Silah Ambargosu

Silah Ambargosu

Son dakika silah ambargosu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan silah ambargosu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan silah ambargosu haber sayfamızda...

Silah Ambargosu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 338 silah ambargosu haberi bulunmuştur.
ABD Senatosu, Suudi Arabistan'a füze ve silah satışını engelleyecek tasarıyı reddetti
ABD Senatosu, Suudi Arabistan'a füze ve silah satışını engelleyecek tasarıyı reddettiABD Senatosu, gelişmiş havadan havaya güdümlü füze sistemlerinin ve diğer ağır silahların Suudi Arabistan'a satışının engellenmesini öngören yasayı reddetti.
8.12.2021Dünya
Kanadalı şirket Türkiye'ye yaptırım uygulanınca battı
Kanadalı şirket Türkiye'ye yaptırım uygulanınca battıİkinci Dağlık Karabağ Savaşı'nda Ermenistan'a karşı Azerbaycan'a destek verdiği için Türkiye'ye silah ambargosu uygulayan Kanada savunma şirketinin iflas ettiği belirtildi.
27.10.2021Ekonomi
Türkiye'ye gizli ambargo! 5 yıldır cevap yok
Türkiye'ye gizli ambargo! 5 yıldır cevap yokAlmanya'da geçtiğimiz haziran ayında Türkiye'ye silah ambargosu uygulanması konulu bir önerge verilmişti. Fakat bu önerge reddedilmişti. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Almanya'nın Türkiye'ye adı konmamış bir ambargo uyguladığını açıkladı. Savunma Politikası Analisti Turan Oğuz da konuyla ilgili çarpıcı mesajlar vererek, "Bir proje için verecek misiniz vermeyecek misiniz kısmında bile 5 yıl bekleniyorsa biz buna "gizli ambargo" diyoruz. Resmi bir şey yok, sınırlama yok ama proje bekletiliyor. " dedi. İşte haberin ayrıntıları...
14.09.2021Gündem
Milli savunmada ikinci hamle
Milli savunmada ikinci hamleYurt içinden alım oranını yüzde 73 seviyesine çıkaran ASELSAN, IDEF 2021’de ilk kez Millileştirilmiş Ürünler Sergisi düzenleyecek
15.08.2021Ekonomi
Rus paralı askerlerinin işlediği suçlar BM raporunda!
Rus paralı askerlerinin işlediği suçlar BM raporunda!Birleşmiş Milletler (BM) müfettişleri, Orta Afrika Cumhuriyeti'nde konuşlanan Rus paralı askerlerinin sivillerin katledilmesi de dahil olmak üzere birden fazla suça karıştığına dair rapor hazırladı.
27.06.2021Dünya
Son dakika... Somut adım yok! BM üçüncü kez toplandı...
Son dakika... Somut adım yok! BM üçüncü kez toplandı...Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), İsrail ve Filistin arasındaki yükselen tansiyonu, Gazze'ye yönelik hava saldırılarını ve hızla artan sivil kayıplarını görüşmek için bu hafta üçüncü kez toplandı ancak hala somut bir adım atamadı.
16.05.2021Dünya
Son dakika... Filistin'den BM'ye İsrail için 'ambargo' çağrısı!
Son dakika... Filistin'den BM'ye İsrail için 'ambargo' çağrısı!Gelen son dakika haberine göre, Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki, BMGK'ye "savaş suçu" işlemekle suçladığı İsrail'e yaptırım ve silah ambargosu uygulaması çağrısı yaptı.
16.05.2021Dünya
Son dakika... Şok görüntü! Sosyal medyada yayılıyor
Son dakika... Şok görüntü! Sosyal medyada yayılıyorİsrail bombardımanıyla Gazze'de en ölümcül gece geride kaldı, enkaz altından feci görüntüler geliyor. Gazze'deki BBC muhabirinin paylaştığı mesaj gündemi sarstı, saldırıların yol açtığı görüntü büyük ses getirdi. Öte yandan BM, İsrail ve Filistin'e "anlamsız kan dökme, terör ve yıkıma" derhal son verme ve iki devletli çözüm için müzakerelere dönme çağrısı yaptı. Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki DE, BMGK'ye "savaş suçu" işlemekle suçladığı İsrail'e yaptırım ve silah ambargosu uygulaması gerektiğini belirtti.
