Sabancı Holding

Sabancı Holding

Son dakika sabancı holding haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sabancı holding gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sabancı holding haber sayfamızda...

Sabancı Holding

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.662 sabancı holding haberi bulunmuştur.
Sabancı’dan ‘yeşil hidrojen’e yatırım
Sabancı’dan ‘yeşil hidrojen’e yatırımSabancı Holding’in Kurumsal Girişim Sermayesi Fonu Sabancı Ventures, son yatırımını hidrojen depolama ekipmanı üreticisi GRZ Technologies SA’ya (GRZ) yaptı.
28.11.2023Ekonomi
İsviçre merkezli şirkete Türkiye’den yatırım
İsviçre merkezli şirkete Türkiye’den yatırımSabancı Holding’in Kurumsal Girişim Sermayesi Fonu Sabancı Ventures, İsviçre merkezli hidrojen depolama ekipmanı üreticisi GRZ Technologies SA’ya (GRZ) yatırım yaptığını duyurdu.
27.11.2023Milliyet Enerji
Superman’siz Metropolis olur mu?
Superman’siz Metropolis olur mu?Pekâlâ olur. Üstelik gidilir, görülür, gezilir de… İzmir’in Torbalı ilçesindeki antik kent Metropolis’teki kazılar 30 yıldır Sabancı Vakfı desteğiyle sürüyor.
21.11.2023Kültür Sanat
Büyümenin odağında sürdürülebilirlik var
Büyümenin odağında sürdürülebilirlik varSabancı Holding, banka ve banka dışı iş kollarında elde edilen başarılı sonuçlar ve güçlü operasyonel nakit akışı sayesinde, sağlıklı bilanço yapısını güçlendirmeyi sürdürüyor.
10.11.2023Ekonomi
Sabancı Holding'den 36,7 milyar lira kar
Sabancı Holding'den 36,7 milyar lira kar2023 yılının ilk 9 ayına ilişkin finansal sonuçlarını açıklayan Sabancı Holding, söz konusu dönemde kombine satışlarını yüzde 65 artışla 457,3 milyar TL seviyesine yükseltirken, Holding’in konsolide net kârı ise 36,7 milyar TL oldu.
9.11.2023Ekonomi
100. yıl coşkusu dünyaya taşındı
100. yıl coşkusu dünyaya taşındıSabancı Holding ve İş Bankası dünyanın önde gelen şehirlerinin Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı coşkusunu yaşamasını sağladı.
30.10.2023Ekonomi
Gençler ve kadınlar için yatırım zamanı!
Gençler ve kadınlar için yatırım zamanı!Sabancı Hatay Kuluçka Merkezi’nin açılışı, Sabancı Cumhuriyet Seferberliği etkinlikleri kapsamında gerçekleştirildi. Bu yıl Sabancı Cumhuriyet Seferberliği’nin ana odağı da ‘eğitim ve kalkınma’ oldu.
27.10.2023Ekonomi
Şirketlerde 100’üncü yıl hareketliliği
Şirketlerde 100’üncü yıl hareketliliğiCumhuriyetimizin 100’üncü yıl coşkusunun yaşandığı bugünlerde farklı sektörlerde çok sayıda şirket hem sosyal sorumluluk kapsamında yaptıkları hazırlıkları duyuruyor hem de müşterilerine yönelik çok sayıda kampanyayı hayata geçiriyor.
30.10.2023Ekonomi
Türkı̇ye'nı̇n 50 en etkin CMO’su
Türkı̇ye'nı̇n 50 en etkin CMO’suPandemiyle birlikte akın eden teknolojik dönüşüm yapay zekanın da baskın rolüyle bambaşka bir boyut kazandı. Dijitalleşme görülmedik bir hızla ilerliyor, tüketici alışkanlıkları süratle değişiyor.
Yenilenebilir enerjide ABD hamlesi geldi
Yenilenebilir enerjide ABD hamlesi geldiSabancı Topluluğu, öncelikli büyüme alanı olarak gördüğü sürdürülebilir enerji ve iklim teknolojilerindeki yatırımlarına devam ediyor. Enerjisa Üretim tarafından gerçekleştirilen rüzgâr ve güneş enerjisi yatırımlarıyla, Türkiye’deki kurulu gücünü 5.000 MW’ın üzerine çıkarmak için çalışmalarına devam eden Sabancı Topluluğu, yenilenebilir enerji alanındaki tecrübesini uluslararası pazarlara taşıyacak önemli bir yatırıma daha imza attı.
6.10.2023Ekonomi
İşte Türkiye'nin En Etkin 50 CMO'su
İşte Türkiye'nin En Etkin 50 CMO'suPandemiyle birlikte akın eden teknolojik dönüşüm yapay zekanın da baskın rolüyle bambaşka bir boyut kazandı. Dijitalleşme görülmedik bir hızla ilerliyor, tüketici alışkanlıkları süratle değişiyor. İş dünyasında bu büyük değişime ayak uydurmak için CMO'ların (Chief Marketing Officer - Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı) sorumluluğu artarken önlerinde bir fırsat penceresi de açılmış durumda...
Online yemek sektörüne girdi
Online yemek sektörüne girdiCarrefourSA Mutfak, online yemek siparişi hizmetine başladı. CarrefourSA Mutfak, bünyesindeki 10 farklı markayla bulut mutfak konseptinde paket servis hizmeti verecek.
22.09.2023Ekonomi
Türk özel sektörü New York’ta konuşuldu
Türk özel sektörü New York’ta konuşulduTürkiye ABD İş Konseyi (TAİK) tarafından, Goldman Sachs ev sahipliğinde ABD’nin New York kentinde düzenlenen 13. Türkiye Yatırım Konferansı’nda Türk özel sektörü konuşuldu.
20.09.2023Ekonomi
