Taşımacılık

Taşımacılık

Son dakika taşımacılık haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan taşımacılık gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan taşımacılık haber sayfamızda...

Taşımacılık

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.268 tasimacilik haberi bulunmuştur.
Uluslararası hizmet ticareti istatistikleri açıklandı
Uluslararası hizmet ticareti istatistikleri açıklandıTürkiye'nin, hizmet ihracatı 2020 yılında 25,2 milyar dolar, ithalatı 22,9 milyar dolar olarak gerçekleşti.
28.09.2021Uzmanpara
AB’den çıkan İngiltere yolda kaldı!
AB’den çıkan İngiltere yolda kaldı!İngiltere’de TIR, kamyon ve tanker şoförü eksikliğinden kaynaklanan tedarik sorunları süpermarketlerde rafların boş kalmasına ve akaryakıt istasyonlarının kapanmasına neden olurken, İngiliz hükümeti giderek büyüyen krizi yönetmekte zorlanıyor.
28.09.2021Ekonomi
Mansimov’a kardeşinden nitelikli dolandırıcılık suçlaması
Mansimov’a kardeşinden nitelikli dolandırıcılık suçlaması FETÖ’ye yardım suçlamasıyla 5 yıl hapis cezası alan Azerbaycan uyruklu iş insanı Mübariz Mansimov Gurbanoğlu ve şirket yöneticisi Nuray N.P. hakkında, kardeşi Marif Mansimov tarafından ‘Nitelikli dolandırıcılık’ ve ‘Güvenin kötüye kullanılması’ iddialarıyla suç duyurusunda bulunuldu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na verilen suç duyurusu dilekçesinde, Mübariz Mansimov Gurbanoğlu’nun “kamuoyuna da yansıyan kirli ilişkiler içine girdiği, gerçekte olmadığı halde devlet adamlarıyla yakın ilişkisi olduğunu söyleyerek iş dünyası ve bankacıları dolandırmaya çalıştığı” iddia edildi.
23.09.2021Gündem
Son dakika: Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
Son dakika: Merkez Bankası faiz kararını açıkladıSon dakika haberlere göre, Merkez Bankası merakla beklenen faiz kararını açıkladı. Banka, politika faizini yüzde 19'dan yüzde 18'e indirdi.
23.09.2021Ekonomi
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
Merkez Bankası faiz kararını açıkladıMerkez Bankası merakla beklenen faiz kararını açıkladı. Banka, politika faizini yüzde 19'dan yüzde 18'e indirdi.
23.09.2021Haberler
Merkez Bankası'nın faiz kararı belli oldu
Merkez Bankası'nın faiz kararı belli olduTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını 100 baz puan indirerek yüzde 18'e düşürdü.
23.09.2021Uzmanpara
Abonman Nedir? Abonman Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek?
Abonman Nedir? Abonman Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek?Türkçede birçok kelime vardır bazı kelimeler günlük hayatta fazla kullanılmamaktadır. Abonman kelimesi de günlük hayatta fazla kullanılmadığı için insanlar abonman kelimesinin anlamını tam olarak bilmemektedir. Abonman nedir? Abonman kelimesinin TDK sözlüğündeki karşılığı nedir? Sizler için abonman kelimesinin anlamlarını detayları ile derledik.
21.09.2021Sözlük
Minibüsçü ilçe başkanına sopalı saldırı!
Minibüsçü ilçe başkanına sopalı saldırı!Kayseri’de minibüsçülük yapan Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Mehmet Akif Çetin (54), sefere geç kaldığı iddiasıyla, taşımacılık yaptığı şirketin kooperatif başkanı Hacı Ali K. tarafından sopayla darbedildi. Mehmet Akif Çetin hastanede tedaviye alınırken, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımla saldırıyı kınadı.
