Spk

Spk

Son dakika spk haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan spk gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan spk haber sayfamızda...

Spk

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.853 spk haberi bulunmuştur.
‘Zahmetsiz kazanç tuzak içerir’
‘Zahmetsiz kazanç tuzak içerir’Psikolog ve sosyologlara göre, pandemi döneminde yaşanan ekonomik kriz kripto paralara ilgiyi artırdı. Psikolog Prof. Dr. Acar Baltaş, “Zahmetsiz gözüken kazanç tuzaklar içeriyordur” dedi
11.05.2021Gündem
Kripto paraya özel ekip
Kripto paraya özel ekipDevlet, kripto para için “çalışma grubu” kurdu. Kripto para özel ekibinin bir süredir kripto varlıkları, platformlarını yakından izlediği öğrenildi. SPK ise TBMM’ye gönderdiği yazıda kripto para platformları üzerinde denetim yetkisinin bulunmadığını vurguladı
2.05.2021Ekonomi
SPK ile Azerbaycan arasında yeni anlaşma
SPK ile Azerbaycan arasında yeni anlaşmaSermaye Piyasası Kurulu (SPK) ile Azerbaycan’da sermaye piyasalarını düzenleme ve denetim yetkisini haiz Azerbaycan Cumhuriyeti Merkez Bankası (CBA) arasında ikili iş birliği mutabakatı (MoU) imzalandı.
28.04.2021Uzmanpara
SPK'dan aracı kurumlara uyarı
SPK'dan aracı kurumlara uyarıSermaye Piyasası Kurulu Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, "Bundan sonra bizden sık sık ceza almış bir isimle çalışan aracı kurumlar da kusura bakmasınlar onlarla çalışmanın olası bir etkisi varsa piyasaya onlar da o yatırımcılarla beraber karşılığını göreceklerdir." dedi.
27.04.2021Uzmanpara
Borsa yatırımcılarına uyarı
Borsa yatırımcılarına uyarıSermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, manipülasyon, içsel bilgiye dayalı işlem ya da benzeri usulsüzlükler olmadığı sürece piyasa paydaşlarının karar verdikleri pay fiyatlarına SPK'nın müdahil olmadığını belirterek, "Bu yüzden yatırımcılarımızın, pay piyasalarında hesap ettikleri değerleme ve şahsi beklentilerine göre işlem yapmaları gerek. Yatırımcıların kendi yatırım tercihlerinin sonucunda kar veya zararla sonuçlanan işlemlerde SPK'nın herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır." dedi.
5.04.2021Uzmanpara
SPK'dan 10 yabancı yatırım kuruluşuna ceza
SPK'dan 10 yabancı yatırım kuruluşuna cezaSermaye Piyasası Kurulu (SPK), 10 yabancı yatırım kuruluşuna usulsüz açığa satış işlemlerinde bulunulması nedeniyle toplam 26,4 milyon lira idari para cezası uygulanmasına karar verdi.
2.04.2021Uzmanpara
Kalekim halka arz için başvuru yaptı
Kalekim halka arz için başvuru yaptıKale Grubu şirketlerinden ve Türkiye yapı kimyasalları sektörünün önde gelen şirketi Kalekim, şirket paylarının halka arzı kapsamında izahname onayı için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuruda bulundu. Şirketin halka arz süreci için Ak Yatırım yetkilendirildi.
19.03.2021Ekonomi
SPK'dan önemli değişiklik
SPK'dan önemli değişiklikSermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK), Sermaye Piyasası Araçlarının Kredili Alım, Açığa Satış ve Ödünç Alma ve Verme İşlemleri Hakkında Tebliğ'de yaptığı değişiklikler, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
5.03.2021Uzmanpara
Bilançosu 60 milyarı aştı
Bilançosu 60 milyarı aştıZiraat Katılım Genel Müdürü Metin Özdemir, doğru strateji, esnek iş modeli ve güçlü mali yapı ile hedeflerine ulaştıklarını belirterek, “Bankamız 2020 sonu itibarıyla toplam aktiflerini bir önceki yıl sonuna göre yüzde 65 artırarak 60.2 milyar TL bilanço büyüklüğüne ulaşmıştır” dedi.
