Tersane

Tersane

Son dakika tersane haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tersane gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tersane haber sayfamızda...

Tersane

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.095 tersane haberi bulunmuştur.
Bakan Karaismailoğlu: "Tersane İstanbul Projesi, İstanbul'un marka  değerini artıracak"
Bakan Karaismailoğlu: "Tersane İstanbul Projesi, İstanbul'un marka değerini artıracak"Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Tersane İstanbul Projesi'nin ilk etabını 2022’nin sonlarına doğru tamamlamayı planladıklarını belirterek, projenin, İstanbul'un marka değerini artıracağını bildirdi.
6.03.2021Ekonomi
'Balıkçı değil entegre fabrika'
'Balıkçı değil entegre fabrika'Bildiğiniz balıkçı teknelerini unutun! Türkiye, gemi ve yat sektöründe yenilikçi üretimi ve yüksek mühendislik çalışmaları sayesinde denize entegre, ‘fabrika gibi’ gemi üretiyor. Bu özel yapım gemilerde aynı anda balık tutulup, ayıklanıp, donduruluyor, un haline getiriliyor.
24.02.2021Ekonomi
Kar sürprizi!
Kar sürprizi!Çocukların kar hayalleri, Karşıyaka Belediyesi’nin sürpriziyle gerçeğe dönüştü.
20.02.2021Ege
MEMATT Azerbaycan'da tüm testleri geçti
MEMATT Azerbaycan'da tüm testleri geçtiAskeri Fabrika ve Tersane İşletme AŞ (ASFAT) tarafından üretilen "Mekanik Mayın Temizleme Teçhizatı" (MEMATT) Azerbaycan'da tüm testleri geçti.İlk ihracatı Azerbaycan'a yapılan MEMATT'ların test ve eğitim çalışmalarını Azerbaycan İstihkam Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Anar Kerimov ve ASFAT yetkileri izledi.
10.02.2021Haberler
Hırvatistan’a tekne Denizli’den
Hırvatistan’a tekne Denizli’denGirişimci Hasan Kocabıyık, denizi olmayan Denizli’de, tersane açtı. 1.1 milyon euro yatırımla kurduğu, üç bin metrekarelik işyerinde, tekne ve yat üretimi yapıyor, yurtdışına ihraç ediyor
30.01.2021Ege
Bir dönem tarihe kaşıyor! Havaya güdümlü mermi bulunduracak
Bir dönem tarihe kaşıyor! Havaya güdümlü mermi bulunduracakMİLGEM Projesi'nin devamında üretilen İ sınıfı fırkateynlerin ilki olan İstanbul Fırkateyni, dün denize indirilmişti. Yeni Fırkateyn tamamlandığında ise Ada sınıfı korvetlerden farklı olarak satıhtan havaya güdümlü mermi bulunduracak ve fırlatabilecek. İşte geminin diğer özellikleri...
24.01.2021Ekonomi
Kötü komşular ev sahibi yaptı
Kötü komşular ev sahibi yaptıTürkiye’nin kendi savaş gemisini inşa eden on ülkeden biri olduğunu vurgulayan Erdoğan, “Küresel tedarikçilerin önümüze çıkardığı zorlukları ve uyguladığı ambargoları kendi gücüyle aşabilen bir ülke konumundayız. Kötü komşular bizi ev sahibi yaptı” dedi...
24.01.2021Siyaset
'İnsani koşullarda  çalışmak istiyoruz'
'İnsani koşullarda çalışmak istiyoruz'Salgına karşı önlem alınmaması ve uzun çalışma süreleri nedeniyle haklarını aradıkları için işten atıldıklarını ve ücretsiz izne çıkartıldıklarını öne süren Us Grup’a bağlı Migros işçilerinin eylemi sürüyor
24.01.2021Gündem
Son dakika... Peş peşe iki büyük tören! Hedefi işaret etti: 2023!
