Suriyeli Çocuklar

Suriyeli Çocuklar

Son dakika suriyeli çocuklar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan suriyeli çocuklar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan suriyeli çocuklar haber sayfamızda...

Suriyeli Çocuklar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.070 suriyeli çocuklar haberi bulunmuştur.
Daha ne kadar çocuk ölmeli?
Daha ne kadar çocuk ölmeli? Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Henüz ateşkes çağrısı yapmayız” diyen Avrupa Birliği Komisyonu’na sert tepki göstererek “Daha ne kadar insanın ölmesi lazım? Ne kadar çocuğun  ölmesi lazım? Sizin hesabınız ne?” diye sordu.
27.10.2023 Gündem
Ukraynalı ve Suriyeli çocuklar, barış için Türkçe şarkı söyledi
Ukraynalı ve Suriyeli çocuklar, barış için Türkçe şarkı söyledi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ve Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski'nin eşi Olena Zelenska'nın himayelerinde Antalya'ya getirilen Ukraynalı kimsesiz çocuklar ile Suriye güvenli bölgeden gelen üstün zekalı çocuklar, Yunus Emre Enstitüsü'nün düzenlediği etkinlikte bir araya gelip, barış için Türkçe şarkı söyledi.
24.11.2022 Haberler
Ukraynalı ve Suriyeli çocuklar, barış için Türkçe şarkı söyledi
Ukraynalı ve Suriyeli çocuklar, barış için Türkçe şarkı söyledi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ve Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski'nin eşi Olena Zelenska'nın himayelerinde Antalya'ya getirilen Ukraynalı kimsesiz çocuklar ile Suriye güvenli bölgeden gelen üstün zekalı çocuklar, Yunus Emre Enstitüsü'nün düzenlediği etkinlikte bir araya gelip, barış için Türkçe şarkı söyledi.
24.11.2022 Gündem
‘Çocuklar yalnız öğretmenler dertli’
‘Çocuklar yalnız öğretmenler dertli’ Suriyeli göçmen çocukların eğitimine odaklanan araştırmaya göre, Türkiye’de yaklaşık 500 bin göçmen çocuk okula gitmiyor. Sebebi ise okulda kendilerini yalnız hissetmeleri. Öğretmenler ise yabancı öğrenci sayısından dolayı güçlük yaşıyor.
11.05.2022 Gündem
AHBAP'tan Ukrayna'ya yardım eli! Haluk Levent yardımın detaylarını anlattı
AHBAP'tan Ukrayna'ya yardım eli! Haluk Levent yardımın detaylarını anlattı Sanatçı Haluk Levent Ukrayna'ya yapılan yardımlarla ilgili detayları CNN Türk canlı yayınında anlattı. Semiha Şahin'in sorularını yanıtlayan Levent ırkçılık tartışmaları, Ukrayna Büyükelçiliği'nin konser teklifi ve yardımlarla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.
4.03.2022 Haberler
AHBAP'tan Ukrayna'ya yardım eli! Haluk Levent detayları anlattı
AHBAP'tan Ukrayna'ya yardım eli! Haluk Levent detayları anlattı Sanatçı Haluk Levent Ukrayna'ya yapılan yardımlarla ilgili detayları CNN Türk canlı yayınında anlattı. Semiha Şahin'in sorularını yanıtlayan Levent ırkçılık tartışmaları, Ukrayna Büyükelçiliği'nin konser teklifi ve yardımlarla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.
4.03.2022 Gündem
Pictes Nedir, Açılımı Ne Demek? Piktes Öğretmeni Nasıl Olunur?
Pictes Nedir, Açılımı Ne Demek? Piktes Öğretmeni Nasıl Olunur? Bir eğitim yöntemi olması ile beraber son dönemlerde pictes merak edilen konular içerisinde yer alır. Peki pictes nedir, açılımı ne demek? Piktes öğretmeni nasıl olunur tüm detayları ile derledik.
10.12.2021 Eğitim
Mülteci çocukların simgesi kukla Küçük Amal'ın İngiltere'ye yolculuğu Gaziantep'ten başladı
Mülteci çocukların simgesi kukla Küçük Amal'ın İngiltere'ye yolculuğu Gaziantep'ten başladı Suriyeli mülteci çocukların yaşadığı zorlukların dünya gündemine taşınması amacıyla tasarlanan 3,5 metre uzunluğundaki kukla Küçük Amal'ın İngiltere'ye uzanan yolculuğu, Gaziantep'ten başladı.
