Spk

Spk

Son dakika spk haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan spk gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan spk haber sayfamızda...

Spk

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.310 spk haberi bulunmuştur.
YENİ HALKA ARZ TAKVİMİ GÜNCEL 📍 Halka arz olan şirketler! Bu hafta hangi şirketler halka arz oluyor? Rönesans Gayrimenkul halka arz oluyor!
YENİ HALKA ARZ TAKVİMİ GÜNCEL 📍 Halka arz olan şirketler! Bu hafta hangi şirketler halka arz oluyor? Rönesans Gayrimenkul halka arz oluyor! Halka arz tarihleri, yatırımcılar ve yatırım yapacaklar tarafından yakından takip ediliyor. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) onayı ardından birbirinden farklı sektörde faaliyet gösteren şirketler halka arz oluyor. Peki, bu hafta yeni halka arz var mı?
18.04.2024 Bilgi Rehberi
TALEP TOPLAMA TARİHLERİ | RÖNESANS GAYRİMENKUL halka arz oluyor! Rönesans Gayrimenkul hisse fiyatı nedir, borsa kodu ne? İşte dağıtılacak lot sayısı
TALEP TOPLAMA TARİHLERİ | RÖNESANS GAYRİMENKUL halka arz oluyor! Rönesans Gayrimenkul hisse fiyatı nedir, borsa kodu ne? İşte dağıtılacak lot sayısı Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş halka arzı başladı. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK)'dan onay alan şirket için yatırım yapmayı düşünen vatandaşlar şirket hakkında ve halka arza ilişkin bilgileri sorgulamaya başladı. Borsa İstanbul'da RGYAS kodu ile yer alan Rönesans Gayrimenkul 2023 finansal tablosunda brüt kar rakamını 3.1 milyar TL olarak duyurdu. Halka arz fonunun kullanım yeri olarak % 60, 65 finansal borç geri ödemesi olarak açıklandı. İşte Rönesans Gayrimenkul Halka arzına ilişkin merak edilenler...
17.04.2024 Bilgi Rehberi
Küresel piyasada yeni faiz dönemi
Küresel piyasada yeni faiz dönemi Fed'in beklenmedik güvercin duruşu ve TCMB'nin kararlı faiz artışı, finansal piyasalara yeni bir yön veriyor. Yatırımcılar ve şirketler, faiz oranlarındaki bu kritik değişikliklere ve döviz kurlarındaki potansiyel dalgalanmalara dikkat kesilmeli...
5.04.2024 Milliyet Executive
Gayrimenkul yatırımına yeni model: GYF
Gayrimenkul yatırımına yeni model: GYF Gayrimenkul yatırım fonları (GYF), piyasada dikkat çeken yatırım unsurları olarak görülüyor. SPK ihraç belgesi onay izni alan GYF'lerin sayısı 157'ye yükselirken pazar büyüklüğü ise 70 milyar liraya yaklaştı.
5.04.2024 Milliyet Executive
Türk Hava Yolları 2023’te taşıdığı yolcu sayısını açıkladı
Türk Hava Yolları 2023’te taşıdığı yolcu sayısını açıkladı Türk Hava Yolları, 2023 yılına ilişkin finansal sonuçlarını düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı. 2023 yılında 83,4 milyon yolcu taşıyan havayolu şirketi, geçen yıla göre yurt içi kapasitesini yüzde 23,5, yurt dışı kapasitesini ise yüzde 16 artırdı.
4.04.2024 Ekonomi
HALKA ARZ TARİHLERİ: Yeni halka arz var mı, bu hafta halka arz olacak şirketler hangileri?
HALKA ARZ TARİHLERİ: Yeni halka arz var mı, bu hafta halka arz olacak şirketler hangileri? Halka arz takvimi, yatırımcı kesim tarafından yakından takip ediliyor. Yeni halka arz olacak şirketler listesi anbean sorgulanıyor. SPK onayı ile şirketler bir bir halka arz oluyor. Yatırım yapacaklar, ''Bu hafta yeni halka arz var mı?'' sorusuna yanıt arıyor.
4.04.2024 Bilgi Rehberi
Halka arza başvurdu
Halka arza başvurdu Yenilenebilir enerji alanında 1993 yılından bu yana faaliyet gösteren Enda Enerji Holding, halka arz için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvurdu
4.04.2024 Ekonomi
GÜNCEL 25-29 MART HALKA ARZ TAKVİMİ | Bu hafta hangi halka arz var? ENTRA halka arz ne zaman?