24.02.2021Ekonomi
Ziraat Katılım 60,2 milyar lira bilanço büyüklüğüne ulaştı
Ziraat Katılım 60,2 milyar lira bilanço büyüklüğüne ulaştıZiraat Katılım Genel Müdürü Metin Özdemir, Ziraat Katılım'ın 2020 yılında doğru yapılandırılmış stratejisi, esnek iş modeli ve güçlü mali yapısı ile hedeflerine ulaştığını belirterek, "Bankamız 2020 yıl sonu itibarıyla toplam aktiflerini bir önceki yıl sonuna göre yüzde 65 artırarak 60,2 milyar TL bilanço büyüklüğüne ulaşmıştır. Ziraat Katılım, müşteri memnuniyetine öncelik veren hizmet anlayışı ve verimlilik odağında yapılandırılmış iş döngüsünün icrası sonucunda, 2020 yılını başarılı bir şekilde tamamlamıştır." ifadelerini kullandı.
23.02.2021Ekonomi
Matriks halka arz için SPK'ya başvurdu
Matriks halka arz için SPK'ya başvurduMatriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri AŞ., şirket paylarının halka arzı kapsamında izahname onayı için Sermaye Piyasası Kurulu'na (SPK) başvuruda bulundu.
12.02.2021Ekonomi
SPK ile Katar arasında iş birliği
SPK ile Katar arasında iş birliğiSermaye Piyasası Kurulu (SPK) ile Katar Finansal Merkezi Düzenleyici Otoritesi (QFCRA) arasında 28 Ocak 2021 tarihinde ikili iş birliği mutabakatı (MoU) imzalandı.
1.02.2021Ekonomi
Akfen GYO sermaye  artımı ile büyüyor!
Akfen GYO sermaye artımı ile büyüyor!Akfen GYO, koronavirüs salgınının etkileri sebebiyle sermaye artırımı için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvurdu. Akfen GYO’dan yapılan açıklamada, salgın sebebiyle bir yıldır tüm dünya ekonomilerinde yaşanan gelişmelerin, başta turizm sektörünü olumsuz etkileyerek portföyünde 20 otel ve bir ofis binası bulunan Akfen GYO’da yüksek gelir kayıplarına sebep olduğu ve şirketin finansal yapısının da bu gelişmelerden etkilendiği belirtildi.
27.01.2021Ekonomi
‘MHP, gereğini zamanı gelince yapacaktır’
‘MHP, gereğini zamanı gelince yapacaktır’MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kobani olaylarına ilişkin iddianame esas alınarak Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nca HDP hakkında kapatma davası açılabileceğine dikkat çekti.
12.01.2021Siyaset
2021’i ‘atılım’ yılı ilan etti
2021’i ‘atılım’ yılı ilan ettiPandeminin ekonomiler üzerinde oluşturduğu olumsuz havanın dağılması açısından teşvikler ve yeni düzenlemelerin son derece hayati olduğuna dikkat çeken Peker Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Peker, “GYO’ların yurtdışı yatırımlarıyla ilgili son SPK tebliği bizim gibi şirketlere büyük bir moral verdi.
5.01.2021Ekonomi
SPK, gayrimenkul değerleme hizmetlerine ilişkin tarifeyi belirledi
SPK, gayrimenkul değerleme hizmetlerine ilişkin tarifeyi belirlediSermaye Piyasası Kurulunca (SPK) belirlenen gayrimenkul değerleme hizmetlerine ilişkin tarife kapsamında, brüt metrekaresi 250'yi aşmayan konut, ofis veya bürolar için değerleme ücreti 738 lira olacak.
4.01.2021Ekonomi
SPK gayrimenkul değerleme asgari ücret tarifesini belirledi
SPK gayrimenkul değerleme asgari ücret tarifesini belirlediSermaye Piyasası Kurulunca (SPK) belirlenen gayrimenkul değerleme hizmetlerine ilişkin tarife kapsamında, brüt metrekaresi 250'yi aşmayan konut, ofis veya bürolar için değerleme ücreti 738 lira olacak.
