Şirinler Çetesi

Şirinler Çetesi

Son dakika şirinler çetesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan şirinler çetesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan şirinler çetesi haber sayfamızda...

Şirinler Çetesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 52 şirinler çetesi haberi bulunmuştur.
Şirinler çetesine operasyonda gözaltına alınan 39 kişi adliyede
Şirinler çetesine operasyonda gözaltına alınan 39 kişi adliyedeAdana merkezli 4 ilde ‘Şirinler’ çetesi olarak bilinen silahlı suç örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınan 39 şüpheli, adliyeye sevk edildi. Öte yandan bir aydır, dar kafeslerde tutulan kişiler, polisin operasyonuyla kurtarılmıştı.
16.07.2021Gündem
Çelik kafeslere koydular! 'Şirinler'in acımasız işkence yöntemi
Çelik kafeslere koydular! 'Şirinler'in acımasız işkence yöntemiAdana merkezli 4 ilde ‘Şirinler’ çetesi olarak bilinen ve polisin operasyonuyla çökertilen silahlı suç örgütüne ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı. Çetenin etkili olduğu bölgelerde menfaatlerine ters düştüğü gerekçesiyle çelik kafeslerde alıkoyduğu 2 kişi ise kurtarıldı. Emniyetteki 39 şüphelinin emniyetteki sorguları sürüyor.
14.07.2021Haberler
Çelik kafeslere koydular! 'Şirinler'in acımasız işkence yöntemi
Çelik kafeslere koydular! 'Şirinler'in acımasız işkence yöntemiAdana merkezli 4 ilde ‘Şirinler’ çetesi olarak bilinen ve polisin operasyonuyla çökertilen silahlı suç örgütüne ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı. Çetenin etkili olduğu bölgelerde menfaatlerine ters düştüğü gerekçesiyle çelik kafeslerde alıkoyduğu 2 kişi ise kurtarıldı. Emniyetteki 39 şüphelinin emniyetteki sorguları sürüyor.
14.07.2021Gündem
Şirinler çetesinin çelik kafeste hapsettiği 2 kişiyi polis kurtardı
Şirinler çetesinin çelik kafeste hapsettiği 2 kişiyi polis kurtardıAdana merkezli 4 ilde ‘Şirinler’ çetesi olarak bilinen ve polisin operasyonuyla çökertilen silahlı suç örgütüne ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı. Çetenin etkili olduğu bölgelerde menfaatlerine ters düştüğü gerekçesiyle çelik kafeslerde alıkoyduğu 2 kişi ise kurtarıldı. Emniyetteki 39 şüphelinin emniyetteki sorguları sürüyor.
14.07.2021Gündem
4 ilde 'Şirinler Çetesi'ne operasyon
4 ilde 'Şirinler Çetesi'ne operasyonAdana merkezli 4 ilde Şirinler Çetesi olarak bilinen silahlı suç örgütüne yönelik operasyonda 39 şüpheli gözaltına alındı. Şüpheliler, sağlık kontrolünün ardından sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.
13.07.2021Haberler
4 ilde 'Şirinler Çetesi'ne operasyon: Çok sayıda gözaltı var
4 ilde 'Şirinler Çetesi'ne operasyon: Çok sayıda gözaltı varAdana merkezli 4 ilde Şirinler Çetesi olarak bilinen silahlı suç örgütüne yönelik operasyonda 39 şüpheli gözaltına alındı. Şüpheliler, sağlık kontrolünün ardından sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.
13.07.2021Gündem
Son dakika... Adana merkezli operasyon! Gözaltılar var
Son dakika... Adana merkezli operasyon! Gözaltılar var43 adrese eş zamanlı yapılan operasyonda, 39 şahıs gözaltına alındı.
13.07.2021Gündem
Çete polis kılığında iş adamı kaçırdı
Çete polis kılığında iş adamı kaçırdıİstanbul’da geçen hafta genç iş adamı M.E. savcılığa başvurarak, kendisine polis süsü veren kişilerce Eyüpsultan’daki iş yerinden kaçırılarak Güngören’de bir iş merkezine götürüldüğünü ve kendisine silah zoruyla senet imzalatıldığı şikayetinde bulundu.
28.12.2017Gündem
Şirinler çetesinin işadamını kaçırması kameralara böyle yansıdı
Şirinler çetesinin işadamını kaçırması kameralara böyle yansıdıİSTANBUL'da geçtiğimiz hafta genç işadamı M.E. yi Eyüpte’ki işyerinden kaçırarak Güngören’de getirdikleri bir adreste zorla senet imzalatan Şirinler çetesinin, kendilerine polis süsü vererek genç işadamını kaçırması güvenlik kameralarına yansıdı. Geçtiğimiz ay Bahçelievler’de bir AVM’nin lokantasında Azeri bir çeteyle cinayet siparişi toplantısı yaparken basılan çetenin, genç işadamını 775 bin liralık bir borç nedeniyle bir işkadının azmettirmesiyle kaçırdığı ortaya çıktı.
