Taş Köprü

Taş Köprü

Son dakika taş köprü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan taş köprü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan taş köprü haber sayfamızda...

Taş Köprü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 572 taş köprü haberi bulunmuştur.
Büyük Menderes Nehri'nde korkutan görüntü! Binlercesi öldü
Büyük Menderes Nehri'nde korkutan görüntü! Binlercesi öldüAydın'ın Söke ilçesinde, Büyük Menderes Nehri'nin geçtiği Sarıkemer Mahallesi'ndeki taş köprüde biriken çöplerin, menfezleri tıkamasıyla binlerce balık öldü.
2.12.2021Gündem
Avrupa'da asırlara meydan okuyan Osmanlı eserleri
Avrupa'da asırlara meydan okuyan Osmanlı eserleri1352 yılında Orhan Gazi'nin oğlu Süleyman Paşa'nın bugünkü Gelibolu'da bulunan Çimpe Kalesi'ni fethetmesiyle başlayan ilerleme Osmanlı ordusunun Viyana kapılarına kadar ulaşmasına değin devam etti. Sonrasında da Macaristan'dan Yunanistan'a uzanan geniş bir coğrafyada çok sayıda mimari eser kaldı. Beş asır boyunca Avrupa'nın hakimiyet kuran Osmanlı İmparatorluğu'ndan geriye kalan bazı önemli tarihi eserlere birlikte bakalım.
26.10.2021Tatil
AK Partili vekil Yılmaz, Silifke'de incelemelerde bulundu
AK Partili vekil Yılmaz, Silifke'de incelemelerde bulunduAK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, Silifke'de yapımı devam eden çalışmaları yerinde inceledi.
9.10.2021Siyaset
Onlarca canlının yaşam alanı sazlıklar, Beyşehir Gölü'nü koruma adına kesildi
Onlarca canlının yaşam alanı sazlıklar, Beyşehir Gölü'nü koruma adına kesildiTürkiye Tabiatını Koruma Derneği (TTKD) bilim danışmanı Dr. Erol Kesici, Türkiye'nin en büyük doğal tatlı su gölü olan Konya ve Isparta ili sınırlarında olan Beyşehir Gölü'nün Taş Köprü mevkisinde, gölü koruma amaçlı önlemler kapsamında onlarca kuş ve canlı türüne ev sahipliği yapan sazlıkların kesildiğini belirterek, "Dünyada sadece Beyşehir'de yaşayan endemik tür Beyşehir kurbağasının yaşam alanını oluşturan yüzlerce dönüm habitat talan edilmiş" dedi.
27.09.2021Gündem
Tarihi Taş Köprü, evler arasında kayboldu
Tarihi Taş Köprü, evler arasında kaybolduEdirne'de tarihi Muradiye Camii'ne geçişleri sağlayan ve halk arasında 'Taş Köprü' olarak bilinen tarihi köprü, yok olma tehlikesiyle karşı karşıya. Zamanla çevresi evlerle kaplanan ve gözden kaybolmaya başlayan köprünün ciddi bakıma ihtiyacı olduğunu söyleyen, Edirneli tarih araştırmacısı Altay Bayatlı, "Aslında bu köprü için Edirne'de 'kayıp köprü' diyebiliriz. Mahalle arasında kalarak kaderine terk edilmiş durumda. Ciddi derecede restorasyon istiyor. Bu tarz yaya köprülerine nadir rastlıyoruz" dedi.
22.09.2021Haberler
Tarihi Taş Köprü, evler arasında kayboldu
Tarihi Taş Köprü, evler arasında kaybolduEdirne'de tarihi Muradiye Camii'ne geçişleri sağlayan ve halk arasında 'Taş Köprü' olarak bilinen tarihi köprü, yok olma tehlikesiyle karşı karşıya. Zamanla çevresi evlerle kaplanan ve gözden kaybolmaya başlayan köprünün ciddi bakıma ihtiyacı olduğunu söyleyen, Edirneli tarih araştırmacısı Altay Bayatlı, "Aslında bu köprü için Edirne'de 'kayıp köprü' diyebiliriz. Mahalle arasında kalarak kaderine terk edilmiş durumda. Ciddi derecede restorasyon istiyor. Bu tarz yaya köprülerine nadir rastlıyoruz" dedi.
