Sünni

Sünni

Son dakika Sünni haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Sünni gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Sünni haber sayfamızda...

Sünni

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.781 sünni haberi bulunmuştur.
‘Soykırım teorisi kavga getiriyor’
‘Soykırım teorisi kavga getiriyor’Ankara’da görevli Rus diplomat Sotnichenko, Ermenistan’ın soykırım iddiaları konusunda, “Kafkasya’da sadece Ermenistan’ın değil başka halkların da kendi soykırım teorileri var. Soykırım teorileri gelecek için sadece kavga getiriyor” diyor.
16.05.2022Siyaset
Destici: Sığınmacılar üzerinden siyasi rant elde etme peşindeler
Destici: Sığınmacılar üzerinden siyasi rant elde etme peşindelerBüyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, sığınmacılar üzerinden bir çatışma alanı oluşturulmaya çalışıldığını ifade ederek, “Maalesef Türkiye'deki bazı siyasi partiler, bazı siyasi parti genel başkanları, siyasetçiler ve toplum mühendisleri de buna çanak tutmaktadır ve bunun üzerinden bir siyasi rant elde etme peşindedir” dedi.
12.05.2022Siyaset
Şarkıcı Zara kimdir kaç yaşında aslen nereli? Zara şarkıları albümleri...
Şarkıcı Zara kimdir kaç yaşında aslen nereli? Zara şarkıları albümleri...Zara, ismi ile tanınan asıl adı Neşe Zara Yılmaz olan Türk Halk Müziği sanatçısı olan Zara'nın albüm ve şarkılarının yanı sıra hayatı ve kariyeri hakkında bilgiler araştırma konusu olmaya devam ediyor. Şarkıcı kimliğinin yanı sıra oyuncu kimliği ile de tanınan Zara EDHO ve İpsiz Recep gibi dizilerde rol aldı. İşte hayatı ve kariyeri hakkında merak edilenler...
7.05.2022Cadde
CUMA MESAJLARI RESİMLİ 2022 yeni: En güzel, farklı ve anlamlı cuma mesajları ile ayetli, hadisli cuma sözleri
CUMA MESAJLARI RESİMLİ 2022 yeni: En güzel, farklı ve anlamlı cuma mesajları ile ayetli, hadisli cuma sözleriHayırlı Cumalar! Mübarek Ramazan ayı ile birlikte bayramı da geride bırakan İslam alemi, haftalık bayram olan cuma gününü idrak ediyor. Ellerin semaya açıldığı, namazların kılındığı bugünde, sevdiklerinizin cumasını en güzel ve resimli cuma mesajları ile tebrik edin. Farklı, uzun-kısa cuma mesajları ve sözleri ise cuma akşamından öne çıkıyor. İşte, sosyal medyada paylaşmak üzere ve SMS ile göndermek için birbirinden anlamlı, değişik cuma mesaj seçenekleri...
6.05.2022Gündem
Felak Suresi Oku ve Dinle: Felak Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Felak Suresi Oku ve Dinle: Felak Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiFelak Suresi, Kur'an'ın 113. suresidir. Sure 5 ayetten oluşur. Fil Suresinden sonra Nas Suresinden önce Mekke'de indirildiğine inanılır. İniş sırasına göre 20. suredir. Sure ismini ilk ayetinde yer alan ve sabah aydınlığı anlamına gelen felâk kelimesinden almıştır. Genellikle Nas Suresi ile birlikte okunmaktadır. Namazlarda okunmasının yanı sıra Nazara karşı okunan dualardandır. Mekke'de indiğine inanılmaktadır. Felak Suresi Türkçe okunuşu, anlamı, tefsiri, Arapça yazılışı, fazileti, diyanet meali için içeriğimize göz atabilirsiniz.
