Taşınmaz

Taşınmaz

Son dakika Taşınmaz haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Taşınmaz gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Taşınmaz haber sayfamızda...

Taşınmaz

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.731 taşınmaz haberi bulunmuştur.
Metin Şentürk'ten eski eşi Fulya Kalkavan'a dava!
Metin Şentürk'ten eski eşi Fulya Kalkavan'a dava!Metin Şentürk, eski eşi Fulya Kalkavan'la arasındaki mal paylaşımı davasının yeniden görülmesi için mahkemeye başvurdu. Ünlü sanatçı, Sarıyer’deki villasını evlenmeden önce çektiği kredilerle aldığını ve görme engellilerin kullanımına göre dizayn ettirdiğini belirtti.
2.12.2021Cadde
3 adet ev mahkeme ile satılacak
3 adet ev mahkeme ile satılacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre 3 ev satışa çıkarıldı.
28.11.2021Ekonomi
85 adet gayrimenkul kiraya verilecek
85 adet gayrimenkul kiraya verilecekBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre Mersin Büyükşehir Belediyesi 85 adet gayrimenkulü kiraya verecek.
27.11.2021Ekonomi
Çankaya Belediyesi'nden taşınmaz satış ihalesi
Çankaya Belediyesi'nden taşınmaz satış ihalesiBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü, 11 Asistan Hava Trafik Kontrolörü ve 50 Stajyer Hava Trafik Kontrolörü alımı yapacak.
25.11.2021Ekonomi
Kaçak yapıya geçit yok
Kaçak yapıya geçit yokBodrum Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, kaçak yapı ve hafriyat dökümü yapan kişilere göz açtırmıyor.
24.11.2021Ege
Altın varaklı Kur'an ve İncil'e internetten müşteri aranıyor
Altın varaklı Kur'an ve İncil'e internetten müşteri aranıyorTürkiye'nin en çok ziyaret edilen alışveriş sitelerinden birinde, antika değeri taşıyan eserler satışa sunuluyor. El yazması ve altın varaklı Kur'an-ı Kerim'den İncil'e kadar tarihi eserlere satıcılar, 'aile yadigarı' diyerek 250 bin ile 1 milyon 250 bin lira arasında müşteri arıyor. Açıklama kısmında; bazı belgelerin altın varaklı, orijinal ve sayfalarının eksiksiz olduğunu belirten satıcıların alışveriş seçeneği olarak da yalnızca 'yüz yüze görüşerek' seçeneğini tercih etmesi dikkat çekiyor.
24.11.2021Haberler
Altın varaklı Kur'an ve İncil'e internetten müşteri aranıyor
Altın varaklı Kur'an ve İncil'e internetten müşteri aranıyorTürkiye'nin en çok ziyaret edilen alışveriş sitelerinden birinde, antika değeri taşıyan eserler satışa sunuluyor. El yazması ve altın varaklı Kur'an-ı Kerim'den İncil'e kadar tarihi eserlere satıcılar, 'aile yadigarı' diyerek 250 bin ile 1 milyon 250 bin lira arasında müşteri arıyor. Açıklama kısmında; bazı belgelerin altın varaklı, orijinal ve sayfalarının eksiksiz olduğunu belirten satıcıların alışveriş seçeneği olarak da yalnızca 'yüz yüze görüşerek' seçeneğini tercih etmesi dikkat çekiyor.
24.11.2021Gündem
'Saadet zinciri' yöneticileri birbirlerini suçladı
'Saadet zinciri' yöneticileri birbirlerini suçladıİzmir merkezli 21 ilde düzenlenen ve 60 milyon lira haksız kazanç elde edildiği ortaya çıkarılan saadet zinciri operasyonunda, tutuklanan CEO ve 4 yöneticinin ifadeleri ortaya çıktı. 3 bin 200 kişiyi mağdur eden şüphelilerin suçu birbirlerine attıkları öğrenildi. Örgütün CEO'su olan T.B.'nin lüks otellerde düzenlenen lansmanlarda konuşmaları yapan kişi ve saadet zincirinin yüzü olduğu belirtildi. Bu arada, şüphelilerin 2018 yılında Ankara'nın Bala ilçesinde Çiftlik Bank gibi bir projeyi hayata geçirmek için mağdurlardan para topladıkları, ancak Çiftlik Bank dolandırıcılığının ortaya çıkmasıyla bu projeyi hayata geçiremedikleri ifade edildi. Öte yandan yaklaşık 3 bin 200 mağdurun olduğu bilinen saadet zincirinde, bazı mağdurların henüz dolandırıldıklarından haberleri olmadıkları belirtildi.
