Süreç

Süreç

Son dakika süreç haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan süreç gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan süreç haber sayfamızda...

Süreç

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 37.519 süreç haberi bulunmuştur.
Renault Group inovasyon için Dassault Systèmes'in sanal ikiz teknolojisine geçti
Renault Group inovasyon için Dassault Systèmes'in sanal ikiz teknolojisine geçtiRenault Group dijital dönüşümüne hız kazandırmak için Dassault Systèmes’in bulut üzerindeki 3DEXPERIENCE platformunu devreye aldı. Böylece ilk kez Renault ölçeğinde büyük bir endüstriyel firma, dünyanın farklı yerlerinde görev alan 20.000’den fazla çalışanıyla daha çevik ve iş birlikçi bir ekosistem yaratacak. Sanal ikiz teknolojisine dayalı olan bu devasa ölçekli iş birliği, inovasyon süreçlerini hızlandırırken, maliyetleri düşürecek ve araç geliştirme süresini yaklaşık bir yıl kısaltacak.
19.01.2022Vitrin
Son dakika! Gözler Ankara'da! Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı
Son dakika! Gözler Ankara'da! Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandıCumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Kritik kabinede fiyatların indirilmesi ve enflasyonla mücadelede atılacak adımlar görüşülecek.
19.01.2022Gündem
Saldırıya uğrayan doktor o anları anlattı! Şüpheli adliyede
Saldırıya uğrayan doktor o anları anlattı! Şüpheli adliyedeNiğde Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli Dr. Halil İbrahim Akçay'ı darbeden yabancı uyruklu M.F. adliyeye sevk edildi. Yasal süreç başlatacaklarını belirten Dr. Akçay " Öfkesini yenemeyip, bilgisayarıma da yumruk attı. Bilgisayar kırıldı, daha sonra bilgisayarı üzerime attı" dedi.
19.01.2022Gündem
CHP'li Erkek: 6 parti ortak mutabakat metnimizi tamamladık
CHP'li Erkek: 6 parti ortak mutabakat metnimizi tamamladıkCHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek,​ 6 partinin güçlendirilmiş parlamenter sistem üzerindeki çalışmasını tamamladığını belirterek, "6 parti ortak mutabakat metnimizi tamamladık. Şimdi süreç, takdir sayın genel başkanlarda. En kısa zamanda sayın genel başkanlar bir araya gelecek ve Türkiye’ye, kamuoyuna gerekli mesajları verecekler" dedi.
19.01.2022Siyaset
Çocuğunuz hala konuşmaya başlamadı mı?
Çocuğunuz hala konuşmaya başlamadı mı?Ebeveyn olarak çocuğunuzun ağzından çıkacak ilk kelimeyi heyecanla beklersiniz. Bu süreç uzarsa da doğal olarak endişe duyabilirsiniz.
19.01.2022Ebeveyn
Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yavuz: PCR dışında testlerin çeşitlendirilmesi şart
Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yavuz: PCR dışında testlerin çeşitlendirilmesi şart Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, Omicron'un çok hızlı bulaşmasından dolayı test sistemlerinde tıkanıklığa yol açacağının öngörüldüğünü ve bunun Bilim Kurulu'nda gündeme getirildiğini söyledi. "PCR dışında testlerin çeşitlendirilmesi şart. Sağlık Bakanlığı'nın buna yönelik bir planı olacaktır diye düşünüyorum" diyen Prof. Dr. Yavuz yarıyıl tatili öncesi de uyarılarda bulundu. Yavuz, "Ben de açıkçası Şubat ayında belki biraz dinlenirim diye kayak otellerine bakayım dedim. Hepsinde gerçekten doluluk oranları had safhada. Omicron için riskli bir ortam. O nedenle tatile giderken aşı ve maskeyle korunmanızı asla ihmal etmeyin. Şu an bizim merkezimizde yatışlar arttı, yeni servisler açmak durumunda kalıyoruz" diye konuştu.
19.01.2022Gündem
Gözler kritik toplantıda! Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplanıyor
Gözler kritik toplantıda! Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplanıyor Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak. Kritik kabinede fiyatların indirilmesi ve enflasyonla mücadelede atılacak adımlar görüşülecek.
19.01.2022Siyaset
Deprem konutlarının teslimi ay sonunda tamamlanacak
Deprem konutlarının teslimi ay sonunda tamamlanacakAK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, 30 Ekim 2020’de meydana gelen depremin ardından Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından kentte yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi...
