Tarhan Erdem

Tarhan Erdem

Türk siyasetçi, araştırmacı, yazar.   1933 yılında Kurucaşile'de doğdu. 1959 yılında İTÜ İnşaat Mühendisliği Fakültesi'nden mezun oldu. 1959-1995 yılları arasında T.Şeker Fabrikaları, MSB Enfrastrüktür Tesisleri, Cam Elyaf Sanayi, Milliyet Gazetesi ve Doğan Şirketler Grubu'nda proje ve kontrol mühendisliği, genel müdürlük ve genel koordinatörlük görevlerinde bulunduktan sonra 1987 yılında KONDA Araştırma ve Danışmanlık Ltd. Şirketini kurdu. 1953 yılında CHP'ye kaydoldu. Ocak yönetim kurulu üyeliğinden genel sekreterliğe kadar hemen bütün görevlerde çalıştı. 1977 yılında İstanbul Milletvekili seçildi, 1977 Haziranında güvenoyu almayan Ecevit Hükümeti'nde Sanayi ve Teknoloji Bakanıydı.   Öğrenci dernekleri ve meslek odalarında yönetim kurulu üyeliği ve Türk Devrim Ocakları genel başkanlığı yapmıştır. Halkevleri, Nisbi Temsil Nedir?, 80'leri Karşılarken, Anayasa ve Seçim Kanunları, İstanbul 1969 İl Kongresi Tutanağı, Üye Kayıtlarının Birleştirilmesi, Tıkanan Siyaset adlı kitapları yayımlamıştır   Tarhan Erdem, KONDA Yönetim Kurulu Başkanlığı ve 2007 itibarı ile Radikal Gazetesi köşe yazarlığı yapmaktadır. 22 Temmuz 2007 seçimlerinde ve 12 Eylül 2010 referandum oylamasında yaptığı seçim tahmini sonuçlara oldukça yakın çıkmıştır. 2009 Yerel seçim için yaptığı ankette sonuçlar tahmininden çok uzak çıkmıştır. ANAP İzmir eski milletvekili ve TBMM Başkanlarından İsmet Kaya Erdem'in kardeşidir. Evli, 2 çocuğu vardır. aynı zamanda TESEV üyesidir

Tarhan Erdem

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 414 tarhan erdem haberi bulunmuştur.
Tarhan Erdem uğurlandı
Tarhan Erdem uğurlandı Bodrumda kalp rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren eski Sanayi ve Teknoloji Bakanı, CHP eski Genel Sekreteri Tarhan Erdem (89) dün son yolculuğuna uğurlandı. Erdem için dün Bebek Camii’nde cenaze töreni düzenlendi.
12.06.2022 Siyaset
Eski Sanayi ve Teknoloji Bakanı Tarhan Erdem hayatını kaybetti
Eski Sanayi ve Teknoloji Bakanı Tarhan Erdem hayatını kaybetti Eski Sanayi ve Teknoloji Bakanı, CHP eski Genel Sekreteri ve Konda Araştırma Şirketi'nin kurucusu Tarhan Erdem, Bodrum'da tedavi gördüğü hastanede, 89 yaşında yaşamını yitirdi.
8.06.2022 Gündem
Ahmet Oktay’ın ‘Gizli Çekmecesi’
Ahmet Oktay’ın ‘Gizli Çekmecesi’ Gazeteci, şair, yazar ve eleştirmen Ahmet Oktay’ın ölümünün birinci yılında Doğan Kitap etiketiyle tekrar yayımlanan kitabı ‘Gizli Çekmece’de Oktay, gazeteci kimliğine ve Milliyet’te geçirdiği 10 yıla adamış bölümlere yer veriyor
5.03.2017 Gündem
‘Gerçek din adamı’ Akyüz’e uğurlama
‘Gerçek din adamı’ Akyüz’e uğurlama CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Parti  Meclisi Üyesi İdris Akyüz’ün babası Mehmet Akyüz’ün (91)  Ataköy 5. Kısım Ömer Duruk Camisi’ndeki cenaze törenine katıldı.