24.11.2021Gündem
Türkiye’de ören yerleri nasıl belirleniyor?
Türkiye’de ören yerleri nasıl belirleniyor?Ülkemizin sahip olduğu zengin kültür varlıklarının ören yeri olarak belirlenmesi, bu varlıkların tespit ve tescili mevzuatlar kapsamında ele alınıyor.
22.11.2021Arkeoloji
Kars: Çok katmanlı bir kültür şehri
Kars: Çok katmanlı bir kültür şehri“Dünya kenti”, “medeniyetler beşiği”, “Bin bir kiliseli” ve “40 kapılı” şehir olarak da adlandırılan Ani, içerisinde yer aldığı serhat şehrimiz Kars’ın binlerce yıllık sözlü gelenek kültürü, mimari yapıtları, İpek Yolu, edebiyatı, efsaneleri ve müziğinin de etkisi ile Anadolumuzun zengin geçmişini yansıtan nadide ören yerlerinden biridir.
22.11.2021Arkeoloji
Baba-oğlun ‘sahte imza’ tartışması mahkemelik oldu
Baba-oğlun ‘sahte imza’ tartışması mahkemelik olduDenizli’de iş insanı M.D. (53), aralarında sorun bulunan oğlu İ.S.D.'nin (28) imzasını taklit edip hazırladığı 60 ve 70 bin TL'lik iki senede, imza atıp ödemediği gerekçesiyle icra işlemi başlattı. Otomobili haczedilen İ.S.D.'nin suç duyurusunda bulunmasının ardından yapılan kriminal incelemede, imzaların kendisine ait olmadığı tespit edilince baba M.D. hakkında 'resmi belgede sahtecilik' ve 'kamu kurum ve kuruşlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık' istemiyle iddianame hazırlandı.
14.11.2021Gündem
Kamu mali yönetiminde bilişim dönüşümü yaşanıyor
Kamu mali yönetiminde bilişim dönüşümü yaşanıyorHazine ve Maliye Bakanlığı'nca kamu harcama süreçlerinde kullanılan tüm belgeler elektronik ortamda düzenlenecek ve imzalanacak.
13.11.2021Ekonomi
Düzce'de sanayi arsaları satılacak
Düzce'de sanayi arsaları satılacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre Düzce Merkez'de bulunan sanayi alanı nitelikli 3 adet arsa ihaleyle satılacak.
12.11.2021Ekonomi
Tapuda büyük oyun!
Tapuda büyük oyun!Başkasına ait kimlik belgesi ile PTT'den e-Devlet şifresi alan ve Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi (TAKBİS) üzerinden talep oluşturarak, yine başkasına ait 15 milyon lira değerindeki arsanın satışını yapmak isteyen kişiler, tapu memurlarının dikkati sonucu yakalandı.
9.11.2021Ekonomi
Tarihi evde Atatürk sürprizi! Koruma altına alındı
Tarihi evde Atatürk sürprizi! Koruma altına alındıAntalya'nın Finike ilçesinde Cumhuriyet dönemine tarihlenen ahşap evlerden birinin dış cephesindeki konservasyon çalışmasında, boya katmanları altında, hilal motifi içerisinde Atatürk'ün ahşap üzerine işlenmiş portre kabartması ortaya çıktı. Yaklaşık 10 yıldır oturulmayan ev, koruma altına alınıp restorasyon başlatıldı.
9.11.2021Gündem
Mihriban Hurmacı'dan Özer Hurmacı’ya 50 bin TL'lik dava!
Mihriban Hurmacı'dan Özer Hurmacı’ya 50 bin TL'lik dava!Boşanma davaları devam eden Özer Hurmacı ile Mihriban Hurmacı yeniden mahkemelik oldu. Eşinin yaklaşık 20 gayrimenkulünün bulunduğunu iddia eden Mihriban Hurmacı, 50 bin TL'lik ‘katılma alacağı’ davası açtı, ayrıca eşinin gayrimenkullerinin üçüncü kişilere satışının önlenmesi için ihtiyati tedbir talebinde bulundu.
8.11.2021Cadde
44 adet taşınmaz satışa sunuldu
44 adet taşınmaz satışa sunulduBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre İstanbul Anadolu Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından 44 adet taşınmaz satışa sunuldu.
