Starship

Starship

Son dakika starship haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan starship gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan starship haber sayfamızda...

Starship

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 57 starship haberi bulunmuştur.
Çin'den yeni bir rekor! 6 ay boyunca sürecek
Çin'den yeni bir rekor! 6 ay boyunca sürecekSon yıllarda uzay çalışmalarını hız veren Çin, geçtiğimiz yaz gerçekleşen yeni uzay üssündeki görevden sonra bu defa da taykonotlarını 6 ay boyunca uzayda tutacak. Çinli uzay insanları, bu yolculukta geçirecekleri süreyle ülkeleri adına yeni bir rekora imza atacaklar.
15.10.2021Dünya
NASA'dan Jeff Bezos'un uzay şirketi için eleştiri
NASA'dan Jeff Bezos'un uzay şirketi için eleştiriYeni ortaya çıkan yasal belgelere göre Blue Origin'in SpaceX'in Ay'a iniş aracı ihalesini kazanmasına karşı itirazları nihayetinde "görevin rafa kaldırılmasına" yol açabilir
1.10.2021Teknoloji
Elon Musk, dev Starship roketini yakalamak için "robot yemek çubukları" kullanacak
Elon Musk, dev Starship roketini yakalamak için "robot yemek çubukları" kullanacakElon Musk'a göre SpaceX, "robot yemek çubuklarını" kullanarak devasa bir roketi yakalamaya çalışacak.
1.09.2021Teknoloji
“Bu seyahatler lunapark atraksiyonu”
“Bu seyahatler lunapark atraksiyonu”Virgin Galactic’in sahibi Richard Branson’ın uzaya giden ilk milyarder unvanını almasını sağlayan uzay seyahatinin ardından merak edilenleri NASA’da çalışan Dr. Umut Yıldız’a sorduk
18.07.2021Pazar
Elon Musk açıklama yaptı: Uzayda enkaz yutacak!
Elon Musk açıklama yaptı: Uzayda enkaz yutacak!Elon Musk, SpaceX'in sıradaki Starship gemisiyle uzayda uçup enkaz yutabileceğini söyledi.
7.07.2021Teknoloji
Cravity’den müjde var
Cravity’den müjde varK-Pop’un sevilen grubu Cravity’den yeni albüm geliyor.
Elon Musk duyurdu: Okyanusa inşa ediliyor!
Elon Musk duyurdu: Okyanusa inşa ediliyor!Elon Musk yeni yaptığı bir paylaşımda 2022'de okyanusta inşa edilecek uzay üssünden Starship roketi fırlatma planlarını duyurdu. Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda üssün ilk fotoğrafını da paylaştı.
1.06.2021Teknoloji
SpaceX’in Mars hedefinde önemli başarı
SpaceX’in Mars hedefinde önemli başarıABD'li uzay ve havacılık şirketi SpaceX'in Mars'a göndermeyi planladığı yeni nesil uzay mekiği Starship'in SN15 prototipi test uçuşunda başarılı şekilde yere iniş yaptı.
6.05.2021Teknoloji
SpaceX, Starship aracının neden infilak ettiğini açıkladı
SpaceX, Starship aracının neden infilak ettiğini açıkladıABD'li roket ve uzay mekiği üreticisi SpaceX, Starship mekiğinin SN11 prototipinin 30 Mart'taki test fırlatışının başarısız olmasının sebebinin iniş ateşlemesi motorundaki yakıt sızıntısı olduğunu bildirdi.
6.04.2021Teknoloji
SpaceX'in Mars'a göndereceği Starship aracı başarısız oldu!
SpaceX'in Mars'a göndereceği Starship aracı başarısız oldu!ABD'li uzay ve havacılık şirketi SpaceX'in Mars'a göndermeyi planladığı yeni nesil uzay aracı Starship, 4. uçuş denemesinde de başarısız olarak havada infilak etti.
31.03.2021Teknoloji
SpaceX'in uzay aracı, inişten sonra patladı
SpaceX'in uzay aracı, inişten sonra patladıSpaceX, Mars'a göndermeyi planladığı yeni nesil uzay aracı Starship'in yüksek irtifa uçuş denemesini gerçekleştirdi. Fırlatma platformuna dikey inmeyi başaran araç daha sonra patladı.O anlar saniye saniye kameralara yansıdı.
4.03.2021Haberler
SpaceX'e şok! Starship infilak etti
SpaceX'e şok! Starship infilak ettiABD'li uzay ve havacılık şirketi SpaceX Mars'a göndermeyi planladığı yeni nesil uzay aracı Starship'in yüksek irtifa uçuş denemesini gerçekleştirdi, fırlatma platformuna dikey inmeyi başaran araç bir süre bekledikten sonra infilak etti.
4.03.2021Teknoloji
Japon milyarder Ay seyahati için 8 kişi seçecek: Herkes katılabilir!