5.05.2022Sureler
Sıkıntı Duası Oku: Sıkıntı Duası Türkçe Okunuşu ve Anlamı | Sıkıntı Duası Dinle
Sıkıntı Duası Oku: Sıkıntı Duası Türkçe Okunuşu ve Anlamı | Sıkıntı Duası DinleHerhangi bir sıkıntısı olan vatandaşlar dualara sığınarak ferahlamak istiyor. Sıkıntının giderilmesi için hangi dua okunur merak ediliyor. İster Arapça, ister Türkçe sıkıntı duası araştıranlar için sıkıntı duasını haberimize ekledik.
5.05.2022Dualar
En Çaresiz Anda Ve Dardayken Okunacak Dualar: Çaresiz Anlar İçin Sureler Ve Dualar…
En Çaresiz Anda Ve Dardayken Okunacak Dualar: Çaresiz Anlar İçin Sureler Ve Dualar…Çaresiz hissedilen bir anda Allah'a edilecek dualar vardır. Bu dualar peygamber efendimiz tarafından da okunmuştur. Peygamber efendimizin öğrettiği dualar Müslümanlar tarafından hep Allah'a edilmektedir. Bu duaların sayısı birden daha fazladır. Bu yüzden çaresiz hissedildiği anda Allah'a edilmesi gereken duaları ve anlamlarını sizler için derledik.
5.05.2022Dini Bilgiler
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
3.05.2022Oyun
Türkiye'deki tek Ermeni köyü 'soykırım' ifadesinden rahatsız
Türkiye'deki tek Ermeni köyü 'soykırım' ifadesinden rahatsızTürkiye'de tek Ermeni köyü olarak bilinen büyükşehir yasasıyla mahalleye dönüşen Hatay'ın Samandağ ilçesindeki Vakıflı'nın muhtarı Berç Kartun, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olayları için 'Ermeni Soykırımı' ifadesini kullanmasına tepki gösterdi. Kartun, “Bizden önceki kuşak, bizim kuşak bu söylemlerden bıktı usandı, artık sıkıldık" dedi.
26.04.2022Gündem
En Güzel 2022 Cuma Mesajları Resimli: Dualı, hadisli uzun - kısa Cuma mesajları ve Ramazan ayı için farklı cuma sözleri
En Güzel 2022 Cuma Mesajları Resimli: Dualı, hadisli uzun - kısa Cuma mesajları ve Ramazan ayı için farklı cuma sözleriHayırlı Cumalar! İslam dünyasında, Ramazan ayı içinde yeni bir cuma günü heyecanı yaşanıyor. On bir ayın sultanı Ramazan'da oruçlar tutulurken cuma günü bereketi, huzuru ve önemi ile eller semaya yüsekliyor. Ramazan'a özel yeni cuma günü mesajları, sevdiklerinizi bekliyor! Resimli, en güzel, anlamlı cuma sözleri, eşe-dosta, akrabaya gönderilmek üzere araştırılıyor. İşte, 22 Nisan Cuma mesajları 2022...
22.04.2022Gündem
EN YENİ CUMA MESAJLARI 2022 | Resimli yazılı, farklı, dualı ve hadisli cuma sözleri, Ramazan ayına özel Cuma mesajı seçenekleri
EN YENİ CUMA MESAJLARI 2022 | Resimli yazılı, farklı, dualı ve hadisli cuma sözleri, Ramazan ayına özel Cuma mesajı seçenekleriHayırlı Cumalar tebrik mesajları! Mübarek Razaman ayı heyecanı içerisinde, tüm müslüman alemi, yeni bir cuma gününe erişme mutluluğunu yaşıyor. İki özel zamanı bir anda idrak edecek olan İslam dünyası, en güzel resimli cuma mesajlarını aratıyor. Sevdiklerinizle cuma coşkusunu paylaşmak için farklı ve yeni cuma sözleri ve mesajları hazır! Hadisli, dualı ve ayetli cuma mesajları, Instagram, Facebook ve Twiter üzerinden paylaşmak üzere haberimizde...
