Telekomünikasyon

Telekomünikasyon

Son dakika telekomünikasyon haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan telekomünikasyon gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan telekomünikasyon haber sayfamızda...

Telekomünikasyon

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.986 telekomunikasyon haberi bulunmuştur.
Yatırımlara devam
Yatırımlara devamSS Finans Yönetim Kurulu Başkanı Sabahattin Seven, doğup büyüdüğü Almanya’da ve 2008 yılı sonrası Türkiye’de yaptığı yatırımlarına devam ediyor.
27.02.2021Cadde
Huawei elektrikli otomobil üretir mi?
Huawei elektrikli otomobil üretir mi?Çinli teknoloji devi Huawei’nin kendi markasıyla elektrikli otomobil üretmek için kolları sıvadığı belirtiliyor. Reuters’ın görüşüne başvurduğu dört kaynak, Çinli şirketin bu yıl bazı modellerin lansmanını yapabileceğini söyledi.
27.02.2021Ekonomi
Biden'ın kilit adamı Çin ve Rusya'yı hedef aldı
Biden'ın kilit adamı Çin ve Rusya'yı hedef aldıABD Başkanı Joe Biden'ın Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörlüğüne aday gösterdiği eski diplomat William Burns, Senatodaki adaylık oturumunda, ABD'nin istihbarat açısından en önemli rakiplerinin önce Çin, ardından Rusya olduğunu söyledi.
24.02.2021Dünya
Bakan Çavuşoğlu: Özel bağlar üzerine bina ettiğimiz ilişkilerimiz kapsamlı bir ortaklığa dönüştü
Bakan Çavuşoğlu: Özel bağlar üzerine bina ettiğimiz ilişkilerimiz kapsamlı bir ortaklığa dönüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye, Azerbaycan ve Türkmenistan arasında özel bağlar üzerine inşa edilen ilişkilerin bugün kapsamlı bir ortaklığa dönüştüğünü belirtti. Öte yandan Üçlü Dışişleri Bakanları 5. Toplantısı'nın ardından ortak bildiri imzalandı.
23.02.2021Siyaset
Genç yetenekler TT ile ‘Start’ alacak
Genç yetenekler TT ile ‘Start’ alacakTürk Telekom’un genç yetenek programı ‘Start’ın başvuru sayısı geçen yıla oranla yüzde 20 oranında arttı. ‘Start’ seçilecek genç yetenekler, Türk Telekom’da staj yapma ya da tam zamanlı çalışma imkânı bulacak.
23.02.2021Ekonomi
Kutup soğuklarının vurduğu Teksas'ta 8,8 milyon kişi hala su sıkıntısı çekiyor
Kutup soğuklarının vurduğu Teksas'ta 8,8 milyon kişi hala su sıkıntısı çekiyorABD’nin iç, orta ve güney bölgelerinde geçen hafta hayatı felç eden kutup soğukları nedeniyle Teksas’ta hala 9 milyona yakın kişinin su sıkıntısı çektiği bildirildi.
22.02.2021Dünya
Gençler Türk Telekom’la ‘START’ alacak
Gençler Türk Telekom’la ‘START’ alacakTürk Telekom, Genç Yetenek Programı ‘START’ın başvuru sayısının geçen yıla oranla yüzde 20 arttığını açıkladı. Yapılan açıklamada, ‘START’ seçilecek genç yeteneklerin, Türk Telekom’da staj yapma ya da tam zamanlı çalışma imkanı bulacağı belirtildi.
22.02.2021Vitrin
Türkiye'de cep telefonu ilk ne zaman kullanıldı? Salgınla kullanımlar arttı!
Türkiye'de cep telefonu ilk ne zaman kullanıldı? Salgınla kullanımlar arttı!Türkiye'de 27 yıl önce kullanılmaya başlanan ve zamanla günlük hayatın bir parçası haline cep telefonları, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde zayıflayan sosyal ilişkilerin sürdürülmesinde önemli rol oynuyor.
22.02.2021Teknoloji
Depremzedeye 22 yıl sonra şok
Depremzedeye 22 yıl sonra şokMarmara Depremi’nde hayatını kaybeden K. Ateş’in yıkılan evindeki telefon hattının borcu, 22 yıl sonra kızı T. Ateş’e fatura edildi.
21.02.2021Gündem
