Sürü Bağışıklığı

Sürü Bağışıklığı

Son dakika sürü bağışıklığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sürü bağışıklığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sürü bağışıklığı haber sayfamızda...

Sürü Bağışıklığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 95 suru bagisikligi haberi bulunmuştur.
Son dakika: İstanbul'da tam kapanma etkisi! Şaşırtan değişim
Son dakika: İstanbul'da tam kapanma etkisi! Şaşırtan değişimSon dakika haberine göre, tam kapanma tedbirlerinin 5. gününde İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu kritik bir açıklama yaptı. İstanbul'da son durum nedir, vaka sayısı arttı mı, azaldı mı? İşte, koronavirüs pandemisiyle ilgili son dakika gelişmesinin detayları...
4.05.2021Gündem
Son dakika... ABD Başkanı Biden'dan aşı üretimini artırma sözü!
Son dakika... ABD Başkanı Biden'dan aşı üretimini artırma sözü!ABD Başkanı Joe Biden, Virginia eyaletine yaptığı ziyaret sırasında, dünyadaki diğer ülkelere de yardımcı olmak adına yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılarının üretimini artırma sözü verdi.
3.05.2021Dünya
ABD aşı istiyor Kanada ise diploma
ABD aşı istiyor Kanada ise diplomaPandemi nedeniyle öğrenci kabullerinde pek çok değişikliğe giden ABD üniversiteleri, başvurularda SAT ve ACT gibi önemli sınavları zorunlu tutmazken, öğrencilerde aşı şartı arıyor. Kanada’daki üniversiteler ise geçen yıllara göre daha zor kabul verirken, liselerde yüz yüze sınavlar tamamlanamadığı için Türkiye’den öğrencilerin sonbahar dönemine vize almaları riske girdi.
30.04.2021Eğitim
Zengin ülkelere çağrı: Aşılarınızı Hindistan'la paylaşın!
Zengin ülkelere çağrı: Aşılarınızı Hindistan'la paylaşın!İngiltere'nin önde gelen bilim insanları, Hindistan gibi düşük gelirli nüfusun fazla olduğu ülkelerde artan koronavirüs vakalarıyla mücadele için Başbakan Boris Johnson ve diğer zengin ülkelerin liderlerine Covid-19 aşılarını paylaşmaları çağrısı yapıyor.
28.04.2021Dünya
Son dakika... Hollanda, Kovid-19 kısıtlamalarının gevşetilmesi planını açıkladı!
Son dakika... Hollanda, Kovid-19 kısıtlamalarının gevşetilmesi planını açıkladı!Hollanda'da hükümet, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında ülke genelinde uygulanan tedbirlerde 28 Nisan'dan itibaren 5 aşamalı plan dahilinde gevşemeye gidilebileceğini açıkladı.
13.04.2021Dünya
Küresel petrol talebi 6 milyon varil artacak
Küresel petrol talebi 6 milyon varil artacakPetrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC), küresel petrol talebinin bu yıl, geçen yıla göre günlük bazda yaklaşık 6 milyon varil artışla 96 milyon 500 bin varil olacağını açıkladı.
13.04.2021Uzmanpara
Afrika'da Kovid-19 vakası sayısı 4 milyon 378 bini geçti
Afrika'da Kovid-19 vakası sayısı 4 milyon 378 bini geçtiAfrika'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakası sayısı 4 milyon 378 bin 229'a çıktı. Kovid-19 verilerinin derlendiği "Worldometers" internet sitesine göre, salgın nedeniyle kıtada 115 bin 747 kişi hayatını kaybetti.
11.04.2021Dünya
Son dakika.... Pfizer ve BioNTech, Kovid-19 aşısının virüsü yüzde 91,3 oranında önlediğini açıkladı
Son dakika.... Pfizer ve BioNTech, Kovid-19 aşısının virüsü yüzde 91,3 oranında önlediğini açıkladıAmerikan ilaç şirketi Pfizer ile Alman biyoteknoloji firması BioNTech, geliştirdikleri yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının virüsü 6 aya kadar yüzde 91,3 oranında önlediğini duyurdu.
1.04.2021Gündem
Morityus, Hindistan'ın Covaxin aşısını kullanmaya başladı
Morityus, Hindistan'ın Covaxin aşısını kullanmaya başladıHint Okyanusu'nda ada ülkesi Morityus, Hindistan'ın yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı ürettiği Covaxin aşısını kullanmaya başladı.
22.03.2021Dünya
Yaşlıların 2. kez koronaya yakalanma riski fazla
Yaşlıların 2. kez koronaya yakalanma riski fazlaLancet tıp dergisinde yayınlanan araştırmaya göre, virüsü atlatan 65 yaşın altındaki kişilerde en az 6 ay boyunca yaklaşık yüzde 80 oranında bağışıklık gelişiyor.
