Sigarayı Bırakma

Sigarayı Bırakma

Son dakika sigarayı bırakma haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sigarayı bırakma gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sigarayı bırakma haber sayfamızda...

Sigarayı Bırakma

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 556 sigarayi birakma haberi bulunmuştur.
Özel Günler Nelerdir? Dünyada Kutlanan Özel Günler Ve Tarihleri
Özel Günler Nelerdir? Dünyada Kutlanan Özel Günler Ve TarihleriDünyada kutlanan anlamlı özel günler bulunur. Bu özel günler genellikle herkes tarafından bilinen günler değildir. Bazı günler tüm dünyada kutlanırken, bazı günler ise farklı ülkelerde kutlanır. Pek çok kişi bu günleri merak ederek araştırmalar yapıyor. Özel günler nelerdir? Dünyada kutlanan özel günler ve tarihleri, hakkında bilgileri derledik.
3.04.2021Eğitim
Milliyet'te Gündem (1 Nisan 2021)
Milliyet'te Gündem (1 Nisan 2021)İşte Türkiye'de ve dünyada gündemin öne çıkan haber başlıkları;
1.04.2021Haberler
Resmen yayımlandı! Ücretsiz olarak verilecek
Resmen yayımlandı! Ücretsiz olarak verilecekSigarayı bırakma tedavisi alan hastalar, herhangi bir sosyal güvencesi olup olmadığına bakılmaksızın Sağlık Bakanlığınca temin edilecek ilaçlardan ücretsiz yararlanacak.
1.04.2021Gündem
Bıraktığı sigaranın parasıyla kızının otomobil hayalini gerçekleştirdi
Bıraktığı sigaranın parasıyla kızının otomobil hayalini gerçekleştirdiDüzce'de 14 yıl önce kızının vesilesiyle bıraktığı sigaranın parasını her gün ailesinden habersiz biriktiren baba Tanju Acar, evladına hayalini kurduğu otomobili almanın sevincini yaşıyor.
6.03.2021Haberler
Yunusemre’ye 13 madalya
Yunusemre’ye 13 madalyaYunusemre Belediyesporlu badminton sporcuları Sigarayı Bırakma Günü Turnuvası’nda 13 madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attı.
27.02.2021Ege
Bir yıl aradan sonra sahadalar
Bir yıl aradan sonra sahadalarManisa Badminton İl Temsilciliği tarafından Manisa Çok Amaçlı Spor Salonu’nda ‘Sigarayı Bırakma Günü Badminton Turnuvası’ yapıldı.
26.02.2021Ege
Zehiri bırak hayatı değil
Zehiri bırak hayatı değilDenizli Büyükşehir Belediyesi, bir tarafı kurumuş yaprak ve boş sigara paketleri, diğer tarafı da yeşil bitkilerden oluşan dev akciğer figürünü 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’na yerleştirdi
10.02.2021Ege
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "sigarayı bırakın" çağrısı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "sigarayı bırakın" çağrısıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü dolayısıyla "sigarayı bırakın" çağrısında bulundu.
9.02.2021Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'sigarayı bırakın' çağrısı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'sigarayı bırakın' çağrısıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü dolayısıyla "sigarayı bırakın" çağrısında bulundu.
9.02.2021Siyaset
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan Dünya Sigarayı Bırakma Günü mesajı
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan Dünya Sigarayı Bırakma Günü mesajıCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sigarayı bırakma tavsiyesinde bulundu.Altun, 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü dolayısıyla Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "Son 1 yılda sigara ve tütün bağımlılığı dünya üzerindeki tüm Kovid-19 kayıplarının, trafik kazalarının, cinayetlerin, savaş ve çatışmaların toplamından daha çok can aldı. Bugün yeni bir başlangıç yapın, sevdiklerinizi değil sigarayı bırakın." ifadelerine yer verdi.
