Sosyal Hayat

Sosyal Hayat

Son dakika sosyal hayat haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sosyal hayat gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sosyal hayat haber sayfamızda...

Sosyal Hayat

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 11.118 sosyal hayat haberi bulunmuştur.
Cumhuriyet devrimlerinin Avrupa yolculuğu
Cumhuriyet devrimlerinin Avrupa yolculuğuHalifelik kaldırıldı, şapka inkılabı yapıldı, Medeni Kanun kabul edildi, İzmir İktisat Kongresi sonrasında İş Bankası kuruldu ve eğitim devrimiyle kız öğrenciler okullu oldu. Atatürk’ün önerisiyle yüzer sergi hazırlandı. Sadece 3 yılda gerçekleşen Cumhuriyet devrimleri beyaza boyanan Karadeniz Vapuru’na kondu ve devrimlerin Avrupa yolculuğu başladı.
13.06.2022Gündem
Kadınlara pozitif ayrımcılık
Kadınlara pozitif ayrımcılıkSosyal Güvenlik Kurumu’nun temel görevlerinden birinin iş yaşamında dezavantajlı gruplar arasında yer alan kişilerin çalışma hayatında karşılaştıkları zorlukları ortadan kaldırmak veya kolaylaştırmak olduğunu belirten SGK İl Müdürü Yavuz Kurt, “Gerek ülkemizde gerekse dünyada dezavantajlı grupların başında kadınlarımız gelmektedir...
8.06.2022Ege
9 Ocak Hangi Burç Oluyor? 2022 Özellikleri, Yükseleni ve Burç Yorumu
9 Ocak Hangi Burç Oluyor? 2022 Özellikleri, Yükseleni ve Burç YorumuBurç yorumlarını takip eden ve bazı yaşam şekillerini burçlara göre düzenleyen kişiler için günlük ve haftalık ylanan burç yorumları oldukça önemlidir. Astroloji ile ilgili olan kişilerin sıklıkla takip ettikleri burçlar, burç yorumlama konusunda da kişilere yardımcı olmaktadır. Burçlar ile kişiler yeni arkadaşlık kurma ya da ilişkiler hakkında bazı çıkarımlar yapabilmektedir. 9 Ocak burcu ve özellikler hakkında tüm detayları derledik.
8.06.2022Astroloji
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Kıbrıs Rum Yönetimi provokatif faaliyetlerinin cevapsız kalmayacağını bilmelidir
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Kıbrıs Rum Yönetimi provokatif faaliyetlerinin cevapsız kalmayacağını bilmelidirCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Doğu Akdeniz'de hem ülkemizin hem de Kıbrıs Türk halkının eşit hakları ve meşru çıkarları vardır. Kıbrıs Rum Yönetimi provokatif faaliyetlerinin cevapsız kalmayacağını bilmelidir” dedi.
31.05.2022Gündem
AK Parti'li Ünsal: 'Türkiye'de, darbeler ile hukuk askıya alınmak istendi'
AK Parti'li Ünsal: 'Türkiye'de, darbeler ile hukuk askıya alınmak istendi'AK Parti Kırşehir İl Başkanlığı, 27 Mayıs darbesinin yıldönümünde yapılan basın açıklamasıyla Türkiye'nin hukuk devleti olduğunu ve geçmişte darbelerle hukukun engellenmek istendiğini açıkladı.
27.05.2022Siyaset
Menderes’e değer katacak projeler
Menderes’e değer katacak projelerMenderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar, yapacakları hizmetler ve projelerle ilgili İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile görüştü.
