Sinopharm

Sinopharm

Son dakika Sinopharm haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Sinopharm gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Sinopharm haber sayfamızda...

Sinopharm

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 73 sinopharm haberi bulunmuştur.
Koronavirüsle ilgili dünyada yaşanan son gelişmeler!
Koronavirüsle ilgili dünyada yaşanan son gelişmeler!Dünya genelinde yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı uygulanan aşılar, 2 milyar 580 milyon dozu aştı.
19.06.2021Dünya
Avusturya Çin aşısı Sinovac'a vize verdi
Avusturya Çin aşısı Sinovac'a vize verdiAvusturya’da bugün yürürlüğe giren yeni seyahat düzenlemesine göre, Türkiye’de de kullanılan yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirilen Çin Sinovac aşısından iki doz yaptıranlar, ülkeye girişte karantinadan muaf tutulacak.
16.06.2021Dünya
İspanya, yabancı turistlere kapılarını açtı
İspanya, yabancı turistlere kapılarını açtıİspanya, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının turizm üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmak için aşı olma veya PCR ile hızlı antijen testlerini sunma zorunluluğuyla bugünden itibaren kapılarını turistlere açtı.
7.06.2021Dünya
İspanya, ülkeye girişte hızlı antijen testlerini de kabul edecek
İspanya, ülkeye girişte hızlı antijen testlerini de kabul edecekİspanya'da turizm sektörünün talepleri doğrultusunda, sol koalisyon hükümetinin aldığı kararla, ülkeye girişte yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı veya test zorunluluğuyla ilgili uygulamalar yarından itibaren gevşetilmeye başlanıyor.
6.06.2021Dünya
Son dakika haberi: Erdoğan 3 doz aşı oldu! Tartışma başladı
Son dakika haberi: Erdoğan 3 doz aşı oldu! Tartışma başladıSon dakika haberlere göre, koronavirüs salgınına karşı şu ana kadar 2 doz olarak uygulanan aşıların ne kadar süre koruma sağladığına yönelik hemen her gün yeni bir araştırma yayınlanıyor. Bu konuda bilim dünyasındaki tartışma devam ederken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da TRT'de katıldığı canlı yayında, "Ben 3 aşımı oldum. Bir de o 3 aşıdan sonra antikor yükseldi mi, yükselmedi mi bununla ilgili adımı attım" sözleri ile tartışmaya yön verdi. Aşıda 'hatırlatma dozu'na gerek olup olmadığı konusunda Ege Üniversitesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zafer Kurugöl'den de ilginç bir öneri geldi. İşte koronavirüs salgınıyla ilgili flaş açıklamanın tüm detayları...
4.06.2021Gündem
‘3. doz olarak Türk aşısı uygulanabilir’
‘3. doz olarak Türk aşısı uygulanabilir’Kovid-19’a karşı 2 doz uygulanan aşıların ne kadar süre koruma sağladığı net olarak bilinmezken, 3’üncü doza gerek olup olmadığı tartışılıyor. Prof. Dr. Kurugöl, iki doz Sinovac ya da BioNTech vurulan kişilere rapel doz olarak Türk aşısının uygulanabileceğini ancak bunun için bir çalışma yapılması gerektiğini söyledi.
4.06.2021Gündem
DSÖ Genel Direktörü'nden 'Sinovac aşısı' için açıklama
DSÖ Genel Direktörü'nden 'Sinovac aşısı' için açıklamaDünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, Çin'in geliştirdiği yeni Sinovac aşısının acil kullanımına onay verilmesinden mutluluk duyduğunu bildirdi
1.06.2021Dünya
Sinopharm aşısı Kovid-19'a karşı ne kadar etkili?
Sinopharm aşısı Kovid-19'a karşı ne kadar etkili? Çin'in koronavirüs için Sinovac'tan sonra geliştirdiği ikinci aşı olan Sinopharm ile ilgili yeni detaylar paylaşıldı. Amerikan Tabipler Birliği Dergisi'nde (JAMA) yer alan çalışmaya göre Sinopharm aşısı Kovid-19'a karşı yüzde 72,8 etkili çıktı.
28.05.2021Genel Sağlık
ABD'deki araştırma: Çin aşısı yüzde 72 etkili
ABD'deki araştırma: Çin aşısı yüzde 72 etkiliAmerikan Tabipler Birliği Dergisinde (JAMA) yer alan çalışma, Çin’in Sinopharm aşısının yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı yüzde 72,8 etkinlik gösterdiğini ortaya koydu.
27.05.2021Dünya
Son dakika... DSÖ'den Çin aşısına onay!
Son dakika... DSÖ'den Çin aşısına onay!Gelen son dakika haberine göre, Dünya Sağlık Örgütü, Çin'in geliştirdiği Sinopharm aşısının acil kullanımına onay verdi. Örgüt, ilk olarak 31 Aralık'ta Pfizer-BioNTech firmasının ürettiği Kovid-19 aşısının acil kullanımına onay vermişti.
7.05.2021Dünya
Filipinler Çin'in bağışladığı koronavirüs aşılarını geri veriyor