20.02.2016 Siyaset
KONDA'nın sahibi Tarhan Erdem'den itiraf
KONDA'nın sahibi Tarhan Erdem'den itiraf 1 Kasım seçim sonuçları konusunda yanılan Tarhan Erdem itiraf etti. Tarhan Erdem 'AK Parti'nin bu düzeyde oy alacağına inanmıyordum' dedi.
2.11.2015 Siyaset
Increase in voter turnout expected in Turkeys Nov
Increase in voter turnout expected in Turkeys Nov Increase in voter turnout expected in Turkeys Nov 1 snap electionsAnkara, Oct 30 (DHA) - Turkey’s voters are expected to head to polling stations on Nov...
30.10.2015 En
1 Kasım seçim sonuçları rekor gelebilir!
1 Kasım seçim sonuçları rekor gelebilir! Yüksek Seçim Kurulu-YSK verilerine göre, 1 Kasım erken seçimlerinde katılım rekoru kırılabilir. Uzmanlara göre, son seçimlerde katılım sürekli attı 1 Kasım pazar günü de katılım yüzde 90'ı bulabilir.
30.10.2015 Siyaset
Hükümet için  son viraja girildi
Hükümet için son viraja girildi Ak Partililere teklif götürürken şu anda görev yapan kabinesini büyük oranda koruması beklenen Davutoğlu, teklifi reddeden HDP’li Tüzel’in yerine bağımsız bir isim atayacak
27.08.2015 Siyaset
Ak Parti, HDP Türkeş hükümeti
Ak Parti, HDP Türkeş hükümeti Başbakan Davutoğlu’nun seçim hükümetinde bakanlık yapmaları için teklif götürdüğü CHP’liler ret cevabı verirken MHP’de Türkeş görevi kabul ederek sürpriz yaptı. HDP’liler ise görevi kabul edeceklerini açıklamışlardı
26.08.2015 Siyaset
Ünlü anketçilerden son durum değerlendirmesi
Ünlü anketçilerden son durum değerlendirmesi AK Parti ile CHP 'büyük koalisyon'da uzlaşamadı. Başbakan Ahmet Davutoğlu, "süreli bir reform hükümeti" önerdiklerini söylerken, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu üç ay süreli koalisyon değil seçim hükümeti önerildiğini açıkladı. Kamuoyu araştırmacıları Al Jazeerra'ya süreci değerlendirdi.
14.08.2015 Siyaset
Tarhan Erdem’in HDP’li kızı konuştu
Tarhan Erdem’in HDP’li kızı konuştu Araştırmacı-yazar Tarhan Erdem’in kızı HDP İstanbul İl Eşbaşkanı Ayşe Erdem, ailesinin en büyük destekçisi olduğunu belirterek, “Babam bana çok doğru bir iş yaptığımı hissettiriyor” dedi.
30.04.2015 Siyaset
İki anket firmasından HDP açıklaması!
İki anket firmasından HDP açıklaması! Siyasi partilerin, Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) sunduğu aday listeleri tartışılırken, araştırma firmalarından KONDA’nın sahibi Erdem HDP’nin barajı aşacağını sandığını belirtirken, Optimar’ın sahibi Daşdemir’e göre ise aşamayacak.
8.04.2015 Siyaset
Akil insanlar olumlu buldu
Akil insanlar olumlu buldu Diyarbakır’da yapılan Nevruz kutlamasına İmralı’da ömür boyu hapse mahkum edilen Abdullah Öcalan’ın gönderdiği mesaj, çözüm sürecinde önemli görev üstlenen Akil İnsanlar Heyeti üyelerince de olumlu karşılandı.
21.03.2015 Siyaset
İşte HDP'lilerle İmralı'ya gidecek 7 isim
İşte HDP'lilerle İmralı'ya gidecek 7 isim Yalçın Akdoğan ile görüşen HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan izleme komitesinde olacak isimleri açıkladı.
