Roket

Roket

Son dakika roket haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan roket gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan roket haber sayfamızda...

Roket

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.277 roket haberi bulunmuştur.
İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki saldırılar ölü sayısı 200'e çıktı
İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki saldırılar ölü sayısı 200'e çıktıİsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısı 200'e çıktı.
17.05.2021Dünya
Lieberman: Netanyahu, Hamas'ın işbirlikçisi
Lieberman: Netanyahu, Hamas'ın işbirlikçisiİsrail başbakanını topa tutan eski bakan Lieberman, "Bu çatışmaların stratejik hedefi, beşinci defa seçime gidilmesini önlemek amacıyla Netanyahu’nun statüsünü düzeltmek" dedi.
17.05.2021Dünya
NASA'dan yeni hamle: Black Brant 12 roketi artık uzayda
NASA'dan yeni hamle: Black Brant 12 roketi artık uzaydaNASA canlı yayında Black Brant 12 adı verilen roketini fırlattı. Gönderilen roketin görevi uzayda enerjinin hareketleri hakkında bilim insanlarını bilgilendirecek.
17.05.2021Teknoloji
İsrail Gazze'nin çeşitli noktalarına yoğun saldırılar düzenledi
İsrail Gazze'nin çeşitli noktalarına yoğun saldırılar düzenlediİsrail ordusuna ait savaş uçakları, gece saatlerinde Gazze'nin güney, batı ve kuzey bölgelerinde çok sayıda noktayı bombaladı.
17.05.2021Haberler
İmha edilen her roket, 50 ila 100 bin dolar kayıp demek!
İmha edilen her roket, 50 ila 100 bin dolar kayıp demek!Gazze'den atılan her bir roketin, "Demir Kubbe" hava savunma sistemi tarafından imha edilmesinin İsrail'i, 50 ila 100 bin dolar maddi kayba uğrattığı belirtildi.
17.05.2021Dünya
Son dakika: İsrail Gazze'nin çeşitli noktalarına yoğun saldırılar düzenledi
Son dakika: İsrail Gazze'nin çeşitli noktalarına yoğun saldırılar düzenlediGelen son dakika haberine göre; İsrail, Gazze Şeridi'nin çeşitli bölgelerine yoğun saldırılar düzenledi. İsrail ordusuna ait savaş uçakları, gece saatlerinde Gazze'nin güney, batı ve kuzey bölgelerinde çok sayıda noktayı bombaladı.
17.05.2021Dünya
Son dakika... Somut adım yok! BM üçüncü kez toplandı...
Son dakika... Somut adım yok! BM üçüncü kez toplandı...Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), İsrail ve Filistin arasındaki yükselen tansiyonu, Gazze'ye yönelik hava saldırılarını ve hızla artan sivil kayıplarını görüşmek için bu hafta üçüncü kez toplandı ancak hala somut bir adım atamadı.
16.05.2021Dünya
Son dakika... BM'den İsrail ve Filistin'e çağrı
Son dakika... BM'den İsrail ve Filistin'e çağrıBirleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, İsrail ve Filistin'e "anlamsız kan dökme, terör ve yıkıma" derhal son verme ve iki devletli çözüm için müzakerelere dönme çağrısı yaptı.
16.05.2021Dünya
İsrail'e tüm uluslararası uçuşlar durduruldu
İsrail'e tüm uluslararası uçuşlar durdurulduİsrail'deki birçok noktaya Gazze'den yapılan roket atışları nedeniyle, İsrail'e uluslararası uçuşların askıya alındığı bildirildi.
16.05.2021Dünya
Dışa bağımlılığı azaltacak: Akıllı yapısıyla dikkat çekiyor!
Dışa bağımlılığı azaltacak: Akıllı yapısıyla dikkat çekiyor!Türk savunma sanayisi bünyesinde yürütülen çalışmalarla mini ve mikro insansız hava araçları (İHA) ile insansız kara araçlarında (İKA) kullanılabilecek yerli ve milli, dışa bağımlılığı olmayan mini roket geliştirildi.