22.09.2021Gündem
‘Türkiye’de kimse sahipsiz değildir’
‘Türkiye’de kimse sahipsiz değildir’Sel afetinden büyük zarar gören Kastamonu Bozkurt’u ziyaret eden Cumhurbaşkanı, “Hayatını kaybedenleri geri getiremeyiz ama devletimiz onun dışındaki her türlü kaybı telafi edecek güce, imkana, kararlılığa sahiptir, bundan endişeniz olmasın” dedi
14.08.2021Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! 3 il afet bölgesi ilan edildi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! 3 il afet bölgesi ilan edildiGelen son dakika haberine göre; sel bölgesinde vatandaşlara hitap Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kastamonu, Bartın ve Sinop'ta selden etkilenen yerlerin 'Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi' ilan edildiğini açıkladı.
13.08.2021Siyaset
AK Parti'li Ömer Çelik'ten, Adana'da ziyaret ve inceleme
AK Parti'li Ömer Çelik'ten, Adana'da ziyaret ve incelemeAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, kentte hizmete açılan Startup Kafe, restorasyonu süren tarihi Adana Kız Lisesi ve Millet Bahçesi'ne dönüştürülecek 5 Ocak Fatih Terim Stadı'nda inceleme yaptı.
21.07.2021Siyaset
Ömer Çelik açıkladı: Yakında Millet Bahçesi olarak inşasına başlanacak
Ömer Çelik açıkladı: Yakında Millet Bahçesi olarak inşasına başlanacakAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, kentte hizmete açılan Startup Kafe, restorasyonu süren tarihi Adana Kız Lisesi ve Millet Bahçesi'ne dönüştürülecek 5 Ocak Fatih Terim Stadı'nda inceleme yaptı.
21.07.2021Siyaset
Tekirdağ'da tarihi 3 kemer! Eşsiz bir manzara...
Tekirdağ'da tarihi 3 kemer! Eşsiz bir manzara...Tekirdağ'ın Saray ilçesinde Bizans döneminden kalma Karapürçek Köprüsü, 3 kemeri ile hala ayakta duruyor.
21.07.2021Gündem
Taşköprülü sarımsak üreticileri ürünlerine "temmuz" vurgusu ile sahip çıkıyor
Taşköprülü sarımsak üreticileri ürünlerine "temmuz" vurgusu ile sahip çıkıyorKastamonu'nun sarımsağı ile ünlü ilçesi Taşköprü'de üreticiler, başka yerde üretilen ürünlerin mayıs ve haziran aylarında piyasaya "Taşköprü sarımsağı" adıyla sunulmasından rahatsızlık duyuyor.
2.06.2021Ekonomi
Edirne'nin tarihi köprüleri renk renk! Görenleri büyüledi...
Edirne'nin tarihi köprüleri renk renk! Görenleri büyüledi...Edirne'nin gerdanlıkları olarak anılan tarihi Tunca ve Meriç köprülerinin kemerleri, Edirne Valiliği İl Özel İdaresi tarafından geliştirilen proje kapsamında yeni nesil LED aydınlatmayla ışıklandırıldı. İl Özel İdare Genel Sekreteri Alaaddin Uğur, amaçlarının geçmiş değerleri güzelleştirmek olduğunu belirterek, "Bu bir yerde geçmişi aydınlatmak, geçmişimizi güzelleştirmek. Zaten güzel olan geçmişimizi daha estetik hale getirmek" dedi
16.02.2021Gündem
Tarihi Kırkgöz Köprüsünün ihalesi gerçekleşti
Tarihi Kırkgöz Köprüsünün ihalesi gerçekleştiUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Afyonkarahisar'ın turizmine katkı sağlayacak olan Bolvadin Tarihi Kırkgöz Köprüsü Antik Yol ve Taş Köprü Uygulama projesi ihalesinin gerçekleştiğini duyurdu.
12.02.2021 Ekonomi
Paranın şekli değişti ama 'gücü' değişmedi
Paranın şekli değişti ama 'gücü' değişmediİnsanlığın 11 bin yıldır kullandığı para, zaman içinde şeklinden malzemesine kadar büyük değişime uğradı. Deniz kabukları, boncuklar ve bazı değerli madenlerin kullanıldığı dönemleri gören para, bugün cüzdanlarda ve ceplerde, madeni bozukluklar ve banknotlarla yerini alıyor.