28.12.2017Gündem
Borç ipoteği için çeteye adam kaçırttı
Borç ipoteği için çeteye adam kaçırttıİstanbul'da kendisine polis süsü veren kişilerce kaçırılan M.E.'nin, daha önce 775 bin lira borç verdiği bir kişinin azmettirmesi sonucu Şirinler çetesi tarafından kaçırıldığı öğrenildi. M.E.'nin kaçırılma anları ve polis ekiplerinin operasyon anları saniye saniye kameralara yansıdı. Edinilen bilgiye göre, M.E. isimli bir şahıs emniyete başvurarak kendisine polis süsü veren kişilerce Eyüpsultan’daki evinden kaçırıldığını söyledi. Daha sonra Güngören’de bir adrese götürüldüğünü söyleyen M.E., bir gün boyunca işkence gördüğünü iddia etti. Bunun üzerine harekete geçen Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı. Olayın ardından “Şirinler” çetesi çıktı Yapılan çalışmaların ardından M.E.'yi kaçıran şahısların kimlikleri H.K, F.Ö, C.E, Ü.B, M.A. ve Ö.Ş. olarak tespit edildi. M.E.’nin Şirinler olarak bilinen suç örgütünce kaçırıldığı anlaşılırken Bahçelievler, Beylikdüzü ve Güngören ilçelerinde tespit edilen adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonlarda kimlikleri belirlenen 6 şirinler çetesi üyesi gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramalarda ise 3 adet ruhsatsız tabanca ve 45 adet fişek ele geçirildi. Öte yandan, gözaltına alınanlar arasında Max” olarak bilinen çete elebaşı Mehmet Sabri Şirin’in kardeşinin de olduğu öğrenildi. Borcunu istediği için çete tarafından kaçırıldı Şüphelilerin emniyetteki sorgularında kaçırma olayının detayları ortaya çıktı. M.E.'nin kendisinden borç isteyen A.H.’ye 775 bin lira borç verdiği ve borca karşılık olarak da evini ipotek ettirdiği iddia edildi. Ardından, A.H.'nin, borcunu isteyen M.E.’den ipotek belgelerini almak için suç örgütüne gittiği öne sürüldü. A.H.’nin yüklü miktarda para karşılığında çete üyesi H.K.’dan destek istediği tespit edildi. M.E.'nin çete tarafından kaçırıldığı anlar ve operasyon anaları saniye saniye kameralara yansıdı.
11.09.2019Yaşam
Polis kılığında işadamı kaçırdılar
Polis kılığında işadamı kaçırdılarEyüp’te kendilerine polis görüntüsü vererek bir işadamını kaçırıp açık senet imzalatan Şirinler çetesinin altı üyesi gözaltına alındı.
22.12.2017Gündem
Yine Şirinler... Bu kez de polis kılığına girip iş adamı kaçırdılar!
Yine Şirinler... Bu kez de polis kılığına girip iş adamı kaçırdılar!İstanbul’da, ‘polis’ süsü vererek silah zoruyla bir kişiyi rehin alan organize suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda 6 kişi yakalandı. Silahlı kişilerin, “Şirinler” adlı çeteye mensup silahlı kişiler olduğu ortaya çıktı.
