Sabancı Holding

Sabancı Holding

Son dakika sabancı holding haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sabancı holding gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sabancı holding haber sayfamızda...

Sabancı Holding

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.674 sabancı holding haberi bulunmuştur.
Marketlere oto şarj istasyonu
Marketlere oto şarj istasyonu CarrefourSA, mağaza otoparklarındaki elektrikli otomobil şarj istasyonu sayısını 3 ayda 40, bu yıl sonunda 60’a ulaştırmayı hedefliyor. Şirket, bu amaçla yatırımlarına devam edeceğini duyurdu.
24.02.2024 Otomobil
Türkiye hem köprü hem de ‘kutup yıldızı’
Türkiye hem köprü hem de ‘kutup yıldızı’ Dünya Ekonomik Forumu (WEF) tarafından düzenlenen Davos Zirvesi’nde bu yıl küresel güvenlik sorunları, yeni istihdam fırsatları, iklim acil durumuyla mücadele ve yapay zekâ uygulamaları masaya yatırılırken, dünyanın ve insanlığın geleceği için çözüm önerileri tartışıldı. 15-19 Ocak arasında düzenlenen toplantılarda Sabancı, Türk iş dünyasını en geniş katılımlı şekilde temsil eden Topluluklar arasında yer aldı.
20.01.2024 Ekonomi
Sürdürülebilirlik notunu yükseltti
Sürdürülebilirlik notunu yükseltti Sürdürülebilirlik platformu MSCI tarafından gerçekleştirilen değerlendirme sonucunda, Sabancı Holding’in MSCI ESG Derecelendirmesi notu, çevresel, sosyal ve yönetişim alanındaki kapsamlı ve uluslararası standartlar ile iyi uygulamalara dayanan süreçleri sayesinde AA’ya yükseltildi.
9.01.2024 Ekonomi
Sürdürülebilirliğe 6 yılda 5 milyar dolar
Sürdürülebilirliğe 6 yılda 5 milyar dolar 6 yıllık dönemde sürdürülebilirlikle bağlantılı alanlara 5 milyar dolar yatırım yapacaklarını belirten Yeşim Özlale Önen, “Türkiye’de önümüzdeki 4 yılda her 3 rüzgâr ve güneş santral yatırımından biri Sabancı imzası taşıyacak” dedi.
22.12.2023 Ekonomi
“I AmChamPion Ödülleri” sahiplerini buldu
“I AmChamPion Ödülleri” sahiplerini buldu AmCham Türkiye tarafından Türkiye-ABD ikili ticaret ve yatırımına katkı sağlayan şirketleri teşvik etmek üzere verilen “I AmChamPion Ödülleri” “Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılı” temalı etkinlikte sahiplerini buldu. Aynı gün düzenlenen Türk-Amerikan İş Zirvesi sonrasında gerçekleştirilen törende şirketlere 8 kategoride ödül verilirken, 2 iş insanı da ‘Global Türk Ödülü’ ve ‘Onur Ödülü’ aldı.
18.12.2023 Vitrin
SabancıDx ve Microsoft bulut için güçlerini birleştiriyor
SabancıDx ve Microsoft bulut için güçlerini birleştiriyor SabancıDx ve Microsoft, bulut teknolojileri alanında stratejik iş birliği anlaşmasına imza attı.
17.12.2023 Ekonomi
Son sürat dijital dönüşüm
Son sürat dijital dönüşüm "Fiziksel mağazaları da olan dijital bir platforma dönüşüyoruz. Bu hedef doğrultusunda bu yılın ilk 9 ayında mağaza ve dijital kanallarımıza toplam 294 milyon TL'lik bir yatırım gerçekleştirdik."
7.12.2023 Milliyet Executive
10 bin gönüllüyle çalışarak kutladı
10 bin gönüllüyle çalışarak kutladı Sabancı Topluluğu, Türkiye’nin en geniş katılımlı sosyal sorumluluk hareketlerinden birine dönüşen Sabancı Cumhuriyet Seferberliği ile bu yıl da Cumhuriyet’i sahada çalışarak kutladı.
