Tarihi Eser Kaçakçılığı

Tarihi Eser Kaçakçılığı

Son dakika Tarihi Eser kaçakçılığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Tarihi Eser kaçakçılığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Tarihi Eser kaçakçılığı haber sayfamızda...

Tarihi Eser Kaçakçılığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 558 tarihi eser kaçakçılığı haberi bulunmuştur.
Beykoz'daki tarihi eser kaçakçılığı ile ilgili açıklama
Beykoz'daki tarihi eser kaçakçılığı ile ilgili açıklamaİstanbul Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Beykoz'da 3 ayrı noktada gerçekleştirilen tarihi eser kaçakçılığı operasyonunun ardından 9 uzmanın görevlendirildiğini, çalışmalar sonucunda farklı nitelikte çok sayıda etnografik eserin tespit edildiğini duyurdu.
13.08.2022Gündem
İstanbul’da 'Amfora' ve 'Pitos' tarlası
İstanbul’da 'Amfora' ve 'Pitos' tarlasıİstanbul Beykoz’da 3 ayrı depo ve bahçeye düzenlenen operasyonda, Roma, Bizans ve Helenistik dönemine ait binlerce 'Pitos' ve 'Amfora'ya el konuldu. Sütun başları ve hat levhaların da bulunduğu tarihi objeler 9 kişilik arkeolog ekibiyle incelenecek.
12.08.2022Gündem
İzmir'de tarihi eser kaçakçılığı! Nadide eserler ele geçirildi
İzmir'de tarihi eser kaçakçılığı! Nadide eserler ele geçirildiİzmir polisinin düzenlediği operasyonda, döneminin nadide eserlerinden olan Lidya sikkeleri ve altın yüzüğün de aralarında bulunduğu çok sayıda tarihi eser ele geçirildi.
7.08.2022Gündem
Roma dönemi altın tarihi eserlerle yakalanan şüpheli tutuklandı
Roma dönemi altın tarihi eserlerle yakalanan şüpheli tutuklandıAntalya'nın Manavgat ilçesinde Roma dönemine ait olduğu tespit edilen 10 milyon lira değerinde, altından yapılma tarihi eserlerin ele geçirildiği operasyonda gözaltına alınan 2 şüpheliden A.Y. tutuklandı.
27.07.2022Gündem
Yozgat'ta ele geçirildi! Roma dönemine ait
Yozgat'ta ele geçirildi! Roma dönemine aitYozgat’ın iki ilçesinde tarihi eser kaçakçılarına yönelik düzenlenen operasyonda üzerinde haç işaretleri bulunan bir mezar taşı ve İncil olduğu değerlendirilen 3 kitap ele geçirildi.
20.06.2022Gündem
Irak’tan tarihi eser kaçırmaya çalışan İngiliz jeoloğa hapis!
Irak’tan tarihi eser kaçırmaya çalışan İngiliz jeoloğa hapis!Bağdat Ceza Mahkemesi, İngiliz emekli jeolog James Fitton’a antika eseri Irak’tan çıkarmaya çalıştığı gerekçesiyle 15 yıl hapis cezası verdi.
6.06.2022Dünya
38 ilde 'Miras' operasyonu: 17 tutuklama
38 ilde 'Miras' operasyonu: 17 tutuklamaKonya merkezli 38 ilde uluslararası tarihi eser kaçakçılığı yapan suç grubuna yönelik eş zamanlı gerçekleştirilen 'Miras' adlı operasyonda Seydişehir ilçesinde adliyeye sevk edilen 34 kişiden 17’si tutuklandı
3.06.2022Gündem
38 ildeki 'Miras' operasyonunda 120 kişi gözaltına alındı
38 ildeki 'Miras' operasyonunda 120 kişi gözaltına alındıİçişleri Bakanlığı, Konya merkezli 38 ilde tarihi eser kaçakçılarına yönelik düzenlenen 'Miras' operasyonunda, 120 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.
1.06.2022Gündem
Tarihi eser kaçakçılarına büyük operasyon!
Tarihi eser kaçakçılarına büyük operasyon!Konya merkezli 38 ilde gerçekleştirilen “Miras” operasyonu kapsamında, tarihi eser kaçakçılığı yapan 143 şüpheli şahıs tespit edildi.
