Telekomünikasyon

Telekomünikasyon

Son dakika telekomünikasyon haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan telekomünikasyon gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan telekomünikasyon haber sayfamızda...

Telekomünikasyon

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.172 telekomünikasyon haberi bulunmuştur.
Karısını kıskandı, işlediği cinayetin romanını yazdı!
Karısını kıskandı, işlediği cinayetin romanını yazdı!2000 yılının soğuk bir Aralık günü, Oder Nehri'nin keskin bir şekilde kıvrılarak oluşturduğu küçük körfezde, bölgeye levrek yakalamak için gelen balıkçılar kıyıda yüzen bir şey fark etti. Kütük zannettikleri şey aslında bir cesetti. Adamın cansız bedeni öyle bir haldeydi ki, cinayet olduğu şüphesizdi. Yıllar boyunca faili meçhul kalan bir cinayet çözüldüğünde ise dünya tam anlamıyla dehşete düşecekti...
1.12.2021Dünya
Hizmet Üretici Fiyat Endeksi arttı
Hizmet Üretici Fiyat Endeksi arttıHizmet Üretici Fiyat Endeksi ekim ayında bir önceki aya göre yüzde 3,42 artış gösterdi.
30.11.2021Uzmanpara
Diyarbakır-İstanbul seferini yapan THY’ye ait uçak Edremit’e yönlendirildi
Diyarbakır-İstanbul seferini yapan THY’ye ait uçak Edremit’e yönlendirildiMarmara ve Ege’de yaşanan lodos fırtınası hava trafiğini de olumsuz etkiliyor. İstanbul Havalimanına iniş yapamayan bazı uçaklar farklı hava limanlarına yönlendiriliyor. Diyarbakır İstanbul seferini yapan THY uçağı da Balıkesir’in Edremit ilçesinde bulunan Koca Seyit Havalimanına iniş yaptı.
29.11.2021Haberler
Diyarbakır-İstanbul seferini yapan THY’ye ait uçak Edremit’e yönlendirildi
Diyarbakır-İstanbul seferini yapan THY’ye ait uçak Edremit’e yönlendirildiMarmara ve Ege’de yaşanan lodos fırtınası hava trafiğini de olumsuz etkiliyor. İstanbul Havalimanına iniş yapamayan bazı uçaklar farklı hava limanlarına yönlendiriliyor. Diyarbakır İstanbul seferini yapan THY uçağı da Balıkesir’in Edremit ilçesinde bulunan Koca Seyit Havalimanına iniş yaptı.
29.11.2021Gündem
Çinli yatırımcıların tercihi Gaziantep oldu
Çinli yatırımcıların tercihi Gaziantep olduİpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) koordinasyonunda Gaziantep’e gelen Çinli yatırımcılar, karşılıklı yatırımların artırılması konusunda bağlantılar kurarak yatırımları artırmayı hedefliyor.
29.11.2021Ekonomi
Telekomünikasyon şirketinde taht oyunu!
Telekomünikasyon şirketinde taht oyunu!Kanada'nın en büyük kablosuz iletişim sağlayıcısı olan Rogers Communications'ın kurucusu Edward S. "Ted" Rogers Jr.'ın 2008 yılında ölümünün ardından şirketin yönetimine geçen ailesi "taht" kavgasına tutuştu.
28.11.2021Dünya
Burcu Kıratlı'nın davasında eşi Sinan Akçıl tanık oldu!
Burcu Kıratlı'nın davasında eşi Sinan Akçıl tanık oldu!'Ponzi Sistemi' adında saadet zinciri oluşturduğu ve bu sistem ile şarkıcı Sinan Akçıl’ın eşi olan oyuncu Burcu Kıratlı’yı da dolandırdığı iddia edilen Mine Mumcu’nun, 'nitelikli dolandırıcılık' suçundan yargılanmasına başlandı. Duruşmada ifade veren Burcu Kıratlı, “Benim kendi kazandığım paramı geri vermiyor. Kandırıldım” dedi. Duruşmaya gelmeyen sanık Mine Mumcu hakkında yakalama kararı çıkarıldı.