20.09.2021Gündem
Mercedes-Benz Sprinter, Türkiye’deki 25. yılını kutluyor
Mercedes-Benz Sprinter, Türkiye’deki 25. yılını kutluyor1996 yılında Türkiye pazarında ilk olarak satışına başlanan Mercedes-Benz Sprinter, 2021 yılı itibarıyla 25 yıldır Türkiye yollarında oluşunu kutluyor.
16.09.2021Otomobil
Dünyanın en az ziyaret edilen ülkeleri
Dünyanın en az ziyaret edilen ülkeleriBir yılı aşkın bir süredir pandemi nedeniyle dünyada seyahat sayısı büyük gerileme yaşamış durumda. Çin'de başlayan oradan da tüm dünyaya yayılan koronavirüs pandemisi yüzünden pek çok ülke uzun süredir sınırlarını kapatmış durumda. Ancak diğer yandan salgın öncesinde 2019 yılı hava yolu taşımacılığında tarihteki en yoğun dönem olmuştu. Bu durum diğer taşımacılık türleri için de geçerliydi. Yüz milyonlarca insan hem turistik hem de iş sebebiyle bir yerden bir yere ziyaret ederken büyük bir hareketliliğe neden olmuştu. Ancak tüm bu hareketliliğin dışında kalan ülkeler var. Kimisine uzaklığı kimisine ise çok katı kuralları nedeniyle ziyaretçilerin pek de uğramadığı bu ülkelere yakından bakalım.
14.09.2021Tatil
Yıllıklandırılmış cari açık 11 ayın en düşük seviyesinde
Yıllıklandırılmış cari açık 11 ayın en düşük seviyesindeTürkiye'nin son 12 aylık cari işlemler açığı, üst üste 5'inci ayında da gerileyerek temmuzda 27,8 milyar dolarla son 11 ayın en düşük seviyesine inerken, ekonomistler, cari dengede iyileşme eğiliminin devam edeceğini öngörüyor.
13.09.2021Ekonomi
Ekonomistler cari denge verisini değerlendirdi
Ekonomistler cari denge verisini değerlendirdiTürkiye'nin son 12 aylık cari işlemler açığı, üst üste 5'inci ayında da gerileyerek temmuzda 27,8 milyar dolarla son 11 ayın en düşük seviyesine inerken, ekonomistler, cari dengede iyileşme eğiliminin devam edeceğini öngörüyor.
13.09.2021Uzmanpara
Almanya'dan getirilen hurda minibüs Kadir ustanın elinde yenilendi
Almanya'dan getirilen hurda minibüs Kadir ustanın elinde yenilendiZonguldak'ta otomobil tamirciliği yapan Kadir Dalkoz, Almanya'da yaşayan yeğeninin hurda olarak satın aldığı 1964 model minibüsü 3 yılda el emeğiyle orijinaline yakın görünüme kavuşturdu.
13.09.2021Haberler
Türk taşımacılar Avrupa kapısında sorun yaşamayacak
Türk taşımacılar Avrupa kapısında sorun yaşamayacakMacaristan tarafından 2021 yılı için Türk taşımacılara 1000 ikili ve 5 bin transit geçiş belgesi verilirken 2022 yılı transit geçiş belgesi de 130 bine yükseltildi.
10.09.2021Ekonomi
Rekabet Kurumu taahhüt ve uzlaşmayla tasarruf ve iş birliği sağlıyor
Rekabet Kurumu taahhüt ve uzlaşmayla tasarruf ve iş birliği sağlıyorRekabet Kurumu, açık ve ağır ihlaller haricinde rekabeti ihlal eden teşebbüs ve teşebbüs birliklerinin taahhüt sunmalarına imkan sağlarken, uygulamanın hayata geçtiği 24 Haziran 2020'den bugüne kadar 5 şirket hakkında açılan soruşturmayı verdikleri taahhüt neticesinde sonlandırdı.
10.09.2021Ekonomi
Otokar, İETT ihalesi için yerli metrobüs üretecek
Otokar, İETT ihalesi için yerli metrobüs üretecekKoç Topluluğu şirketlerinden otobüs üreticisi Otokar’a, İETT Genel Müdürlüğü tarafından açılan 100 adetlik metrobüs ihalesinin sözleşmeye davet mektubu iletildi.
