücadelede konusunda tüm ülkelere örnek olacak bir iş birliği adımıdır. Terörle mücadelemizi sahada ve masada kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz" dedi.
29.06.2022Siyaset
Türkiye’yi merkez ülke olarak konumlandırdı
Türkiye’yi merkez ülke olarak konumlandırdıMega projelerde denetim hizmeti veren TÜV Austria, Türkiye’de üç farklı alanda 25 milyon euro yatırım yapacak. TÜV Austria CEO’su Stefan Haas, “Türkiye’de çok önemli hedeflerimiz var. Biz Türkiye’yi tek bir ülke olarak değil; Orta Asya, Orta Doğu ve Afrika’ya açılan bir ‘merkez ülke’ olarak görüyoruz” dedi.
29.06.2022Ekonomi
Bakan Kasapoğlu: 200 binden fazla genci kamplarda misafir edeceğiz
Bakan Kasapoğlu: 200 binden fazla genci kamplarda misafir edeceğizGençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Gençlik Kampları sezon açılış programı ile Mersin’de hizmete giren Akkum Gençlik Kampı'nın açılış törenine katıldı.
28.06.2022Diğer
‘Siber güvenlik için sigorta çok önemli’
‘Siber güvenlik için sigorta çok önemli’Ray Sigorta CEO’su Koray Erdoğan, siber güvenlik sigortalarının günlük hayatın sürekliliğini sürdürebilmek için büyük önem taşıdığını vurguladı.
27.06.2022Sigorta
'Birkaç yıl içinde hızlı bir büyümeye katkıda bulunacak'
'Birkaç yıl içinde hızlı bir büyümeye katkıda bulunacak'Hem Türkiye'de hem de dünya çapında farklı alanlardaki endüstrilere rekabetçi dijital teknolojiler sağladıklarını söyleyen Honeywell Türkiye, İsrail & Orta Asya Başkanı Uygar Doyuran, "Türkiye'nin genel merkez olarak yer aldığı yapımızda, bölgemizdeki güçlü ekibimizle Orta Asya bölgesine hizmet vermek gerçekten gurur verici. Yeni altyapı projelerinin hayata geçirilmesi, bu bölgede önümüzdeki birkaç yıl içinde hızlı bir büyümeye katkıda bulunacak" dedi.
27.06.2022Vitrin
Savunma sanayiisinde kadın gücü! TCG İstanbul, Kargu ve pek çok önemli projede çalıştılar
Savunma sanayiisinde kadın gücü! TCG İstanbul, Kargu ve pek çok önemli projede çalıştılarCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş.'nin (STM) kadın mühendisleri, Türk savunma sanayiisinin milli projelerinde etkin görev alıyor.
24.06.2022Gündem
İsveç ve Finlandiya'ya NATO vetosu! Kalın: Bundan sonrası atacakları adımlara bağlı
İsveç ve Finlandiya'ya NATO vetosu! Kalın: Bundan sonrası atacakları adımlara bağlıTerör örgütlerinin Finlandiya ve İsveç’te kurdukları faaliyet zinciri ile adeta bu ülkeleri esir aldığını ifade eden Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, “Bu terör örgütlerinin Avrupa’nın göbeğinde bu ülkeleri esir alırcasına bir faaliyet zinciri içinde bulunması kabul edilemez” ifadelerini kullanarak, NATO’nun genişleme politikasına karşı olan bir ülke olmadıklarını söyledi.
20.06.2022Gündem
Rus savaş gemisi 'yakalandı!' Putin komutanı kovdu
Rus savaş gemisi 'yakalandı!' Putin komutanı kovduİngiltere Rus işgalcilere karşı savaşan Ukrayna ordusuna denklemi değiştirebilecek bir program sundu, Putin Hava İndirme Kuvvetleri Komutanı'nı kovdu. Ukrayna'dan yüzlerce kilometre uzakta ise Rus savaş gemisi gökyüzünden izleniyordu.
18.06.2022Dünya
İngiltere'den 'savaşın denklemlerini değiştirecek' hamle! 10 bin asker üzerinde uygulanacak
İngiltere'den 'savaşın denklemlerini değiştirecek' hamle! 10 bin asker üzerinde uygulanacakİngiltere Başbakanı Boris Johnson, 2’nci kez Ukrayna’nın başkenti Kiev'e gelerek, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile görüştü. Johnson'ın ziyareti esnasında kendi ifadesi ile "savaşın denklemlerini değiştirecek" tavsiyeleri vardı.
17.06.2022Dünya
Bakan Dönmez'den elektrikli otomobil açıklaması: 1 milyar dolarlık yatırım devreye alıyoruz
Bakan Dönmez'den elektrikli otomobil açıklaması: 1 milyar dolarlık yatırım devreye alıyoruzEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, ilerleyen yıllarda en önemli konu başlıkları arasında elektrikli otomobillerin yer alacağına işaret ederek yeni yatırım planını açıkladı.
16.06.2022Ekonomi
KOBİ’lerin inovatif projeleri TOBB ve Turkcell iş birliğiyle dünyaya açılacak
KOBİ’lerin inovatif projeleri TOBB ve Turkcell iş birliğiyle dünyaya açılacakTurkcell ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye’nin dijital altyapılarda yerlilik ve millilik hedefleri kapsamında KOBİ'lerin desteklenmesi için İnovasyon ile Yerli Üretim ve KOBİ’lerin Gücü etkinliği düzenledi.
15.06.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Siber Güvenlik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.