Sabancı Holding

Sabancı Holding

Son dakika sabancı holding haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sabancı holding gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sabancı holding haber sayfamızda...

Sabancı Holding

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.454 sabanci holding haberi bulunmuştur.
Sabancı Holding’in kârı yüzde 47 arttı
Sabancı Holding’in kârı yüzde 47 arttıSabancı Holding, yılın ilk 3 ayında konsolide net satışlarını yüzde 23 artışla 16 milyar 814 milyon TL’ye çıkardı. Holdingin konsolide net kârı ise yüzde 47’lik yükselişle 1 milyar 752 milyon TL oldu.
7.05.2021Ekonomi
Çimsa ilk çeyrekte satışlarını %95 arttı
Çimsa ilk çeyrekte satışlarını %95 arttıGeçtiğimiz sene ilk çeyrekte 327 Milyon TL satış geliri ve 14 Milyon TL net zarar açıklayan Çimsa, güçlü operasyonel performansı ile 2021 yılı ilk çeyreğinde ise 639 Milyon TL satış geliri ve 174 Milyon TL net kar açıkladı.
5.05.2021Vitrin
İnsan kaynağında en etkin 50 yönetici
İnsan kaynağında en etkin 50 yöneticiTürkiye’de insan kaynakları yönetimi alanında en etkin 50 isim belirlendi. Demirören Medya İnsan Kaynakları Grup Başkanı Elif Karacaoğlu’nun da aralarında bulunduğu 50 kişiyi belirleyen araştırmada sektör uzmanları 1000’in üzerinde şirketi inceledi.
4.05.2021Ekonomi
Türkiye'nin "En Etkin 50 İnsan Kaynakları Yöneticisi" belli oldu
Türkiye'nin "En Etkin 50 İnsan Kaynakları Yöneticisi" belli olduDataExpert iş birliğiyle yürütülen araştırma kapsamında belirlenen "Fortune Türkiye En Etkin 50 İnsan Kaynakları Yöneticisi (CHRO) 2021" belli oldu.
3.05.2021Ekonomi
‘Babam  84 oldu’
‘Babam 84 oldu’Sabancı Holding’in efsane CEO’su Hasan Güleşci, emekli olduktan sonra eşi Gülsen Güleşçi ile Bodrum’a taşındı.
26.04.2021Cadde
Marketçilikte kadın yükselişi
Marketçilikte kadın yükselişiBu yıl 100 yeni market açılışı gerçekleştirecek olan CarrefourSA, marketlerin en az yüzde 50’sinde kadın yöneticiler istihdam etmeyi hedefliyor.
26.04.2021Ekonomi
İK liderleri global sorumluluk üstlendi
İK liderleri global sorumluluk üstlendiBMI Business School İstanbul ve DataExpert işbirliğiyle gerçekleştirilen Fortune Türkiye ‘En Etkin 50 CHRO’ listesine giren insan kaynakları liderleri, kariyer basamaklarını tırmanıyor. Listedeki İK liderlerinin yüzde 19’u terfi ederken, yüzde 40’ı global sorumluluk üstlendi.
22.04.2021Ekonomi
Çimsa’dan sürdürülebilirliği merkeze alan yeni nesil İK çalışmaları
Çimsa’dan sürdürülebilirliği merkeze alan yeni nesil İK çalışmalarıÇimsa, çalışanlarının COVİD-19 salgını ile birlikte köklü değişimlerin yaşandığı iş hayatına adaptasyonlarını etkin ve verimli kılmak amacıyla “İşin Geleceğine Uyum” planını devreye aldı. Sadece beyaz yakalı değil, mavi yakalı çalışanlarını da kapsayan bu plan çerçevesinde Çimsa, “Uzaktan Çalışma”, “Yetenek ve Beceri Yönetimi”, “Esnek İş Gücü ve Yüksek Performans” ve “Dijital, Veri odaklı ve Çevik Organizasyon” olmak üzere dört farklı alana odaklanacak.
14.04.2021Vitrin