13.03.2015 Siyaset
Çağrı karşılık bulacaktır
Çağrı karşılık bulacaktır Hüseyin Yayman: HDP’nin bu çağrısı şartlı bir çağrı. Kandil’le görüşülmemiş olsaydı, olumlu yanıt alınmamış olsaydı böyle bir çağrı yapılmazdı.
28.02.2015 Siyaset
“HDP’den aday olunca sohbeti kesenler oldu”
“HDP’den aday olunca sohbeti kesenler oldu” HDP İstanbul İl Örgütü Eşbaşkanı Ayşe Erdem: “Aday olunca, eskiden çok arayıp soran arkadaşlarımın bazıları biraz elini eteğini çekti. Benim için önemli olan şu anda yeni dostluklardı. Eski gerçek dostlarımda yanımda kalıp beni dinlemeyi tercih ettiler”
10.01.2015 Pazar
Seçim öncesi HDP de umutlu
Seçim öncesi HDP de umutlu Başbakan Davutoğlu’nun açıklamalarının ardından HDP kanadı da çözüm sürecinin seçimlerden önce tamamlanması konusunda adımlar atılabileceğini işaret etti
20.11.2014 Siyaset
10 saat 15 dakikalık toplantı
10 saat 15 dakikalık toplantı Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Akil İnsanlar Heyeti ile Dolmabahçe'deki Başbakanlık Ofisi'nde yaptığı toplantı sona erdi. Toplantı 10 saat 15 dakika sürdü.
19.10.2014 Siyaset
Davutoğlu, 'Akil İnsanlarla' bir araya geldi
Davutoğlu, 'Akil İnsanlarla' bir araya geldi Başbakan Davutoğlu Kürt sorununun çözümü için bir araya gelen 'Âkil İnsanlar Heyeti'ne seslendi, 'Çözüm süreci stratejiktir, kamu düzeninin alternatifi değildir' dedi.
19.10.2014 Siyaset
İşte toplantıya katılan isimler
İşte toplantıya katılan isimler BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu Akil İnsanlar Heyeti üyeleriyle bir araya geldi. İşte toplantıya katılanlar isimler:
19.10.2014 Siyaset
Tarhan Erdem: CHP yıkılıp yeniden kurulmalı
Tarhan Erdem: CHP yıkılıp yeniden kurulmalı CHP ve MHP’nin ayrı aday çıkarması ya da hiç aday göstermemeleri halinde şu an ikinci turun konuşuluyor olacağını kaydeden Erdem, değişimin de CHP’yi kurtaramayacağını tek çarenin yıkılıp yeniden kurulması olduğunu söyledi.
12.08.2014 Siyaset
Tarhan Erdem'den bomba analiz
Tarhan Erdem'den bomba analiz Ünlü anketçi Tarhan Erdem'den dikkat çeken yorum. Erdem'e göre Erdoğan'ın Köşk'e çıkmasının ardından Abdullah Gül, genel başkan ve Başbakan adayı olacak.
1.07.2014 Siyaset
TÜSİAD YİK Toplantısı 17 Nisan'da
TÜSİAD YİK Toplantısı 17 Nisan'da Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yüksek İstişare Konseyi Toplantısı 17 Nisan 2014'te Ankara'da yapılacak.
14.04.2014 Ekonomi
En yakın tahmini yapan anket şirketi
En yakın tahmini yapan anket şirketi ANAR ve ORC, yaptıkları araştırma ile yerel seçimlerden çıkan sonuçları en yakın tahmin eden anket şirketleri oldu.
31.03.2014 Gündem
Tarhan Erdem'den seçim yorumları
Tarhan Erdem'den seçim yorumları KONDA Yönetim Kurulu Başkanı Tarhan Erdem'den seçim yorumu...
13.03.2014 Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Tarhan Erdem ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.