Soyuz

Soyuz

Son dakika soyuz haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan soyuz gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan soyuz haber sayfamızda...

Soyuz

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 339 soyuz haberi bulunmuştur.
NASA ve SpaceX dönüşü ertelediklerini duyurdu!
NASA ve SpaceX dönüşü ertelediklerini duyurdu!ABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), Uluslararası Uzay İstasyonu'ndaki (ISS) 4 astronotu Dünya'ya taşıyacak Crew Dragon mekiğinin bugün yapılması planlanan seferinin ertelendiğini bildirdi.
28.04.2021Teknoloji
'Crew Dragon' Uluslararası Uzay İstasyonu'na ulaştı
'Crew Dragon' Uluslararası Uzay İstasyonu'na ulaştıABD'li roket ve uzay mekiği üreticisi SpaceX'in 4 astronotu taşıyan Crew Dragon mekiği Uluslararası Uzay İstasyonu'na (ISS) ulaştı.
24.04.2021Dünya
Soyuz MS-17 uzay aracıyla 3 astronot dünyaya döndü
Soyuz MS-17 uzay aracıyla 3 astronot dünyaya döndüUluslararası Uzay İstasyonunda (UUİ) 6 ay kalan bir ABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA) astronotu ve iki Rus kozmonotu, Soyuz MS-17 uzay aracıyla dünyaya indi.
17.04.2021Teknoloji
Son dakika: Dünyanın kilitlendiği an! Soyuz MS-18 roketi fırlatıldı
Son dakika: Dünyanın kilitlendiği an! Soyuz MS-18 roketi fırlatıldıNASA astronotu Mark Vande Hel ile Rus kozmonotlar Oleg Novitskly ve Pyotr Dubrov Soyuz MS-18 roketiyle Uluslararası Uzay İstasyonu’na (ISS) doğru yola çıktı.
9.04.2021Gündem
Son dakika... ABD duyurdu! Rus uydusu Pasifik'te parçalandı
Son dakika... ABD duyurdu! Rus uydusu Pasifik'te parçalandıRus medyası, ABD Hava Kuvvetleri verilerine göre üç yıl önce fırlatılan askeri uydu Kosmos 2525'in atmosferine girdikten saatler sonra enkaza dönüştüğünü bildiriyor.
5.04.2021Dünya
Rusya'nın Soyuz-2 roketi bugün fırlatılacak
Rusya'nın Soyuz-2 roketi bugün fırlatılacakUzay çalışmalarında yaşanan gelişmelere ek olarak Rusya'nın Soyuz-2 adı verilen taşıyıcı roketi bugün ateşleniyor. Roketin fırlatma işlemlerinin yapılacağını duyuran Rusya Federal Uzay Ajansı (Roscosmos), 38 yabancı uydulu fırlatma işlemini normalde 20 Mart günü yapacakken, 21 Mart'a erteledi.
21.03.2021Teknoloji
'Türkiye'nin uzayla ilgili girişimlerine katılmaktan mutluluk duyarız'
'Türkiye'nin uzayla ilgili girişimlerine katılmaktan mutluluk duyarız'Rusya Federal Uzay Ajansı (Roscosmos) Başkanı Dmitriy Rogozin, Türkiye’nin Milli Uzay Programını gerçekleştirmek için gerekli tüm siyasi ve ekonomik kaldıraçlara sahip olduğunu belirterek, “Güneydeki önemli komşumuz ve ortağımız Türkiye’nin uzayla ilgili girişimlerine katılmak için tüm fırsatları değerlendirmekten her zaman mutluluk duyarız.” dedi.
17.03.2021Teknoloji
Son dakika... Uzaya hangi Türk çıkacak? Bunun şartları olacaktır
Son dakika... Uzaya hangi Türk çıkacak? Bunun şartları olacaktırMilli Uzay Programı kapsamında uzaya gönderilecek Türk vatandaşının kim olacağı merak konusu oldu. Astronomi uzmanları: “Havacılık tecrübesi ve kabiliyeti olan bir pilot veya genç bir bilim insanı da olabilir”
11.02.2021Gündem
‘Soyuz ihtimali yüksek’
‘Soyuz ihtimali yüksek’On yıllar boyunca hükümetlerin tekelinde olan uzay yolculukları, yakın tarihte özel şirketlerin de faaliyet gösterdiği bir alana dönüştü. Gelişen teknolojiyle birlikte uzaya gitmenin maliyeti azalsa da istenen rakamlar halâ azımsanmayacak kadar yüksek.
11.02.2021Gündem
NASA duyurdu: 'Uzayda kalma' rekoru kırdılar
NASA duyurdu: 'Uzayda kalma' rekoru kırdılarAmerika Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), 2020 yılı kasım ayında SpaceX’e ait Falcon 9 roketi ile uzaya gönderdiği astronotların 'ABD topraklarından uzaya gidip en uzun kalma' rekoru kırdığını belirtti.
8.02.2021Teknoloji
SpaceX ikinci kez uzaya astronot gönderiyor
SpaceX ikinci kez uzaya astronot gönderiyorElon Musk'ın sahibi olduğu özel uzay şirketi SpaceX ikinci kez uzaya astronot gönderiyor. Söz konusu görev şirketin ilk operasyonel insanlı Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS) misyonu olacak.
12.11.2020Teknoloji
Uzayda film çekme yarışı
Uzayda film çekme yarışıABD’li aktör Tom Cruise, Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) ile SpaceX’in sahibi Elon Musk’ın “uzayda çekilecek ilk film” için anlaşma yaptığı açıklanmıştı.
6.11.2020Dünya