22.12.2017Gündem
İstanbul’da ‘Şirinler’ çetesine operasyon: 6 gözaltı
İstanbul’da ‘Şirinler’ çetesine operasyon: 6 gözaltıİstanbul’da, ‘polis’ süsü vererek silah zoruyla bir kişiyi rehin alan organize suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda 6 kişi yakalandı. Silahlı kişilerin, “Şirinler” adlı çeteye mensup silahlı kişiler olduğu ortaya çıktı. Edinilen bilgilere göre, çeşitli suçlara karışan Şirinler adlı organize suç örgütünün 'Max' lakaplı lideri Mehmet Sabri Şirin, 2 Kasım’da polisin Bahçelievler'de bir restorana düzenlediği baskında 7 adamıyla birlikte gözaltına alınmıştı.Aynı çetenin firari üyeleri, 18 Kasım Cumartesi günü Eyüpsultan’a bağlı Topçular mahallesinde M.E. adlı bir kişiyi henüz bilinmeyen bir nedenle ‘polis’ süsü vererek kaçırdı. Çete üyeleri, daha sonra rehineyi Güngören Çalışlar Mahallesi’ndeki bir iş hanına götürdü. Rehin tutulan M.E., silahlı kişilerin elinden günler sonra kurtularak polise şikayet başvurusunda bulunda.İhbar üzerine çalışma başlatan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube ekipleri, olayı gerçekleştirdikleri ileri sürülen A.H., A.H., H.K., F.Ö., C.E., Ü.B., M.A. ve Ö.Ş. adlı 8 kişiyi tespit etti. Kimlikleri tespit edilen bu kişilere yönelik bu sabah saatlerinde Güngören, Bahçelievler ve Beylikdüzü’nde birçok adrese eş zamanlı baskın düzenleyen polis, zanlılardan 6’sını yakalayarak gözaltına aldı. Şüphelilerin gizlendikleri adreslerde 3 ruhsatsız tabanca ve bu silahlara ait 45 fişek ele geçirildi.Son günlerde silahlı yağma ve talan olayına adı karışan Şirinler adlı organize suç örgütünün 'Max' lakaplı lideri Mehmet Sabri Şirin, 2 Kasım’da Bahçelievler'de bir restorana yapılan baskında 7 adamıyla birlikte gözaltına alınmıştı.
11.09.2019Haberler
5 milyon dolara sipariş cinayete 10 tutuklama
5 milyon dolara sipariş cinayete 10 tutuklamaİstabbul Bahçelievler'de bir AVM lokantasında 5 milyon dolar karşılığında cinayet siparişi toplantısı yaparken basılıp gözaltına alınan Şirinler çetesiyle bir Azeri çeteye mensup 14 şüpheliden aralarında Şirinler çetesi elebaşı Mex lakaplı Mehmet Sabri Şirin'inde bulunduğu 10 çete mensubu sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.
11.09.2019Haberler
Son dakika: Bahçelievler'deki baskından çarpıcı ayrıntılar! Kameraya yakalandı
Son dakika: Bahçelievler'deki baskından çarpıcı ayrıntılar! Kameraya yakalandıİSTANBUL Bahçelievler'de bir AVM lokantasında 5 milyon dolar karşılığında cinayet siparişi toplantısı yaparken basılıp gözaltına alınan Şirinler çetesiyle bir Azeri çeteye mensup 14 şüpheliden aralarında Şirinler çetesi elebaşı Mex lakaplı Mehmet Sabri Şirin'inde bulunduğu 10 çete mensubu sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.
17.11.2017Gündem
Şirinler çetesine düzenlenen operasyon anı kamerada
Şirinler çetesine düzenlenen operasyon anı kameradaİstanbul Bahçelievler’deki bir alışveriş merkezine düzenlenen operasyonla yakalanan "Şirinler çetesi" üyelerinin AVM’ye üst ve araç araması yapılmadan giriş yaptıkları görüntüler ortaya çıktı. Polisin operasyon anı ise kameralara yansıdı.Polisin 2 Kasım tarihinde Bahçelievler’deki bir alışveriş merkezine düzenlediği operasyonla yakalanan "Şirinler çetesi" üyeleri, iki haftalık emniyet sorgusunun ardından bu sabah adliyeye sevk edildi. Gözaltına alınan şüphelilerin önceki yıllarda İstanbul’da öldürülen Azeri mafya lideri Caniyev suikastının intikamı için Azerbaycan’dan Türkiye’ye gelen 4 kişiyle 5 milyon dolara anlaşmak için Bahçelievler’deki bir alışveriş merkezinde buluştukları ortaya çıkmıştı. O buluşmada silahlı çete üyelerinin AVM’ye girerken güvenlik kontrollerinden aranmadan geçtikleri ortaya çıktı. Elde edilen görüntülerde şebeke üyelerinin araçları ile birlikte geldikleri AVM’de X-Ray cihazının yanından silahları ile birlikte geçerek giriş yaptıkları görülüyor. Görüntülerde asansörde birbirlerine silah gösteren şüpheliler otomobillere bindikleri sırada Özel Harekat polisi ile Organize Şube ekiplerince baskın düzenleniyor.İstanbul’da 'Şirinler’ adlı yeraltı örgütü üyeleri, 2 Kasım Perşembe akşamı düzenlenen operasyonla yakalanmış, Mehmet Sabri Şirin’in de aralarında olduğu 8 kişi alışveriş merkezinde gözaltına alınmıştı. 5 kişinin daha gözaltına alındığı operasyonun ardından zanlılar bu sabah adliyeye sevk edildi.