31.05.2022Haberler
38 ilde 'miras' operasyonu!
38 ilde 'miras' operasyonu!Konya merkezli 38 ilde gerçekleştirilen “Miras” operasyonu kapsamında, tarihi eser kaçakçılığı yapan 143 şüpheli şahıs tespit edildi.
31.05.2022Gündem
İzmir’de tarihi eser operasyonu: 210 adet sikke ele geçirildi
İzmir’de tarihi eser operasyonu: 210 adet sikke ele geçirildiİzmir’in Buca, Karşıyaka ve Menemen ilçelerinde yapılan tarihi eser kaçakçılığı operasyonlarında Helenistik, Roma ve Bizans dönemine ait olduğu değerlendirilen 210 adet sikke ele geçirildi. Olayla ilgili 3 şüpheli gözaltına alınırken, tarihi eserler İzmir Müze Müdürlüğü’ne teslim edildi.
27.05.2022Gündem
İstanbul’da tarihi eser operasyonu! 12 bin 267 obje ele geçirildi
İstanbul’da tarihi eser operasyonu! 12 bin 267 obje ele geçirildiİstanbul’a tarihi eser kaçakçılığına yönelik yürütülen operasyonlarda, bir kısmı izinsiz kaçak kazılardan elde edilen toprak altı malzemeler ve sikkelerden oluşan 12 bin 267 tarihi obje ele geçirildi. Olayla bağlantılı oldukları ileri sürülen 7 kişi “şüpheli” sıfatıyla gözaltına alındı.
23.05.2022Gündem
Hatay’da Roma dönemine ait tarihi eserler ele geçirildi
Hatay’da Roma dönemine ait tarihi eserler ele geçirildiHatay’ın İskenderun ilçesinde yapılan tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda Roma dönemine ait tarihi eser olduğu değerlendirilen 6 adet heykel, figürlü kitabe, demir çan ve obje ele geçirildi. Olayla ilgili 1 kişi hakkında adli işlem başlatıldı.
20.05.2022Gündem
710 adet Bizans dönemine ait sikke ele geçirildi
710 adet Bizans dönemine ait sikke ele geçirildiBursa'da yapılan operasyonda Bizans dönemine ait 710 adet sikke ele geçirildi, 1 kişi gözaltına alındı.
9.05.2022Gündem
İngiliz jeoloğa  ölüm cezası
İngiliz jeoloğa  ölüm cezasıIrak’ta tarihi eser kaçakçılığı yapmakla suçlanan İngiliz turist ölüm cezası ile karşı karşıya.
Tarihi yeniden yazdıracak 2 bin 100 yıllık yazıt
Tarihi yeniden yazdıracak 2 bin 100 yıllık yazıtAkdeniz Üniversitesi (AÜ) Edebiyat Fakültesi'nden Prof. Dr. Fatih Onur başkanlığındaki ekip, Likya-Karya sınır bölgesinin tarihini yeniden yazdıracak 2 bin 100 yıllık yazıt buldu. Prof. Dr. Onur, "Bu yazıt o bölgedeki tarihi bilgilerimizi değiştirecek, bütün Likya ve Karya ilişkisini yeniden gözden geçirmemizi gerektirecek." dedi.
30.04.2022Gündem
Kayseri'de bulundu! Roma ve Bizans dönemine ait...
Kayseri'de bulundu! Roma ve Bizans dönemine ait...Kayseri'de Roma ve Bizans dönemine ait 200 adet sikke ve obje ele geçirildi.
29.04.2022Gündem
Başkentte tarihi eser kaçakçılığı operasyonu! 500 yıllık tablo ele geçirildi
Başkentte tarihi eser kaçakçılığı operasyonu! 500 yıllık tablo ele geçirildiBaşkentte tarihi eser kaçakçılarına düzenlenen operasyonda bir kişi gözaltına alınırken, çok sayıda tarihi eser, ateşli silah ve tarihi eser kaçakçılığında kullanılan materyal ele geçirildi.
