Silah Ambargosu

Silah Ambargosu

Son dakika silah ambargosu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan silah ambargosu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan silah ambargosu haber sayfamızda...

Silah Ambargosu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 328 silah ambargosu haberi bulunmuştur.
AB'den Rusya ve Çin'e suçlama
AB'den Rusya ve Çin'e suçlamaAvrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Myanmar'daki darbeye uluslararası camianın bir karşılık vermesini Rusya ve Çin'in engellediğini belirtti.
11.04.2021Dünya
Son dakika... Myanmar'ın BM Büyükelçisinden 'uçuşa yasak bölge' çağrısı!
Son dakika... Myanmar'ın BM Büyükelçisinden 'uçuşa yasak bölge' çağrısı!Gelen son dakika haberine göre, Myanmar'ın Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Kyaw Moe Tun, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyine (BMGK) ülkesinde uçuşa yasak bölge ilan edilmesi ve yönetime el koyan orduya silah ambargosu ile yaptırım uygulaması çağrısı yaptı.
9.04.2021Dünya
Borell'den Türkiye mesajı: AB destek olmak zorunda
Borell'den Türkiye mesajı: AB destek olmak zorundaAvrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, AB'nin, ağırladığı göçmenler dolayısıyla Türkiye'ye yardım etmek zorunda olduğunu söyledi.
18.03.2021Dünya
BM: Myanmar'da askeri cunta insanlığa karşı suç işledi
BM: Myanmar'da askeri cunta insanlığa karşı suç işlediBirleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Myanmar Özel Raportörü Thomas Andrews, Myanmar'da askeri cuntanın 1 Şubat'taki darbeden bu yana en az 70 kişiyi öldürdüğünü, insanlığa karşı suç teşkil edebilecek cinayetler, işkence ve zulüm işlediğini bildirdi.
11.03.2021Dünya
İtalya ve Fransa dışişleri bakanları Roma'da görüştü
İtalya ve Fransa dışişleri bakanları Roma'da görüştüİtalya Dışişleri Bakanı Luigi Di Maio, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı üreten firmaların, Avrupa Birliği (AB) ülkelerine tedariklerinde gecikmelerinin sürmesi halinde, aşı ihracatını durdurmaya devam edeceklerini söyledi.
5.03.2021Dünya
Mete Yarar’dan S-400 için flaş açıklama
Mete Yarar’dan S-400 için flaş açıklamaPatriot- S-400 ekseninde yapılan ‘vermediler-almadınız’ tartışmaları sürerken, olayın arka planını CNN TÜRK yayınında değerlendiren Mete Yarar, konuyla ilgili, ‘ABD geçmişte olduğu gibi 2016’da da silah ambargosu uyguladı. Ve Türkiye bu sefer ağırlığını koyarak S-400 hava savunma sistemlerini aldı’ açıklamasında bulundu.
3.03.2021Televizyon
Mete Yarar’dan S-400 için flaş açıklama: ABD geçmişteki gibi...
Mete Yarar’dan S-400 için flaş açıklama: ABD geçmişteki gibi...Patriot- S-400 ekseninde yapılan ‘vermediler-almadınız’ tartışmaları sürerken, olayın arka planını CNN TÜRK yayınında değerlendiren Mete Yarar, konuyla ilgili, ‘ABD geçmişte olduğu gibi 2016’da da silah ambargosu uyguladı. Ve Türkiye bu sefer ağırlığını koyarak S-400 hava savunma sistemlerini aldı’ açıklamasında bulundu.
3.03.2021Gündem
Son dakika: AB'den Navalnıy hamlesi! Rusya'ya yaptırım kararı alındı
