Define

Define

Son dakika define haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan define gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan define haber sayfamızda...

Define

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.490 define haberi bulunmuştur.
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
25.01.2022Oyun
D ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2022: D Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
D ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2022: D Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Anne ve baba olmak dünyanın en güzel duygularında bir tanesi. Aile üyesine yeni bir bireyin gelme duygusu anne ve baba adaylarını heyecanlandırıyor. Bebekleri için her şeyin en güzelini yapmaya çalışan çiftler isimleri konusunda da seçici oluyor. Yeni doğacak kız bebeklerine aileler isim verirken özellikle kulağa hitap ediş şekli ve anlamlarına dikkat ediyor. Hayat boyu taşıyacakları ismi verirken aileler nadir bulunan, duyulmamış, keşfedilmemiş isimleri tercih ediyor. D harfi ile başlayan kız isimleri ve anlamları nelerdir? “D ile Başlayan Kız Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
24.01.2022Bebek
Asırlık cephanelik binası, definecilerin hedefi oldu
Asırlık cephanelik binası, definecilerin hedefi olduOsmanlı'ya 88 yıllık başkentlik yapan Edirne'de, Barutluk Mahallesi'ne ismini veren 19'uncu yüzyıldan kalma 1,5 asırlık tarihi cephanelik binası definecilerin ve madde bağımlılarının uğrak yeri olurken, yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya. Binaya sahip çıkılması gerektiğini belirten Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Engin Beksaç "Edirne'de maalesef çok az bilinen yapılardan birisidir. Zaten yapılış amacının da herkes tarafından bilinmesi istenmeyen bir yapı olduğunu biliyoruz. Özellikle gözden ırak bir bölgede yapılmıştır ve doğanın içerisinde saklanmıştır" dedi.
17.01.2022Gündem
Define peşindeler! Dedektör ve haritayı kapan oraya koşuyor
Define peşindeler! Dedektör ve haritayı kapan oraya koşuyorTürkiye'de yasa dışı definecilik, tam anlamıyla bir sektör haline gelmiş durumda. Malzeme satanından, kitap yazanına, sosyal medyayı kullanandan elde dedektörle köyleri gezenine kadar yok yok! İşte kimi zaman ölümü bile göze alıp, ömrünü toprak altındaki hazinelerin peşinde koşarak geçirenlerin hikayesi...
17.01.2022Gündem
Define peşindeler! Dedektör ve haritayı kapan koştu
Define peşindeler! Dedektör ve haritayı kapan koştuTürkiye'de ilginin her geçen gün arttığı definecilik, tam anlamıyla bir sektör haline gelmiş durumda. Malzeme satanından, kitap yazanına, sosyal medyayı kullanandan elde dedektörle köyleri gezenine kadar yok yok yok.
16.01.2022Haberler
Köyden İndim Şehire oyuncuları ve konusu! Köyden İndim Şehire filmi nerede çekildi?
Köyden İndim Şehire oyuncuları ve konusu! Köyden İndim Şehire filmi nerede çekildi? Salak Milyoner filminin devam niteliğindeki ikinci filmi Köyden İndim Şehire'de yine başrolleri Kemal Sunal, Zeki Alasya, Metin Akpınar ve Halit Akçatepe paylaşıyor. Film, 1974 yılında beyazperdedeki yerini alıyor. Peki, Köyden İndim Şehire filmi oyuncu kadrosunda kimler var?
11.01.2022Cadde
Kazdıkları çukurda suçüstü yakalandılar!
Kazdıkları çukurda suçüstü yakalandılar!Kırklareli’nde kaçak kazı yapan definecilere yönelik yapılan operasyonda 3 kişi suçüstü yakalandı.
10.01.2022Gündem
Aksaray'da defineciler suçüstü yakalandı
Aksaray'da defineciler suçüstü yakalandıAksaray’da kaçak kazı yapan definecilere yönelik operasyon düzenleyen jandarma, 3 kişiyi detektörle birlikte kazı yaparken suçüstü yakaladı.
5.01.2022Gündem
Beykoz' da tarihi mezarlık definecilerin talanına uğradı
Beykoz' da tarihi mezarlık definecilerin talanına uğradıBeykoz'da 126 tarihi mezarında bulunduğu alanda define arayan kişilerin kaçak kazı yaptığı iddia edildi. Açılan çukurların içerisinde başlatılan tünel girişi ve mezar taşları içeriden görüntülenirken mezarlığın son hali ise havadan görüntülendi.
