Suriyeliler

Suriyeliler

Son dakika Suriyeliler haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Suriyeliler gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Suriyeliler haber sayfamızda...

Suriyeliler

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.807 suriyeliler haberi bulunmuştur.
AB ülkelerine iltica başvuruları artıyor
AB ülkelerine iltica başvuruları artıyorAvrupa Birliği (AB) ülkelerine iltica başvuruları yılın ikinci çeyreğinde yüzde 115 arttı.
24.09.2021Ekonomi
Son dakika: BM 76. Genel Kurulu! Erdoğan'dan dünyaya önemli mesajlar
Son dakika: BM 76. Genel Kurulu! Erdoğan'dan dünyaya önemli mesajlarSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milyonlarca insanın hayatını kaybettiği, 10 milyonlarca insanın Kovid-19 virüsünün pençesinde kıvrandığı bir dönemde, aşı milliyetçiliğinin farklı yöntemlerle halen sürdürülüyor olmasının, insanlık adına yüz kızartıcı olduğunu ifade etti. "Yerli aşımız TURKOVAC'ı yakın zamanda milletimizle birlikte tüm insanlığın istifadesine sunacağımızı ifade etmek istiyorum." diyen Erdoğan, Dünya Sağlık Örgütünün güçlendirilmesi ve salgınlara karşı sözleşme hazırlanması girişimlerini desteklediklerini vurguladı. "Doğu Akdeniz'de en uzun kıyıya sahip Türkiye'yi bölgede yok sayan anlayıştan vazgeçilmesi şarttır." diyen Erdoğan, KKTC ile ilgili olarak, "BM'nin eşit olarak kabul ettiği Ada'daki iki halktan birinin lideri sizlere hitap edebilirken, diğer liderin bu platformda sesini duyuramaması adil değildir." açıklamasında bulundu.
21.09.2021Siyaset
Çekçekçiler dert  ‘çekmeye’ başladı
Çekçekçiler dert ‘çekmeye’ başladıBelediye ve valilik kararlarıyla çevre kirliliğine sebep oldukları gerekçesiyle haklarında idari işlem yapılan çekçekçiler, mültecilerin yarı ücrete çalıştırılmaları nedeniyle işlerinin sekteye uğramasından şikâyetçi...
21.09.2021Gündem
Özdağ: İttifakların parçası olmayacağız
Özdağ: İttifakların parçası olmayacağızZafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, seçimlerin 2023’te olacağını düşündüklerini belirterek, “İttifakların parçası olmamak konusunda kararlıyız” dedi.
19.09.2021Siyaset
CHP’den Suriyeli sığınmacı raporu: Eğitimli kesim  dönüşe istekli
CHP’den Suriyeli sığınmacı raporu: Eğitimli kesim dönüşe istekliCHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, İstanbul’da yaşayan Suriyeli sığınmacılarla yüz yüze görüşerek “İstanbul’daki Suriyeli Sığınmacılar, Geri Dönme Eğilimleri ve Beklentileri” başlıklı bir rapor hazırladı.
16.09.2021Siyaset
'Anormal artış teyit edilmedi'
'Anormal artış teyit edilmedi'Sınırlardan anormal sayıda göçmen geçtiği iddialarının gerçeği yansıtmadığını dile getiren Çataklı, “Bu iddialar rakamlarla teyit edilememektedir. Yapılan devletin itibarına karşı haksızlıktır” dedi.
7.09.2021Gündem
Son dakika: İçişleri'nden flaş göçmen kararı! Ankara için açıklama geldi
Son dakika: İçişleri'nden flaş göçmen kararı! Ankara için açıklama geldiİçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, 2 Eylül'den geçerli olmak üzere Ankara mülki sınırlarının geçici koruma kaydına kapatıldığını bildirdi.
1.09.2021Gündem
Son dakika haberi: Kabine'de önemli kararlar alındı! Erdoğan duyurdu! Test zorunlu olacak...