23.05.2022Ege
İyileştirmek iyiliktir
İyileştirmek iyiliktirBütüncül tedavi yöntemiyle organ nakli ve kanser tedavisinde mucizeler yaratan Prof. Dr. Aydın, daha çok insana ulaşmak için İyileştirmek İyiliktir Derneği’ni kurdu
13.05.2022Ege
Kişilik yapılarına göre para kullanım alışkanlıkları
Kişilik yapılarına göre para kullanım alışkanlıkları Bireylerin para kullanım alışkanlıklarını çeşitli faktörler belirler. Yetiştirilme şekli, doğuştan getirilen özellikler, çevresel koşullar gibi birçok faktör bireyleri para harcama konusunda farklılaştırır. Pazarlama faaliyetleri içerisinde birçok kurum farklı kişilik tiplerine göre müşterilerini kategorize etmekte ve satın alma davranışlarına uygun stratejiler geliştirmekteler. Para Koçu, Yazar Pelin Narin Tekinsoy farklı kişilik tiplerine göre para harcama alışkanlıklarını açıkladı. Peki siz hangi gruba giriyorsunuz?
9.05.2022Yaşam
Falda Çizme Görmek Ne Demek? Kahve Falında Çizme Şekli Çıkması Ne Anlama Gelir?
Falda Çizme Görmek Ne Demek? Kahve Falında Çizme Şekli Çıkması Ne Anlama Gelir?Falda çizme görmek, İş ve sosyal hayatınızın düzene gireceği, şansınızın açılacağını işaret etmektedir. İş yerinde patronunuz ya da başka birinden çalışmalarınız ve azminizle öne geçeceğinizi ifade etmektedir. Falda çizme görmek iş hayatıyla ilişkilendirilmekte olsa da yolculuğa çıkacağınız anlamı da taşımaktadır. Sizin için falda çizme görmek ne demek? Kahve falında çizme şekli çıkması ne anlama gelir ayrıntıları ile derledik.
22.04.2022Kahve Falı
Büyük Oscar skandalı: Will Smith'ten Chris Rock'a Sevda Demirel tokadı!
Büyük Oscar skandalı: Will Smith'ten Chris Rock'a Sevda Demirel tokadı!94. Akademi Ödülleri sahibini buldu. Görkemli bir törene ev sahipliği yapan bu özel geceye 'En İyi Film' Oscar'ı kazanan 'Coda', teknik dallarda neredeyse hiçbir ödülü rakiplerine kaptırmayan 'Dune' ve elbette Will Smith'in sunucu Chris Rock'a attığı tokat damga vurdu...
29.03.2022Sanat
Metaverse tetikleyecek! Yemek yemiyor, duş almıyorlar
Metaverse tetikleyecek! Yemek yemiyor, duş almıyorlarGünümüzde çocuk, yetişkin demeden 2 milyarı aşkın kişi bilgisayar oyunlarıyla zaman geçiriyor. Bu rakamın 2023 yılında 3 milyara çıkması beklenirken, oyunların ise Metaverse bağlantılı versiyonlara dönüşeceği öngörülüyor. Uzmanlara göre, bu daha büyük bir tehlike demek!
28.03.2022Gündem
Pandemide ilaç gibi geldi! Teknolojinin yaşlılara sağladığı 4 fayda
Pandemide ilaç gibi geldi! Teknolojinin yaşlılara sağladığı 4 fayda2 yıllık pandemi sürecinde teknolojinin içinde olmanın ruhsal ve fiziksel sağlık açıdan da yaşlılara sağladığı büyük faydalar var. Birebir iletişimin yerini alamasa da günümüzde teknolojinin, aktif yaşlanmanın bir parçası olarak yaşamdaki güçlü ve kalıcı yerini aldığını vurgulayan İç Hastalıkları-Geriatri Uzmanı Prof. Dr. Berrin Karadağ, teknolojinin yaşlılara sağladığı 4 önemli faydayı anlattı.
17.03.2022Genel Sağlık
Üretici kadınlara atölye
Üretici kadınlara atölyeSeferihisar Belediyesi, üretici kadınlara destek sağlamaya devam ediyor. Kapalı pazaryeri karşısında bulunan belediye ofisleri, üretici kadınların atölye olarak kullanması için tahsis edildi. Ürünlerini ve satışlarını atölyelerde gerçekleştiren kadınlar, el emeklerini birçok pazar ve fuarda sergileme fırsatı buluyor.