Son dakika: AB'den Navalnıy hamlesi! Rusya'ya yaptırım kararı alındıAB ülkelerinin dışişleri bakanları, Rus muhalif Navalnıy'ın tutuklanması nedeniyle Rusya'ya yeni yaptırımlar uygulanmasını kararlaştırdı. Bu yaptırım haricinde hali hazırda AB'nin Rusya'ya uyguladığı bir dizi yaptırım bulunuyor.
22.02.2021Dünya
AB’den Rusya’ya yeni yaptırımlar yolda
AB’den Rusya’ya yeni yaptırımlar yoldaAvrupa Birliği, Rusya’ya yönelik yaptırımlarını genişletmeye hazırlanıyor. Muhalif siyasetçi Navalni’nin hapis cezasının onanmasının ardından AB dışişleri bakanları pazartesi günü yeni yaptırımları tartışacak.
21.02.2021Dünya
BM'den Myanmar'a yönelik yaptırım çağrısı
BM'den Myanmar'a yönelik yaptırım çağrısıBirleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Myanmar Özel Raportörü Tom Andrews, askeri darbeyle seçilmiş hükümetin devrildiği Myanmar'a karşı "silah ambargosu ve seyahat yasağı" gibi çeşitli yaptırımları değerlendirmesi için BM Güvenlik Konseyine (BMGK) çağrıda bulundu.
12.02.2021Dünya
Orta Afrika Cumhuriyeti'nde BM’in silah ambargosu protesto edildi
Orta Afrika Cumhuriyeti'nde BM’in silah ambargosu protesto edildiOrta Afrika Cumhuriyeti’nin (OAC) başkenti Bangui’de toplanan binlerce kişi Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin (BMGK) uyguladığı silah ambargosunu protesto etti.
22.01.2021Dünya
Silah ambargosunu doğru bulmuyoruz!
Silah ambargosunu doğru bulmuyoruz!Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Yunanistan’ın Türkiye’ye yönelik silah ihracatının durdurulması talebini doğru bulmadıklarını, bunu bir NATO ülkesine yapmanın da kolay olmadığını belirtti
23.12.2020Dünya
Almanya Türkiye’ye silah ambargosuna karşı
Almanya Türkiye’ye silah ambargosuna karşıDışişleri Bakanı Heiko Maas, Türkiye'ye silah ambargosu uygulanması önerisine karşı olduğunu söyledi. Maas, Türkiye'nin NATO üyesi olduğuna dikkat çekti.
22.12.2020Dünya
Bakan Çavuşoğlu'ndan Yunan mevkidaşına tavsiye
Bakan Çavuşoğlu'ndan Yunan mevkidaşına tavsiyeDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Twitter'dan Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias'a verdiği yanıtta, "Sevgili Niko, işte yeni yıl için dostça bir tavsiye: Başkalarından yardım istemeyi ve Yunan halkının itibarını zedelemeyi bırak." ifadelerini kullandı.
20.12.2020Siyaset
Ambargolarla güçlendik
Ambargolarla güçlendikABD’nin S-400 bahanesiyle Türkiye’ye yaptırım kararı vermesine tepkiler sürerken bu ambargoların savunmamızı zayıflatmadığı, aksine her ambargodan sonra Türkiye’nin kendi göbeğini kendisinin kestiği ve savunmasını güçlendirdiği gerçeği ortada duruyor
16.12.2020Gündem
Transatlantik ilişkilerin merkezi NATO
Transatlantik ilişkilerin merkezi NATOAvrupa Birliği (AB) devlet ve hükümet başkanlarını bir araya getiren Brüksel zirvesinin gündemi Türkiye açısından yaptırımlar ile Ankara-Brüksel ilişkilerinin geleceği üzerinden izlendi haklı olarak...
13.12.2020Dünya
Zirvede sağduyuyu Merkel korudu...
Zirvede sağduyuyu Merkel korudu...AB liderlerinin 10-11 Aralık’taki zirvesinden, Türkiye’ye yönelik “sağduyulu” denilebilecek kararlar çıktı. Zirvede Yunanistan ve Rum Kesimi’nin radikal talepleri karşılık bulmazken, bunda Merkel’in önemi büyük oldu