18.01.2022Ege
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022Eğitim öğretim hayatında edebiyat dersleri öğrencilerin aldığı derslerden birisidir. Özellikle lise 9. 10. 11. ve 12. sınıf öğrencileri Türk Dili ve Edebiyatı dersleri alırlar. Üniversite giriş sınavı YKS oturumları TYT-AYT gibi merkezi sınavlarda öğrencilerin karşısına çıkan alanlardan bir tanesidir. Ders kitapları her yıl MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 10. sınıf edebiyat ders kitabında öğrencilerin kendini geliştirebileceği çeşitli etkinliklerin yanı sıra cevaplayabilecekleri bilgi verici sorular da bulunmaktadır. 2021-2022 yılında 10. sınıf edebiyat ders kitabı Biryay Yayınları cevap anahtarını merak ediyorsanız "10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları" içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.01.2022Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan döviz kuru, faiz ve enflasyon açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan döviz kuru, faiz ve enflasyon açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk ziyareti sonrası Milliyet Gazetesi yazarı Zafer Şahin'in de aralarında bulunduğu gazetecilere açıklamalarda bulundu. Erdoğan, yeni ekonomi programıyla ilgili 'Yavaş yavaş, kademeli bir şekilde, aceleci olmadan kur da düşecek, faiz de aynı şekilde düşecek ve 2022 bizim en parlak yılımız olacak inşallah. 2023’e de zaten böyle gireceğiz. Bu enflasyonun da düşüşünü getirir, enflasyon düşecek.' dedi. Erdoğan, ABD’nin, Yunanistan’ın Doğu Akdeniz’de İsrail ve Güney Kıbrıs Rum kesimiyle birlikteki boru hattı projesinden desteğini çekmesiyle ilgili soruya 'Burada hep konuşulan nedir? Bu iş, Türkiyesiz olmaz. Çünkü eğer buradan Avrupa’ya gaz gidecekse bu ancak Türkiye üzerinden olur' cevabını verdi.
18.01.2022Haberler
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 2021-2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.01.2022Eğitim
Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal'dan önemli açıklamalar
Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal'dan önemli açıklamalarFenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, taraftardan zaman istediğini ve onların arzu ettiği Fenerbahçe için çok çalışacaklarını söyleyerek, takımın iyi oyunculardan oluştuğunu ancak kadrodaki isimlerin mental anlamda düşüşte olduğunu ifade etti. İsmail Kartal ayrıca 3’lü savunmayı tercih etmediğini, 4’lü savunmayla oynayacaklarını sözlerine ekledi.
19.01.2022Fenerbahçe
Semra Güzel’in fotoğrafları HDP’nin kapatma davasına ek delil
Semra Güzel’in fotoğrafları HDP’nin kapatma davasına ek delilPKK’lı terörist ile fotoğrafı çıkan HDP Milletvekili Semra Güzel’e ait fotoğraf, bilgi ve belgeler Anayasa Mahkemesi’nde görülen HDP’nin kapatma davasına ek delil olarak gönderildi.
18.01.2022Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan döviz kuru, faiz ve enflasyon açıklaması
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan döviz kuru, faiz ve enflasyon açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk ziyareti sonrası Milliyet Gazetesi yazarı Zafer Şahin'in de aralarında bulunduğu gazetecilere açıklamalarda bulundu. Erdoğan, yeni ekonomi programıyla ilgili 'Yavaş yavaş, kademeli bir şekilde, aceleci olmadan kur da düşecek, faiz de aynı şekilde düşecek ve 2022 bizim en parlak yılımız olacak inşallah. 2023’e de zaten böyle gireceğiz. Bu enflasyonun da düşüşünü getirir, enflasyon düşecek.' dedi. Erdoğan, ABD’nin, Yunanistan’ın Doğu Akdeniz’de İsrail ve Güney Kıbrıs Rum kesimiyle birlikteki boru hattı projesinden desteğini çekmesiyle ilgili soruya 'Burada hep konuşulan nedir? Bu iş, Türkiyesiz olmaz. Çünkü eğer buradan Avrupa’ya gaz gidecekse bu ancak Türkiye üzerinden olur' cevabını verdi.
18.01.2022Siyaset
Burun ameliyatı için hastaneye gitti, 90 gündür yoğun bakımda
Burun ameliyatı için hastaneye gitti, 90 gündür yoğun bakımdaBitlis'in Tatvan ilçesinde burun ameliyatı öncesi verilen narkoz nedeniyle bilinci kapanan genç kız, yaklaşık 90 gündür hayat mücadelesi veriyor.
18.01.2022Gündem
Daniel Sturridge, Adanspor ile anlaşma sağladı!
Daniel Sturridge, Adanspor ile anlaşma sağladı!Bir dönem Trabzonspor forması da giyen Daniel Sturridge için Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Adanaspor devreye girdi. 32 yaşındaki forvetle 1.5 yıllık anlaşma yapıldı.
18.01.2022Trabzonspor
'Kırsala dönüş özendirilmeli'
'Kırsala dönüş özendirilmeli'TBMM’de kimi zaman bir çuval patates, kimi zaman bir sepetten çıkardığı kuru fasulye, nohut, mercimekle tarımın ve çiftçinin sorunlarını gündeme taşıyan CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, adeta CHP'nin gölge tarım bakanı. Türkiye'nin dört bir yanındaki tarlalarda, bağlarda, otlaklarda çektiği videolarla gündeme gelen Gürer, "Edirne’den Van’a, Trabzon’dan Adana’ya, her bölgeden sürekli telefon alıyorum" diyor. Aynı zamanda en çok soru soran, teklif veren vekiller arasında olan Gürer ile TBMM’deki makamında tarım, gıda krizi, çiftçinin gündemi üzerine sohbet ettik.