27.12.2021Gündem
Tarihi miras evinde kalmalı
Tarihi miras evinde kalmalıKültür varlıklarının, ait olduğu topraklarda kalarak gelecek nesillere aktarılması çok önemli. Bu mirasın korunması için caydırıcı kanunî düzenlemeler de var.
20.12.2021Arkeoloji
Salak Milyoner filmi oyuncuları kim, konusu nedir? Salak Milyoner nerede çekildi?
Salak Milyoner filmi oyuncuları kim, konusu nedir? Salak Milyoner nerede çekildi? Salak Milyoner filmi, 1974 yılında vizyona giren yerli komedi türündeki filmdir. Filmde Kemal Sunal, Zeki Alasya, Metin Akpınar gibi isimler başrolde yer alıyor. Yeşilçam'ın unutulmaz yapımlarından Salak Milyoner'in çekimleri ise İstanbul'da farklı noktalarda gerçekleştirildi. İşte, Salak Milyoner oyuncu kadrosu...
19.12.2021Cadde
Heyecan veren kazı!  Pers İmparatorluğu'na ait mezar ortaya çıkarıldı
Heyecan veren kazı! Pers İmparatorluğu'na ait mezar ortaya çıkarıldıVan'ın merkez Edremit ilçesinde yaklaşık 10 ay önce define avcılarının hedefi haline gelen alanda ilk kez Pers İmparatorluğu'na ait olduğu anlaşılan mezar bulundu.
19.12.2021Gündem
Define avcıları sahili köstebek yuvasına dönüştürdü
Define avcıları sahili köstebek yuvasına dönüştürdüAntalya’nın Alanya ilçesinde yağış ve rüzgarlı hava sonrası define avcıları soluğu sahillerde aldı. Madeni paranın yanı sırada değerli ziynet eşyaları dedektörle arayan avcılar, kazdıkları sahili adeta köstebek yuvasına dönüştürdü.
16.12.2021Gündem
‘Güneş Tapınağı’ kaçak kazıda ortaya çıktı
‘Güneş Tapınağı’ kaçak kazıda ortaya çıktıGümüşhane’nin Şiran ilçesinde defineciler tarafından kaçak kazılarla tahrip edilen yapının tarihi milattan önce 2 binli yıllara kadar dayanan ‘Güneş Tapınağı’ olduğu iddia edildi.
13.12.2021Gündem
Kaya mezarında define arayan 3 kişi suçüstü yakalandı
Kaya mezarında define arayan 3 kişi suçüstü yakalandıŞanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde Roma dönemine ait kaya mezarlarında define arayan 3 kişi, jandarma tarafından suçüstü yakalandı.
11.12.2021Gündem
Etrafı kaya içi mağaralarla dolu olan Vank Kilisesini defineciler harabeye çevirdi
Etrafı kaya içi mağaralarla dolu olan Vank Kilisesini defineciler harabeye çevirdiErzurum’un Şenkaya ilçesine bağlı Timurkışla Mahallesi'ndeki yapıldığı tarih belli olmayan Vank Kilisesi, define avcıları tarafından harabeye çevrildi. Yöre halkı, etrafında onlarca kaya içi mağara bulunan kilisenin sahip çıkılarak turizme kazandırılmasını istedi.
23.11.2021Gündem
Arkadaşı haber verdi! Define için kazdığı kuyuda mahsur kaldı
Arkadaşı haber verdi! Define için kazdığı kuyuda mahsur kaldıTokat'ın Reşadiye ilçesinde kaçak define ararken kazdığı kuyuda mahsur kalan K.Ş., AFAD ekipleri tarafından kurtarıldı.
7.11.2021Gündem
164 yıllık Rum kilisesinde defineci tahribatı
164 yıllık Rum kilisesinde defineci tahribatıKayseri'nin Melikgazi ilçesi Ağırnas Mahallesi'ndeki Agios Prokopios Kilisesi, define arayan kişiler tarafından tahrip edildi. Bölgeye gelen yerli ve yabancı turistlere tanıtım yapan Melikgazi Belediye Kültür Rehberi Ahmet Bektaş, "164 yıllık geçmişe sahip olan Rum kilisesi bir zamanlar büyük oranda tahrip edildi. Burası çocukların oyun alanı olmuştu. Belediye buranın girişlerini kapatarak, bir nebze tahribatın önüne geçti" dedi.