Son dakika haberi: Kabine'de önemli kararlar alındı! Erdoğan duyurdu! Test zorunlu olacak...Son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, "6 Eylül'de yüz yüze eğitimin başlamasıyla henüz aşı olmamış öğretmen ve personelin haftada en az 2 defa PCR testi yaptırmasını isteyeceğiz." dedi.
20.08.2021Siyaset
Destici: Suriye'den ve Afganistan'dan gelenlerle ilgili titiz bir çalışma yapılmalı
Destici: Suriye'den ve Afganistan'dan gelenlerle ilgili titiz bir çalışma yapılmalıBÜYÜK Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Suriye'den ve Afganistan'dan gelen insanlarla ilgili titiz bir çalışma yapılmalı. Kendi sınır bölgelerinde tampon bölgeleri oluşturarak buradaki kamplarda ya da geçici ikametlerde tutulmalı ve Türkiye'nin içerisine kontrolsüz bir şekilde yayılmalarına asla müsaade edilmemelidir" dedi.
13.08.2021Siyaset
Altındağ olayları: 76 kişi gözaltında
Altındağ olayları: 76 kişi gözaltındaAltındağ’da Suriyeli Yahya Abdoo’nun Emirhan Yalçın’ı bıçaklayarak öldürmesi sonrası yaşanan olaylarla ilgili sosyal medyada provokatif paylaşımlarda bulunan ve “mala zarar verdiği” tespit edilen 76 kişi gözaltına alındı...
13.08.2021Gündem
AK Parti'li Ali İhsan Arslan'dan orman yangınlarına ilişkin açıklama
AK Parti'li Ali İhsan Arslan'dan orman yangınlarına ilişkin açıklamaAK Parti Ankara Milletvekili Ali İhsan Arslan, yangınlar nedeniyle milletçe herkesin derin üzüntü içinde olduğu bu atmosferin provokasyonlara alet edilmesine, halkın birbirine düşürülmesine asla izin veremeyeceklerini bildirdi.
2.08.2021Siyaset
‘Taliban’dan kaçıyorlar söylemi inandırıcı değil’
‘Taliban’dan kaçıyorlar söylemi inandırıcı değil’“Şayet beka sorunundan bahsedilecekse en büyük tehlike sığınmacılardır” diyen Ünal, Suriyelilerin ardından Afganlarla ilgili görüntülerin de çok rahatsız edici olduğunu söyledi. Unal, “Can havliyle kaçıyorlarsa eşleri çocukları niye yanlarında değil” diye sordu.
2.08.2021Gündem
Bahçeli’den dikkat çeken ‘göçmen’ değerlendirmesi: Adı konmamış bir istila
Bahçeli’den dikkat çeken ‘göçmen’ değerlendirmesi: Adı konmamış bir istilaMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkgün gazetesinde yer alan röportajında Suriyeli göçmenler ile ilgili tartışmalar ve Afganistan’dan Türkiye’ye yönelik düzensiz göç dalgası riskine ilişkin çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. MHP lideri, özetle şunları söyledi:
1.08.2021Siyaset
Göçmen vurgunu ortaya çıktı! Milyonlarca lira para almışlar...
Göçmen vurgunu ortaya çıktı! Milyonlarca lira para almışlar...Son günlerde Türkiye’ye gelen Afgan ve Suriyeliler tartışılırken, Ankara’da yürütülen bir soruşturmada göçmen ve sığınmacılar üzerinden yapılan vurgun ortaya çıkarıldı. Bir çetenin, Türk vatandaşlığına geçme, oturma ve çalışma izni ile ikamet süresini uzatma gibi işlemler için yabancılardan milyonlarca lira para aldığı belirlendi.
29.07.2021Gündem
AK Partili Usta'dan sığınmacılarla ilgili açıklama
AK Partili Usta'dan sığınmacılarla ilgili açıklamaAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, Türkiye'nin sığınmacılara yönelik politikası sayesinde milyonlarca masum kadının, çocuğun, insanın, gencin ve yaşlının hayatının kurtarıldığını belirtti.
28.07.2021Siyaset
Özkoç: Mülteciler bir numaralı beka sorunu
Özkoç: Mülteciler bir numaralı beka sorunuCHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, sosyal medya hesabından mültecilerle ilgili açıklama yaptı.