23.11.2021Cadde
Netanyahu'nun yolsuzluk davasında, eski danışmanı hakim karşısında
Netanyahu'nun yolsuzluk davasında, eski danışmanı hakim karşısındaEski İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun eski Basın Danışmanı Nir Hefetz, yolsuzluk davasında "savcılığın tanığı" sıfatıyla verdiği ifadesinde, "Netanyahu'nun basın konusunda kontrol hastası olduğunu ve basına en az güvenlik meselelerine ayırdığı kadar zaman ayırdığını" söyledi.
22.11.2021Dünya
Fuat Oktay: Siber vatan sınırlarımızı korumak, topraklarımızı korumak kadar önemli
Fuat Oktay: Siber vatan sınırlarımızı korumak, topraklarımızı korumak kadar önemliCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Siber vatan sınırlarımızı korumak, topraklarımızın her bir karışını korumak kadar önemlidir. Yerli ve milli projelerle siber tehditlerin en az maliyetle en kısa sürede tespit edilmesini ve önlenmesini sağlıyoruz" dedi.
22.11.2021Siyaset
Telefoncudan 200 bin liralık malzemeyi böyle çaldılar
Telefoncudan 200 bin liralık malzemeyi böyle çaldılarEsenler’de 5 kişinin, kepenklerini kırarak girdikleri telekomünikasyon mağazasından yaklaşık 200 bin lira değerinde telefon ve tablet çalma anları güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.
20.11.2021Haberler
Pakistan'da TikTok üzerindeki yasak yeniden kaldırıldı
Pakistan'da TikTok üzerindeki yasak yeniden kaldırıldıPakistan'da "uygunsuz içerikler" sebebiyle geçen sene ekimden bu yana 4 kez erişim engeli getirilen Çinli sosyal medya uygulaması TikTok üzerindeki yasak yeniden kaldırıldı.
20.11.2021Teknoloji
Türk Telekom AKM'nin ana destekçisi oldu
Türk Telekom AKM'nin ana destekçisi olduKültür ve Turizm Bakanlığı ile Türk Telekom arasında imzalanan anlaşma kapsamında Türk Telekom AKM’nin ana destekçisi oldu. AKM’nin simgesi kırmızı kürenin bulunduğu 2 bin 40 kişilik ana opera salonuna Türk Telekom’un adı verildi.
15.11.2021Vitrin
ULAK ihracat yaptı! İlk fatura kesildi
ULAK ihracat yaptı! İlk fatura kesildiULAK Haberleşme Genel Müdürü Zafer Orhan, "ULAK Projesi'nin başarısının nişanesi olarak söyleyeyim, ULAK şu an da yurt dışına ihracat yaptı, ilk faturamızı kestik, paramızı kasamıza koyduk, bu milli mühendislerimizin bir gururudur." dedi.
13.11.2021Teknoloji
İstanbul Havalimanı-Gayrettepe Metro hattının ilk etabında test sürüşleri başlıyor
İstanbul Havalimanı-Gayrettepe Metro hattının ilk etabında test sürüşleri başlıyorUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı Metro hattının Kağıthane-İstanbul Havalimanı etabında test sürüşlerinin 8 Kasım'da başlayacağını belirterek, "Kağıthane'den İstanbul Havalimanı'na kadar trenle gideceğiz." dedi.
4.11.2021Haberler
İstanbul Havalimanı-Gayrettepe Metro hattının ilk etabında test sürüşleri başlıyor
İstanbul Havalimanı-Gayrettepe Metro hattının ilk etabında test sürüşleri başlıyorUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı Metro hattının Kağıthane-İstanbul Havalimanı etabında test sürüşlerinin 8 Kasım'da başlayacağını belirterek, "Kağıthane'den İstanbul Havalimanı'na kadar trenle gideceğiz." dedi.