11.09.2019Haberler
Şirinler çetesine düzenlenen operasyon anı kamerada
Şirinler çetesine düzenlenen operasyon anı kameradaÇetenin Bahçelievler’deki AVM’ye üst ve araç araması yapılmadan giriş yaptıkları görüntüler ortaya çıktı.
16.11.2017Gündem
'Şirinler' çetesi üyeleri adliyeye sevk edildi
'Şirinler' çetesi üyeleri adliyeye sevk edildiİstanbul Bahçelievler’de geçtiğimiz günlerde bir alışveriş merkezine düzenlenen operasyonla yakalanan 'Şirinler' adlı organize suç örgütü üyeleri, emniyetteki işlemlerinin ardından bu sabah adliyeye sevk edildi. Edinilen bilgiye göre, 'Şirinler' adlı yeraltı örgütünün üyeleri, polisin 2 Kasım akşamı düzenlediği operasyonda bir alışveriş merkezinde yakalanmıştı. Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Şirinler çetesine mensup Mehmet Sabri Şirin'nin de aralarında olduğu 8 kişi alışveriş merkezinde gözaltına alınmıştı. Devam eden operasyon kapsamında 5 kişinin daha gözaltına alındığı kaydedilirken, güvenlik güçlerince AVM'de gözaltına alınan şüphelilerin, önceki yıllarda İstanbul’da öldürülen Azeri mafya lideri Caniyev suikastının intikamı için Azerbaycan’dan Türkiye'ye gelen 4 kişiyle 5 milyon dolara anlaşmak için buluştukları ortaya çıkmıştı.Emniyetteki işlemleri tamamlanan organize suç örgütü üyeleri, bu sabah adliyeye sevk edildi.
11.09.2019Haberler
5 milyon dolarlık cinayet siparişi
5 milyon dolarlık cinayet siparişiŞirinler çetesi liderinin, ‘Caniyev cinayeti’nin intikamını almak için AVM’de iki Azeri’yle görüştüğü sırada gözaltına alındığı belirtildi
8.11.2017Gündem
Başına 5 milyon dolar biçtiler
Başına 5 milyon dolar biçtilerİSTANBUL Bahçelievler'de geçtiğimiz Cuma günü akşam yemeği için gittiği bir AVM'nin restoranında polis baskınıyla 9 adamıyla birlikte yakalanarak gözaltına alınan Mex lakaplı Mehmet Sabri Şirin'in sipariş bir cinayet görüşmesi için Azeri bir çetenin üyeleriyle görüşme yaparken yakalandığı ortaya çıktı.
8.11.2017Gündem
Başına 5 milyon dolar biçtiler
Başına 5 milyon dolar biçtilerİSTANBUL Bahçelievler'de geçtiğimiz Cuma günü akşam yemeği için gittiği bir AVM'nin restoranında polis baskınıyla 9 adamıyla birlikte yakalanarak gözaltına alınan Mex lakaplı Mehmet Sabri Şirin'in sipariş bir cinayet görüşmesi için Azeri bir çetenin üyeleriyle görüşme yaparken yakalandığı ortaya çıktı.
8.11.2017Gündem
‘Şirinler çetesi’ne  AVM’de operasyon
‘Şirinler çetesi’ne AVM’de operasyonUyuşturucu kaçakçılığındaki anlaşmazlık nedeniyle Sarallar çetesiyle çatışan Şirinler çetesinin lideri Mehmet Sabri Şirin7 adamıyla birlikte İstanbul İncirli’deki bir alışveriş merkezinin restoranında yakalandı.
2.11.2017Gündem
Şirinler çetesine baskın!
Şirinler çetesine baskın!Şirinler çetesi lideri 'Max' lakaplı Mehmet Sabri Şirin, Bahçelievler'de bir restorana yapılan baskınla 7 adamıyla birlikte gözaltına alındı.
11.09.2019Haberler
Son dakika: AVM'de nokta atışı!  Şirinler çetesine baskın...
Son dakika: AVM'de nokta atışı! Şirinler çetesine baskın...Şirinler çetesi lideri 'Max' lakaplı Mehmet Sabri Şirin, Bahçelievler'de bir restorana yapılan baskınla 7 adamıyla birlikte gözaltına alındı.
3.11.2017Gündem
Son dakika: AVM'de nokta atışı!  Şirinler çetesine baskın...
Son dakika: AVM'de nokta atışı! Şirinler çetesine baskın...Şirinler çetesi lideri 'Max' lakaplı Mehmet Sabri Şirin, Bahçelievler'de bir restorana yapılan baskınla 7 adamıyla birlikte gözaltına alındı.
3.11.2017Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Şirinler Çetesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.