28.07.2021Siyaset
Bayram için 21 bin 500 Suriyeli, Öncüpınar'dan ülkesine gitti
Bayram için 21 bin 500 Suriyeli, Öncüpınar'dan ülkesine gittiKurban Bayramı'nı ülkesinde geçirmek isteyen 21 bin 500 Suriyeli, Kilis'teki Öncüpınar Sınır Kapısı’ndan geçiş yaptı.
18.07.2021Gündem
Bayram için 21 bin 500 Suriyeli, Öncüpınar'dan ülkesine gitti
Bayram için 21 bin 500 Suriyeli, Öncüpınar'dan ülkesine gittiKurban Bayramı'nı ülkesinde geçirmek isteyen 21 bin 500 Suriyeli, Kilis'teki Öncüpınar Sınır Kapısı’ndan geçiş yaptı.
18.07.2021Gündem
Suriye sorununu iki yılda çözeceğim, kararlıyım
Suriye sorununu iki yılda çözeceğim, kararlıyımCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Suriyelileri huzur içinde kendi ülkelerine göndereceklerini, iki yıl içinde Suriye sorununu ve Suriyeli sorununu çözeceğini taahhüt etti.
18.07.2021Siyaset
Personel alım ilanı
Personel alım ilanıBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından Mali Yönetim, Satın Alma ve Sözleşme Yönetimi, Ön Yüz Yazılım Geliştirme, Veri Tabanı, Yazılım Geliştirme ve Yazılım Mimarı Bireysel Danışmanı alınacak.
13.07.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Bakan Karaismailoğlu'nu kabul etti
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Bakan Karaismailoğlu'nu kabul ettiCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne gerçekleştireceği ziyaret öncesinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nu kabul etti.
6.07.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan AB'ye Suriyeliler için yasal göç çağrısı
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan AB'ye Suriyeliler için yasal göç çağrısıCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Arzumuz, Avrupa Birliğinin (AB) adil yük ve sorumluluk paylaşımı çerçevesinde Suriyeliler için yasal göç yollarını açması, gönüllü insani kabul mekanizmasını somut taahhütlerle aktive etmesi ve yeniden yerleşme kotalarını artırmasıdır." dedi.
6.07.2021Siyaset
Son dakika... Sağlık Bakanı Koca haritayı paylaştı: Salgının sonu aşı ile geliyor
Son dakika... Sağlık Bakanı Koca haritayı paylaştı: Salgının sonu aşı ile geliyorSağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından son dakika paylaşımda bulundu. Bir haftalık vaka sayısını gösteren insidans haritasını paylaşan Bakan Koca, 'Salgının sonu aşı ile geliyor' dedi. Kurban Bayramı'nda ek tedbir alınacak mı sorusuna yanıt veren Bakan Koca, 'Kurban Bayramı'nda ek tedbirler gündemde değil. En önemli önlem, yüksek oranda aşılama olacak.' açıklamasını yaptı.
6.07.2021Gündem
Patron olmak için AB desteği
Patron olmak için AB desteğiAB destekli 32 milyon euro bütçeli programla Türkiye’deki Suriyeliler girişimci yapılacak. Projeden Türkler de yararlanacak
5.07.2021Ekonomi
Son dakika... Bakan Çavuşoğlu ve Rus mevkidaşı Lavrov'dan Kanal İstanbul açıklaması
Son dakika... Bakan Çavuşoğlu ve Rus mevkidaşı Lavrov'dan Kanal İstanbul açıklamasıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile Antalya'da basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu ve Lavrov'dan peş peşe Kanal İstanbul açıklamalar yapıldı. İşte haberin ayrıntıları...
30.06.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Gazetehaberison dakika haberlerson dakika haberchpab

Suriyeliler ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.