9.02.2021Haberler
İletişim Başkanı Altun'dan Dünya Sigarayı Bırakma Günü mesajı
İletişim Başkanı Altun'dan Dünya Sigarayı Bırakma Günü mesajıCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sigarayı bırakma tavsiyesinde bulundu.
9.02.2021Siyaset
Sigara içtiğimizde stresimiz azalmıyor!
Sigara içtiğimizde stresimiz azalmıyor!Sigara dünyada ve Türkiye'de önemli bir halk sağlığı sorunudur. Nikotin maddesi vücuda girdiği an stres ve gerginliği artırdığını belirten Klinik Psikolog Birgül Sena Mayda, "Kendimizi sigara içmeye koşullandırıyoruz" dedi.
Yeşilay'dan çok önemli uyarı: Koronavirüs sigara içeni seviyor
Yeşilay'dan çok önemli uyarı: Koronavirüs sigara içeni seviyor9 Şubat Sigarayı Bırakma Günü’nde koronavirüsün sigara kullananlara verdiği zarara dikkat çeken Yeşilay, “Koronavirüs sigara içeni sever” mesajıyla herkesi sigarayı bırakmaya davet etti. Her yıl yaklaşık 8 milyon insanın tütün kullanımı yüzünden hayatını kaybettiğini hatırlatan Yeşilay Genel Başkanı Prof.Dr. Mücahit Öztürk, "Tütün ve tütün ürünlerinin kullanımı akciğerde tahribat yaratırken koronavirüs de doğrudan akciğerleri hedef alıyor. Bu nedenle salgının başlangıcından bu yana vatandaşlarımıza sigarayı bırakmanın önemini anlatıyoruz" dedi
Pasif içiciler de KOAH riski altında
Pasif içiciler de KOAH riski altındaSigara içilen ortamda bulunanların da KOAH hastalığına yakalanma riskiyle karşı karşıya olduğuna dikkat çeken uzmanlar, ‘Sigara içen her 4 kişiden biri KOAH’ diyor
9.02.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan Sigarayı Bırakma Günü mesajı
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan Sigarayı Bırakma Günü mesajıCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 9 Şubat Sigarayı Bırakma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
9.02.2021Gündem
Sağlıklı yaşamın kapılarını açın
Sağlıklı yaşamın kapılarını açınYeşilay, 9 Şubat Sigarayı Bırakma Günü’nde “Koronavirüs sigara içeni sever” mesajıyla herkesi sigarayı bırakmaya davet ediyor.
8.02.2021Ege
Ege’den online Halk Toplantısı
Ege’den online Halk ToplantısıEge Üniversitesi Tıp Fakültesi(EÜTF), 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü dolasıyla online Halk Toplantısı düzenleyecek.
8.02.2021Ege
E-sigara Kovid riskini 5 kat artırıyor!
E-sigara Kovid riskini 5 kat artırıyor!Acıbadem Taksim Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Tülin Sevim, toplumda daha az zararlı olduğu konusunda yanlış bir kanı oluşan elektronik sigaraların (e-sigara) Kovid-19 riskini 5 kat artırdığına dikkat çekti.
6.02.2021Gündem
Sigarayı bırakır bırakmaz iyileşme başlıyor! İşte yaşanan değişimler
Sigarayı bırakır bırakmaz iyileşme başlıyor! İşte yaşanan değişimler"Sigarayı bırakanlar kendilerini fiziksel olarak daha iyi ve enerjik hissederler. Ciltleri gençleşir, tat ve koku alma duyuları iyileşir. Arabaları, evleri, giysileri, nefesleri daha güzel kokar. Çevrelerindekileri sigara dumanına maruz bırakma endişesinden kurtulurlar. Para biriktirmeye başlarlar, çocuklara ve gençlere iyi örnek olurlar, daha sağlıklı çocuklar yetiştirirler" diyen Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doç.Dr. Tülin Sevim’in verdiği bilgilere göre sigarayı bırakınca bakın vücudumuzda neler değişiyor?
Akupunktur İle Zayıflama Kaç Kilo Verdirir? Akapunktur Zayıflama İğleneleri Ne Kadar Etkilidir?