Filipinler Çin'in bağışladığı koronavirüs aşılarını geri veriyorFilipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, Çin'in bağışladığı Sinopharm şirketinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılarını geri almasını istedi.
6.05.2021Dünya
Duterte, koronavirüs aşısının ilk dozunu yaptırdı
Duterte, koronavirüs aşısının ilk dozunu yaptırdıFilipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının ilk dozunu oldu.
4.05.2021Dünya
AB Komisyonu’ndan aşı olanlara seyahat izni önerisi
AB Komisyonu’ndan aşı olanlara seyahat izni önerisiAvrupa Birliği (AB) Komisyonu, vaka oranları düşük ülke vatandaşlarının veya Avrupa İlaç Ajansı (EMA) onaylı koronavirüs aşısı yaptıranların zaruri gerekçeleri bulunmasa da AB ülkelerine girebilmelerine izin verilmesi için öneride bulundu.
4.05.2021Dünya
Onay verildi! Çin ve Rusya'nın Kovid-19 aşıları...
Onay verildi! Çin ve Rusya'nın Kovid-19 aşıları...Bangladeş'in Çin ve Rusya'nın yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirdiği aşıların ülkedeki üretimine onay verdiği bildirildi.
29.04.2021Dünya
Dünya Sağlık Örgütü 'aşı pasaportuna' şimdilik sıcak bakmıyor
Dünya Sağlık Örgütü 'aşı pasaportuna' şimdilik sıcak bakmıyorDünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Sözcüsü Margaret Harris, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılamalarının virüsün bulaşmasını engelleyip engellemediği konusundaki belirsizlik ve dünyadaki aşı adaletsizliği nedeniyle şimdilik "aşı pasaportuna" sıcak bakmadıkları mesajını verdi.
6.04.2021Dünya
Zimbabve, 1 milyon doz Sinovac aşısını teslim aldı
Zimbabve, 1 milyon doz Sinovac aşısını teslim aldıZimbabve, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirilen Sinovac aşısının 1 milyon dozunu teslim aldı.
30.03.2021Dünya
Pakistan, Çin'den 3 milyon dozluk CanSino aşısının ham maddesini ithal edecek
Pakistan, Çin'den 3 milyon dozluk CanSino aşısının ham maddesini ithal edecekPakistan'ın, Çin’den 3 milyon dozluk CanSino yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının ham maddesini ithal edeceği bildirildi.
30.03.2021Dünya
Son dakika... Aşı karşılığında petrol önerdi! Venezuela'dan flaş adım
Son dakika... Aşı karşılığında petrol önerdi! Venezuela'dan flaş adımVenezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele için ihtiyaçları olan aşının maddi karşılığını petrolle ödeyebileceklerini söyledi.
29.03.2021Dünya
Çin, Nijer ve Benin'e Kovid-19 aşılarını teslim etti
Çin, Nijer ve Benin'e Kovid-19 aşılarını teslim ettiBenin ve Nijer, Çin'den temin ettikleri yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılarını aldı.
22.03.2021Dünya
Pakistan Başbakanı Kovid’e yakalandı
Pakistan Başbakanı Kovid’e yakalandıPakistan Başbakanı İmran Han, koronavirüse yakalandı.
21.03.2021Dünya
Çin'den Kırgızistan’a 150 bin doz aşı desteği
Çin'den Kırgızistan’a 150 bin doz aşı desteğiÇin, Kırgızistan'a yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirdiği Sinopharm aşı desteğinde bulundu.
20.03.2021Dünya
Son dakika: Pakistan Başbakanı İmran Han koronavirüse yakalandı!
Son dakika: Pakistan Başbakanı İmran Han koronavirüse yakalandı!SKY News'un son dakika olarak duyurduğu habere göre, Pakistan Başbakanı Imran Han koronavirüse yakalandı.
20.03.2021Dünya
Sierra Leone'de ilk Kovid-19 aşısı Devlet Başkanı Bio'ya vuruldu
Sierra Leone'de ilk Kovid-19 aşısı Devlet Başkanı Bio'ya vurulduBatı Afrika ülkesi Sierra Leone'de, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı toplu aşılama, Devlet Başkanı Julius Maada Bio'nun aşılanmasıyla başladı.
16.03.2021Dünya
Çin bir aşıya daha acil kullanım onayı verdi
Çin bir aşıya daha acil kullanım onayı verdiÇin, ülkede dördüncü yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının acil durum kullanımını onayladı.
16.03.2021Dünya
Meksika, Çinli Sinopharm'dan 12 milyon doz daha Kovid-19 aşısı alacak
Meksika, Çinli Sinopharm'dan 12 milyon doz daha Kovid-19 aşısı alacakMeksika Dışişleri Bakanı Marcelo Ebrard, Çinli Sinopharm şirketinden 12 milyon doz Coronavac Kovid-19 aşısı almak için anlaşma imzaladıklarını bildirdi.
9.03.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüsaşıçinkovid-19sinovac

Sinopharm ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.