Standard Poors

Standard Poors

Son dakika Standard Poors haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Standard Poors gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Standard Poors haber sayfamızda...

Standard Poors

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 175 standard poors haberi bulunmuştur.
'Küresel tahvil ihracı güçlü kalmaya devam ediyor'
'Küresel tahvil ihracı güçlü kalmaya devam ediyor'Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's (S&P), küresel tahvil ihracının bu yıl beklenen yaklaşık yüzde 1'lik daralmaya rağmen güçlü kalmaya devam ettiğini bildirdi.
26.07.2021Ekonomi
Piyasalar Fed'e odaklandı
Piyasalar Fed'e odaklandıKüresel piyasalar dar bant içinde karışık bir seyir izlerken, bu akşam ABD Merkez Bankasının (Fed) Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısından çıkacak kararlar ve Fed Başkanı Jerome Powell'ın açıklamaları yatırımcıların odağında bulunuyor.
28.04.2021Uzmanpara
AB’nin mali paketi büyümeyi destekleyecek
AB’nin mali paketi büyümeyi destekleyecekUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poors (S&P), Avrupa Birliği (AB) Komisyonu’nun yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında hazırladığı 800 milyar euroluk paketin AB’nin büyümesini destekleyeceğini bildirdi.
28.04.2021Uzmanpara
Standard & Poor’s’tan 44 milyar dolarlık alım
Standard & Poor’s’tan 44 milyar dolarlık alımDünya genelinde şirketlere kredi derecelendirme dahil finans odaklı çeşitli hizmetler veren ve merkezi ABD’de bulunan Standard & Poors (S&P) Global, Londra merkezli ekonomi araştırma kuruluşu IHS Markit’i 44 milyar dolara satın almak için anlaşmaya varıldığını duyurdu.
1.12.2020Ekonomi
Covid-19 küresel ekonomi ve kredilere ciddi risk oluşturuyor
Covid-19 küresel ekonomi ve kredilere ciddi risk oluşturuyorUluslararası kredi derecelendirme şirketi Standard & Poors (S&P) Global, hızla gelişen Covid-19 salgınının, küresel ekonomi ve kredi koşullar üzerinde belirgin bir risk oluşturduğu uyarısı yaptı.
21.02.2020Ekonomi
Çin Devlet Başkanı Jinping'den kritik açıklama!
Çin Devlet Başkanı Jinping'den kritik açıklama!Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, giderek büyüyen coronavirüs salgınının, ülkesinin ekonomik ve sosyal istikrarını zarar verebilecek bir tehdit oluşturduğuna dikkat çekti.
4.02.2020Ekonomi
ABD'de çok sert düştü! Sene başından bu yana...
ABD'de çok sert düştü! Sene başından bu yana...New York borsasında endeksler, yatırımcıların satış pozisyonu almaya devam etmesiyle haftanın ilk işlem gününü sert düşüşle tamamladı.
6.02.2018Ekonomi
S&P’den Katar hamlesi!
S&P’den Katar hamlesi!Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor`s son gelişmelerden sonra Katar`ın kredi notunu düşürdü. S&P, ülke kredi notunu "AA"dan "AA-" seviyesine indirdi.
8.06.2017Ekonomi
S&P Türkiye takvimini açıkladı
S&P Türkiye takvimini açıkladıStandard&Poor’s (S&P), Türkiye’nin görünümüne dair değerlendirme tarihlerini açıkladı.
20.12.2016Ekonomi
İş dünyası tek yürek
İş dünyası tek yürekİş dünyasını temsil eden oda, birlik ve dernekler ile işadamları, S&P’nin Türkiye’nin notunu düşürmesine tepkilerini dile getirirken, hükümetin olağanüstü hal (OHAL) ilan etmesine ise tam destek verdiler.
21.07.2016Ekonomi
Dolar/TL 3,06'nın üzerinde dengelendi
Dolar/TL 3,06'nın üzerinde dengelendiDolar/TL 3,0963 ile tarihi zirvesini görmesinin ardından etkili olan kar satışları ile 3,06 seviyesine geriledi.
21.07.2016Ekonomi
S&P: Türkiye kırılgan
S&P: Türkiye kırılganKredi derecelendirme şirketi Standard&Poors (S&P) son raporunda, Türkiye’nin küresel riskler karşısında en kırılgan ülkelerden biri olduğunu duyurdu.
29.09.2015Ekonomi
Bayramlaşma ‘bedava’ olsun!
Bayramlaşma ‘bedava’ olsun!Bayramlar konuşma ve mesajlaşmaların arttığı dönemler.
25.07.2014Ekonomi
S&P, 6 Türk bankasının notunu teyit etti