16.05.2021Dünya
Yunanistan ambargoya ikna edemiyor
Yunanistan ambargoya ikna edemiyorYunanistan, daha önce pek çok kez dile getirdiği Avrupa Birliği’nin (AB) Türkiye’ye silah ambargosu uygulaması konusundaki talebini yineledi.
8.05.2021Dünya
Son dakika! İncirlik 46 yıl sonra yine gündemde
Son dakika! İncirlik 46 yıl sonra yine gündemdeGelen bir son dakika haberine göre; ABD ile yaşanan hemen her gerilimden sonra tartışmaya açılan Adana’daki “İncirlik Üssü”, Biden’ın “soykırım” açıklamasının ardından yine gündeme geldi.
26.04.2021Siyaset
AB'den Rusya ve Çin'e suçlama
AB'den Rusya ve Çin'e suçlamaAvrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Myanmar'daki darbeye uluslararası camianın bir karşılık vermesini Rusya ve Çin'in engellediğini belirtti.
11.04.2021Dünya
Son dakika... Myanmar'ın BM Büyükelçisinden 'uçuşa yasak bölge' çağrısı!
Son dakika... Myanmar'ın BM Büyükelçisinden 'uçuşa yasak bölge' çağrısı!Gelen son dakika haberine göre, Myanmar'ın Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Kyaw Moe Tun, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyine (BMGK) ülkesinde uçuşa yasak bölge ilan edilmesi ve yönetime el koyan orduya silah ambargosu ile yaptırım uygulaması çağrısı yaptı.
9.04.2021Dünya
Borell'den Türkiye mesajı: AB destek olmak zorunda
Borell'den Türkiye mesajı: AB destek olmak zorundaAvrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, AB'nin, ağırladığı göçmenler dolayısıyla Türkiye'ye yardım etmek zorunda olduğunu söyledi.
18.03.2021Dünya
BM: Myanmar'da askeri cunta insanlığa karşı suç işledi
BM: Myanmar'da askeri cunta insanlığa karşı suç işlediBirleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Myanmar Özel Raportörü Thomas Andrews, Myanmar'da askeri cuntanın 1 Şubat'taki darbeden bu yana en az 70 kişiyi öldürdüğünü, insanlığa karşı suç teşkil edebilecek cinayetler, işkence ve zulüm işlediğini bildirdi.
11.03.2021Dünya
İtalya ve Fransa dışişleri bakanları Roma'da görüştü
İtalya ve Fransa dışişleri bakanları Roma'da görüştüİtalya Dışişleri Bakanı Luigi Di Maio, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı üreten firmaların, Avrupa Birliği (AB) ülkelerine tedariklerinde gecikmelerinin sürmesi halinde, aşı ihracatını durdurmaya devam edeceklerini söyledi.
5.03.2021Dünya
Mete Yarar’dan S-400 için flaş açıklama
Mete Yarar’dan S-400 için flaş açıklamaPatriot- S-400 ekseninde yapılan ‘vermediler-almadınız’ tartışmaları sürerken, olayın arka planını CNN TÜRK yayınında değerlendiren Mete Yarar, konuyla ilgili, ‘ABD geçmişte olduğu gibi 2016’da da silah ambargosu uyguladı. Ve Türkiye bu sefer ağırlığını koyarak S-400 hava savunma sistemlerini aldı’ açıklamasında bulundu.
3.03.2021Televizyon
Mete Yarar’dan S-400 için flaş açıklama: ABD geçmişteki gibi...