16.03.2022Ege
Orhun Yazıtları Nerededir, Hangi Döneme Aittir? Özellikleri Nelerdir?
Orhun Yazıtları Nerededir, Hangi Döneme Aittir? Özellikleri Nelerdir?Türk tarihi inceleneceği zaman başvurulması gereken en önemli kaynaklardan biri de yazıtlar ve kitabeler olmaktadır. Bu yazıtlar ve kitabeler içinde en önemli olanı ise eski Türkçe ile yazılmış Orhun yazıtları olarak ifade edilmektedir. Türkler hakkında ilk bilgilere ulaşılan bu kaynak sayesinde pek çok bilgi açığa çıkmıştır. Peki, Orhun yazıtları nerededir, hangi döneme aittir? Özellikleri nelerdir? İşte, Orhun kitabeleri ve içerdiği bilgiler hakkında detayları derledik.
13.02.2022Eğitim
Gizemli kadın! Kışkırtıcı videoları paylaşıp...
Gizemli kadın! Kışkırtıcı videoları paylaşıp...Son günlerde herkes onu konuşuyor! İsmi ya da nerede yaşadığı bilinmiyor. Bütün gün TikTok'ta viral olan videoları takip ediyor. Sonra bu videoları kışkırtıcı yorumlar eşliğinde alıntılayarak kendi hesabından paylaşıyor. Ondan nefret eden de çok onu destekleyen de. Bu kadar çok konuşulmasının sebebi ise oldukça ilginç...
25.02.2022Dünya
Cibuti Hakkında Bilgiler; Cibuti Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Cibuti Hakkında Bilgiler; Cibuti Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıCibuti kıyı boyu uzanan büyük sahilleriyle ziyaretçilerine güzel anlar yaşatan ülkelerden birisidir. Türkiye'den direkt uçuşların olmadığı ülkeye, dilerseniz aktarmalı şekilde gidebilirsiniz. Cibuti neresidir, para birimi hangisi, resmi dili nedir, Türkiye ile saat farkı ne kadar, başkenti neresi ve nüfusu ne kadardır sorularının yanıtlarını sizin için derledik.
6.01.2022Tatil
Bhutan Hakkında Bilgiler; Bhutan Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Bhutan Hakkında Bilgiler; Bhutan Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıResmi ismi, Bhutan Krallığı olan ülke, Doğu Himalayalar bölümünde bulunuyor. Geleneklerin ülkesi olarak bilinen Bhutan, 20. yüzyılın orta kısımlarına kadar dışa kapalı olarak faaliyetlerini sürdürmüştür. Bhutan Krallığı nerededir, hangi kıtadadır, nüfusu ne kadardır, bayrağı ne anlama gelir, kullandığı para birimi hangisidir gibi tüm soruların yanıtlarını sizin için derledik.
6.01.2022Tatil
Kenya Hakkında Bilgiler; Kenya Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Kenya Hakkında Bilgiler; Kenya Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıAfrika'nın doğu kısmında yer alan Kenya Cumhuriyeti, safari denilince akla gelen ülkeler arasındadır. Hayvan çeşitliliğinde dünyada ilk sıralarda yer alan ülke, en eski insan fosillerine ev sahipliği yapıyor. Kenya nerede, hakkında bilgiler, bayrağı ne anlama geliyor, nüfusu ne kadar, para birimi nedir gibi soruların yanıtlarını derledik.
6.01.2022Tatil
Malezya Hakkında Bilgiler; Malezya Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Malezya Hakkında Bilgiler; Malezya Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıAsya'nın güneydoğusunda yer alan Malezya ülkesi, çok çeşitli etnik gurupları bünyesinde tutar. Malay, Çinli ve Hintlilerden oluşan bu gurupların ortak bir kültürü oluşmuştur. Malezya nerede, başkenti neresi, bayrağı hangi anlama gelir, hangi diller ülkede konuşulur gibi soruların yanıtlarını sizin için derledik.
