Teçhizat

Teçhizat

Son dakika teçhizat haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan teçhizat gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan teçhizat haber sayfamızda...

Teçhizat

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.046 teçhizat haberi bulunmuştur.
MHRS Randevu Al: Telefondan ve İnternetten Hastane Randevusu Nasıl Alınır?
MHRS Randevu Al: Telefondan ve İnternetten Hastane Randevusu Nasıl Alınır?Hastanede muayene olabilmek için öncelikle randevu almak gerekiyor. MHRS internet sitesi üzerinden veya Alo 182 çağrı merkezi numarasından randevular iki yolla alınabiliyor. MHRS üzerinden kişiler dilediği branş, doktor, gün ve saate göre hastane randevusu alabiliyor. İnternet üzerinden randevu alacak kişilerin MHRS sistemine kayıt olması şart. Kimlik bilgileri ile kolayca kayıt olunabiliyor. Telefondan veya internetten hastane randevusu nasıl alınır? MHRS Randevu Al içeriğimizden konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
26.11.2021Sağlık
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
25.11.2021Oyun
İngiltere, düşen F-35 için ABD'den yardım istedi! 'Rusya tedbiri'
İngiltere, düşen F-35 için ABD'den yardım istedi! 'Rusya tedbiri'İngiliz ordusu, Akdeniz'de düşen F-35 savaş uçağının denizden çıkarılabilmesi için ABD'den yardım istedi. Öte yandan, uçağın Rusya'nın eline geçmesine karşı da tedbir alındı.
18.11.2021Dünya
Azerbaycan Savunma Bakanlığı: Ermenistan'la sınırda gerginlik sürüyor
Azerbaycan Savunma Bakanlığı: Ermenistan'la sınırda gerginlik sürüyorAzerbaycan Savunma Bakanlığı Sözcüsü Albay Anar Eyvazlı, çatışmaların yaşandığı Ermenistan-Azerbaycan sınırında gerginliğin sürdüğünü, durumun Azerbaycan ordusunun kontrolünde olduğunu açıkladı.
16.11.2021Haberler
Enfal Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Fazileti, Arapça Yazılışı ve Diyanet Meali
Enfal Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Fazileti, Arapça Yazılışı ve Diyanet MealiKur’an-ı Kerim’de yer alan surelerin her biri kendi içerisinde mana ve faziletler saklamaktadır. Bu bağlamda sureleri okuyan kişiler niyetleri doğrultusunda bazı manevi armağanlara erişebilmektedir. Enfal Suresi de faziletleri bakımından sık sık okunan bir suredir. 75 ayeti barındıran Enfal Suresi, Kur’an’da 8. sırada yer almaktadır. Surenin adı, 1. ayette geçen “el-Enfal” kavramından gelmekte ve savaş ganimeti manası taşımaktadır. Sure içerisinde Bedir Savaşı ile birlikte elde edilen savaş ganimetlerinin nasıl paylaşılacağı hakkında yol gösterilmektedir. Bunun yanında Müslümanların diğer din kardeşleri ile iyi geçinmesi öğütlenmektedir. Enfal Suresi okunuşu, Türkçe anlamı, fazileti, Arapça yazılışı ve diyanet meali ilgili detaylı bilgiye içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
16.11.2021Sureler
Ermenistan ordusu, Azerbaycan mevzilerine saldırdı!
Ermenistan ordusu, Azerbaycan mevzilerine saldırdı!Azerbaycan Savunma Bakanlığı, iki ülke sınırının Laçın ve Kelbecer illeri istikametinde Ermenistan askerlerinin Azerbaycan mevzilerine saldırdığını duyurdu.
16.11.2021Dünya
Makine ihracatı 10 ayda 19 milyar dolar oldu
Makine ihracatı 10 ayda 19 milyar dolar olduMakine İhracatçıları Birliği (MAİB) Başkanı Kutlu Karavelioğlu, 10 aylık makine ihracatının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 26,6 arttığını belirterek, "Küresel talep önümüzdeki 2 yıl daha sürecek ve makine sektörü belki de uzun yıllar bir daha rastlayamayacağımız türden bir büyüme fırsatı bulacak." ifadesini kullandı.
15.11.2021Ekonomi
PKK’nın kış üslenmesine Eren Kış-1 Operasyonu darbesi
PKK’nın kış üslenmesine Eren Kış-1 Operasyonu darbesiİçişleri Bakanlığı, 'Eren-1 Kış Operasyonu' kapsamında Bestler-Dereler bölgesinde 2 teröristin etkisiz hale getirildiğini; 85 mağara, sığınak ve deponun imha edildiğini duyurdu.