Akupunktur İle Zayıflama Kaç Kilo Verdirir? Akapunktur Zayıflama İğleneleri Ne Kadar Etkilidir?Kilolu olan insanlar, sağlıklı bir şekilde kilo verebilmek için birçok araştırma yapıyor. Zayıflama yöntemleri arasında bulunan akupunktur herkes tarafından merak edilen bir yöntemdir. Bu yöntemin ne işe yaradığı ve nasıl yapıldığı kilo vermek isteyen kişiler tarafından merak ediliyor. Akupunktur ile zayıflama kaç kilo verdirir? Akupunktur zayıflama iğneleri ne kadar etkilidir detayları ile derledik.
Sadece 1 tanesi ömrünüzden 12 dakika çalıyor!
Sadece 1 tanesi ömrünüzden 12 dakika çalıyor!9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü, birçok insanın en büyük düşmanı olan sigaradan kurtulmak için ideal bir gün. Sigara içenlerin kanserden ölme oranlarının içmeyenlere göre 15-20 kat daha fazla olduğunu belirten Prof.Dr. Gülten Kaptan konu hakkında bilgi verdi.
Sigara isteğini azaltıp nikotin ve toksinlerden arındıran 9 besin
Sigara isteğini azaltıp nikotin ve toksinlerden arındıran 9 besinSigara, akciğer dokusunda savunma sistemini bozar. Bu nedenle her türlü enfeksiyon daha kolay gelişir, ağır seyreder ve solunum yetmezliği oluşur. Özellikle Kovid-19 pandemisi sürecinde sigara içen kişilerin hastalığı daha ağır atlatması sigaranın korkunç yüzünü bir kez daha gösterdi. Sigara ve tütün grubu içenlerde ölüm riskinin daha yüksek olduğu kanıtlandı. Peki, solunum yollarının savunma mekanizmalarını bozarak pek çok solunum yolu rahatsızlığına yakalanma riskini artıran sigaranın zararlarından arınmak mümkün mü? Yeşilay B Şube Yönetim Kurulu Üyesi / Biorezonans Terapisti Neslihan Baykal Yakışan, sigara içenler ve sigarayı bırakmaya çalışanlar için vücudu nikotinden, toksinlerden arındıran 9 besini açıkladı... MİLLİYET.COM.TR / PEMBENAR ÖZEL
22.01.2021Sağlık
Sigarayı bırakma yolları nelerdir? Sigarayı bırakmak için ne yapılmalıdır?
Sigarayı bırakma yolları nelerdir? Sigarayı bırakmak için ne yapılmalıdır?Özellikle sigara bağımlısı olan bireylerin hastalıklara ve diğer olumsuzluklara karşı daha hassas olduğu bilinmektedir. Bu nedenle pek çok kişi sigara bağımlığından kurtulmanın yollarını aramaktadır. Bu nedenle en çok sorulan soruların başında sigarayı bırakma yolları nelerdir? Sigarayı bırakmak için ne yapılmalıdır? İşte, merak edilen tüm detayları derledik...
20.01.2021Sağlık
Datça Macununun Faydaları Nelerdir? Datça Macunu Ne İşe Yarar?
Datça Macununun Faydaları Nelerdir? Datça Macunu Ne İşe Yarar?Datça macunu son zamanlarda oldukça popüler hale gelmiştir. Herkes tarafından araştırılan Datça macunu hakkında siz de bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. Datça macunu neye iyi gelir? Datça macununu yararları nelerdir? Hangi hastalıklara iyi gelir? Datça macunu nasıl yapılır? Sizin için Datça macunu hakkında bilmek istediğiniz detayları derledik.
15.12.2020Sağlık
Günde 2 sigara bile riski artırıyor! 50 yaşında ve tiryakiyseniz...
Günde 2 sigara bile riski artırıyor! 50 yaşında ve tiryakiyseniz...Hem tıp alanında yaşanan gelişmeler hem de sigarayı bırakma kampanyaları ve “dumansız hava sahası” uygulamaları, akciğer kanserinden korunmada ve tedavi başarısında etken rol oynuyor. Görülme sıklığı açısından erkeklerde ilk, kadınlarda da ikinci sıraya yer alan akciğer kanserinin öldürücülüğü yüksek kanser türleri arasında yer aldığını kaydeden Tıbbi Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Umut Dişel, konu hakkında bilgi verdi. İşte detaylar...
26.11.2020Genel Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

sigaraegeizmirsigarayı bırakma günügazete

Sigarayı Bırakma ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.