Siber Güvenlik

Siber Güvenlik

Son dakika siber güvenlik haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan siber güvenlik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan siber güvenlik haber sayfamızda...

Siber Güvenlik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.454 siber guvenlik haberi bulunmuştur.
Şifreniz ne kadar güvenli?
Şifreniz ne kadar güvenli?Kişisel verilerin korunması ve siber güvenlik alanında yapılan ihlaller, şifre seçme konusunda kolaya kaçılması nedeniyle hız kesmiyor. Siber güvenlik uzmanlarına göre, Dark Web üzerinde yaklaşık 2 milyar kullanıcının e-posta ve şifre bilgisi yayınlanıyor. Araştırmalara göre Türkiye’de en çok kullanılan şifreler arasında 123456, abc123 ve 111111 yer alıyor.
13.04.2021Teknoloji
TÜBA-TEKNOFEST Doktora Bilim Ödülleri başvuruları açıldı
TÜBA-TEKNOFEST Doktora Bilim Ödülleri başvuruları açıldıTürkiye Bilimler Akademisinin (TÜBA) paydaşı olduğu dünyanın en büyük uzay, havacılık ve teknoloji etkinliği TEKNOFEST'in öncelikli alanlarını kapsayan ve TÜBA tarafından ihdas edilen "TÜBA-TEKNOFEST Doktora Bilim Ödülleri" için 28 Mayıs'a kadar başvuru yapılabilecek.
13.04.2021Teknoloji
Biden'ın 'siber güvenlik' ekibi şekilleniyor
Biden'ın 'siber güvenlik' ekibi şekilleniyorABD Başkanı Joe Biden'ın Ulusal Siber Güvenlik Direktörlüğü görevine Chris Inglis'i, Siber Güvenlik ve Altyapı Güvenliği Ajansı Direktörlüğü görevine ise Jen Easterly'i aday göstereceği belirtildi.
12.04.2021Dünya
Savunmadaki yatırım ve çalışmalara kredi desteği büyüyor
Savunmadaki yatırım ve çalışmalara kredi desteği büyüyorCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB), sunduğu cazip kredi mekanizmasıyla sektördeki yatırım ve geliştirme faaliyetlerini destekliyor.
10.04.2021Ekonomi
Zoom yorgunluğu nedir? Zoom yorgunluğuna karşı neler yapılabilir?
Zoom yorgunluğu nedir? Zoom yorgunluğuna karşı neler yapılabilir?Koronavirüs pandemisi ile birlikte hayatımıza giren dijital platformlar, eğitimden iş dünyasına kadar pek çok alanda kullanılıyor. Uzmanlar, kullanım kolaylığı sunan programların “ekstra zihinsel çaba” gerektirmesi nedeniyle zihinsel ve bilişsel yorgunluğa neden olduğuna dikkat çekiyor. Bu yorgunlukla başa çıkmak için bireylerin mutlaka kendilerine vakit ayırmaları ve gerçek etkileşime girmeleri tavsiye ediliyor. Dr. Öğretim Üyesi Aylin Tutgun Ünal, sosyal ağlarda yeni trend toplantılar ve uygulamaların neden olduğu yorgunluklara dikkat çekti, bu yorgunluklarla başa çıkmak için tavsiyelerde bulundu.
Bakan açıkladı! KOBİ'lere 1 milyon liraya kadar destek
Bakan açıkladı! KOBİ'lere 1 milyon liraya kadar destekSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, KOSGEB'in bugün itibarıyla "İmalat Sanayinde Dijitalleşme" temasıyla 3'üncü çağrıya çıktığını ve bu kapsamda KOBİ'lere 1 milyon liraya kadar dijitalleşme desteği verileceğini bildirdi.
7.04.2021Ekonomi
Siber saldırıya karşı önce askeri güvenlik
Siber saldırıya karşı önce askeri güvenlikTBMM, dünya ülkelerinin siber güvenlik stratejileri ile siber uzay atılımlarını masaya yatırdı. Araştırmadan ülkelerin öncelikli amaçlarının, “askeri güvenlik, askeri savunma” olduğu sonucu çıktı
7.04.2021Gündem
TBMM ‘ihlalleri’ mercek altına aldı
TBMM ‘ihlalleri’ mercek altına aldıTBMM’nin hazırladığı ve Milliyet’in kamuoyuna duyurduğu “siber pandemi” araştırmasında, Kovid-19 salgını nedeniyle evden çalışan kişilerin siber güvenlik ihlalleri mercek altına aldı. Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de özel sektör ve kamuda evden çalışmaya ve uzaktan eğitime geçildiği, alışverişlerin e-ticarete yöneldiği ve sosyal medya kullanımında ciddi artış yaşandığı belirtilen raporda, bunun güvenlik açığı ve siber suçları tırmandırdığı vurgulandı.