7.09.2021Uzmanpara
'Kadın İçin Taşıyoruz' projesine ödüller
'Kadın İçin Taşıyoruz' projesine ödüllerDFDS Akdeniz İş Birimi ve KAGİDER iş birliği ile hayata geçirilen “Kadın İçin Taşıyoruz” projesi, uluslararası düzeyde sınırlarını genişletmeyi sürdürürken, dünyanın en itibarlı ödül programlarından Stevie Uluslararası İş Ödülleri’nde “Yılın İletişim/PR Kampanyası” kategorisinde bronz ödülle onurlandırıldı.
6.09.2021Ekonomi
Son dakika haberler: 'Fahiş fiyat' cezası! Otobüs firmaları radara alındı
Son dakika haberler: 'Fahiş fiyat' cezası! Otobüs firmaları radara alındıSon dakika haberlere göre Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü, fahiş fiyattan yolcu bileti satan işletmeleri mercek altına alırken sadece geçen ay 864 otobüs işletmesi ile 3 bin 612 otobüs denetlendi.
5.09.2021Ekonomi
Parsiyel taşınıyoruz!
Parsiyel taşınıyoruz!Nakliyeciler, yoğunluğun eylül ortasına kadar sürmesini bekliyor. Bu dönemde ‘parsiyel taşıma’ denilen parça eşya taşıma işinin aşırı yoğun olduğu belirtiliyor...
5.09.2021Gündem
'Ada treni' yarın yeniden hizmet vermeye başlayacak
'Ada treni' yarın yeniden hizmet vermeye başlayacak"Ada treni" olarak bilinen ve hat yenileme çalışmaları tamamlanan Adapazarı-Pendik arasında yolcu taşıyacak trenler, yarın itibarıyla yeniden hizmet vermeye başlayacak.
2.09.2021Ekonomi
Kovid-19 erken uyarı sistemi
Kovid-19 erken uyarı sistemiMarmara Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bilge Alpaslan Kocamemi, üniversite kampüsleri, öğrenci yurtları, havaalanları gibi noktalardan alınacak atık su örnekleri ile Kovid-19’un yayılımının hızlı kontrol edilebileceğini belirtti ve ‘Kovid-19 salgını için erken uyarı sistemi oluşturulabilir’ dedi.
2.09.2021Gündem
Hizmet Üretici Fiyat Endeksi yükseldi
Hizmet Üretici Fiyat Endeksi yükseldiHizmet Üretici Fiyat Endeksi (H-ÜFE), temmuzda aylık bazda yüzde 7,82, yıllık yüzde 37,99 yükseldi.
31.08.2021 Uzmanpara
Hizmet Üretici Fiyat Endeksi temmuzda arttı
Hizmet Üretici Fiyat Endeksi temmuzda arttıHizmet Üretici Fiyat Endeksi (H-ÜFE), temmuzda aylık bazda yüzde 7,82, yıllık yüzde 37,99 yükseldi.
31.08.2021Ekonomi
‘Yeşil’ firmaların yükü hafifleyecek
‘Yeşil’ firmaların yükü hafifleyecekUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı, çevreye duyarlı yük taşımacılığı için taslak hazırladı.
30.08.2021Ekonomi
İstanbul'dan Türkiye'nin dört yanına korsan taksi ağı
İstanbul'dan Türkiye'nin dört yanına korsan taksi ağıTaksi şikayetlerinin artması korsan taksicilerin işine yaradı. Santral kuran korsan taksiciler, İstanbul'un her noktasına hatta İstanbul'dan Türkiye'nin dört bir yanına yolcu taşıyor. Tek bir hat üzerinden ulaşılan korsan taksi ağını Demirören Haber Ajansı (DHA) muhabiri aradı. Korsan taksi hattına gelen aramalara yanıt veren kişi, Türkiye'nin her yerine yolcu taşıdığının ve Sultangazi'den Maltepe'ye 90 liraya, Sultangazi'den Edirne'ye 650 liraya, lüks araçlarla seyahat etmenin ise 1000 ila 1500 lira arası olduğunu söyledi.
29.08.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

hizmetMerkez Bankasıfaizson dakika haberlerfaiz kararı

Taşımacılık ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.