‘Malzeme devrimine öncülük edeceğiz’
‘Malzeme devrimine öncülük edeceğiz’Lastik, inşaat güçlendirme ve kompozit teknolojileri pazarlarının global oyuncusu Kordsa, 50’nci kuruluş yıldönümünü, küresel iş ortaklarının katıldığı, malzeme bilimindeki gelişmelerin anlatıldığı bir etkinlikle kutladı.
8.09.2023Ekonomi
5 milyar dolarlık yatırım planlıyor
5 milyar dolarlık yatırım planlıyorSabancı Holding, 2023 yılının ilk yarısına ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı. Yılın ilk 6 aylık döneminde kombine satışlarını yüzde 61 artışla 265,8 milyar TL seviyesine yükselten Sabancı Holding’in konsolide net kârı 19,4 milyar TL, faaliyet kârı içerisinde döviz gelirlerinin payı yüzde 30 oldu. Söz konusu verileri değerlendiren Sabancı Holding CEO’su Cenk Alper, şunları söyledi:
11.08.2023Ekonomi
C-Summit yöneticiler için ne katkı sağladı?
C-Summit yöneticiler için ne katkı sağladı?Türkiye'nin En Etkin 50 Fonksiyon Lideri, her yıl DataExpert işbirliği ve BMI Business School İstanbul organizasyonuyla düzenlenen CSummit Series'de belirleniyor. C-Level liderler ilerleyen dönemde çok başarılı işlere imza atıyor.
“Senenin Yıldızları” 15’inci kez ödüllendirildi
“Senenin Yıldızları” 15’inci kez ödüllendirildiYıldız Holding şirketlerinin projelerinin yarıştığı “Senenin Yıldızları Ödül Töreni” bu sene 15’inci yılını kutladı. Yarışmaya 10 farklı kategoride 236 proje başvurusu gerçekleşti. Bu projeler arasından kazananlar Holding’in 75 bin çalışanı ve ana jürinin oylamasıyla seçildi.
17.07.2023Ekonomi
Şirketler için enflasyon döneminde 2 önemli gösterge
Şirketler için enflasyon döneminde 2 önemli göstergeEnflasyonun arttığı dönemlerde şirketler için FAVÖK marjı ve özvarlık kârlılığı daha fazla öne çıkar. Bu yazıda borsadaki şirketlerden yola çıkarak iki kavram üzerinde duracağız...
Dünyayı Türkiye’de yatırıma davet etti
Dünyayı Türkiye’de yatırıma davet ettiDünya Ekonomik Forumu (World Economic Forum – WEF) tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve kamuoyunda Yaz Davos’u olarak bilinen Yeni Şampiyonların Yıllık Toplantısı (Annual Meeting of the New Champions) 27-29 Haziran tarihlerinde Çin’in Tianjin şehrinde gerçekleşti.
1.07.2023Ekonomi
Depremzede kadın girişimcilere destek
Depremzede kadın girişimcilere destekBirleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO), Şubat ayında meydana gelen yıkıcı depremlerden zarar gören işletmelerin sahibi kadın girişimcilere yönelik 500 bin dolar tutarında yeni bir hibe programı için güç birliği yapıyor. UNDP’nin erken toparlanma faaliyetlerinin bir parçası olan bu ortak girişim, depremde en ağır yıkıma uğrayan dört ilden biri ve depremin merkez üssü olan Kahramanmaraş’ta işletmelerini ayağa kaldırmaya çalışan yüzü aşkın kadın işverene mali destek sağlayacak.
19.06.2023Kobi
‘Cumhuriyet seferberliği’ lider unvanı getirdi
‘Cumhuriyet seferberliği’ lider unvanı getirdiİngiltere merkezli The Green Organization tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve dünyada kurumsal sosyal sorumluluk projelerinin değerlendirildiği en prestijli platformlardan International CSR Excellence Awards’ta (Uluslararası Kurumsal Sosyal Sorumluluk Mükemmeliyet Ödülleri) 2023 yılı kazananları açıklandı.
18.06.2023Ekonomi
‘İmkânsız üçlü’nün çözümüne köprü olma hedefi
‘İmkânsız üçlü’nün çözümüne köprü olma hedefiSabancı Holding Enerji Grup Başkanı Kıvanç Zaimler, “Hepimizin aynı gemide olduğu bilinciyle, yeşil enerjiye geçişi gelişmekte olan ekonomilere de taşımak zorundayız” dedi.
10.06.2023Ekonomi
Sözcülüğe Kılıç’ın atanması bekleniyor
Sözcülüğe Kılıç’ın atanması bekleniyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski bakanlarından Akif Çağatay Kılıç’ı Başdanışmanlığına atadı ve “büyükelçilik” unvanı verdi.
7.06.2023Gündem
Sabancı, girişimciliğe katkı sunacak
Sabancı, girişimciliğe katkı sunacakSabancı Topluluğu tarafından, girişimcilik ekosistemine ve açık inovasyona katkı sunma amacıyla geçen yıl hayata geçirilen Sabancı ARF Almost Ready to Fly Girişim Hızlandırma Programı’nın ikinci dönem başvuruları başladı.
1.06.2023Ekonomi
‘Güler Sabancı’ya Japonya’dan ödül
‘Güler Sabancı’ya Japonya’dan ödülTürkiye’de görev süresi sona eren Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Kazuhiro Suzuki’ye veda töreni düzenlendi.
3.05.2023Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Sabancı Holding ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.