İnsan kaynakları liderleri global pozisyonlara yükseliyor
İnsan kaynakları liderleri global pozisyonlara yükseliyorBMI Business School Istanbul ve DataExpert iş birliğiyle gerçekleştirilen Fortune Türkiye “En Etkin 50 CHRO” araştırma listelerine giren insan kaynakları liderleri kariyer basamaklarını hızla tırmanıyor. Listelerde yer alan İK liderlerinin yüzde 19’u terfi ederken, terfi edenlerin yüzde 40’ı ise çalıştıkları markalarda global sorumluluk üstlendi.
13.04.2021Ekonomi
Sağlık çalışanlarının ailelerine destek
Sağlık çalışanlarının ailelerine destekSabancı Topluluğu tarafından hayata geçirilen “YarınBizim” projesiyle sağlık çalışanlarının üniversite sınavına hazırlanan çocukları ve kardeşlerine mentorluk ve kariyer gelişim desteği verilecek.
9.04.2021Ekonomi
Türk teknoloji şirketinden 8 farklı ülkeye ihraç edilen 'akıllı eldiven'
Türk teknoloji şirketinden 8 farklı ülkeye ihraç edilen 'akıllı eldiven'Türk teknoloji şirketi Thread In Motion’ın (TIM) geliştirdiği ve şirketlere zaman ve maliyetten yüzde 50 tasarruf sağlayan "akıllı eldiven" Glogi, başta Almanya ve İngiltere olmak üzere 8 farklı ülkeye ihraç ediliyor. AA muhabirinin edindiği bilgilere göre, teknoloji şirketlerinden TIM'in Endüstri 5.0 ürünü Glogi, yurt dışından yoğun rağbet görüyor.
7.04.2021Teknoloji
Karnaval ve festivallerin Adana'daki adresi 20. yılını kutluyor
Karnaval ve festivallerin Adana'daki adresi 20. yılını kutluyorKültür turlarının artmasına vesile olarak bulunduğu şehrin gelişimine katkı sağlayan, doğaya saygılı mimari anlayışı ile yüreklere dokunan, mutfağından eksik etmediği yerel lezzetlerle şehrin gastronomi alanında bilinirliğini artıran Adana HiltonSA, 20 yıllık bir deneyimle yoluna devam ediyor. Kapılarını açtığı günden bu yana Adana’ya bir otelden çok daha fazlasını kazandıran otel, yakın zamanda hayata geçirdiği Riverside havuz ve etkinlik alanıyla da yepyeni bir heyecan yaşıyor.
1.04.2021Tatil
Turizme TEMSA dopingi!
Turizme TEMSA dopingi!Son dakika haberlere göre, son dönemde gerçekleştirdiği ihracat hamleleriyle adından söz ettiren TEMSA, yurt içinde de teslimatlara hız verdi. Şirket elektrikli otobüs alanında da büyük atılım peşinde
31.03.2021Ekonomi
İzlenebilir gıda dönemi başlıyor
İzlenebilir gıda dönemi başlıyorSabancı Holding ve Carrefour Grup iştiraki CarrefourSA, OYAK Gıda, Tarım ve Hayvancılık şirketlerinden HEKTAŞ’ın geliştirdiği İzlenebilir Güvenli Gıda Platformu projesini Türkiye’de ilk uygulayan market oldu.
20.03.2021Ekonomi
Sabancı’dan çalışana 200 milyonluk yatırım
Sabancı’dan çalışana 200 milyonluk yatırımSabancı Topluluğu beyaz ve gri yakalı personelin dörtte üçünün uzaktan ve esnek çalışmasını sürekli kılacak. Bu çerçevede çalışanlar için 200 milyon liralık yatırım yapılacak
18.03.2021Ekonomi
Yerli elektrik arttı en büyük üretici kamu
Yerli elektrik arttı en büyük üretici kamuTürkiye’nin en büyük elektrik üreticileri listesinin zirvesinde, yüzde 22’lik payıyla devlete ait Elektrik Üretim Anonim Şirketi (EÜAŞ) yerini korudu.
18.03.2021Ekonomi