6.04.2021Gündem
Gülle: Yeni bir vizyon belirlemeyi amaçladık
Gülle: Yeni bir vizyon belirlemeyi amaçladıkTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, tanıtımını gerçekleştirdikleri TİM İhracat 2021 Raporu'na ilişkin, "Raporda, ihracatın hem bugününü hem de geleceğini ilgilendiren çalışmalar gerçekleştirdik. İhracatçılarımız için başucu kitabı olacak nitelikteki raporumuzda, Türk ihracatına yeni dönemde yeni bir yol haritası çizmeyi ve yeni bir vizyon belirlemeyi amaçladık." dedi.
5.04.2021Uzmanpara
Gelir İdaresi Başkanlığı 58 personel alacak
Gelir İdaresi Başkanlığı 58 personel alacakGelir İdaresi Başkanlığı çeşitli pozisyonlarda 58 sözleşmeli personel istihdam edecek.
5.04.2021Ekonomi
‘Siber pandemi’ tehlikesine dikkat
‘Siber pandemi’ tehlikesine dikkatTBMM’nin yaptığı araştırmada, Kovid-19 “biyolojik” pandemisi nedeniyle etkileşim yoğunluğunun dijital ortamda arttığı, bunun da biyolojik pandeminin dijital pandemiye dönüştürme potansiyelini beraberinde getirdiği tespitine yer verildi
4.04.2021Siyaset
Homo İnformatiks okurla buluşuyor
Homo İnformatiks okurla buluşuyorVakıfBank Kültür Yayınları, bilişsel bilimler uzmanı Luc de Brabandere’in yazdığı “Homo İnformatiks – Bilişim, Matematik ve Mantığın Kesişen Dünyaları” adlı kitabı yayımlıyor. İnternet ve bilgisayarların hızla değişen yenilikçi dünyalarının matematik, mantık ve felsefeye dayanan temellerini tarihsel gelişim süreci içinde ele alan eser, yenilikçi düşünce ve yaratıcılık gibi konulara ilgi duyan kitapseverleri bekliyor.
Geleceğin Meslekleri (2021): Türkiye'de Geleceğin Meslekleri Nelerdir?
Geleceğin Meslekleri (2021): Türkiye'de Geleceğin Meslekleri Nelerdir?Gelecek geçmişin üzerine inşa edilen bir ilerlemedir. Bu ilerleme günümüz teknolojisinde oldukça ileri ve farklı seviyelerdedir. Elbette bu teknolojiler ilerlemeyi gerçekleştirirken yeni meslek gruplarının ve iş imkânlarının da doğmasını sağlamaktadır. Çağımız ve geleceğin meslekleri ise oldukça merak konusudur. Geleceğin Meslekleri (2021): Türkiye'de geleceğin meslekleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
31.03.2021Eğitim
Yemek Sepeti olayına BTK el attı: Saldırganlar belirlendi!
Yemek Sepeti olayına BTK el attı: Saldırganlar belirlendi!Yemek Sepeti Elektronik İletişim Perakende Gıda Lojistik AŞ'ye yönelik siber saldırının gerçekleştiği yurt dışı kaynaklı IP adresleri, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi (USOM) tarafından belirlendi.
31.03.2021Teknoloji
Yemeksepeti olaylarından sonra 'şifrelerinizi değiştirin' uyarısı
Yemeksepeti olaylarından sonra 'şifrelerinizi değiştirin' uyarısıBilişim uzmanları, yemek sipariş platformunun uğradığı siber saldırı sonrası kullanıcıları tüm uygulamalardaki şifrelerini değiştirmeleri, mümkünse farklı farklı ve kolay tahmin edilemeyen şifreler belirlemeleri konusunda uyarıyor.
30.03.2021Teknoloji
Siber Güvenlik Nedir, Neden Gereklidir? Siber Güvenlik Uzmanı Nasıl Olunur ?
Siber Güvenlik Nedir, Neden Gereklidir? Siber Güvenlik Uzmanı Nasıl Olunur ?İnternetin hayatımıza girmesi ile beraber siber güvenlik terimi de hayatımıza girmiştir. Siber güvenlik internet üzerinden işlemler gerçekleştiren şirketler ve kişiler açısından oldukça önemlidir. Siber güvenlik nedir, neden gereklidir? Siber güvenlik uzmanı olunur? İşte, merak edilen tüm detaylar.
29.03.2021Eğitim
Türk savunma sanayisine ilgi artıyor
Türk savunma sanayisine ilgi artıyorCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Türk savunma sanayisinin yaptığı atılımla dünyanın ilgiyle takip ettiği bir konuma geldiğini belirtti.
29.03.2021Ekonomi
Hackathon Nedir, Neden Yapılır? Hackathon Yarışmaları Neden Düzenlenir?
