Sınıflar

Sınıflar

Son dakika sınıflar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sınıflar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sınıflar haber sayfamızda...

Sınıflar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.340 sınıflar haberi bulunmuştur.
Vali açıkladı! 8 sınıf Kovid-19 dolayısıyla kapalı
Vali açıkladı! 8 sınıf Kovid-19 dolayısıyla kapalıSamsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, şu anda Samsun’da 8 sınıfın koronavirüsü (Kovid-19) dolayısıyla eğitime kapatıldığını söyledi. Dağlı, "260 binin üzerinde öğrencisi bulunan ilimizde 8 tane şu anda kapalı sınıfımız var. Bu da çok fazla bir sayı değil. Temennimiz hiçbir sınıfımızın kapalı olmaması" dedi.
29.11.2021Gündem
DYK başvuruları için son gün: e-Kurs ile DYK başvurusu nasıl yapılır?
DYK başvuruları için son gün: e-Kurs ile DYK başvurusu nasıl yapılır?DYK öğrenci başvuruları devam ediyor. Bugün sona erecek olan başvurular e Kurs ile yapılacak. Peki, e Kurs DYK başvurusu nasıl yapılır? Kurslar ne zaman başlayacak?
29.11.2021Gündem
‘Tüm öğretmenler kadrolu olmalı’
‘Tüm öğretmenler kadrolu olmalı’CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’nin Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde düzenlediği “İkinci Yüzyılda Eğitim Hakkı Çalıştayı”nda konuştu.
28.11.2021Siyaset
Kılıçdaroğlu: Öğretmen yetiştirmenin sağlıklı planlamasının yapılması gerekir
Kılıçdaroğlu: Öğretmen yetiştirmenin sağlıklı planlamasının yapılması gerekirCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Her yerde mantar gibi öğretmen yetiştiren okullar, üniversiteler; plansız ve programsız. Mezun öğretmenin çalışacağı yer yok. Öğretmen yetiştirmenin sağlıklı bir planlamasının yapılması gerekir" dedi.
27.11.2021Siyaset
Okullarda ara tatil sonrası ders zili çaldı
Okullarda ara tatil sonrası ders zili çaldıOkul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 18 milyon öğrenci ara tatil sonrası eğitime başladı.
22.11.2021Gündem
Bugün okul var mı, ne zaman açılıyor? Eğitim yüz yüze mi olacak?
Bugün okul var mı, ne zaman açılıyor? Eğitim yüz yüze mi olacak?Okullar ara tatile girerken yarın okullar açılıyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer açıklama yaparken "Okullar açılacak mı, ne zaman açılıyor? Eğitim yüz yüze mi olacak?" soruları arttı.
21.11.2021Gündem
Son dakika! Milli Eğitim Bakanı Özer'den yüz yüze eğitim açıklaması
Son dakika! Milli Eğitim Bakanı Özer'den yüz yüze eğitim açıklamasıMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "22 Kasım 2021 tarihi itibariyle 850 bin sınıftan sadece 66'sı kapalı olacak. Diğer tüm sınıflar yüz yüze eğitime devam edecek." dedi.
21.11.2021Gündem
Okullar ne zaman açılacak? 2021 Ara tatil ne zaman bitiyor, kaç gün kaldı?
Okullar ne zaman açılacak? 2021 Ara tatil ne zaman bitiyor, kaç gün kaldı? 2021-2022 eğitim yılının ilk ara tatil tarihleri merak konusu oldu. Milyonlarca öğrenci ara tatil ne zaman bitiyor sorusuna cevap arıyor. Pazartesi başlayan ara tatil ardından okullar ne zaman açılacak sorusu gündeme geldi. İşte MEB tarafından belirlenen tarih...
21.11.2021Gündem
Didim’de Gençlik Merkezi için son adımlar atılıyor
Didim’de Gençlik Merkezi için son adımlar atılıyorDidim Belediyesi, tarafından yapımı sürdürülen Didim Gençlik Merkezi’nin inşaatında sona geldi.