25.04.2022Gündem
Aydın'da 6 bin yıllık mühür ele geçirildi
Aydın'da 6 bin yıllık mühür ele geçirildiAydın'ın Efeler ilçesinde eve düzenlenen operasyonda, Mezopotamya dönemine ait 6 bin yıllık mühür ile kartal başlı 6 kadın figürünün de olduğu tarihi objeler ele geçirildi; 1 şüpheli gözaltına alındı.
22.04.2022Gündem
Antalya'da tarihi eser kaçakçılarına geçit yok! 277 kişi hakkında adli işlem yapıldı
Antalya'da tarihi eser kaçakçılarına geçit yok! 277 kişi hakkında adli işlem yapıldıAntalya’da bir yılda 161 tarihi eser kaçakçılığı ve izinsiz kazı yapanlara suçüstü müdahale eden jandarma ekipleri 277 şüpheli hakkında adli işlem yaptı.
12.04.2022Gündem
İstanbul'da ele geçirilen sikkelerde önemli tespit! Değeri 3.1 milyon sterlin
İstanbul'da ele geçirilen sikkelerde önemli tespit! Değeri 3.1 milyon sterlinİstanbul’da tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda 5 kişi göz altına alınırken çok sayıda tarihi eser ele geçirildi.  İlk incelemelerde, ele geçirilen sikkelerin ön ve arka yüz incelemelerinde, 2 tanesinin yurt dışında düzenlenen ünlü müzayedelerde, 3.1 milyon sterline satılan ve dünya üzerinde 2 adet olan sikkelere benzerlikleri tespit edildi.
1.04.2022Gündem
Tutuklanan Müze Müdürü Yıldız: Verdiğim raporun arkasındayım
Tutuklanan Müze Müdürü Yıldız: Verdiğim raporun arkasındayım Aydın merkezli 11 ildeki tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda gözaltına alınan ve heykeltıraş Donatello'nun 'Davut' heykeline 'sahte' raporu verdiği ortaya çıkınca tutuklanan Aydın Arkeoloji Müzesi Müdürü Abdülbari Yıldız'ın, polisteki ifadesinde, "Verdiğim raporun arkasındayım" dediği öğrenildi. Öte yandan Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı, operasyon kapsamında gözaltına alanıp, sevk edildikleri adliyede adli kontrol şartıyla serbest bırakılan şüphelilerden 5'inin tutuklanması talebiyle mahkemeye itirazda bulundu.
21.04.2022Gündem
Müze müdürü ve 3 kişinin tutuklandığı operasyonda flaş detaylar
Müze müdürü ve 3 kişinin tutuklandığı operasyonda flaş detaylarAydın emniyeti tarafından düzenlenen tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda gözaltına alınan 36 kişiden, Aydın Arkeoloji Müzesi Müdürü Abdülbari Yıldız dahil 4 kişi tutuklandı. Yıldız'ın, polis ekiplerince durdurulan otomobilde bulunan ve 18'inci yüzyıla ait olduğu değerlendirilen, heykeltıraş Donatello'nun 'Davut' heykeline 'sahte' raporu verdiği ancak Ege Üniversitesi'ndeki inceleme sonrası orijinal olduğu ortaya çıktı.
25.03.2022Gündem
Aydın Arkeoloji Müzesi Müdürü Yıldız ile 18 şüpheli adliyede
Aydın Arkeoloji Müzesi Müdürü Yıldız ile 18 şüpheli adliyedeAydın merkezli 11 ilde düzenlenen tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda gözaltına alınan 36 şüpheliden Aydın Arkeoloji Müzesi Müdürü Abdülbari Yıldız'ın da aralarında bulunduğu 19'u işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.
24.03.2022Gündem
11 ilde tarihi eser operasyonu: Müze müdürü ve 33 şüpheli gözaltında
11 ilde tarihi eser operasyonu: Müze müdürü ve 33 şüpheli gözaltındaAydın merkezli 11 ilde düzenlenen tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda aralarında Aydın Arkeoloji Müzesi Müdürü Abdülbari Yıldız ile bazı müze çalışanlarının da olduğu 34 şüpheli, gözaltına alındı.
21.03.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Tarihi Eser Kaçakçılığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.