13.11.2021Gündem
Elvan'dan döviz kuru açıklaması
Elvan'dan döviz kuru açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Hükümetimizin ihracatı desteklemek amacıyla yüksek döviz kuru hedeflediğine yönelik yorumlar doğru değil. Türkiye dalgalı kur rejimi uygulamaktadır, kurun değeri de piyasada belirlenir" dedi.
12.11.2021Uzmanpara
Son dakika: Bakan Elvan'dan döviz kuru açıklaması
Son dakika: Bakan Elvan'dan döviz kuru açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Hükümetimiz ihracatı destekleme amacıyla yüksek döviz kuru hedeflediğine yönelik yorumlar doğru değil" dedi.
12.11.2021Ekonomi
İHA ve SİHA'ların görüntü kayıt kartları Gaziantep'ten
İHA ve SİHA'ların görüntü kayıt kartları Gaziantep'tenİpek Yolu Kalkınma Ajansı (İKA) Genel Sekreteri Dr. Burhan Akyılmaz, "Gaziantep'te İHA ve SİHA'ların görüntü kayıt kartları üretiliyor. Yine kurşun geçirmez cam imalatımız var, beş eksenli, üç eksenli ve farklı CNC tezgahlarında ürettiğimiz savunma sanayi ürünlerinin yedek parçaları, onların tamamlayıcı maddeleri, termal kameralar ve radar sistemleri yaygın olarak ürettiğimiz ürünler. Bu ürün çeşitliliği her geçen gün artıyor." dedi.
11.11.2021Teknoloji
‘Uçakları traktörler çekiyor’
‘Uçakları traktörler çekiyor’TBMM’de orman yangınlarında Türk Hava Kurumu (THK) uçaklarının kullanılmamasıyla ilgili milletvekillerine açıklama yapan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, orman personeline işaret ederek, “Bana dediler ki; ‘biz bu uçakları kullanmak istemiyoruz. Bir defa eskidi, indiği yerden kalkamıyor, traktörler çekiyor’” ifadelerini kullandı. Uçak alım projesine başladıklarını ve 2022 bütçesinden 2.4 milyar lira ayırdıklarını anlatan Pakdemirli, “Bu uçaklar da önümüzdeki sezona yetişmezse gene kiralama yaparız” dedi.
11.11.2021Siyaset
DİKA, 4 ilde yapılacak yatırımlar için 15 milyon lira kaynak aktaracak
DİKA, 4 ilde yapılacak yatırımlar için 15 milyon lira kaynak aktaracakSanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayesinde Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA), Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak'ı kapsayan TRC3 Bölgesi'nde yapılacak yatırımlarda kullanılacak kredilerin faizlerinin karşılanması için 15 milyon lira kaynak aktaracak.
8.11.2021Ekonomi
Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav tarihleri ne zaman? 2021 Sözleşmeli öğretmenlik atama takvimi belli oldu
Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav tarihleri ne zaman? 2021 Sözleşmeli öğretmenlik atama takvimi belli olduMilli Eğitim Bakanlığı tarafından 15 bin sözleşmeli öğretmen atama süreci devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde sınav yerleri açıklanan sözleşmeli öğretmenlerin sınavları ne zaman merak konusu oldu. Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav tarihleri ve atama takvimi belli oldu. Peki sözleşmeli öğretmenlik sınavları ne zaman? İşte atama sürecinde takip edilmesi gereken tarihler...
3.11.2021Gündem
ABD'nin OPEC'e baskısı devam ediyor
ABD'nin OPEC'e baskısı devam ediyorAkaryakıt fiyatlarındaki yükseliş ile mücadele eden ABD, bunun sorumlusu olarak gördüğü Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve bazı OPEC dışı üretici ülkelerden oluşan OPEC grubuna üretimi artırma konusunda baskı yapmaya devam ederken, Beyaz Saray'ın bu tutumunun iç siyaset kaygılarından kaynaklandığı ve sorumluluğu üstünden atma çabası olduğu ifade ediliyor.
28.10.2021Uzmanpara
Afrika’yla hedef 75 milyar dolar
Afrika’yla hedef 75 milyar dolarTürkiye’nin Afrika kıtası ülkeleriyle ticaretinin 2020 sonunda 25.3 milyar dolara yükseldiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hedefimiz bu hacmi önce 50 milyar dolara, bilahare 75 milyar dolara taşımak” dedi
23.10.2021Ekonomi
Son dakika! Erdoğan'dan dünyaya koronavirüs çağrısı: Hakkaniyetle yönetmiyorlar
Son dakika! Erdoğan'dan dünyaya koronavirüs çağrısı: Hakkaniyetle yönetmiyorlarTürkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Son 2 yıllık sürece baktığımızda batılı ülkeler başta olmak üzere gelişmiş devletlerin salgın sürecini adalete ve hakkaniyete uygun yönetmediklerini görüyoruz. Afrika halkı salgın sürecinde yalnız bırakılmıştır. TURKOVAC aşımız devreye girdiğinde örnek bir davranış sergileyeceğiz. Kar eksenli yaklaşılmasını doğru bulmuyoruz. Kıta ülkelerine aşı yardımı da yapacağız." dedi.