19.11.2021Ege
Sağlık Bakanlığı koronavirüs rehberini güncelledi! Merak edilen sorulara yanıt
Sağlık Bakanlığı koronavirüs rehberini güncelledi! Merak edilen sorulara yanıtSağlık Bakanlığı, okullardaki Kovid-19 vakalarında izlenecek yolu 18 örnek olayla anlattı. Bakanlıkça, Kovid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi'ne "Okullarda Kovid-19 Pozitif Vaka Çıkması Durumunda Yapılması Gereken Uygulamalar" bölümü eklendi. Güncellenen rehberde, okullarda meydana gelebilecek koronavirüsle ilgili 18 örnek olaya yer verilerek bunlar karşısında nasıl yol izlenmesi gerektiği aktarıldı.
18.11.2021Gündem
Son dakika: Erdoğan 'dünyada 1 numara' dedi ve müjdeleri sıraladı
Son dakika: Erdoğan 'dünyada 1 numara' dedi ve müjdeleri sıraladıSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ezineli Yahya Çavuş” belgeseli galasında gençlerle bir araya geldi. Çanakkale Köprüsü'nün dünyada bir numara olduğunu belirten Erdoğan, "Hayal dediklerini elhamdülillah biz gerçeğe dönüştürdük." açıklamasında bulundu.
14.11.2021Siyaset
Cebeci Ocağı Nedir, Osmanlı'da Cebeciler Ne İş Yapardı?
Cebeci Ocağı Nedir, Osmanlı'da Cebeciler Ne İş Yapardı?Osmanlı dönemi incelendiğinde birçok askeri sınıf ile karşılaşılmaktadır. Padişah olanlar kendilerine uygun ordu yönetmek için yeni askeri birlikler kurmuşlardır. Bu kurulan askeri birliklerden biri de Cebeci ordusudur. Cebeci Ordusu nedir? Cebeci Ordusu Osmanlı’da ne iş yapardı? Cebeci ordusunun görevi nedir? Cebeci Ordusu ile ilgili merak edilen tüm detayları derledik.
7.11.2021Eğitim
Son dakika: Milli Eğitim Bakanı Özer'den CNN TÜRK'te flaş açıklamalar
Son dakika: Milli Eğitim Bakanı Özer'den CNN TÜRK'te flaş açıklamalarGelen son dakika haberine göre; Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kovid-19 nedeniyle bugün itibarıyla kapalı olan sınıf sayısının 1721 olduğunu belirterek, "Sistem kendi kendini kapatana kadar okullar açık olacak. Eğer 850 bin sınıfın tamamı bu prosedür çerçevesinde iki vakayla kapanıyorsa okullar kapanmıştır. Onun haricinde sistem sürekli rutinde. 10 günlük periyotlarla bazı sınıflar açılıyor, bazı sınıflar kapanıyor. Şu anda tüm sınıfları kapalı olan tek bir okulumuz yok'' dedi.
3.11.2021Gündem
Son dakika... Bakan Özer'den flaş uzaktan eğitim açıklaması!
Son dakika... Bakan Özer'den flaş uzaktan eğitim açıklaması!Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, uzaktan eğitimle ilgili son dakika açıklamasında bulundu. Bakan Özer, "Uzaktan eğitim ne kadar kaliteli olursa olsun yüz yüze eğitimin yerine ikame edilebilecek bir eğitim yaklaşımı olamaz." ifadelerine yer verdi.
2.11.2021Gündem
Birinci sınıfların Cumhuriyet Bayramı coşkusu
Birinci sınıfların Cumhuriyet Bayramı coşkusuCumhuriyet Bayramı coşkusu okullarda erken başladı. Bu yıl okullarında ilk kez Cumhuriyet Bayramı etkinliği gerçekleştiren ilkokul birinci sınıflar, dans gösterileri, şiirler ve şarkılarla Cumhuriyet’in 98. yıldönümünü kutladılar.
28.10.2021Vitrin
Kanada'daki matematik yarışmasında Bursalı iki kardeş dünya şampiyonu oldu
Kanada'daki matematik yarışmasında Bursalı iki kardeş dünya şampiyonu olduKanada’da 18 bin 346 öğrencinin katılımıyla düzenlenen 'Caribou Matematik Yarışması'na Bursa'dan katılan iki kardeş, dünya birincisi oldu. Jüri üyeleri tarafından iki kardeşe sertifika verildi. Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü de, sosyal medya hesabından paylaşım yaparak öğrencileri tebrik etti.