15.04.2022Gündem
Cuma duası ve cuma sureleri: Cuma günü okunacak dua ve sureler
Cuma duası ve cuma sureleri: Cuma günü okunacak dua ve surelerYarın 21 Muharrem ve aynı zamanda mübarek cuma günü... Yine her zaman olduğu gibi Müslümanların büyük bir bölümü camilerde cuma namazını eda edecekler. Öte yandan müminler bugünden başlamak üzere cuma dualarını ve cuma surelerini aratmaya da başladılar...
12.04.2022Gündem
Çağrı Bey nasıl öldü, kimdir? Alparslan Büyük Selçuklu'nun Çağrı Bey'i Erdinç Gülener kim, kaç yaşında?
Çağrı Bey nasıl öldü, kimdir? Alparslan Büyük Selçuklu'nun Çağrı Bey'i Erdinç Gülener kim, kaç yaşında?Tuğrul Bey'in kardeşi olan Çağrı Bey, Horasan Meliki olarak biliniyor. Babası Selçuk Bey'dir ve oğlu ise Sultan Alparslan'dır. Ülkeyi ise kardeşi Tuğrul Bey ile ortak yönetmiştir. Peki, Çağrı Bey'in kaç çocuğu vardır, nasıl öldü?
28.03.2022Cadde
Türkmen Bakan Maruf'dan, Yalçın Topçu'ya ziyaret
Türkmen Bakan Maruf'dan, Yalçın Topçu'ya ziyaretIrak Kürt Bölgesel Yönetimi Etnik ve Dini Oluşumlardan Sorumlu Bakanı ve Irak Türkmen Cephesi Yürütme Kurulu Üyesi Aydın Maruf, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu’yu ziyaret etti.
22.03.2022Siyaset
‘Mevcut statü devam ettirilmeli’
‘Mevcut statü devam ettirilmeli’Irak Türkmen Cephesi Başkanı Hasan Turan, seçim sonrası hükümetin kurulması konusunda yaşanan sıkıntılar nedeniyle durumun çok iyi olmadığını vurgularken, Kerküklülerin 2017 referandumundan sonra elde ettiği mevcut statünün iyi olduğunu ve bunun devam ettirilmesini istediklerini söyledi.
19.03.2022Dünya
Putin gözünü kararttı! 3 bin dolar maaşa milis topluyor
Putin gözünü kararttı! 3 bin dolar maaşa milis topluyorRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in onay vermesi üzerine, Ukrayna'da Rusya saflarında savaşmak için Suriye ve Irak'tan milis toplanmaya başlandığı belirtiliyor.
14.03.2022Dünya
Ahmet Çakar'dan olay iddia: "Hakemi sonradan değiştirdiler! Aslında bu maçı yönetecek isim..."
Ahmet Çakar'dan olay iddia: "Hakemi sonradan değiştirdiler! Aslında bu maçı yönetecek isim..."Süper Lig'de Fenerbahçe ile Trabzonspor'un 1-1 berabere kaldığı maçı eski hakem Ahmet Çakar değerlendirdi.
7.03.2022Fenerbahçe
EN GÜZEL CUMA MESAJLARI (2022): Resimli, anlamlı, dualı ve ayetli Cuma mesajları
EN GÜZEL CUMA MESAJLARI (2022): Resimli, anlamlı, dualı ve ayetli Cuma mesajlarıHayırlı Cumalar! Cuma mesajları 2022 yeni resimli. Resimli Cuma mesajları bu mübarek günde aramalarda öne çıkıyor. Dualı, ayetli ve hadisli mesaj seçenekleri, uzakta bulunan sevdiklerinize gönderilmek üzere ilgi görüyor. Sosyal medyada da tercih edilen anlamlı ve en güzel Cuma mesajları ve sözleri haberimizde! İşte, 18 Şubat farklı ve yeni Cuma mesajları...