6.01.2022Tatil
Umman Hakkında Bilgiler; Umman Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Umman Hakkında Bilgiler; Umman Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıUmman Sultanlığı, çöl kampları ve deve yolculuklarıyla bilinen ülkelerden birisidir. Ülkenin ismi 'Ateşin Anası' anlamına geliyor. Erkek egemenliğinin hakim olduğu ülke, mutlak monarşi sistemiyle yönetiliyor. Umman Cumhuriyeti nüfusu ne kadardır, konuşulan diller nelerdir, kullanımdaki para birimi nedir, Umman ile Türkiye saat farkı ne kadardır gibi soruların yanıtlarını derledik.
6.01.2022Tatil
Bolivya Hakkında Bilgiler; Bolivya Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Bolivya Hakkında Bilgiler; Bolivya Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıResmi ismi, Bolivya Çok Uluslu Devleti olan ülke, Amazon Yağmur Ormanları ile ünlüdür. İspanya'nın hakimiyeti altında bulunurken, Yukarı Peru ismiyle anılan devlet, bağımsızlığını önderleri Simone Bolivar öncülüğünde kazanmışlardır. Bolivya'nın başkentinin ismi nedir, kullanılan para birimi nedir, nüfusu ne kadardır, hangi diller konuşulur gibi sorularının yanıtlarını derledik.
6.01.2022Tatil
Tunus Hakkında Bilgiler; Tunus Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Tunus Hakkında Bilgiler; Tunus Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıTunus, tarihi yerleri, çöl safarileri ve plajlarıyla bilinen bir Afrika ülkesidir. Akdeniz'e de kıyısı bulunan bu ülkede, sıcaklıklar yüksektir. Tunus'un bayrağının anlamı, ülke nerede, nüfusu ne kadar, başkenti neresi, Türkiye ile arasındaki saat farkı nedir gibi soruların yanıtlarını sizler için derledik.
5.01.2022Tatil
Katar Hakkında Bilgiler; Katar Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Katar Hakkında Bilgiler; Katar Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıKatar ülkesi resmi ismi ile Katar Devleti, Arap Yarımadası'nın doğu kesiminde bulunan bir Basra Körfezi ülkesi olarak bilinmektedir. Her yıl yerli ya da yabancı pek çok sayıda turist tarafından ziyaret edilmektedir. Sizler için katar ülkesi ile ilgili bilgileri detaylı bir şekilde sizler için derledik.
5.01.2022Tatil
Fransa Hakkında Bilgiler; Fransa Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Fransa Hakkında Bilgiler; Fransa Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıDünyanın, medeniyet ve kültür sahasında önemi yeri olan Fransa, sanat ve kültür açısından dünyanın en zengin ülkeleri arasındadır. Eyfel Kulesi'nden, Notre Dame Katedrali'ne birçok tarihi yapıyı içerisinde barındıran ülke, Avrupa'nın en zengin 3. turizm yeridir. Fransa nerede, nüfusu ne kadar, para birimi nedir, başkenti neresi ve resmi dili hangisi sorularının yanıtlarını derledik.
5.01.2022Tatil
Eritre Hakkında Bilgiler; Eritre Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Eritre Hakkında Bilgiler; Eritre Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıEritre kurulduğu tarihten 1993 yılına kadar birçok ülkenin himayesi altında kalmıştır. 1993 yılına gelindiğinde, Endonezya'dan ayrılan ülke, bağımsızlığını ilan etti. Nüfusunun büyük çoğunluğu kırsal alanlarda yaşar. Eritre nerede, başkenti neresi, nüfusu ne kadar, resmi dili ve para birimi nedir sorularının yanıtlarını derledik.
5.01.2022Tatil

Benzer Haber Etiketleri

Sosyal Hayat ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.