GÜNCEL 25-29 MART HALKA ARZ TAKVİMİ | Bu hafta hangi halka arz var? ENTRA halka arz ne zaman? Bu hafta yatırımcılar tarafından heyecanla beklenen halka arz takvimi nihayet belirlendi. Son zamanlarda birçok şirketin halka arz başvurusu yapmasıyla birlikte, piyasada büyük bir hareketlilik yaşanıyor. Yatırımcılar, bu şirketlerin halka arzına talep toplama sürecinde büyük ilgi gösteriyorlar. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) da bu hafta onayladığı bir şirketin halka arzını duyurdu. Bu duyuru, yatırımcıların ve piyasanın dikkatini çekti. İşte 25-29 Mart haftasında halka arz olacak şirketler.
28.03.2024 Bilgi Rehberi
Cam tavanları kırmaya devam
Cam tavanları kırmaya devam Yüzde 30 Kulübü Türkiye ve Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu tarafından yayınlanan “2023 Türkiye’de Yönetim Kurulunda Kadın Raporu” verilerine göre, halka açık şirketlerde yönetim kurullarındaki kadın oranı yüzde 18’e dahi ulaşamadı.
25.03.2024 Ekonomi
YENİ HALKA ARZ: IC ENTERRA halka arz ne zaman? Ic Enterra Yenilenebilir Enerji halka arz kaç lot veriyor, katılım endeksine uygun mu?
YENİ HALKA ARZ: IC ENTERRA halka arz ne zaman? Ic Enterra Yenilenebilir Enerji halka arz kaç lot veriyor, katılım endeksine uygun mu? Halka arz takvimi yatırımcılar tarafından takip ediliyor. Yeni halka arz olacak şirketler arasında Ic Enterra Yenilenebilir Enerji yer alıyor. SPK tarafından Ic Enterra firmasının halka arzı onaylandı. Peki, Ic Enterra Yenilenebilir Enerji halka arz ne zaman, fiyatı ne kadar?
23.03.2024 Bilgi Rehberi
Aracı kurumlar için özsermaye şartı
Aracı kurumlar için özsermaye şartı Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), aracı kurumlar için gerekli asgari kuruluş özsermayesi tutarını 300 milyon TL olarak belirledi.
22.03.2024 Uzmanpara
Merkez Bankası ve SPK’dan suç duyurusu
Merkez Bankası ve SPK’dan suç duyurusu Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’na bağlı Dezenformasyonla Mücedele Merkezi (DMM), bazı haberlere konu olan “doların 40 lira olacağı” iddiasını yalanladı.
18.03.2024 Ekonomi
SPK'dan 'tahvil' iddialarına yalanlama
SPK'dan 'tahvil' iddialarına yalanlama Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Şirketlerin tahvil ihraçlarının durdurulduğu yönündeki iddiaları yalanladı.
17.03.2024 Uzmanpara
Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nden "Dolar 15 gün sonra 40 lira olacak" iddialarına yalanlama
Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nden "Dolar 15 gün sonra 40 lira olacak" iddialarına yalanlama İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi (DMM), sosyal medyada 'Merkez Bankası'nın raporu sızdı, dolar 15 gün sonra 40 TL olacak' iddialarını yalanladı.
17.03.2024 Ekonomi
SPK'dan 'Şirketlerin tahvil ihracı durduruldu' iddialarına ilişkin açıklama geldi
SPK'dan 'Şirketlerin tahvil ihracı durduruldu' iddialarına ilişkin açıklama geldi Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), sosyal medyada yer alan yayılan 'SPK, şirketlerin tahvil ihracını durdurdu' iddialarının gerçeği yansıtmadığını bildirdi.
16.03.2024 Ekonomi
BU HAFTA HALKA ARZ OLACAK ŞİRKETLER: Yeni halka arz var mı? Halka arz takvimi
BU HAFTA HALKA ARZ OLACAK ŞİRKETLER: Yeni halka arz var mı? Halka arz takvimi Halka arz takvimi, yatırım yapacaklar tarafından anbean takip ediliyor. Güncel halka arz tarihleri ve saatleri de SPK tarafından onaylanan takvim sonrası paylaşılıyor. Farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmalar halka arz olmaya devam ediyor. Peki, bu hafta yeni halka arz var mı?
15.03.2024 Bilgi Rehberi
ABD ‘SPK’sı iklim için kritik adım attı
ABD ‘SPK’sı iklim için kritik adım attı Bizde gözden kaçmış olabilir ama Amerikan Sermaye Piyasası Komisyonu (U.S. Securities and Exchange Commission) geçen hafta iklim adına kritik bir adım attı. Buna göre, halka açık Amerikan şirketleri nasıl ki her çeyrek finansal sonuçlarını halka açıklıyorlarsa, bundan sonra iklim değişikliğine olan katkılarını ve küresel ısınmanın faaliyetleri üzerindeki risklerini de raporlayacaklar.
12.03.2024 Ekonomi