Son dakika... Peş peşe iki büyük tören! Hedefi işaret etti: 2023!Gelen bir son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır-Silvan Barajı Gövde Dolgu Çalışması Tamamlanması Merasimi ile Ergani Barajı, Başlar Barajı ve Ergani İçme Suyu Arıtma Tesisi Açılış Töreni'nde konuştu. Milli Fırkateyn İstanbul'un denizle buluştuğu törenin ardından canlı bağlantı ile Silvan'a bağlanan Erdoğan konuşmasında, "Silvan Barajı'nı önümüzdeki yılın sonuna kadar tamamlamayı ve su tutmaya başlamayı planlıyoruz." dedi. 2023'te Milli Fırkateyn İstanbul'un envantere ekleneceğini aktaran Erdoğan, "2023'e kadar 150 yer altı barajını tamamlamayı hedefliyoruz." mesajını verdi
23.01.2021Siyaset
Bakan Akar: Yunanistan'la meselelerin çözüme ulaşılmasını umuyoruz
Bakan Akar: Yunanistan'la meselelerin çözüme ulaşılmasını umuyoruzMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Yunanistan ile ilişkilerimizde her zaman dostluk ve iyi komşuluk ilişkilerinden yanayız. Karşılıklı yapacağımız görüşmelerle meselelerin hak, hukuk ve hakkaniyet çerçevesinde ele alınmasını ve bir çözüme ulaşılmasını umuyoruz." dedi. Bakan Akar sözlerini şöyle sürdürdü: "Komşumuzdan beklentimiz, Türkiye'nin Ege'de, Doğu Akdeniz'deki hakkına, hukukuna saygı göstermesi ve birtakım yanlış anlaşılmalara sebep olabilecek açıklama ve eylemlerden artık vazgeçmesi ve kaçınmasıdır"
23.01.2021Siyaset
İsmail Demir: Yerlilik oranlarımız daha üst seviyelere taşınacak
İsmail Demir: Yerlilik oranlarımız daha üst seviyelere taşınacakCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde tam bağımsız savunma sanayii hedefinde kararlı olduklarını vurgulayarak, “Ülkemiz ve başkanlığımız özelinde gizliden ya da açıktan uygulanan her türlü ambargo, kısıtlama ve yaptırımın bizi daha da güçlendireceğine ve yerlilik oranlarımızın daha üst seviyelere taşınacağına olan inancımız sonsuzdur.” dedi.
23.01.2021Ekonomi
İlk milli fırkateyn denizle buluşuyor
İlk milli fırkateyn denizle buluşuyorMİLGEM Projesi ile Türkiye’nin yerli olanaklarla ürettiği ilk fırkateyni TCG İstanbul, 23 Ocak’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılacağı törenle denize indirilecek. Milliyet büyük gün öncesi TCG İstanbul’u gezdi…
21.01.2021Gündem
Tersane bölgesine yenileme
Tersane bölgesine yenilemeBodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Kumbahçe Mahallesi İçmeler Mevkii’nde bulunan, ilçenin yat imalat bakım ve onarım sektörünün merkezi konumundaki tersaneler bölgesinde incelemelerde bulundu. Aras; ekonomi, sanayi ve istihdama ciddi katkısı olan, geleneksel ahşap yat imalatının kalbi konumundaki alana sahip çıkacaklarını belirtti.
20.01.2021Ege
Sinop'ta tersane, tekne imal ve çekek yeri tahsis edilecek
Sinop'ta tersane, tekne imal ve çekek yeri tahsis edilecekSinop'un Gerze ilçesinde, mülkiyeti Hazineye ait yaklaşık 58 bin metrekare yüzölçümlü taşınmaz, tersane, tekne imal ve çekek yeri alanı olarak tahsis edilecek.
9.01.2021Ekonomi
Tuzla'da tersanede bakımda olan gemide korkutan yangın
Tuzla'da tersanede bakımda olan gemide korkutan yangınTuzla'da bir tersanede bakımı yapılan gemide yangın çıktı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürülen yangında tersanede çalışan yabancı uyruklu bir işçi yaralandı. Gemideki yangın, bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıdı.
7.01.2021Gündem
Türk Deniz Kuvvetleri Rütbeleri Nelerdir? Deniz Kuvvetlerinde Rütbe Sıralaması
Türk Deniz Kuvvetleri Rütbeleri Nelerdir? Deniz Kuvvetlerinde Rütbe SıralamasıTürk Deniz Kuvvetleri 1081 yılında kuruldu. Yan kuruluşları arasında Sualtı Savunma Grup Komutanlığı ve Sualtı Taarruz Grup Komutanlığı yer alır. Deniz Kuvvetlerine ait 4 ana komutanlık bulunmaktadır. Bu komutanlıkların ikisi İstanbul'da iken diğerleri Kocaeli ve İzmir'dedir. Türk Deniz Kuvvetleri rütbeleri nelerdir? İşte, tüm detaylar.