27.07.2021 Haberler
Dans ve hareket terapisi: “Ben buradayım ve önemliyim” demenin en özgür hali
Dans ve hareket terapisi: “Ben buradayım ve önemliyim” demenin en özgür hali Bir psikoterapi çeşidi olan dans ve hareket terapisi, mental ve fiziksel pek çok sağlık sorunuyla başa çıkmayı sağlıyor! Dans ve hareket terapisi hakkında bilmeniz gerekenleri ve çok daha fazlasını çocuklar için yaptığı projelerle adından söz ettiren Dans Terapisti ve Gazeteci Michal Bardavid ile konuştuk.
1.04.2021 Aile
Son dakika! Savaştan yaşam savaşına: Keşke adım Hayal olsaydı!
Son dakika! Savaştan yaşam savaşına: Keşke adım Hayal olsaydı! Gelen bir son dakika haberine göre; Suriye’deki iç savaş sonrası yaşadıkları topraklardan koparak ülkemize sürüklenen göçmen çocukların bir bölümü dilenci çetelerinin elinde. Geçim sıkıntısı çeken Suriyeli çocuklar da çareyi dilenmekte arıyor
26.03.2021 Gündem
Çocukların çekildiği sosyal deneylere suç duyurusu
Çocukların çekildiği sosyal deneylere suç duyurusu Diyarbakır'da, çocuk işçilerin görüntülerinin çekilerek sosyal medyada paylaşıldığı sosyal deneyler için Diyarbakır Barosu Çocuk Hakları Merkezi tarafından suç duyurusunda bulunuldu. Bu deneylerde çocukların istismarının söz konusu olduğunu belirten Diyarbakır Barosu Çocuk Hakları Merkezi Başkanı Av. Mehmet Emin Çoban, hem Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi'nin hem anayasanın hem de çocukları koruma kanununun ihlal edildiğini savunarak Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.
18.10.2020 Gündem
Çocuk işçilerin olduğu sosyal deneyler hakkında suç duyurusu!
Çocuk işçilerin olduğu sosyal deneyler hakkında suç duyurusu! Diyarbakır'da, çocuk işçilerin görüntülerinin çekilerek sosyal medyada paylaşıldığı sosyal deneyler için Diyarbakır Barosu Çocuk Hakları Merkezi tarafından suç duyurusunda bulunuldu. Bu deneylerde çocukların istismarının söz konusu olduğunu belirten Diyarbakır Barosu Çocuk Hakları Merkezi Başkanı Av. Mehmet Emin Çoban, hem Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi'nin hem anayasanın hem de çocukları koruma kanununun ihlal edildiğini savunarak Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.
18.10.2020 Haberler
Son dakika... Esenyurt’ta selden kurtarılan çocuklar taburcu oldu!
Son dakika... Esenyurt’ta selden kurtarılan çocuklar taburcu oldu! Gelen bir son dakika haberine göre, İstanbul Esenyurt’ta yaşanan sel felaketinde vatandaşlar tarafından son anda kurtarılan ve hastanede tedavileri tamamlanan Suriyeli çocuklar, ailelerinin kaldığı otele yerleştirildi.
30.06.2020 Gündem
Son dakika: Esenyurt'ta sel! Vali Yerlikaya acı haberi duyurdu
Son dakika: Esenyurt'ta sel! Vali Yerlikaya acı haberi duyurdu Gelen son dakika haberine göre; İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Esenyurt'ta şiddetli yağış sonrası geçici koruma kapsamında misafir edilen 30-32 yaşlarında bir Suriyelinin vefat ettiğini söyledi.
23.06.2020 Gündem
George-Amal Clooney çifti Suriyeli çocuklar için okul yaptırdı
George-Amal Clooney çifti Suriyeli çocuklar için okul yaptırdı Avukat Amal Clooney ve ile oyuncu eşi George Clooney, Suriyeli çocukların eğitiminin aksamaması için LÜbnan'da okul yaptırdı. Çiftin bu hareketi takdir topladı.
6.06.2020 Cadde
‘Komploya değil bilime bakın’
‘Komploya değil bilime bakın’ Komplocular: Yeni koronavirüs Çin’i çökertmek amacıyla biyolojik silah olarak laboratuvarda üretildi Uzmanlar: Bunların hepsi birer safsata, komplo üretenler öncelikle belge ve bilgilerini ortaya koysunlar