Japon milyarder Ay seyahati için 8 kişi seçecek: Herkes katılabilir!Japon milyarder Maezawa Yusaku, Tesla ve SpaceX Üst Yöneticisi Elon Musk'ın 2023'te Ay'a düzenleyeceği turistik uçuşta kendisine eşlik edecek 8 kişi aradığını duyurdu.
3.03.2021Teknoloji
SpaceX'in Starship roketi iniş sırasında patladı
SpaceX'in Starship roketi iniş sırasında patladıABD'li girişimci Elon Musk'ın şirketi SpaceX'in Mars için yapılan roketi Starship uzay aracı uçuş testini gerçekleştirirken Dünya'ya inişi sırasında patladı.
3.02.2021Haberler
İnfilak etti! Mühendis 'O kısım üstünde biraz daha çalışmalıyız'
İnfilak etti! Mühendis 'O kısım üstünde biraz daha çalışmalıyız'SpaceX’in yeni nesil Starship roketinin en son prototipi Salı günü başarılı bir şekilde fırlatıldı ancak iniş girişimi sırasında çarpma anında infilak etti.
2.02.2021Dünya
Musk: Bekle bizi Mars, geliyoruz
Musk: Bekle bizi Mars, geliyoruzSpaceX’in Mars yolculuğu için geliştirdiği Starship SN8 roketi, test uçuşu için fırlatıldıktan 6 dakika sonra yere çakılarak infilak etti, misyonun arkasındaki ekip başarılı denemeyi sevinçle kutladı.
11.12.2020Dünya
Elon Musk'a ait SpaceX'in roketi test sırasında patladı
Elon Musk'a ait SpaceX'in roketi test sırasında patladıABD'li girişimci Elon Musk'ın sahip olduğu özel uzay taşımacılık firması SpaceX'in, "Starship SN8" adlı roket prototipi Teksas'ta yapılan test sırasında patladı.
10.12.2020Haberler
Dünya’da ilk yemek pizza
Dünya’da ilk yemek pizzaNefes kesen iki aylık uzay macerasının ardından Dünya’ya dönen iki astronotun ilk isteği, çok sevdikleri pizza oldu
6.08.2020Dünya
SpaceX'in personel taşıyıcı mekiği Starship'in ilk ateşleme testi yapıldı
SpaceX'in personel taşıyıcı mekiği Starship'in ilk ateşleme testi yapıldıABD'li roket ve uzay mekiği üreticisi SpaceX'in, personel taşıyıcı "Starship" mekiğinde, SN4 modeli prototipinin ilk ateşleme testi yapıldı.
6.05.2020Populer Bilim
Uzay yolculukları insanlığı yeni ufuklara taşıyor
Uzay yolculukları insanlığı yeni ufuklara taşıyorİnsanlığın asırlardır düşlerinden biri olan uzay yolculukları, geçen yüzyılın ikinci yarısında gerçeğe dönüştü.
13.04.2020Populer Bilim
SpaceX, NASA'nın eski insanlı uzay seferleri yöneticisini işe aldı
SpaceX, NASA'nın eski insanlı uzay seferleri yöneticisini işe aldıABD'li roket ve uzay mekiği üreticisi SpaceX, Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansı'nın (NASA) insanlı uzay seferlerinden sorumlu eski yöneticisi Bill Gerstenmaier'i danışman olarak görevlendirdi.
13.02.2020Dünya
SpaceX roketi Starship, test sırasında patladı
SpaceX roketi Starship, test sırasında patladıStarship Mk1 uzay aracı prototipi, Çarşamba günü Teksas'taki Boca Chica test sahasındaki basınç testi sırasında patladı.
21.11.2019Haberler
Starship nedir? Elon Musk Starship'i tanıttı...
Starship nedir? Elon Musk Starship'i tanıttı...Starship tanıtıldı. Elon Musk, Ay'a, Mars'a ve farklı gezegenlere insan taşımayı hedeflediklerini ve bu amaç 'Starship' adlı roketi tanıttı. Peki Starship nedir? Starship ne zaman fırlatılacak?
30.09.2019Gündem
Tarihi an! Elon Musk 'Starship'i tanıttı
Tarihi an! Elon Musk 'Starship'i tanıttıSpaceX Üst Yöneticisi Elon Musk, Ay'a, Mars'a ve farklı gezegenlere insan taşımayı hedefledikleri "Starship" adlı roketin tanıtımını yaptı.
30.09.2019Dünya
SpaceXin yeni roketi Starhopper, 150 metre yüksekliğe çıktı
SpaceXin yeni roketi Starhopper, 150 metre yüksekliğe çıktıElon Musk'ın sahip olduğu SpaceX uzay taşımacılığı şirketi, gelecekte Ay'a ve Mars'a gönderilecek roketler üzerinde çalışıyor. Bu roketlerden biri olan Starhopper'ın testi dün başarıyla gerçekleştirildi.
29.08.2019Dünya

Benzer Haber Etiketleri

SpaceXelon muskstarshipuzaypatlama

Starship ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.