YENİ HALKA ARZ 2024: Odine halka arz tarihleri: Odine Solutions Teknoloji katılım endeksine uygun mu, kaç lot veriyor?
YENİ HALKA ARZ 2024: Odine halka arz tarihleri: Odine Solutions Teknoloji katılım endeksine uygun mu, kaç lot veriyor? Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Odine Solutions Teknoloji Tic. ve San. A.Ş. şirketinin halka arzını onayladı. Odine Solutions Teknoloji halka arz fiyatı 30 TL olarak duyuruldu. Yatırım yapacaklar Odine Solutions Teknoloji halka arz detaylarını araştırıyor. Odine Solutions Teknoloji Tic. ve San. A.Ş.halka arzı kaç lot veriyor, katılım endeksine uygun mu?
11.03.2024 Bilgi Rehberi
Kalyon Gayrimenkul Yatırım’da yeni atama
Kalyon Gayrimenkul Yatırım’da yeni atama Kalyon Gayrimenkul Yatırım’da (Kalyon GY) İcra Kurulu Üyesi görevine Gökhan Yıldız getirildi.
8.03.2024 Kariyer
HALKA ARZ TAKVİMİ 2024: Bu hafta halka arz olacak şirketler hangileri? İşte halka arz tarihleri...
HALKA ARZ TAKVİMİ 2024: Bu hafta halka arz olacak şirketler hangileri? İşte halka arz tarihleri... Halka arz takvimi gündemde araştırılan konular arasında yer alıyor. Halka arz talep toplama süreci, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) onayı alındıktan sonra başlıyor. Peki 26 Şubat 1 Mart halka arz takviminde hangi şirketler var?
28.02.2024 Bilgi Rehberi
HALKA ARZ TAKVİMİ LİSTESİ 2024: Bu hafta yeni halka arz var mı? Halka arz olan şirketler
HALKA ARZ TAKVİMİ LİSTESİ 2024: Bu hafta yeni halka arz var mı? Halka arz olan şirketler Halka arz işlemleri sürüyor. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından halka arzı onaylanan firmaların talep toplama süreci araştırılıyor. Yatırım yapacaklar 'Bu hafta yeni halka arz var mı, olacak mı?' sorusuna yanıt arıyor. Halka arz olan şirketler ve fiyatları peş peşe SPK tarafından duyuruluyor. Güncel halka arz listesi...
24.02.2024 Bilgi Rehberi
ALVES KABLO HALKA ARZ TARİHLERİ-FİYATI: Alves Kablo kaç lot veriyor, katılım endeksine uygun mu? Alves Kablo San. ve Tic. A.Ş. hangi bankalarda var?
ALVES KABLO HALKA ARZ TARİHLERİ-FİYATI: Alves Kablo kaç lot veriyor, katılım endeksine uygun mu? Alves Kablo San. ve Tic. A.Ş. hangi bankalarda var? Alves Kablo San. ve Tic. A.Ş. şirketi halka arz oluyor. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından Alves Kablo firmasının halka arzı onaylandı. Şirket, talep toplama süreci ardından Ana Pazar'da işlem göremeye başlayacak. Peki, Alves Kablo halka arz ne zaman, hangi bankalarda var?
23.02.2024 Bilgi Rehberi
OBA MAKARNA HALKA ARZ KAÇ LOT VERİYOR, ne kadar? Oba Makarnacılık halka arz katılım endeksine uygun mu, hangi bankalarda var?
OBA MAKARNA HALKA ARZ KAÇ LOT VERİYOR, ne kadar? Oba Makarnacılık halka arz katılım endeksine uygun mu, hangi bankalarda var? Halka arz takvimine, Oba Makarnacılık dahil oldu. Oba Makarnacılık San. ve Tic. A.Ş. halka arz fiyatı, kaç lot vediği, katılım endeksine uygunluğu gibi tüm ayrıntılar yatırımcıların gündeminde. Peki, Oba Makarna halka arz ne zaman?
23.02.2024 Bilgi Rehberi
KOBİ’ye ağ ile kitle fonlama
KOBİ’ye ağ ile kitle fonlama Basefunder, girişimlere daha geniş yatırımcı gruplarının desteğini sağlamak için ‘kitle fonlama ağlarını’ kurdu. Basefunder Genel Müdürü Mehmet Dolgan, “KOBİ’ler kitle fonlamayla finansmana daha kolay ulaşıyor” dedi.
20.02.2024 Kobi
HALKA ARZ TARİHLERİ (19-23 Şubat): 📍 Bu hafta halka arz olacak şirketler hangileri? İşte halka arz takvimi...
HALKA ARZ TARİHLERİ (19-23 Şubat): 📍 Bu hafta halka arz olacak şirketler hangileri? İşte halka arz takvimi... Halka arz olacak şirketlerle ilgili detaylar merak ediliyor. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) onayı alan şirketler, halka arz talep toplama süreci başlıyor. Peki hafta halka arz olacak şirketler hangileri? İşte 19-23 Şubat halka arz takvimi...
19.02.2024 Bilgi Rehberi

Benzer Haber Etiketleri

Spk ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.