12.12.2020Dünya
AB’yle ilişkilerde dönüşüm fırsatı
AB’yle ilişkilerde dönüşüm fırsatıAB liderler zirvesinde Türkiye ile ilişkiler ele alınırken, Yunanistan, Rum Kesimi ve Fransa’nın Ankara’ya yönelik radikal talepleri ilgi görmedi. Zirveden çıkacak kararların AB-Türkiye ilişkilerine etkisinin sınırlı olacağı belirtiliyor
11.12.2020Dünya
Son dakika: AB Zirvesi'nde Türkiye için flaş karar!
Son dakika: AB Zirvesi'nde Türkiye için flaş karar!Gelen son dakika haberine göre; Brüksel'deki zirvede Yunanistan'ın ağır yaptırım talepleri kabul görmedi. Zirvenin sonuç bildirgesinde 'Avrupa Birliği Türkiye ile diyaloğa fırsat tanımak istiyor' denildi.
11.12.2020Dünya
AB-Türkiye ilişkileri  için kritik zirve
AB-Türkiye ilişkileri  için kritik zirveBugün başlayacak ve iki gün sürecek AB zirvesinde, Brüksel ile Ankara arasındaki ilişkilerin geleceği açısından önemli kararlar çıkması bekleniyor.
10.12.2020Dünya
AB'nin kritik zirvesi için geri sayım
AB'nin kritik zirvesi için geri sayımTopluluğa üye ülkelerin liderleri, 10-11 Aralık'ta Brüksel'de bir araya gelerek Macaristan ve Polonya'nın 1,8 trilyon avroluk bütçe ve kurtarma paketi vetosu, İngiltere ile bir türlü sonuca ulaşmayan Brexit sonrası ticaret müzakereleri ve Türkiye ile ilişkiler gibi zorlu konuların gölgesinde zirve toplantısı düzenleyecek.
9.12.2020Dünya
Son Dakika: Alman askerleri Türk gemisine çıktı! Türkiye açıkladı
Son Dakika: Alman askerleri Türk gemisine çıktı! Türkiye açıkladıLibya Bingazi'nin 200 kilometre kuzeyinde kargo gemisini durdurup hukuk dışı arama yapmak isteyen Alman donanma askerleri, Ankara'nın anında devreye girmesiyle Pazartesi sabah gün doğarken gemiyi terk etti. Dışişleri Bakanlığı da, Türk gemisinin Akdeniz'de hukuk dışı bir şekilde aranmasına ilişkin olarak, "Yetkisiz ve güç kullanılarak yapılan bu eylemi protesto ediyoruz. Denetleme sırasında personele adeta suçlu muamelesi yapılmış olmasını esefle karşılıyoruz" açıklaması yaptı.
23.11.2020Dünya
Akdeniz'de yer yerinden oynadı! Alman askerleri Türk gemisine çıktı...
Akdeniz'de yer yerinden oynadı! Alman askerleri Türk gemisine çıktı...Libya Bingazi'nin 200 kilometre kuzeyinde kargo gemisini durdurup arama yapmak isteyen Alman donanma askerleri, Ankara'nın anında devreye girmesiyle Pazartesi sabah gün doğarken gemiyi terk etti.
23.11.2020Haberler
Brüksel-Ankara: Dar alanda kısa pas
Brüksel-Ankara: Dar alanda kısa pasAvrupa Birliği (AB) ile Türkiye arasındaki ilişkiler önemli bir dönüm noktasıyla karşı karşıya...
22.11.2020Dünya
Libya’da ateşkes imzası
Libya’da ateşkes imzasıLibya’da savaşan taraflar Birleşmiş Milletler’in himayesi altında ülke çapında ateşkes anlaşmasına imza attı. Ateşkes hemen yürürlüğe girerken, yabancı askerlerin üç ay içinde ülkeden ayrılması kararlaştırıldı
24.10.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

türkiyeabAvrupa BirliğiyaptırımMyanmar

Silah Ambargosu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.