16.05.2021Teknoloji
Son dakika: Hamas lideri'nden Netanyahu'ya: Ateşle oynamamasını söyledik
Son dakika: Hamas lideri'nden Netanyahu'ya: Ateşle oynamamasını söyledik Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, İsrail'i Mescid-i Aksa'ya el sürmemesi konusunda defalarca uyardıklarını belirtti.
15.05.2021Dünya
Son dakika: Hamas duyurdu: İsrail ile 2 saatlik ateşkes başladı
Son dakika: Hamas duyurdu: İsrail ile 2 saatlik ateşkes başladıSon dakika haberine göre, Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas, bu akşam (Cumartesi) yerel saat ile 22:00'de İsrail ile iki saatlik ateşkesin başladığını duyurdu.
15.05.2021Dünya
Son dakika...  Biden'dan bir skandal daha! İsrail'e yine arka çıktı
Son dakika... Biden'dan bir skandal daha! İsrail'e yine arka çıktıSon dakika haberlere göre, İsrail savaş uçakları Gazze'de uluslararası haber ajansları AP ve Al Jazeera televizyonunun ofislerinin yer aldığı binayı yerle bir etti. Dünyada şok etkisi yaratan saldırının ardından yeni bombardıman beklendiği bildirildi. İsrail'in başkenti Tel Aviv'de ise öğle saatlerinde sirenler çaldı, Hamas'ın onlarca roket fırlattığı bildiriliyor. Yerel medya, arka arkaya patlamaların duyulduğu roket yağmurunda bir kişinin öldüğünü duyurdu. Beyaz Saray, "Gazetecilerin ve bağımsız medyanın emniyet ve güvenliğini sağlamanın büyük bir sorumluluk olduğunu İsraillilere doğrudan ilettik." açıklamasını yaptı. Öte yandan Biden, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile kritik bir görüşme gerçekleştirdi. ABD Başkanı Joe Biden, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile yaptığı telefon görüşmesinde, bir kez daha İsrail'e destek vererek, bölgedeki gerilimden dolayı Hamas'ı suçladı. Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas, bu akşam (Cumartesi) yerel saat ile 22:00'de İsrail ile iki saatlik ateşkesin başladığını duyurdu. İşte son dakika haberinin ayrıntıları...
15.05.2021Dünya
Son dakika: Biden ve Filistin Devlet Başkanı Abbas arasında kritik temas
Son dakika: Biden ve Filistin Devlet Başkanı Abbas arasında kritik temasFilistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın, ABD Başkanı Joe Biden ile Filistin'deki ve bölgedeki son gelişmeleri ele aldığı belirtildi.
15.05.2021Dünya
İsrail'in Gazze'ye saldırıları sonrası AB'den diplomatik girişimler
İsrail'in Gazze'ye saldırıları sonrası AB'den diplomatik girişimlerAvrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell'in, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılardan sonra şiddetin sona erdirilmesi amacıyla diplomatik girişimlerde bulunduğu bildirildi.
15.05.2021Dünya
ABD'den İsrail'e: Doğrudan ilettik
ABD'den İsrail'e: Doğrudan ilettikSon dakika haberine göre, Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, "Gazetecilerin ve bağımsız medyanın emniyet ve güvenliğini sağlamanın büyük bir sorumluluk olduğunu İsraillilere doğrudan ilettik." ifadesini kullandı. Öte yandan ABD Başkanı Biden bir kez daha İsrail'e destek verdi, Hamas'ı suçladı
15.05.2021Dünya
İsrail'in Gazze ve Mescid-i Aksa'ya saldırıları Londra'da protesto ediliyor
İsrail'in Gazze ve Mescid-i Aksa'ya saldırıları Londra'da protesto ediliyorİsrail'in Gazze ve Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları, İngiltere'nin başkenti Londra'da protesto edildi.
15.05.2021Dünya