ALES'e girecekler sokağa çıkma yasağından muaf mı? İşte sokağa çıkma yasağından muaf olanlar...
ALES'e girecekler sokağa çıkma yasağından muaf mı? İşte sokağa çıkma yasağından muaf olanlar...Sokağa çıkma yasağı uygulaması devam ediyor. Koronavirüs salgını nedeniyle hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağından kimler muaf, araştırılıyor. Cuma akşamı saat 21.00 Pazartesi saat 05.00 arasında sokağa çıkma yasağında belgelemek suretiyle muaf olan kişiler İçişleri Bakanlığı tarafından açıklandı. Peki, ALES'e girecek olanlar sokağa çıkma yasağından muaf mı? İşte hafta sonu sokağa çıkabilecek kişiler.
20.02.2021Gündem
Ülkenin tamamında internet kesildi!
Ülkenin tamamında internet kesildi!Pakistan'da denizaltı internet kablosunda meydana gelen arıza nedeniyle ülke genelinde internet erişimi kesintiye uğradı.
18.02.2021Dünya
‘Cepte yerli üretim pazarı canlandıracak’
‘Cepte yerli üretim pazarı canlandıracak’Cepte yerli üretim hamlesi sonrasında fiyatların düşmesi bekleniyor. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom’un üyesi olduğu Mobil Telekomünikasyon Operatörleri Derneği (m-TOD) de cepte yerli üretimi olumlu karşılıyor ve fiyatları düşüreceğini belirtiyor. Dernek yetkilileri, “Yerli üretimdeki gelişmeleri yakından takip ediyor, ülkemizde üretim tesisleri kurma çalışmalarına başlanmasını memnuniyetle izliyoruz” dedi.
16.02.2021Ekonomi
Myanmar'da darbeci cuntadan demokrasi şakası
Myanmar'da darbeci cuntadan demokrasi şakasıDemokrasi için halkı 'ordu ile el ele vermeye' çağıran Genelkurmay Başkanı, tutuklu bulunan toplam 23 bin 314 kişinin kademeli olarak serbest bırakılacağını açıkladı.
12.02.2021Dünya
Stajda hibrit dönem
Stajda hibrit dönemÜniversite öğrencileri için staj başvuruları başladı. Pandemi nedeniyle bazı şirketler hem ev hem de ofiste çalışmayı kapsayan hibrit döneme geçti. Önceki yıllara göre seçenekler azaldığı için öğrencilerin yabancı dil, not ortalaması gibi konularda başarılı olmaları bu yıl daha da önemli.
12.02.2021Eğitim
Güney Afrika Devlet Başkanı, ülke ekonomisi için kurtarma planını açıkladı
Güney Afrika Devlet Başkanı, ülke ekonomisi için kurtarma planını açıkladıGüney Afrika Cumhuriyeti Devlet Başkanı Cyril Ramaphosa, Ekonomiyi Yeniden Yapılandırma ve İyileştirme Planı kapsamında, gelecek beş yılda Güney Afrika ekonomisinin üretken ve küresel anlamda rekabetçi hale geleceğini belirtti.
11.02.2021Dünya
Türkiye'nin potansiyeli Çinli firmaları cezbediyor!
Türkiye'nin potansiyeli Çinli firmaları cezbediyor!Son aylarda başta Çin olmak üzere Asyalı şirketlerin odağında Türkiye var. Peş peşe yatırım kararları açıklanırken, Türkiye'de 19 yıldır önemli bir piyasa oyuncusu olarak faaliyet gösteren Huawei de koronavirüs pandemisine rağmen hız kesmiyor. Huawei, Çin dışındaki en büyük ikinci Ar-Ge Merkezi'ne ev sahipliği yapan Türkiye'de 200 yeni mühendis istihdam etti. Huawei Türkiye Kurumsal İletişim Genel Müdür Yardımcısı Liang Dongbo, "Şu anda Ar-Ge merkezimizde 690 mühendis ve araştırmacımız var. Ar-Ge istihdamını 2021'de de yüzde 10 civarında artırmaya devam edeceğiz. Türkiye Ar-Ge Merkezi'nin geliştirdiği çözümler, bugüne kadar 30'dan fazla ülkeye ihraç edildi" dedi.
11.02.2021Teknoloji
Selçuk Bayraktar'dan 'Milli Uzay Programı' açıklaması: Son noktayı yakalayabileceğimize inanıyorum