Hackathon Nedir, Neden Yapılır? Hackathon Yarışmaları Neden Düzenlenir?1990’lı yılların sonundan bu güne kadar teknoloji etkinlikleri arasında önemli bir yer almaya başlayan hackathon, ülkemizde son yıllarda daha çok yaygınlaştı. Yazılım geliştirici, kullanıcı arayüzü tasarımcıları, grafik tasarımcı, siber güvenlik uzmanları gibi çeşitli alanlarda çalışan kişiler için düzenlenen hackathonlar, kısıtlı bir süre içinde bir hafta sonu boyunca ya da bir gün gibi belirli bir probleme çözüm bulmak için farklı kişilerin ya da ekiplerin çalışmalarını içerir. Hackathon nedir, neden yapılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
26.03.2021Teknoloji
Küresel Riskler Raporu'nun sonuçları açıklandı
Küresel Riskler Raporu'nun sonuçları açıklandı2021 Küresel Riskler Raporu'na göre, 2 yıl içerisinde gerçekleşmesi beklenen küresel tehditler arasında istihdam ve geçim krizleri, geniş çaplı gençlik hayal kırıklıkları, dijital eşitsizlikler ve ekonomik durgunluk başı çekiyor.
23.03.2021Uzmanpara
ABD Dışişleri Bakanı Blinken, NATO Zirvesi için Brüksel'e gidiyor
ABD Dışişleri Bakanı Blinken, NATO Zirvesi için Brüksel'e gidiyorABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'ın, NATO Dışişleri Bakanları Zirvesi'ne katılmak üzere Belçika'nın başkenti Brüksel'e gideceği bildirildi.
19.03.2021Dünya
Son dakika: ABD ile Çin heyetlerinin Alaska toplantısı başladı
Son dakika: ABD ile Çin heyetlerinin Alaska toplantısı başladıGelen son dakika haberine göre; ABD ile Çin heyetleri arasındaki tarihi toplantı tartışmalı başladı. ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan'ın Çinli mevkidaşları ile Alaska'daki görüşmeleri başladı.
19.03.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: G20 içerisinde ekonomisi büyüyen 2 ülkeden biriyiz
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: G20 içerisinde ekonomisi büyüyen 2 ülkeden biriyizCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Ekonomik istikrar kalkanı paketimizle 2020'de yüzde 1,8 büyüme yakaladık. Bu, bizi G20 ülkeleri arasında ekonomisi büyüyen 2 ülkeden biri yapıyor. Çin ile Türkiye pozitif büyüme yaşarken, gelişmiş ekonomiler önemli ölçüde küçüldü" dedi.
17.03.2021Siyaset
Japonya ile ABD, Çin'in yeni yasasına karşı "ortak endişeler" paylaşıyor
Japonya ile ABD, Çin'in yeni yasasına karşı "ortak endişeler" paylaşıyorJaponya ile ABD'nin Dışişleri ve Savunma Bakanları, Çin'in kendisine ait olduğunu iddia ettiği kara sularda, kurallara uymayan yabancı gemilere karşı sahil güvenliğe silah kullanma yetkisi veren yasasına yönelik "ciddi endişe" duyduklarını söyledi.
16.03.2021Dünya
Dijital dönüşüm için 2.300 proje
Dijital dönüşüm için 2.300 projeTurkcell, kamu ve özel sektörün dijital dönüşümüne destek olduğu Dijital İş Servisleri şirketiyle 2020 yılında 2 bin 300’den fazla projeye imza attı. Aynı dönemde gelirlerini yüzde 30 büyüten Turkcell Dijital İş Servisleri, tüm sektörlere hitap eden ürün ve servisleriyle şirketlerin dijital dönüşümüne destek oluyor.
16.03.2021Ekonomi
Son dakika: Türkiye'den geleceğe damga vuracak çalışma: Sürü İHA Projesi
Son dakika: Türkiye'den geleceğe damga vuracak çalışma: Sürü İHA ProjesiSTM kapılarını gazetecilere açtı. Dünyanın en büyük 100 savunma sanayii şirketi arasında yer alan STM hakkında bilgi veren Savunma Sanayii Başkanı Demir ve STM Genel Müdürü Güleryüz geleceğe dönük hedefleri de anlattı. Kargu, Alpagu ve Togan gibi kamikaze İHA’lara imza atan STM, 'Sürü İHA' çalışmalarını sürdürüyor. İşte heyecanlandıran çalışmanın detayları...
15.03.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

ABDsiber güvenliktbmmçinsiber

Siber Güvenlik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.