27.10.2021Gündem
‘Okullarımızda bir sıkıntı yok’
‘Okullarımızda bir sıkıntı yok’İzmir Valisi Köşger, virüs tablosunu açıkladı, “Vefat sayısı günlük 15-20. Maalesef bu vatandaşlarımızın çoğu ya aşısız ya da aşı sürecini tamamlamayanlar” dedi
25.10.2021Ege
Okullarda son durum: Kapalı sınıf oranı yüzde 0,2
Okullarda son durum: Kapalı sınıf oranı yüzde 0,2Türkiye genelinde yüz yüze eğitimin başladığı 6 Eylül'den bugüne kadar geçen 6 haftalık süreye ilişkin veriler, okullardaki Kovid-19 tedbirlerinin gücünü ortaya koydu. Karantina süresinin 10 güne indirilmesinin ardından Türkiye genelinde kapalı sınıf oranı yüzde 0,2 olarak belirlendi. Kapatılan şube oranlarının en düşük olduğu il yüzde 0,01 ile Şırnak, en yüksek olduğu il yüzde 1,95 ile Karabük oldu. İlköğretim kademesinde öğrencilerin yaklaşık yüzde 94'ü, ortaöğretimde ise yüzde 89'u, 10 gün veya daha az devamsızlık yaptı.
21.10.2021Gündem
Okullar kapanacak mı, yüz yüze eğitim sona erecek mi? Bakan Koca'dan açıklama...
Okullar kapanacak mı, yüz yüze eğitim sona erecek mi? Bakan Koca'dan açıklama...Okullar yeniden kapanacak mı sorusu öğrenci ve veliler tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Son dönemde vaka sayılarında yaşanan artış ile birlikte yeni tedbirlerin gündeme gelebileceğine dair açıklamalar öğrenci ve veliler tarafından okullar yeniden kapanır mı sorusuna çevrildi. Konuya dair hem Cumhurbaşkanı hem de Milli Eğitim Bakanı açıklamalarda bulundu. Bilim Kurulu sonrası Bakan Koca'dan da net yanıt geldi. Peki okullar yeniden kapanacak mı?
20.10.2021Gündem
Eğitimde fırsat eşitliği
Eğitimde fırsat eşitliğiBornova Belediyesi, Birleşmiş Milletler Göç Kuruluşu (IOM) işbirliğiyle Mevlana ve Naldöken mahallelerinde bilgisayar ve internet erişim laboratuvarı açtı.
19.10.2021Ege
Göl Nedir, Nasıl Oluşur? Coğrafyada Göl Türleri Ve Özellikleri
Göl Nedir, Nasıl Oluşur? Coğrafyada Göl Türleri Ve ÖzellikleriSu, dünyadaki yaşam için gereklidir. Göller söz konusu olduğunda, suyu küresel olarak nasıl etkilediğimize dair artan farkındalığımızla birlikte genel göl sağlığı hakkında sorular sormak daha önemli hale geldi. Peki, göl nedir tüm detayları ile derledik.
18.10.2021Eğitim
Dijital eğitimin öncüleri güçlerini birleştirdi
Dijital eğitimin öncüleri güçlerini birleştirdiDünya genelinde 10 milyondan fazla bireysel kullanıcıya ve yüzlerce okula ulaşan yerli zeka oyunları uygulaması MentalUP artık Kolay Kampüs’te!
12.10.2021Vitrin
Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi açılıyor
Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi açılıyorGeleceğin medyasına çağa uygun yeni nesil gazeteciler yetiştirmeyi hedefleyen Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin ilk adımı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Demirören Medya arasında imzalanan protokolle atıldı. Protokol imza törenine Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Demirören Medya Yatırımları Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören ve Başkan Yardımcısı Meltem Demirören Oktay katıldı.
7.10.2021Haberler
Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi açılıyor
Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi açılıyorGeleceğin medyasına çağa uygun yeni nesil gazeteciler yetiştirmeyi hedefleyen Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin ilk adımı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Demirören Medya arasında imzalanan protokolle atıldı. Protokol imza törenine Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Demirören Medya Yatırımları Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören ve Başkan Yardımcısı Meltem Demirören Oktay katıldı.
7.10.2021Gündem
Karga "Duman" kendisini iyileştiren çocuğun peşinden ayrılmıyor
Karga "Duman" kendisini iyileştiren çocuğun peşinden ayrılmıyorAmasya'nın Gümüşhacıköy ilçesinde ortaokul öğrencisinin yaralı halde bulup tedavi ettiği karga "Duman", kendisini iyileştiren çocuğun yanından bir an olsun ayrılmıyor.
7.10.2021Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

Sınıflar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.