3.02.2020 Gündem
Sevgili arkadaşım...
Sevgili arkadaşım... Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği’nin başlattığı mektuplaşma etkinliği, Türk ve göçmen çocukları kaynaştırıyor. Yeni bir ülkede yeni bir hayata ‘Merhaba’ diyen Irak, Afgan, Suriyeli çocuklar, mektuplar sayesinde yeni arkadaşlıklar kuruyor...
9.12.2019 Gündem
4 bin 635 kişiye istihdam sağlanacak
4 bin 635 kişiye istihdam sağlanacak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki bakanlık bütçesi sunumunda, yakın zamanda 4 bini aşkın yeni istihdam olacağını duyurdu.
20.11.2019 Ekonomi
PKK'nın kirli yüzü uluslararası BM raporlarda!
PKK'nın kirli yüzü uluslararası BM raporlarda! Terör örgütü YPG/PKK'nın, Suriye'de çocukları örgüte katılmaya zorlaması, yerel halkı zorla yerlerinden etmesi, bölge halkını katletmesi ve birçok yerde halkı sindirmesi, propaganda yoluyla gençlerin radikalleşmesine yol açması ve yabancıları örgüte alarak daha sonra radikal ideolojilerle ülkelerine göndermesi gibi uluslararası hukuku ve insan haklarını ihlal eden uygulamaları devam ediyor.
8.11.2019 Gündem
MSB'den 'Korkmayın, zulüm bitiyor' paylaşımı
MSB'den 'Korkmayın, zulüm bitiyor' paylaşımı Milli Savunma Bakanlığı, "Suriyeli kardeşlerimiz; Korkmayın, zulüm bitiyor! Artık tüm dünya masum çocukların gülen yüzünü seyredecek" mesajıyla Suriyeli çocukların videosunu paylaştı.
17.10.2019 Gündem
Son dakika... Pence açıkladı: Türkiye ile ABD ateşkes için anlaştı
Son dakika... Pence açıkladı: Türkiye ile ABD ateşkes için anlaştı Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD Başkan Yardımcısı'nı makamında kabul etti, görüşme toplam 4 saat 20 dakika sürdü. Kritik görüşme sonrası ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, ABD ve Türkiye'nin Suriye'de ateşkes için anlaştığını söyledi.
18.10.2019 Gündem
650 bin Suriyeli çocuk Türk okullarında
650 bin Suriyeli çocuk Türk okullarında Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Reha Denemeç, 650 bine yakın Suriyeli çocuğun Türk okullarında okuduğunu söyledi.
24.05.2019 Gündem
Yarım saat arayla... İstanbul'da 'pes' dedirten olay!
Yarım saat arayla... İstanbul'da 'pes' dedirten olay! D-100 Karayolu, Bahçelievler mevkii, Edirne istikametinde seyir halindeki otomobil, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu aynı yönde önünde seyreden araca çarptı. Kaza sonrası 2 kişi yaralanırken, her iki otomobil de bariyerlere çarpıp durabildi. Kazaya neden olan otomobilin yarım saat önce ise maddi hasarlı bir kazaya daha karıştığı öğrenildi.
23.05.2019 Gündem
Toprağa gömülü halde bulundu! Dehşete düşeceksiniz
Toprağa gömülü halde bulundu! Dehşete düşeceksiniz Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde düşük yapan bir kadının beze sardıktan sonra toprağa gömdüğü ve yaklaşık 3 aylık olduğu sanılan cenini köpekler bulup çıkardı.
8.05.2019 Gündem
Suriyeli çocuklar ve parlamenterler futbol maçı yaptı
Suriyeli çocuklar ve parlamenterler futbol maçı yaptı Türkiye'deki Suriyeli mülteci çocuklar ve Türk çocukları ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, NATO PA Başkan Yardımcısı Türk Delegasyonu Başkanı Osman Aşkın Bak ile eski milli futbolcu AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan ve yabancı ülkelerin parlamenterlerin oluşan karma takımlar futbol maçı yaptı.
1.07.2020 Futbol

Benzer Haber Etiketleri

Suriyeli Çocuklar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.