19.03.2021Dünya
Cerrahpaşa Dekanı'ndan flaş koronavirüs uyarısı! İstanbul'da tehlike çanları çalıyor
Cerrahpaşa Dekanı'ndan flaş koronavirüs uyarısı! İstanbul'da tehlike çanları çalıyorTürkiye'nin illere göre koronavirüs haritasında "kırmızı" illerin artış gösterdiğine dikkat çeken İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sait Gönen, İstanbul için de tehlike çanlarının çaldığını ve kendi merkezlerinde test pozitiflik oranlarına henüz yansımasa da ilk başvuru oranlarının yüzde 30 oranında yükseldiğini söyledi. Prof. Dr. Gönen, vatandaşların serbestleşmeyi "salgın bitmiş gibi algılamaması gerektiğini söyledi ve belediyelere de çağrıda bulundu
18.03.2021Haberler
‘Yüzde 30 arttı’ deyip uyardı! İstanbul’da tehlike çanları çalıyor
‘Yüzde 30 arttı’ deyip uyardı! İstanbul’da tehlike çanları çalıyorTürkiye'nin illere göre koronavirüs haritasında "kırmızı" illerin artış gösterdiğine dikkat çeken İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sait Gönen, İstanbul için de tehlike çanlarının çaldığını ve kendi merkezlerinde test pozitiflik oranlarına henüz yansımasa da ilk başvuru oranlarının yüzde 30 oranında yükseldiğini söyledi. Prof. Dr. Gönen, vatandaşların serbestleşmeyi "salgın bitmiş gibi" algılamaması gerektiğini söyledi ve belediyelere de çağrıda bulundu: "İla nihayet kısıtlamayla yaşayamayız. Ama kapalı ortamda da maskesiz çok uzun süre kalmamak gerekiyor. Bu nedenle belediyelerin bu dönemde dış mekana masa koyma sınırlamasında daha hoşgörülü davranması gerekiyor."
18.03.2021Gündem
İsveç'te koronavirüs kısıtlamaları protesto edildi
İsveç'te koronavirüs kısıtlamaları protesto edildiİsveç'in başkenti Stockholm'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle alınan tedbirler protesto edildi.
6.03.2021Dünya
Çinli ünlü uzman: Koronavirüs bağışıklığı üç yıl alabilir
Çinli ünlü uzman: Koronavirüs bağışıklığı üç yıl alabilirÇin'in alanında en önemli uzmanlarından epidemiyolog Cong Nanşan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında küresel sürü bağışıklığı kazanılmasının 2 ila 3 yıl süreceğini öne sürdü.
3.03.2021Dünya
Son dakika: Uğur Şahin açıkladı! Normalleşme tarihi...
Son dakika: Uğur Şahin açıkladı! Normalleşme tarihi...Son dakika haberine göre Alman medyasına konuşan ilaç şirketi Biontech’in kurucusu Prof. Uğur Şahin, Mayıs sonunda ya da Haziran ayının başında Kovid-19 vaka ve can kaybı sayısının kalıcı ölçüde düşeceğini ve normal yaşama dönülebileceğini söyledi. Geliştirdikleri koronavirüs aşısıyla salgınla mücadelede çığır açan Uğur Şahin ve Özlem Türeci Almanya'da liyakat nişanı alacak.
27.02.2021Dünya
Koronavirüs kedi/köpekte yıllardır var
Koronavirüs kedi/köpekte yıllardır varTürkiye Veteriner Hekimler Birliği Merkez Konseyi Üyesi Dr. Levent Uğurlu, son günlerde özellikle kedilerde 10 günde ölüme neden olduğu iddia edilen koronavirüs türü ile ilgili ‘Büyükbaş, küçükbaş ve at gibi birçok hayvan türünde görülen koronavirüs kedi ve köpeklerde de yıllardır yaygın olarak görülüyor’ dedi
16.02.2021Gündem
Son dakika... Bloomberg normalleşme için tarih verdi! Türkiye...
Son dakika... Bloomberg normalleşme için tarih verdi! Türkiye...Koronavirüs kâbusu sürerken, herkesin aklında ‘Hayat ne zaman normale döner’ sorusu var. Amerikan Bloomberg kanalının hesaplamasına göre, eğer aşı dağıtımı bu hızla sürer ve yeni varyantlara karşı da etkili olursa küresel sürü bağışıklığının kazanılması 7 yıl alabilir. İki doz aşıya göre yapılan hesaplamada, Türkiye’nin ise 2.6 yıl sonra nüfusunun yüzde 75’ini aşılayarak sürü bağışıklığı kazanması öngörülüyor. Bu süre, 3.2 yıl ile Almanya, 3.4 yıl ile Brüksel ve 3.9 yıl ile Hollanda gibi pek çok Avrupa ülkesinin önünde.