4.11.2021Ekonomi
Çip krizi tıp ve sağlık teknolojisini de tehdit ediyor
Çip krizi tıp ve sağlık teknolojisini de tehdit ediyorKüresel çip kıtlığının vurduğu sektörlerden biri de sağlık. Pandemi ve tedarik zincirindeki aksamalar nedeniyle yarı iletken temin edememe sorunu tıp teknolojisini de etkiliyor. Araştırmaya göre vantilatörler, defibrilatörler başta olmak üzere tüm görüntüleme cihazları, kalp pilleri, EKG ve EKG monitörlerinin üretiminde risk var.
4.11.2021Teknoloji
Seçime günler kala 'trol operasyonu'
Seçime günler kala 'trol operasyonu'Nikaragua'da Facebook bine yakın hesabı seçime günler kala kapattı. Hesapların Devlet Başkanı Daniel Ortega ve hükümete yakın isimler tarafından kullanıldığı iddia edildi.
2.11.2021Dünya
Bakan Karaismailoğlu'ndan Kanal İstanbul açıklaması
Bakan Karaismailoğlu'ndan Kanal İstanbul açıklamasıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul Havalimanı'nın, yolcu sayısında gelecek yıl 2019'u geçeceğini belirterek, "Oradan hem kira geliri gelecek hem de garanti üzerindeki yolcu gelirinden pay alacak devlet." dedi.
1.11.2021Ekonomi
Yöneticiliği bırakıp bu işe girdi! Telefonları susmuyor
Yöneticiliği bırakıp bu işe girdi! Telefonları susmuyorYöneticiliği bırakarak Balıkesir'in Havran ilçesinde zeytincilik yapmaya başlayan Nermin Gelbal Gökduman, işçilerle beraber hasat ettiği zeytinlerini yurt içi pazarı yanı sıra ABD, Hollanda ve Güney Kore'ye ihraç ediyor.
1.11.2021Haberler
Turkcell’in yapay zekasına ‘yılın bulut çözümleri’ ödülü
Turkcell’in yapay zekasına ‘yılın bulut çözümleri’ ödülüİletişim ve telekomünikasyon alanında dünyanın ‘en iyi’lerinin belirlendiği ‘World Communication Awards 2021-Dünya İletişim Ödülleri 2021’de ‘Yılın Bulut Çözümleri’ ödülü Turkcell’in oldu. Şirketten yapılan açıklamaya göre, Turkcell, geliştirdiği teknolojiler ve yenilikçi çözümleriyle Türkiye’nin adını uluslararası alanda duyurmaya devam ediyor.
1.11.2021Ekonomi
Hizmet Üretici Fiyat Endeksi arttı
Hizmet Üretici Fiyat Endeksi arttıHizmet Üretici Fiyat Endeksi (H-ÜFE), eylülde aylık bazda yüzde 2,32 azaldı, yıllık yüzde 31,3 yükseldi.
28.10.2021Uzmanpara
Çinli telefon operatörü China Telecom, ABD pazarından çıkarıldı
Çinli telefon operatörü China Telecom, ABD pazarından çıkarıldıABD Federal İletişim Komisyonunun (FCC), Çinli telefon operatörü China Telecom'u ABD pazarından çıkardığı bildirildi.
27.10.2021Dünya
China Telecom, ABD pazarından çıkarıldı
China Telecom, ABD pazarından çıkarıldıABD Federal İletişim Komisyonu'nun (FCC) Çinli telefon operatörü China Telecom'u ABD pazarından çıkardığı bildirildi.
27.10.2021Uzmanpara
Son dakika! Beylikdüzü'nde TIR’a arkadan çarpan servis aracı devrildi: 8 yaralı
Son dakika! Beylikdüzü'nde TIR’a arkadan çarpan servis aracı devrildi: 8 yaralıGelen son dakika haberine göre; İstanbul'da Beylikdüzü Ambarlı Limanı yolunda TIR’a arkadan çarpan servis aracı devrildi. Kazada 8 kişi yaralanırken, yol trafiğe kapandı.
27.10.2021Gündem
Çin istemişti, Avustralya Digicel Pasific'i satın alıyor
Çin istemişti, Avustralya Digicel Pasific'i satın alıyorAvustralya hükümeti ile telekomünikasyon şirketi Telstra, ortak bir girişimle Digicel Pasific telekom şirketini satın alıyor.
25.10.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Telekomünikasyon ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.