22.10.2021Siyaset
Son dakika... Çankırı ve Çorum valilerinden 18 yaş altına aşı uyarısı!
Son dakika... Çankırı ve Çorum valilerinden 18 yaş altına aşı uyarısı!Çankırı Valisi Abdullah Ayaz ve Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, kentlerindeki vaka artışlarına işaret ederek 18 yaş altının da aşılanması uyarısında bulundu. Öte yandan Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Recep Öztürk, aşı karşıtlığının eskiden beri varlığını sürdürdüğünü belirterek, "Bugün aşı karşıtlığı nedeniyle neredeyse her ülkede aşıyla önlenebilir ölümlerde önemli bir artış var" dedi.
27.09.2021Gündem
Yapılandırma imkanından yararlanmak için son haftaya girildi
Yapılandırma imkanından yararlanmak için son haftaya girildiVergi ve diğer bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeler içeren yapılandırma kanunundan yararlanmak için son haftaya girilirken, 17 Eylül itibarıyla 108 milyar 322 milyon lira alacak yapılandırıldı.
23.09.2021Ekonomi
ABD'de Cumhuriyetçi senatörler'den 'Taliban' talebi
ABD'de Cumhuriyetçi senatörler'den 'Taliban' talebiABD'de Cumhuriyetçi 4 senatör, Dışişleri Bakanı Anthony Blinken'a mektup yollayarak Taliban'ın "yabancı terör örgütleri" listesine alınmasını istedi.
16.09.2021Dünya
Son dakika...Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gençlere müjde: Tüm illerde yaygınlaştıracağız
Son dakika...Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gençlere müjde: Tüm illerde yaygınlaştıracağızŞişecam Polatlı Fabrikası Yeni Üretim Hattı Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "TEKNOFEST 21-26 Eylül'de Atatürk Havalimanı'nda başlıyor. 81 ilde 100 dene-yap atölyesi kurulmasına yönelik başlattığımız seferberlik tüm hızıyla sürüyor. Bu atölyelerin sayısı 57 ilde 66'ya ulaştı. Önümüzdeki dönemde bunları tüm illere yaygınlaştıracağız." dedi.
13.09.2021Siyaset
Makine ihracatı 8 ayda 15 milyar dolar oldu
Makine ihracatı 8 ayda 15 milyar dolar olduMakine İhracatçıları Birliği (MAİB) Başkanı Kutlu Karavelioğlu, dünyada ihraç edilen makine miktarının 2019'un hâlâ çok gerisinde olduğunu belirterek, "Biz rakip ülke sektörlerinden hızla ayrışmaya ve dünya makine ticaretindeki payımızı artırmaya devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.
13.09.2021Ekonomi
KOSGEB desteği ile atölyesini büyütüp, istihdamı artırdı
KOSGEB desteği ile atölyesini büyütüp, istihdamı artırdıÇankırı'da 7 ay önce annesi ile birlikte tekstil atölyesi açan Fatma Tuğçe Özyılmaz (27), Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığının (KOSGEB) hibe desteği ile büyüttüğü iş yerinde şimdi 7 kişiye istihdam sağlıyor.
13.09.2021Ekonomi
İran'dan nükleer tesisler için kamera izni
İran'dan nükleer tesisler için kamera izniİran Atom Enerjisi Kurumu (İAEK) Başkanı Muhammed İslami, Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA) uzmanlarının nükleer tesislerdeki güvenlik kameralarının hafıza kartlarını değiştirebileceklerini söyledi.
12.09.2021Dünya
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan rezerv açıklaması
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan rezerv açıklamasıTCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu'nun, Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası ekonomi toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Kavcıoğlu, "Rezervlerdeki iyileşmeler öngörülerimizle uyumlu seyretmektedir. Rezervlerimiz 115-120 milyar dolar seviyesine gelmiştir. Kısa vadede enflasyon görünümünde etkili olan geçici unsurların etkisini yitireceğini ve son çeyrekte enflasyonun düşüş eğilimine gireceğini düşünüyoruz. Önümüzdeki dönemde daha güçlü bir TL için adımlar atacağız." dedi.
8.09.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Teçhizat ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.