7.02.2021Gündem
Biden'dan 'yerli malı' kararnamesi
Biden'dan 'yerli malı' kararnamesiABD Başkanı Joe Biden, federal kurumların Amerikan ürünlerinin satın alınmasına öncelik vermesi için kararname imzaladı. Biden, söz konusu kararnameleri imzalamadan önce yaptığı konuşmada, ABD'nin geleceğinin yerli üretime bağlı olduğunu söyledi.
25.01.2021Dünya
Hollanda 'kontrollü sürü bağışıklığı'ndan Avrupa'daki en sert sokağa çıkma yasağına döndü
Hollanda 'kontrollü sürü bağışıklığı'ndan Avrupa'daki en sert sokağa çıkma yasağına döndüKoronavirüs salgının başlangıcında 'kontrollü sürü bağışıklığı' yöntemi uygulayan ve katı önlemlerden kaçınan Hollanda, vaka sayılarındaki artış üzerine Avrupa'daki en sert sokağa çıkma yasağı kararını aldı. Sokağa çıkma yasağını aşabilmek için bazı Hollandalılar yeni yöntemler geliştiriyor, 'ödünç köpek' bu yöntemlerden biri. Yasağı aşmak isteyenler için, internet üzerinden ikinci el eşya satan sitelerde de, postacı ve yemek dağıtıcısı giysileri ile çanta satışına ilişkin çok sayıda ilan yer almaya başladı.
21.01.2021Dünya
İsveç'te son 24 saatte 32 bin 485 yeni vaka tespit edildi
İsveç'te son 24 saatte 32 bin 485 yeni vaka tespit edildiİsveç Sağlık Genel Müdürlüğü, son 24 saatte 32 bin 485 yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakası görüldüğünü ve virüs kaynaklı 205 ölümün gerçekleştiğini bildirdi.
29.12.2020Dünya
27 ülkede ilk doz vuruldu
27 ülkede ilk doz vurulduKovid-19 salgınında 350 bine yakın kişinin hayatını kaybettiği 450 milyonluk Avrupa tarihinin en büyük aşı kampanyasını başlattı. Sağlık çalışanları, ileri yaş grubu ve bakım evinde yaşayanlar Pfizer/BioNTech aşısının ilk dozunu oldu. Pfizer/BioNTech aşısının İspanya’da ilk vurulduğu 96 yaşındaki Araceli Hidalgo ‘Tanrıya şükür’ derken İtalya’da ilk doz aşı olan hemşire Claudia Alivernini duygularını ‘Bu sonun başlangıcı’ sözleriyle ifade etti
28.12.2020Dünya
İsveç'te Kovid-19'a karşı aşılama başladı
İsveç'te Kovid-19'a karşı aşılama başladıİsveç'te yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı ilk aşı huzurevinde yaşayan 91 yaşındaki bir kişiye yapıldı.
27.12.2020Dünya
Korkulan oldu, İsveç'te de tespit edildi!
Korkulan oldu, İsveç'te de tespit edildi!İngiltere'de tespit edilen yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) daha hızlı yayılan türüne İsveç'te de rastlandığı bildirildi.
26.12.2020Dünya
Son dakika: Ünlü doktor Fauci kritik oranı açıkladı: Yüzde 90!
Son dakika: Ünlü doktor Fauci kritik oranı açıkladı: Yüzde 90!Gelen son dakika haberine göre; ABD Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Dr. Anthony Fauci, yeni tip koronavirüs (covid-19) salgınına karşı sürü bağışıklığının kazanılabilmesi için nüfusun yüzde 90'ının aşılanmasının gerekebileceğini söyledi.
25.12.2020Dünya
Koronavirüs geçirenler aşı olmuş gibi antikor taşıyor
Koronavirüs geçirenler aşı olmuş gibi antikor taşıyorABD Ulusal Kanser Enstitüsü'nde yapılan araştırmaya göre, koronavirüs geçirenlerin oluşturduğu antikorların, aşı olan bir kişiyle benzerlik taşıdığı açıklandı. Kanser Enstitüsü Direktörü Dr.Ned Sharpless yapılan araştırma sonrasında doğal yollardan antikor oluşturan kişilerle ilgili, “Koronavirüs geçirenler çok daha az risk taşıyor. Bu kişiler etkili bir aşıdan alınan korumayla aynı tür bir korumaya sahipler” ifadelerini kullandı.
24.12.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüskoronaaşıkovid-19abd

Sürü Bağışıklığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.