28.10.2021Gündem
MHP Genel Başkanı Bahçeli'den, Ziya Gökalp'in 97. vefat yılı dolayısıyla mesaj
MHP Genel Başkanı Bahçeli'den, Ziya Gökalp'in 97. vefat yılı dolayısıyla mesajMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ziya Gökalp'in bir dönemin "uyanık şuuru" olduğunu belirterek, "Büyük bir fikir hamulesine, yüksek bir idrake sahip olduğundan dolayı Türk milliyetçiliği fikriyatının zirvelerinden birisi olmayı gönlüyle kaleminin birbirini tamamlamasıyla hak etmiştir." ifadelerini kullandı.
25.10.2021Siyaset
Kemal Kuruçay nereli, kaç yaşında vefat etti? Seksenler Seyfi Kemal Kuruçay kimdir? İşte dizileri
Kemal Kuruçay nereli, kaç yaşında vefat etti? Seksenler Seyfi Kemal Kuruçay kimdir? İşte dizileriKemal Kuruçay hayatını kaybetti. Son olarak Seksenler dizisinde Seyfi karakterini canlandıran 59 yaşındaki oyuncunun vefat haberi sevenlerini üzdü. Peki, Kemal Kuruçay kimdir, neden vefat etti?
23.10.2021Cadde
2 aydır kayıp tersane işçisini, ev arkadaşları boğarak öldürmüş
2 aydır kayıp tersane işçisini, ev arkadaşları boğarak öldürmüşKocaeli'de, ağustosta kaybolan tersane işçisi Selçuk Duman'ı, 3 ev arkadaşının öldürdüğü ortaya çıktı. Gözaltına alınan şüpheliler, Duman’ı iple boğarak öldürdükten sonra cesedini Bursa'nın Gemlik ilçesindeki dere yatağına attıklarını itiraf etti.
22.10.2021Gündem
“Dedemde 120 Osmanlı altını var" deyip, dolandırmak istediler
“Dedemde 120 Osmanlı altını var" deyip, dolandırmak istedilerManisa'nın Gölmarmara ilçesinde “Dedemde 120 Osmanlı altını var" diyerek bir kişiyi dolandırmak isteyen 2 şüpheli suçüstü yakalandı.
22.10.2021Gündem
Tarihi Çamlıbel Han'ında defineci talanı
Tarihi Çamlıbel Han'ında defineci talanıTokat'ın Çamlıbel beldesindeki, Anadolu Selçuklu Devleti zamanında Mahperi Hatun tarafından 1238'de yaptırılan han, son yıllarda kaçak defineciler nedeniyle harabe haline geldi. Çamlıbel Belediye Başkanı Adem Akgül, "Hanımız tüm yapısal fonksiyonlarıyla ayaktaydı ama son 60 yılda kaçak kazılar ve halkın ilgisizliği, harabe haline getirdi. Bir an önce restore edilerek, turizme kazandırılmalı" dedi.
17.10.2021Gündem
Son dakika... Defineciler mağara şapeli tahrip etti! İsyan ettiren görüntü
Son dakika... Defineciler mağara şapeli tahrip etti! İsyan ettiren görüntüEdirne’nin Lalapaşa ilçesine bağlı Sinanköy'de, mağara içinde kazı çalışmaları sonrası bulunan, Orta Çağ'dan kalma taş oyma şapel, duvarlarına yazılan yazılar ile definecilerin kaçak kazılarıyla tahribata uğradı. Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Engin Beksaç, "Burası birinci derece tescilli alan. Koruma tedbiri çalışmalarına rağmen hiçbir şekilde el sürülmeden kaldı, unutuldu" dedi.
11.10.2021Gündem
Defineciler mağarayı tahrip etti!
Defineciler mağarayı tahrip etti!Edirne’nin Lalapaşa ilçesine bağlı Sinanköy'de, mağara içinde kazı çalışmaları sonrası bulunan, Orta Çağ'dan kalma taş oyma şapel, duvarlarına yazılan yazılar ile definecilerin kaçak kazılarıyla tahribata uğradı. Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Engin Beksaç, "Burası birinci derece tescilli alan. Koruma tedbiri çalışmalarına rağmen hiçbir şekilde el sürülmeden kaldı, unutuldu" dedi.
11.10.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Define ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.