İsrail savaş uçakları AP ve Al Jazeera'yı vurdu
İsrail savaş uçakları AP ve Al Jazeera'yı vurduİsrail savaş uçakları Gazze'de uluslararası haber ajansları AP ve Al Jazeera televizyonunun ofislerinin yer aldığı binayı yerle bir etti. Dünyada şok etkisi yaratan saldırının ardından yeni bombardıman beklendiği bildiriliyor. İsrail'in başkenti Tel Aviv'de ise öğle saatlerinde sirenler çaldı, Hamas'ın onlarca roket fırlattığı bildiriliyor. Yerel medya, arka arkaya patlamaların duyulduğu roket yağmurunda bir kişinin öldüğünü duyurdu.
15.05.2021Haberler
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran: 'Ne zamandan beri çocukları katletmek 'öz savunma' oldu'
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran: 'Ne zamandan beri çocukları katletmek 'öz savunma' oldu'Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarına sessiz kalan uluslararası topluma tepki göstererek "Bazıları 'öz savunma' adı altında İsrail'e desteğini dahi duyurdu. Ne zamandan beri çocukları katletmek 'öz savunma' oldu?" mesajını paylaştı.
15.05.2021Siyaset
Hamas'tan İsrail'e bir gecede 200 füze
Hamas'tan İsrail'e bir gecede 200 füzeGazze Şeridi'ni yöneten örgüt, dün akşam 19.00'dan sabah 06.00'a dek İsrail'e yaklaşık 200 füze fırlattı. İsrail ordusu Aşdod'da yangın çıktığını duyurdu.
15.05.2021Dünya
Son dakika... Putin 'sınır' dedi! Dünya şaşkın...
Son dakika... Putin 'sınır' dedi! Dünya şaşkın...Son dakika haberlere göre, İsrail'in Gazze Şeridi'ne karadan girildiğini duyurmasından dakikalar sonra gerçek ortaya çıktı, sabahın ilk ışıklarına kadar patlama sesleri kesilmedi. ABD uydu fotoğrafları yayınlarken, Suudi Arabistan kanalı El Arabiya gündemi değiştirecek son dakika haberini duyurdu. Rusya lideri Putin ise, Filistin-İsrail geriliminin sınırlarının hemen yakınında olduğunu söyledi.
15.05.2021Dünya
Kripto kıskaç!
Kripto kıskaç!Kripto paralara Elon Musk’ın ardından bir darbe de Amerikan yönetiminden geldi. Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’e kara para ve vergi suçu iddiasıyla soruşturma açıldı. Bitcoin öncülüğünde sanal paraların düşüşü hızlandı
15.05.2021Ekonomi
Operasyon korkusu
Operasyon korkusuİsrail, Gazze’ye yönelik kara harekatı başlattığına yönelik haberleri yalanlarken, bunun Hamas üyelerine karşı düzenlenen bir aldatmaca olduğu öne sürülüyor. Bununla birlikte Gazze’de kara operasyonu başlama ihtimaline karşı halk evlerini boşaltıyor
15.05.2021Dünya
Son dakika... Eski Hamas lideri: İsrail'in Mescid-i Aksa'dan çıkmasının şartları var!
Son dakika... Eski Hamas lideri: İsrail'in Mescid-i Aksa'dan çıkmasının şartları var!Eski Hamas Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal, İsrail'le gerilimin sona ermesi için Türkiye'nin de aralarında bulunduğu bazı ülkelerin girişimleri olduğunu ve öncelikle İsrail'in Mescid-i Aksa'dan çıkmasının şartları arasında yer aldığını belirtti.
14.05.2021Dünya
Son dakika... İsrail uçakları Gazze’nin kuzeyini bombalıyor
Son dakika... İsrail uçakları Gazze’nin kuzeyini bombalıyorİsrail, abluka altındaki Gazze Şeridi'nin kuzeyine yoğun hava saldırısı düzenledi. Bölgedeki AA muhabirinin aktardığına göre İsrail savaş uçakları Gazze’nin kuzeyine yaklaşık 30 saldırı gerçekleştirdi.
14.05.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

israilgazzefilistinHamasroket

Roket ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.