Mete Yarar’dan S-400 için flaş açıklama: ABD geçmişteki gibi...Patriot- S-400 ekseninde yapılan ‘vermediler-almadınız’ tartışmaları sürerken, olayın arka planını CNN TÜRK yayınında değerlendiren Mete Yarar, konuyla ilgili, ‘ABD geçmişte olduğu gibi 2016’da da silah ambargosu uyguladı. Ve Türkiye bu sefer ağırlığını koyarak S-400 hava savunma sistemlerini aldı’ açıklamasında bulundu.
3.03.2021Gündem
Son dakika: AB'den Navalnıy hamlesi! Rusya'ya yaptırım kararı alındı
Son dakika: AB'den Navalnıy hamlesi! Rusya'ya yaptırım kararı alındıAB ülkelerinin dışişleri bakanları, Rus muhalif Navalnıy'ın tutuklanması nedeniyle Rusya'ya yeni yaptırımlar uygulanmasını kararlaştırdı. Bu yaptırım haricinde hali hazırda AB'nin Rusya'ya uyguladığı bir dizi yaptırım bulunuyor.
22.02.2021Dünya
AB’den Rusya’ya yeni yaptırımlar yolda
AB’den Rusya’ya yeni yaptırımlar yoldaAvrupa Birliği, Rusya’ya yönelik yaptırımlarını genişletmeye hazırlanıyor. Muhalif siyasetçi Navalni’nin hapis cezasının onanmasının ardından AB dışişleri bakanları pazartesi günü yeni yaptırımları tartışacak.
21.02.2021Dünya
BM'den Myanmar'a yönelik yaptırım çağrısı
BM'den Myanmar'a yönelik yaptırım çağrısıBirleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Myanmar Özel Raportörü Tom Andrews, askeri darbeyle seçilmiş hükümetin devrildiği Myanmar'a karşı "silah ambargosu ve seyahat yasağı" gibi çeşitli yaptırımları değerlendirmesi için BM Güvenlik Konseyine (BMGK) çağrıda bulundu.
12.02.2021Dünya
Orta Afrika Cumhuriyeti'nde BM’in silah ambargosu protesto edildi
Orta Afrika Cumhuriyeti'nde BM’in silah ambargosu protesto edildiOrta Afrika Cumhuriyeti’nin (OAC) başkenti Bangui’de toplanan binlerce kişi Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin (BMGK) uyguladığı silah ambargosunu protesto etti.
22.01.2021Dünya
Silah ambargosunu doğru bulmuyoruz!
Silah ambargosunu doğru bulmuyoruz!Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Yunanistan’ın Türkiye’ye yönelik silah ihracatının durdurulması talebini doğru bulmadıklarını, bunu bir NATO ülkesine yapmanın da kolay olmadığını belirtti
23.12.2020Dünya
Almanya Türkiye’ye silah ambargosuna karşı
Almanya Türkiye’ye silah ambargosuna karşıDışişleri Bakanı Heiko Maas, Türkiye'ye silah ambargosu uygulanması önerisine karşı olduğunu söyledi. Maas, Türkiye'nin NATO üyesi olduğuna dikkat çekti.
22.12.2020Dünya
Bakan Çavuşoğlu'ndan Yunan mevkidaşına tavsiye
Bakan Çavuşoğlu'ndan Yunan mevkidaşına tavsiyeDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Twitter'dan Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias'a verdiği yanıtta, "Sevgili Niko, işte yeni yıl için dostça bir tavsiye: Başkalarından yardım istemeyi ve Yunan halkının itibarını zedelemeyi bırak." ifadelerini kullandı.
20.12.2020Siyaset
Ambargolarla güçlendik
Ambargolarla güçlendikABD’nin S-400 bahanesiyle Türkiye’ye yaptırım kararı vermesine tepkiler sürerken bu ambargoların savunmamızı zayıflatmadığı, aksine her ambargodan sonra Türkiye’nin kendi göbeğini kendisinin kestiği ve savunmasını güçlendirdiği gerçeği ortada duruyor
16.12.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Silah Ambargosu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.