4.01.2021Uzmanpara
SPK'nın ortaklıktan çıkarma ve satma hakları tebliği yürürlükte
SPK'nın ortaklıktan çıkarma ve satma hakları tebliği yürürlükteSermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK), Ortaklıktan Çıkarma ve Satma Hakları Tebliği, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
31.12.2020Uzmanpara
SPK, borsa yatırımcılarını manipülasyondan korumak için yoğun mesaide
SPK, borsa yatırımcılarını manipülasyondan korumak için yoğun mesaideSermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, pay piyasalarına artan yatırımcı talebinin, kötü niyetli kişiler tarafından manipülatif işlemlerin parçası haline getirilmemesi için yoğun mesai içinde olduklarını bildirdi.
30.12.2020Ekonomi
SPK yoğun mesaide
SPK yoğun mesaideSermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, pay piyasalarına artan yatırımcı talebinin, kötü niyetli kişiler tarafından manipülatif işlemlerin parçası haline getirilmemesi için yoğun mesai içinde olduklarını bildirdi.
30.12.2020Uzmanpara
SPK'dan yatırım fonlarına ilişkin düzenleme
SPK'dan yatırım fonlarına ilişkin düzenlemeSermaye Piyasası Kurulunun (SPK), Emeklilik Yatırım Fonlarının Kuruluş ve Faaliyetlerine İlişkin Esaslar Hakkında Yönetmelik'te ve Yatırım Fonlarına İlişkin Esaslar Tebliği'nde yaptığı değişiklikler, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
23.12.2020Ekonomi
SPK'dan yatırım fonlarına ilişkin düzenleme
SPK'dan yatırım fonlarına ilişkin düzenlemeSermaye Piyasası Kurulunun (SPK), Emeklilik Yatırım Fonlarının Kuruluş ve Faaliyetlerine İlişkin Esaslar Hakkında Yönetmelik'te ve Yatırım Fonlarına İlişkin Esaslar Tebliği'nde yaptığı değişiklikler, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
23.12.2020Uzmanpara
Halka Arz Nedir? Hisselerde Talep Toplama Nedir?
Halka Arz Nedir? Hisselerde Talep Toplama Nedir?Hisse senetlerinin satışa çıkarılarak halka sunulması olarak bilinen halka arz, günümüzde pek çok şirketin başvurduğu yatırım yöntemlerinden biridir. Şirketler farklı sebeplere bağlı olarak halka arz yöntemine başvurabilmektedir. Bu konuda bilgi sahibi olmak isteyenlere özel halka arz nedir? Hisselerde talep toplama nedir? Gibi önemli konuları özenle derledik.
Brüt Takas Nedir? Borsada Hisse Senedi Brüt Takas Ne Anlama Gelir?
Brüt Takas Nedir? Borsada Hisse Senedi Brüt Takas Ne Anlama Gelir?Brüt takas bir çeşit tedbir amaçlı uygulamaya alınmış bir işlemdir. Yatırımcıları korumak amacıyla geliştirilmiştir. Bu uygulama sayesinde yatırımcıları zor sokan netleştirme uygulaması kaldırılmış yerine, brüt takas uygulaması geçmiştir. Bu bakımdan önemli olan brüt takas nedir? Borsada hisse senedi brüt takas ne anlama gelir? Neden brüt takas uygulaması yapılır ve benzeri bilgileri derledik.
Spk Nedir, Görevleri Nelerdir? Spk'nın Açılımı Ve Kısaca Tarihçesi
Spk Nedir, Görevleri Nelerdir? Spk'nın Açılımı Ve Kısaca TarihçesiSermaye Piyasası Kurulu yani SPK, mali ve idari özerkliğe sahip olan denetleyici ve düzenleyici bir kamu kuruluşu olarak tanımlanabilir. SPK hakkında bilgi sahibi olmak isteyen pek çok kişi, İnternet çapında araştırmalar yapmaktadırlar. Peki SPK nedir? SPK'nın görevi nedir? SPK açılımı ve kısaca tarihçesi nedir? İşte ayrıntılar

Benzer Haber Etiketleri

SPKyatırımkriptoborsaekonomi

Spk ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.