18.01.2022Siyaset
Teknolojinin gücü çevre için devrede
Teknolojinin gücü çevre için devredeTurkcell Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Aksu, “İklim değişikliği karşısında, teknolojinin gücünü kullanarak işimizi daha çevreci, daha verimli ve sürdürülebilir bir modele dönüştürmeyi hedefliyoruz” dedi.
18.01.2022Ekonomi
İlk kareler
İlk karelerKanal D’nin yapımını Süreç Film, yapımcılığını ise Ali Gündoğdu ve İnci Gündoğdu’nun üstlendiği yeni dizisi ‘Üç Kız Kardeş’in çekimleri tüm hızıyla devam ediyor.
18.01.2022Cadde
Bursaspor'dan çok sert İsmail Çokçalış açıklaması
Bursaspor'dan çok sert İsmail Çokçalış açıklamasıYeşil-beyazlı kulüp resmi internet sitesinden Adana Demirspor’a transfer olan İsmail Çokçalış’la ilgili olarak yeni bir bildiri yayımladı.
17.01.20221.Lig
Çocuklarda sorumluluk bilinci nasıl oluşturulur?
Çocuklarda sorumluluk bilinci nasıl oluşturulur?Hepimiz hayatımızda kurduğumuz ilişkilerde karşımızdaki kişilerin sorumluluk ve önceliklerini bilmesini ve buna uygun hareket etmesini isteriz. Bununla birlikte; ebeveyn, eş, çalışan/işveren, vatandaş olarak içinde bulunduğumuz tüm toplumsal rollerin sorumlulukları vardır ve bunları yerine getirmemiz beklenir. Sorumluluk duygusu, sorumlulukların farkında olma ve buna uygun hareket etme becerisi yaşama dair hemen her konu gibi, erken çocukluk-çocukluk döneminde atılmış sağlam temeller üzerine inşa edilir. Ata Koleji Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi, sorumluluk kavramı ve çocuklarımıza sorumluluk duygusu kazandırma konusu hakkında bilgi verdi.
17.01.2022Eğitim
Mitoz Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Mitoz Bölünme Nedir?
Mitoz Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Mitoz Bölünme Nedir?Pek çok farklı canlı yapı için en önemli oluşumlar içerisinde mitoz gelir. Özellikle tek hücreli canlılar için önemli bir yere sahip olduğunu ifade etmek mümkün. Peki, mitoz ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Mitoz bölünme nedir tüm detayları ile derledik.
17.01.2022Sözlük
Cumhurbaşkanı Erdoğan Arnavutluk'ta! Türkiye'nin yaptırdığı deprem konutları teslim edildi
Cumhurbaşkanı Erdoğan Arnavutluk'ta! Türkiye'nin yaptırdığı deprem konutları teslim edildiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama'nın da katıldığı TOKİ tarafından Laç şehrinde depremzedeler için inşa edilen konutların teslim töreninde konuşma yaptı. 42 milyon avroya mal olan 522 konutun teslim edildiği törende Erdoğan, 'Koronavirüs salgınında o büyük büyük devletler o büyük büyük ülkeler kendi içinre kapanırken sınırları dışındakilere gözlerini yumarken biz hiç bir ayrım yapmadan dara düşen dostlarımızın yanına koştuk. Paylaşmanın bereketine, dayanışmanın gücüne inanarak salgına karşı mücadelede dostlarımıza destek verdik, elimizdeki imkanları onlarla paylaştık.' dedi.
17.01.2022Siyaset
'Üç Kız Kardeş' dizisinin setinden ilk kareler
'Üç Kız Kardeş' dizisinin setinden ilk karelerKanal D’nin; yapımını Süreç Film, yapımcılığını Ali Gündoğdu ve İnci Gündoğdu'nun üstlendiği yeni dizisi 'Üç Kız Kardeş'in çekimleri tüm hızıyla devam ediyor. Merakla beklenen yapımın setinden ilk kareler geldi.
17.01.2022Cadde
İnstagram Hesap Silme ve Kapatma Linki 2022 - Kalıcı, Geçici İnstagram Silme Nasıl Yapılır?
İnstagram Hesap Silme ve Kapatma Linki 2022 - Kalıcı, Geçici İnstagram Silme Nasıl Yapılır?Instagram silme ve kapatma konusunda kullanıcılarından oldukça fazla talep alan Instagram, bu durumu kolaylaştırmak için kullanıcılarına bir takım çözüm önerileri sunuyor. Birçok sosyal medya platformunda olduğu gibi Instagram üzerinde de kullanıcıların hesaplarını tamamen sileceği ya da kısa süreli olarak kapatabileceği seçenekler sunuluyor. Herhangi bir sebepten dolayı ya da sebepsiz olarak Instagram hesap silme ya da kapatma işlemi yapmak istiyorsanız, altta yer alan Instagram.com linkleri üzerinden kalıcı ya da geçici olarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
17.01.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Süreç ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.