Ageas, AvivaSA’nın yeni ortağı oldu
Ageas, AvivaSA’nın yeni ortağı olduAviva, yüzde 40 hissesinin satışı için Sabancı Holding’in hayat dışı sigorta sektöründe 2011’den beri ortağı olan uluslararası sigorta grubu Ageas ile sözleşme imzaladı.
25.02.2021Ekonomi
Pandemide büyüdü dünyayı sallayacak
Pandemide büyüdü dünyayı sallayacakSabancı Holding 2020’de gelirde 66 milyar TL’yi yakaladı, net kârda 4.7 milyarı aştı. Sabancı Holding CEO’su Cenk Alper, “Çok başarılı bir dönemi geride bıraktık. Hedef öncü olmak” dedi.
25.02.2021Ekonomi
80 milyon liralık yeni yatırım yolda
80 milyon liralık yeni yatırım yoldaSabancı Holding iştiraklerinden Teknosa, 2020 yılında 5.6 milyar TL ciro ve 85.3 milyon TL net kar elde ettiğini açıkladı.
18.02.2021Ekonomi
TEMSA’nın elektrikli araçları  Romanya’da yollara çıkıyor
TEMSA’nın elektrikli araçları Romanya’da yollara çıkıyorTEMSA elektrikli otobüs ihracatında bir ilke daha imza atıyor... Romanya’nın Buzau kentinde düzenlenen ihaleyi kazanan TEMSA, 4 adet Avenue Electron’u 2021 yılının sonuna kadar şehre teslim edecek. Bu satış işlemiyle birlikte ilk kez 12 metrelik bir elektrikli otobüs Türkiye’den yurt dışına ihraç edilmiş olacak.
16.02.2021Otomobil
Sabancı’da hedef net ‘sıfır’ emisyon
Sabancı’da hedef net ‘sıfır’ emisyonSabancı Holding, 2050 yılına kadar sera gazı emisyonlarında ‘net sıfır’ seviyesine ulaşmayı amaçlıyor. Topluluk, ayrıca ‘sıfır atık’ hedefi ile çalışmaya devam ederek, döngüsel iş modeli uygulamalarını artırıyor.
16.02.2021Ekonomi
Carrefoursa’dan 75 yeni bayilik
Carrefoursa’dan 75 yeni bayilikSabancı Holding ve Carrefour Grup iştiraki Carrefoursa, bayilik sisteminden büyük talep aldığını açıkladı.
16.02.2021Ekonomi
Temsa'nın çevreci otobüsleri Prag’ı da "elektriklendirecek"
Temsa'nın çevreci otobüsleri Prag’ı da "elektriklendirecek"Temsa Üst Yöneticisi (CEO) Tolga Kaan Doğancıoğlu, "Kardeş şirketimiz Skoda Transportation ortak teknolojisiyle ürettiğimiz elektrikli otobüslerimizi Prag Ulaşım Şirketi'ne teslim edecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz." ifadelerini kullandı.
2.02.2021Ekonomi
Aksigorta Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Prensipleri (WEPs) sözleşmesini imzaladı
Aksigorta Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Prensipleri (WEPs) sözleşmesini imzaladıAksigorta, cinsiyet eşitliğinin sağlanmasına yönelik çalışmalarına bir halka daha ekleyerek Birleşmiş Milletler Kadının Güçlendirilmesi Prensipleri (Women’s Empowerment Principles-WEPs) sözleşmesini imzaladı.
23.01.2021Sigorta
Yerli teknolojiyle elektrik saçacak
Yerli teknolojiyle elektrik saçacakSabancı Holding-PPF Group ortaklığına geçen TEMSA, dünyadaki elektrikli ulaşıma öncülük etmek için kolları sıvadı. İlk elektrikli otobüs ihracatını aralık ayı içinde İsveç’e yapan TEMSA’nın hedefinde şimdi de ABD var
15.01.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

ekonomitürkiyesabancıTEMSAÇimsa

Sabancı Holding ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.