7.11.2021Ekonomi
Son dakika... 5'inci Yargı Paketi'ni içeren kanun teklifi, Komisyon'da kabul edildi
Son dakika... 5'inci Yargı Paketi'ni içeren kanun teklifi, Komisyon'da kabul edildiGelen son dakika haberine göre; TBMM Adalet Komisyonunda, 5'inci Yargı Paketi'ni içeren İcra ve İflas Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkındaki Kanun Teklifi kabul edildi.
5.11.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete'de yayımlandı
Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete'de yayımlandıAnkara, Konya, Trabzon ve Bitlis'te bazı taşınmazların acele kamulaştırılması ile Konya'nın Beyşehir ilçesinde sınır ve koordinatları belirlenen bölgenin "yenileme alanı" olarak belirlenmesine ilişkin Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.
4.11.2021Gündem
Bakan Varank: 5G ve ötesi teknolojiler için yol haritası hazırladık
Bakan Varank: 5G ve ötesi teknolojiler için yol haritası hazırladıkSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, haberleşme teknolojileri kümelenmesinin 140 milyon liralık yerli ve milli 5G donanım yazılım geliştirme projesine TÜBİTAK olarak katkı sağladıklarını söyledi.
3.11.2021Ekonomi
5'inci Yargı Paketi'ni içeren kanun Meclis'te! İşte madde madde detaylar...
5'inci Yargı Paketi'ni içeren kanun Meclis'te! İşte madde madde detaylar...AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan 5'inci Yargı Paketi'ni içeren İcra ve İflas Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkındaki Kanun Teklifi, TBMM Başkanlığına sunuldu. Teklife göre, iş yoğunluğunun veya personel sayısının fazla olduğu icra dairelerinde dairenin düzenli, uyumlu ve verimli bir şekilde çalışmasını sağlamak amacıyla Adalet Bakanlığı tarafından icra müdür ve müdür yardımcıları arasından, icra müdürünün yetkilerini haiz bir icra başmüdürü görevlendirilebilecek.
2.11.2021Siyaset
Hazine taşınmaz portföyü yatırımcılara açılacak
Hazine taşınmaz portföyü yatırımcılara açılacakYatırım ve istihdamın teşviki doğrultusunda oluşturulan Hazine taşınmaz portföyü genişletilerek yatırımcılara sunulacak. Bu kapsamda, 2022-2024 döneminde toplam 60 milyon metrekare yüzölçümlü Hazine taşınmazının vatandaşlara arzı planlanıyor.
1.11.2021Uzmanpara
ÖİB tarafından 14 ildeki bazı taşınmazlar özelleştirilecek
ÖİB tarafından 14 ildeki bazı taşınmazlar özelleştirilecekÖzelleştirme İdaresi Başkanlığınca (ÖİB) 14 ilde bulunan bazı taşınmazlar, "satış" yöntemiyle özelleştirilecek.
29.10.2021Ekonomi
Ada Parsel Nedir, Nereye Denir? Ada Parsel Numarası Nasıl Bulunur?
Ada Parsel Nedir, Nereye Denir? Ada Parsel Numarası Nasıl Bulunur?Ada ve parsel gayrimenkul sektörü tanımlarıdır. Kamuya ait bulunan doğal – yapay sınırları bilinen parseller bütünüdür. Ada uygulaması İmar planlamada kullanılarak tapu bilgileri sınırlarını belirlemeyi kolaylaştırmaktadır. Ada parsel nedir. Nereye denir? Ada parsel nasıl bulunur detayları ile derledik.
22.10.2021Eğitim
103 Davetiyesi Nedir, Nasıl Gönderilir? 103 Davetiyesi Hangi Durumlarda Gönderilir?
103 Davetiyesi Nedir, Nasıl Gönderilir? 103 Davetiyesi Hangi Durumlarda Gönderilir?103 davetiyesi; ilgili kanun 103. Madde gereğince aynı adla anılan, haciz sırasında orada bulunmayan borçlu vekiline gönderilen bildiridir. 103 davetiyesi olarak adlandırılan bu yöntemle borçlunun vekili davet edilmiş olacaktır. 103 davetiyesi nedir, nasıl gönderilir? 103 davetiyesi hangi durumlarda gönderilir detayları ile derledik.
21.10.2021Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Taşınmaz ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.