6.12.2023 Ekonomi
Sabancı’dan ‘yeşil hidrojen’e yatırım
Sabancı’dan ‘yeşil hidrojen’e yatırım Sabancı Holding’in Kurumsal Girişim Sermayesi Fonu Sabancı Ventures, son yatırımını hidrojen depolama ekipmanı üreticisi GRZ Technologies SA’ya (GRZ) yaptı.
28.11.2023 Ekonomi
İsviçre merkezli şirkete Türkiye’den yatırım
İsviçre merkezli şirkete Türkiye’den yatırım Sabancı Holding’in Kurumsal Girişim Sermayesi Fonu Sabancı Ventures, İsviçre merkezli hidrojen depolama ekipmanı üreticisi GRZ Technologies SA’ya (GRZ) yatırım yaptığını duyurdu.
27.11.2023 Milliyet Enerji
Superman’siz Metropolis olur mu?
Superman’siz Metropolis olur mu? Pekâlâ olur. Üstelik gidilir, görülür, gezilir de… İzmir’in Torbalı ilçesindeki antik kent Metropolis’teki kazılar 30 yıldır Sabancı Vakfı desteğiyle sürüyor.
21.11.2023 Kültür Sanat
Büyümenin odağında sürdürülebilirlik var
Büyümenin odağında sürdürülebilirlik var Sabancı Holding, banka ve banka dışı iş kollarında elde edilen başarılı sonuçlar ve güçlü operasyonel nakit akışı sayesinde, sağlıklı bilanço yapısını güçlendirmeyi sürdürüyor.
10.11.2023 Ekonomi
Sabancı Holding'den 36,7 milyar lira kar
Sabancı Holding'den 36,7 milyar lira kar 2023 yılının ilk 9 ayına ilişkin finansal sonuçlarını açıklayan Sabancı Holding, söz konusu dönemde kombine satışlarını yüzde 65 artışla 457,3 milyar TL seviyesine yükseltirken, Holding’in konsolide net kârı ise 36,7 milyar TL oldu.
9.11.2023 Ekonomi
100. yıl coşkusu dünyaya taşındı
100. yıl coşkusu dünyaya taşındı Sabancı Holding ve İş Bankası dünyanın önde gelen şehirlerinin Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı coşkusunu yaşamasını sağladı.
30.10.2023 Ekonomi
Gençler ve kadınlar için yatırım zamanı!
Gençler ve kadınlar için yatırım zamanı! Sabancı Hatay Kuluçka Merkezi’nin açılışı, Sabancı Cumhuriyet Seferberliği etkinlikleri kapsamında gerçekleştirildi. Bu yıl Sabancı Cumhuriyet Seferberliği’nin ana odağı da ‘eğitim ve kalkınma’ oldu.
27.10.2023 Ekonomi
Şirketlerde 100’üncü yıl hareketliliği
Şirketlerde 100’üncü yıl hareketliliği Cumhuriyetimizin 100’üncü yıl coşkusunun yaşandığı bugünlerde farklı sektörlerde çok sayıda şirket hem sosyal sorumluluk kapsamında yaptıkları hazırlıkları duyuruyor hem de müşterilerine yönelik çok sayıda kampanyayı hayata geçiriyor.
30.10.2023 Ekonomi
Türkı̇ye'nı̇n 50 en etkin CMO’su
Türkı̇ye'nı̇n 50 en etkin CMO’su Pandemiyle birlikte akın eden teknolojik dönüşüm yapay zekanın da baskın rolüyle bambaşka bir boyut kazandı. Dijitalleşme görülmedik bir hızla ilerliyor, tüketici alışkanlıkları süratle değişiyor.