Aylar sonra dünyaya döndüler! Maskeyle karşılandılar....
Aylar sonra dünyaya döndüler! Maskeyle karşılandılar....Soyuz MS-16 kapsülünün iniş anı, Rusya Federal Uzay Ajansının (ROSCOSMOS) internet sitesinden canlı verildi.
22.10.2020Dünya
Kazakistan ile Türkiye uzay alanında iş birliği yapacak
Kazakistan ile Türkiye uzay alanında iş birliği yapacakTürkiye Uzay Ajansı ile Kazakistan Uzay ve Havacılık Komitesi arasında uzay alanında iş birliği mutabakatı imzalandı.
15.10.2020Gündem
Soyuz MS-17 uzaya fırlatıldı
Soyuz MS-17 uzaya fırlatıldıSoyuz MS-17 uzay aracı Kazakistan'daki Baykonur Uzay Üssü'nden Uluslararası Uzay İstasyonu’na fırlatıldı.
14.10.2020Dünya
Soyuz MS-17 uzaya fırlatıldı
Soyuz MS-17 uzaya fırlatıldıSoyuz MS-17 uzay aracı, Kazakistan'daki Baykonur Uzay Üssünden Uluslararası Uzay İstasyonuna (UUİ) fırlatıldı.
14.10.2020Teknoloji
45 yıl sonra uzaydan denize ilk iniş! Döndüler...
45 yıl sonra uzaydan denize ilk iniş! Döndüler...ABD Havacılık ve Uzay Ajansının (NASA) Uluslararası Uzay İstasyonu'nda (ISS) görev yapan astronotlar Doug Hurley ve Bob Behnken'i taşıyan uzay kapsülü Dünya'ya döndü
2.08.2020Dünya
SpaceX ilk insanlı uçuş saat kaçta gerçekleştirilecek? Hava koşulları nedeniyle daha önce ertelenen SpaceX ilk insanlı uçuş canlı izlenebilecek mi?
SpaceX ilk insanlı uçuş saat kaçta gerçekleştirilecek? Hava koşulları nedeniyle daha önce ertelenen SpaceX ilk insanlı uçuş canlı izlenebilecek mi?SpaceX- Nasa tarafından geçtiğimiz günler içerisinde gerçekleştirilmesi planlanan ilk insanlı uçuş olumsuz hava koşulları nedeniyle ertelenmişti. SpaceX- Nasa ilk insanlı uçuşun saat kaçta gerçekleştirileceği ve canlı olarak izlenip izlenemeyeceği vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya başladı. Peki SpaceX Nasa ilk insanlı uzay mekiği uçuşu Türkiye saati ile saat kaçta gerçekleştirilecek? SpaceX ilk insanlı uçuş canlı izlenebilecek mi?
30.05.2020Gündem
Dünyanın beklediği an! Ertelendi...
Dünyanın beklediği an! Ertelendi...Amerikan uzay mekiği ve roket üreticisi SpaceX'in, ABD Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) ortaklığıyla dünya yörüngesine göndereceği ilk insanlı uzay mekiği denemesi hava koşulları nedeniyle cumartesi gününe ertelendi.
27.05.2020Dünya
SpaceX ilk kez uzaya astronot gönderiyor! Tarihi uçuş nasıl canlı izlenir?
SpaceX ilk kez uzaya astronot gönderiyor! Tarihi uçuş nasıl canlı izlenir?SpaceX, bugün ilk kez uzaya insan gönderiyor. Demo-2 isimli tarihi uçuş nasıl canlı izlenir? Falcon 9 nedir? Crew Dragon kapsülü nedir? SpaceX'in tarihi uçuşu nasıl izlenir? NASA uzay mekiği üretmeyi neden bıraktı? Bu sorunun cevabı haberimizde...
27.05.2020Populer Bilim
Çin uzay istasyonunu 2022'de tamamlamayı planlıyor
Çin uzay istasyonunu 2022'de tamamlamayı planlıyorÇin, iki yıl içinde Dünya yörüngesinde uzay istasyonu kurmayı hedefliyor.
6.05.2020Populer Bilim
Genelev patronu vergi rekortmeni
Genelev patronu vergi rekortmeniGenelev patroniçesi Matild Manukyan, 19 Nisan 1993 günü üçüncü kez vergi rekortmeni oldu. Toplam 6 kez vergi şampiyonu olan Manukyan yöneltilen eleştirilere “Çalmıyorum, çırpmıyorum, sattığım kadınların vergisini son kuruşuna kadar ödüyorum. Demek ki namuslu vatandaşım” yanıtını veriyordu...
19.04.2020Gündem
NASA 10 yıl sonra ilk kez ABD topraklarından uzaya astronot gönderebilecek
NASA 10 yıl sonra ilk kez ABD topraklarından uzaya astronot gönderebilecekAmerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), yaklaşık 10 yıl aradan sonra ilk defa, Uluslararası Uzay İstasyonu’na (ISS) Amerikan topraklarından astronot gönderme kapasitesine ulaştıklarını ve mayıs ayında iki astronot taşıyacak bir mekiğin fırlatılacağını açıkladı.
18.04.2020Dünya
Uzay yolculukları insanlığı yeni ufuklara taşıyor
Uzay yolculukları insanlığı yeni ufuklara taşıyorİnsanlığın asırlardır düşlerinden biri olan uzay yolculukları, geçen yüzyılın ikinci yarısında gerçeğe dönüştü.
13.04.2020Populer Bilim
Soyuz MS-16 uzaya fırlatıldı
Soyuz MS-16 uzaya fırlatıldıSoyuz MS-16 uzay aracı, Kazakistan'daki Baykonur Uzay Üssünden Uluslararası Uzay İstasyonuna (UUİ) fırlatıldı.
9.04.2020Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

uzayNASAteknolojiSpaceXastronot

Soyuz ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.