4.12.2020Uzmanpara
Kastamonu'nun "beyaz altını"nda hasat başladı
Kastamonu'nun "beyaz altını"nda hasat başladıKastamonu'nun Taşköprü ilçesinde üretilen ve "beyaz altın" olarak adlandırılan Taşköprü sarımsağının hasadına başlandı.
3.07.2020Ekonomi
Gelin damada düğünde büyük şok!
Gelin damada düğünde büyük şok!Adana'da düğün öncesi tarihi Taş Köprü kenarında fotoğraf çektirmek isteyen gelin ve damadın aracındaki altın para çalındı. Soygun anı saniye saniye görüntülenirken, iki hırsız polis tarafından kısa sürede yakalandı.
9.06.2020Gündem
İsyan ettiren olay! Yerde can çekişirken...
İsyan ettiren olay! Yerde can çekişirken...Adana'da tarihi Taş Köprü'den Seyhan Nehri'ne atlayarak intihara kalkışan Yeter D.'yi itfaiye ekipleri kurtardı. Yeter D. hastanede tedaviye alınırken, kurtarma çalışmalarını izleyen meraklı vatandaşların sosyal mesafe kuralına uymadıkları görüldü.
1.06.2020Gündem
Assist Line 20. yaşını Kars’ta kutladı
Assist Line 20. yaşını Kars’ta kutladıAssist Line, kuruluşunun 20. yılını sektörle beraber Kars’ta kutladı.
26.03.2020Ekonomi
Tarihi taş köprü büyülüyor
Tarihi taş köprü büyülüyorOsmaniye'nin Sumbas ilçesinde bulunan tarihi taş köprü güzelliğiyle görenleri etkiliyor. 300 yıllık bir geçmişe sahip olan köprü çevredeki bitki örtüsüyle bir bütünlük oluşturuyor.
24.03.2020Tatil
Taşköprü sarımsağında fiyatlar dengelendi
Taşköprü sarımsağında fiyatlar dengelendiKastamonu'nun sarımsağı ile ünlü Taşköprü ilçesinde sarımsak fiyatları dengelendi.
27.11.2019Ekonomi
Cumhuriyet coşkusu
Cumhuriyet coşkusu29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm yurtta olduğu gibi İstanbul’da da coşkulu ve görkemli etkinliklerle kutlandı. Boğaz’daki rüya gibi havai fişek gösterileri izleyenleri büyüledi.
31.10.2019Gündem
Taşköprü'de 4 ev yandı
Taşköprü'de 4 ev yandıKastamonu'nun Taşköprü ilçesinde çıkan yangın 4 evde hasara neden oldu.
7.07.2019Gündem
Taşköprü'de 4 ev yandı
Taşköprü'de 4 ev yandıKastamonu'nun Taşköprü ilçesinde çıkan yangın 4 evde hasara neden oldu.
7.07.2019Gündem
Yaban ördeği yavrularıyla Kars Çayı’nda görüntülendi
Yaban ördeği yavrularıyla Kars Çayı’nda görüntülendiYeşilbaş yaban ördeği yavrularıyla birlikte kent merkezinde görüntülendi. Kars Çayı’nda yavrularıyla birlikte yüzen yaban ördeği, kameralarca anbean kaydedildi.Her gün yüzlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Kars Kalesi ve Taş Köprü önünde yavrularıyla birlikte yüzen yaban ördeği, bir taraftan yavrularını koruyor, diğer taraftan da yavrularıyla birlikte yiyecek arıyor. Kars merkezine kadar gelen yaban ördeği ve yavruları bir süre çayda dolaştı. Yeşilbaş yaban ördeği ve 8 yavrusu daha sonra gözlerden kayboldu.Öte yandan daha önce de Kars Baraj Gölü'nün Susuz Boğazköy mevkinde angut ve yavruları görüntülenmişti. Kars Çayı ve Kars baraj Gölü’nde yeşilbaş ördek, çıkrık, çamurcu, kara batak, angut ve diğer su kuşları sık sık görülmeye başladı. Vatandaşlar ise yaban hayvanlarını rahatsız olmaması için dikkat ediyor.

Benzer Haber Etiketleri

Taş Köprü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.