18.02.2022Gündem
Cuma namazı saat kaçta 11 Şubat? Diyanet il il cuma namazı saati ve cuma gecesi okunacak dualar
Cuma namazı saat kaçta 11 Şubat? Diyanet il il cuma namazı saati ve cuma gecesi okunacak dualarCuma namazı saati, cuma günü öncesinde aramalara konu oluyor. Mübarek günde, duaların kabul olduğu bu anlamlı zamanda cemaat camileri dolduracak. Diyanet'in yayımladığı il il cuma namazı vakitleri öne çıkıyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa... İşte, illerin cuma namazı saati 11 Şubat 2022!
11.02.2022Gündem
TBMM Başkanı Şentop: Demokrasinin modası geçmeyecektir
TBMM Başkanı Şentop: Demokrasinin modası geçmeyecektirTBMM Başkanı Mustafa Şentop, canlı yayında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Şentop, "Demokrasinin modası geçmiş değil, geçmeyecektir." dedi.
6.02.2022Gündem
Cumhurbaşkanlığı için 25 aday yarışacak
Cumhurbaşkanlığı için 25 aday yarışacakIrak Meclisi'nin 7 Şubat'taki toplantısında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminde 25 aday yarışmaya hak kazanırken, adaylığını açıklayan KDP'nin adayı Hoşyar Zebari ile KYB'nin adayı Berham Salih, Şii ve Sünni partilerin yanı sıra grupların desteğini almak için yarışıyor.
2.02.2022Dünya
AK Parti'li Turan: Demokrasinin yolu Çanakkale ruhundan geçer
AK Parti'li Turan: Demokrasinin yolu Çanakkale ruhundan geçerAK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, 'Demokrasinin yolu Diyarbakır’dan geçer' sözlerine tepki göstererek, "Demokrasinin yolu, Çanakkale Savaşları'nda en güzel fotoğrafı veren Çanakkale ruhundan geçer" dedi.
29.01.2022Siyaset
Bakan Akar: Yunanistan, kuzu postuna bürünerek mağdur imajı vermeye çalışmakta
Bakan Akar: Yunanistan, kuzu postuna bürünerek mağdur imajı vermeye çalışmaktaMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Tüm iyi niyetli diyalog çağrılarımıza rağmen Yunanistan, her türlü gerçeği çarpıtarak ve adeta kuzu postuna bürünerek mağdur bir ülke olduğu imajını vermeye çalışmakta” dedi.
7.01.2022Siyaset
Filistin Hakkında Bilgiler; Filistin Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Filistin Hakkında Bilgiler; Filistin Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı20. yüzyıldan günümüze kadar Yahudi ve Arap milletler arasında mücadeleye neden olan Filistin, 15 Kasım 1988 tarihinde Cezayir'de bağımsızlığı ilan edilen bir ülkedir. Doğu Akdeniz ve Orta Doğu’da toprakları bulunmaktadır. Filistin; Hristiyan, Müslüman ve Yahudiler için kutsal toprak olarak sayılmaktadır. İşte, Filistin hakkında tüm merak edilenler.
6.01.2022Tatil
En yeni Cuma mesajları resimli 10 Aralık: Duygusal, anlamlı ve dualı cuma sözleri ve mesajları
En yeni Cuma mesajları resimli 10 Aralık: Duygusal, anlamlı ve dualı cuma sözleri ve mesajlarıHayırlı cumalar! İslam alemi cuma heyecanı içerisinde. Duaların gei dönmediği, dostluğun, kardeşliğin pekiştiği bu özel günde ayetli, hadisli ve dualı cuma mesajları öne çıkıyor. Bugünün hayrını ve hissini sevdikleri, eş-dost ve akrabayla paylaşmak isteyenler resimli Cuma mesajları ve sözlerini aratıyor. Birbirinden güzel, kısa ve öz cuma sözleri haberimizde.
10.12.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Sünni ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.