9.10.2023 Milliyet Executive
Yenilenebilir enerjide ABD hamlesi geldi
Yenilenebilir enerjide ABD hamlesi geldi Sabancı Topluluğu, öncelikli büyüme alanı olarak gördüğü sürdürülebilir enerji ve iklim teknolojilerindeki yatırımlarına devam ediyor. Enerjisa Üretim tarafından gerçekleştirilen rüzgâr ve güneş enerjisi yatırımlarıyla, Türkiye’deki kurulu gücünü 5.000 MW’ın üzerine çıkarmak için çalışmalarına devam eden Sabancı Topluluğu, yenilenebilir enerji alanındaki tecrübesini uluslararası pazarlara taşıyacak önemli bir yatırıma daha imza attı.
6.10.2023 Ekonomi
İşte Türkiye'nin En Etkin 50 CMO'su
İşte Türkiye'nin En Etkin 50 CMO'su Pandemiyle birlikte akın eden teknolojik dönüşüm yapay zekanın da baskın rolüyle bambaşka bir boyut kazandı. Dijitalleşme görülmedik bir hızla ilerliyor, tüketici alışkanlıkları süratle değişiyor. İş dünyasında bu büyük değişime ayak uydurmak için CMO'ların (Chief Marketing Officer - Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı) sorumluluğu artarken önlerinde bir fırsat penceresi de açılmış durumda...
12.10.2023 Milliyet Executive
Online yemek sektörüne girdi
Online yemek sektörüne girdi CarrefourSA Mutfak, online yemek siparişi hizmetine başladı. CarrefourSA Mutfak, bünyesindeki 10 farklı markayla bulut mutfak konseptinde paket servis hizmeti verecek.
22.09.2023 Ekonomi
Türk özel sektörü New York’ta konuşuldu
Türk özel sektörü New York’ta konuşuldu Türkiye ABD İş Konseyi (TAİK) tarafından, Goldman Sachs ev sahipliğinde ABD’nin New York kentinde düzenlenen 13. Türkiye Yatırım Konferansı’nda Türk özel sektörü konuşuldu.
20.09.2023 Ekonomi
‘Malzeme devrimine öncülük edeceğiz’
‘Malzeme devrimine öncülük edeceğiz’ Lastik, inşaat güçlendirme ve kompozit teknolojileri pazarlarının global oyuncusu Kordsa, 50’nci kuruluş yıldönümünü, küresel iş ortaklarının katıldığı, malzeme bilimindeki gelişmelerin anlatıldığı bir etkinlikle kutladı.
8.09.2023 Ekonomi
5 milyar dolarlık yatırım planlıyor
5 milyar dolarlık yatırım planlıyor Sabancı Holding, 2023 yılının ilk yarısına ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı. Yılın ilk 6 aylık döneminde kombine satışlarını yüzde 61 artışla 265,8 milyar TL seviyesine yükselten Sabancı Holding’in konsolide net kârı 19,4 milyar TL, faaliyet kârı içerisinde döviz gelirlerinin payı yüzde 30 oldu. Söz konusu verileri değerlendiren Sabancı Holding CEO’su Cenk Alper, şunları söyledi:
11.08.2023 Ekonomi
C-Summit yöneticiler için ne katkı sağladı?
C-Summit yöneticiler için ne katkı sağladı? Türkiye'nin En Etkin 50 Fonksiyon Lideri, her yıl DataExpert işbirliği ve BMI Business School İstanbul organizasyonuyla düzenlenen CSummit Series'de belirleniyor. C-Level liderler ilerleyen dönemde çok başarılı işlere imza atıyor.
9.08.2023 Milliyet Executive
“Senenin Yıldızları” 15’inci kez ödüllendirildi
“Senenin Yıldızları” 15’inci kez ödüllendirildi Yıldız Holding şirketlerinin projelerinin yarıştığı “Senenin Yıldızları Ödül Töreni” bu sene 15’inci yılını kutladı. Yarışmaya 10 farklı kategoride 236 proje başvurusu gerçekleşti. Bu projeler arasından kazananlar Holding’in 75 bin çalışanı ve ana jürinin oylamasıyla seçildi.
17.07.2023 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Sabancı Holding ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.