S&P, 6 Türk bankasının notunu teyit ettiUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poors (S&P), Türkiye'de bankacılık sektöründeki fonlama riskini "çok yüksek" olarak değerlendirdi
6.03.2014Ekonomi
S&P'den gelişmekte olan ekonomilere likidite daralması uyarısı
S&P'den gelişmekte olan ekonomilere likidite daralması uyarısıUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poors's (S&P) Gelişmekte olan ülkelerin Avrupa'daki devlet tahvillerinin likidite daralmasında risk yaratabileceğini belirterek, "Ukrayna, Gürcistan ve Türkiye finansman koşullarında sıkılaştırma gibi belirli zorluklarla karşılaşabilir" değerlendirmesinde bulundu
4.07.2013Ekonomi
S&P'den kritik uyarı
S&P'den kritik uyarıUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poors's (S&P) Gelişmekte olan ülkelerin Avrupa'daki devlet tahvillerinin likidite daralmasında risk yaratabileceğini belirterek, "Ukrayna, Gürcistan ve Türkiye finansman koşullarında sıkılaştırma gibi belirli zorluklarla karşılaşabilir" değerlendirmesinde bulundu.
4.07.2013Ekonomi
Koç Holding'e çifte müjde
Koç Holding'e çifte müjdeMoody's ve Standard&Poors, Koç Holding'in uzun vadeli kurumsal kredi notunu 'Yatırım Yapılabilir' olarak belirledi.
11.04.2013Ekonomi
"Moody’s Türkiye’nin notunu üç ay içinde artırır"
"Moody’s Türkiye’nin notunu üç ay içinde artırır"Standard Bank Gelişen Piyasalar Ekonomisti Timothy Ash:-”Moody’s’in bu adımın ardından Türkiye’nin kredi notunu2-3 ay içerisinde ’yatırım yapılabilir’ seviyeyeçıkarmasını bekliyorum”-”Bu adım ne kadar kısa zamanda atılırsa, o kadar iyi olacaktır”-”İsrail’le Türkiye’nin yakın ilişkiler kurması, enerjiprojelerini içerirse, bu reyting kuruluşlarını da notartışı yolunda tetikleyebilir”
29.03.2013Ekonomi
Türkiye'nin notu yükseldi
Türkiye'nin notu yükseldiS&P, Türkiye'nin uzun vadeli notunu BB'den BB+'ya yükseltti
27.03.2013Ekonomi
Garanti, dünyanın ilk 100 bankası arasında
Garanti, dünyanın ilk 100 bankası arasındaStandard & Poors'un dünyanın ilk 100 bankası sıralamasında yer alan tek Türk bankası Garanti Bankası oldu.
19.02.2013Ekonomi
TBB: Ücret ve komisyonlar serbestçe belirlensin
TBB: Ücret ve komisyonlar serbestçe belirlensinBankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın, bankacılıktaki "ücret ve komisyonların serbestçe belirlenmesinden yana" olduklarını söyledi.
6.12.2012Ekonomi
İtalya kredi kuruluşlarına savaş açtı
İtalya kredi kuruluşlarına savaş açtıİtalya’da savcılık Standart & Poors kredi değerlendirme şirketinden sonra Moody’s hakkında yanlış rakamlar yayınlamak ve piyasayı manipüle etmek suçlamasıyla soruşturma başlattı
27.07.2012Ekonomi
Avrupa da 'yutmayacak'
Avrupa da 'yutmayacak'Başbakan Erdoğan'ın 'Yutturamazsın' diyerek tepki gösterdiği derecelendirme kuruluşları Avrupa'nın da gündeminde. Avrupa Merkez Bankası, devlet tahvillerinin değerlendirilmesinde kredi derecelendirme kuruluşlarının kurallarını dikkate almamayı görüşüyor.
21.06.2012Ekonomi
"Türkiye şikayet etmekte haklı"
"Türkiye şikayet etmekte haklı"UniCredit Üst Yöneticisi (CEO) Federico Ghizzoni, S&P’nin Türkiye ile ilgili not değerlendirmelerine ilişkin, ”Türkiye (notunun düşürülmesi konusunda) şikayet etmekte haklı... Ama 2013 yılında bence Türkiye’nin notu tekrar yükselebilir” dedi.
7.05.2012Ekonomi
"Türkiye yatırım beşiğine dönüyor"
"Türkiye yatırım beşiğine dönüyor"Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, ABD, Katar ve Suudi Arabistan'dan kimya alanında yatırım yapma isteği olduğunu belirterek, ABD'den bilhassa ilaç sektörünün yanı sıra, enerji, otomotiv, elektronik, iletişimi ve bilgi sektörlerinde yatırımcı ilgisi olduğunu açıkladı. Çağlayan, ayrıca Avrupa'dan dan da yatırımların Türkiye'ye kayacağını söyledi.
4.05.2012Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Standard Poors ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.