Selçuk Bayraktar'dan 'Milli Uzay Programı' açıklaması: Son noktayı yakalayabileceğimize inanıyorumT3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, "Geleceğin trendlerine odaklanarak uzay alanında da inşallah insansız hava araçlarında olduğu gibi son noktayı yakalayabileceğimize inanıyorum." dedi.
9.02.2021Teknoloji
Piyasalarda 'destek paketi' iyimserliği devam ediyor
Piyasalarda 'destek paketi' iyimserliği devam ediyorKüresel piyasalar, geçen haftaki pozitif seyrin ardından yeni haftada da ABD'nin destek paketine ilişkin gelişmelere odaklandı.
8.02.2021Uzmanpara
Myanmar'da askeri cunta mobil internet erişimini askıya aldı
Myanmar'da askeri cunta mobil internet erişimini askıya aldıMyanmar'da darbeyle yönetime el koyan askeri cunta, devam eden protestolara karşı mobil internet erişimini askıya aldı.
6.02.2021Dünya
Yazıcıoğlu davasında 3 kişiye hapis cezası
Yazıcıoğlu davasında 3 kişiye hapis cezasıBBP kurucu lideri Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişinin yaşamını yitirdiği helikopter kazasıyla ilgili davada karar açıklandı. Dönemin Kahramanmaraş Valisi Niyazi Tanılır, eski İl Jandarma Komutanı Sezai Akgün, eski İl Emniyet Müdürü Necdet Çelikbilek’e “görevi kötüye kullanma” suçundan 1 yıl 2’şer ay hapis cezası verildi, 6 sanık ise beraat etti
6.02.2021Gündem
Avrupa borsaları günü karışık seyirle kapattı
Avrupa borsaları günü karışık seyirle kapattıAvrupa borsaları, yeni tip koronavirüs (covid-19) aşılarının yarattığı normalleşme beklentileri, ABD’den gelen istihdam verilerinin ve Avrupalı şirketlerin verilerinin etkisiyle günü karışık seyirle tamamladı.
5.02.2021Ekonomi
Son dakika: Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüne ilişkin davada flaş gelişme
Son dakika: Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüne ilişkin davada flaş gelişmeGelen son dakika haberine göre; Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüne ilişkin dönemin Valisi Tanılır'ın da arasında olduğu 3 kişi görevi kötüye kullanmaktan 1 yıl 2'şer ay hapse çarptırıldı.
5.02.2021Gündem
Son dakika: Biden'dan dengeleri değiştirecek bomba iki askeri karar!
Son dakika: Biden'dan dengeleri değiştirecek bomba iki askeri karar!Gelen son dakika haberine göre; ABD Başkanı Joe Biden, alınan çok kritik kararları peş peşe açıkladı. ABD, Suudi Arabistan'a Yemen'de verdiği askeri desteği sonlandıracak. Biden yönetimi ayrıca Almanya'daki ABD askerlerinin geri çekilmesine ilişkin süreci dondurdu. İşte sıcak gelişmelerin ayrıntıları...
5.02.2021Dünya
Çinlilerden flaş 'Türkiye' hamlesi! 520 milyon lira yatırım yaptılar
Çinlilerden flaş 'Türkiye' hamlesi! 520 milyon lira yatırım yaptılarHuawei Türkiye Genel Müdürü Jing Li, geçen 10 yılda Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi'ne 520 milyon TL yatırım yaptıklarını belirterek, "Huawei'nin Çin dışındaki en büyük ikinci Ar-Ge Merkezi olarak da Türkiye, Huawei için büyük bir öneme sahip." dedi.
2.02.2021Ekonomi
Türkiye'ye yatırımın cazibesi teşviklerle katlanıyor
Türkiye'ye yatırımın cazibesi teşviklerle katlanıyorTürkiye'deki yatırım ortamı; yatırım yeri, tutarı ve sektöre bağlı sunulan kapsayıcı ve alternatif teşvik mekanizmasıyla daha cazip hale getiriliyor.
2.02.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

abdtürkiyeekonomiçininternet

Telekomünikasyon ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.