4.01.2021Eğitim
Osmanlı Ordusu Rütbeleri Nelerdir? Küçükten Büyüğe Osmanlı Rütbeleri
Osmanlı Ordusu Rütbeleri Nelerdir? Küçükten Büyüğe Osmanlı RütbeleriOsmanlı Devleti 1299 yılında Osman Bey tarafından kuruldu. Bir beylik olarak kurulan Osmanlı, topraklarının genişlemesi ile birlikte önce devlet, sonra imparatorluk haline geldi. Ordunun savaşlarda kazandığı başarılar, Osmanlı İmparatorluğunun 17. yüzyılda en geniş sınırlarına ulaşmasında etkili oldu. Osmanlı rütbeleri nelerdir? Sizin için küçükten büyüğe Osmanlı ordusu rütbelerini derledik.
1.01.2021Eğitim
Tersane, tekne imal yeri ve çekek yeri kısmi işletme izin belgelerinin süresi 1 yıl uzatıldı
Tersane, tekne imal yeri ve çekek yeri kısmi işletme izin belgelerinin süresi 1 yıl uzatıldıTersane, tekne imal yeri ve çekek yeri kısmi işletme izni belgelerinin süresi yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgının etkileri göz önünde bulundurularak bir yıl uzatıldı.
25.12.2020Ekonomi
ASFAT, Azerbaycan'a Mekanik Mayın Temizleme Teçhizatı ihraç edecek
ASFAT, Azerbaycan'a Mekanik Mayın Temizleme Teçhizatı ihraç edecekAskeri Fabrika ve Tersane İşletme AŞ (ASFAT), Azerbaycan'a Mekanik Mayın Temizleme Teçhizatı (MEMATT) ihracatı gerçekleştirecek.
9.12.2020Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu'ndan ilk kadın römorkör kaptanına ziyaret
Bakan Karaismailoğlu'ndan ilk kadın römorkör kaptanına ziyaretUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türkiye'nin ilk acil müdahale gemisi "Nene Hatun"u ziyaret ederek, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünde denizde göreve başlayan ilk kadın kaptan Gizem Turan ile görüştü.
6.12.2020Haberler
Türkiye'de bu mesleği yapan ilk kadın
Türkiye'de bu mesleği yapan ilk kadınİstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Denizcilik Fakültesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü mezunu Gizem Turan, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünde (KEGM) denizde göreve başlayan ilk kadın kaptan oldu.
4.12.2020Gündem
Kıyı Emniyetinin ilk kadın römorkör kaptanı dümen başında
Kıyı Emniyetinin ilk kadın römorkör kaptanı dümen başındaİstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Denizcilik Fakültesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü mezunu Gizem Turan, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünde (KEGM) denizde göreve başlayan ilk kadın kaptan oldu.
4.12.2020Gündem
Türk denizaltısı için yerli beyin
Türk denizaltısı için yerli beyinKomuta kontrol sistemleri, denizaltıların beyni. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı projesi kapsamında, 2 denizaltının komuta kontrol sistemlerini tamamlayan Havelsan, 3’üncüyü de teslim etti.
30.11.2020Ekonomi
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Ulusal Deniz Emniyeti ve Acil Müdahale Merkezini ziyaret etti
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Ulusal Deniz Emniyeti ve Acil Müdahale Merkezini ziyaret ettiUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Bakanlığımızın 2003-2019 yılları arasında devlet bütçesi ve kamu özel iş birliğiyle yaptığı 158 milyar dolarlık yatırımdan deniz yollarının aldığı pay 1,7 milyar dolar olarak gerçekleşmiştir." dedi.
28.11.2020Siyaset
Son Dakika: Aziz Yıldırım'ın koruması tersane çalışanını vurdu! Ölüme sebep oldu
Son Dakika: Aziz Yıldırım'ın koruması tersane çalışanını vurdu! Ölüme sebep olduGelen son dakika haberine göre; Fenerbahçe Spor Kulübü Eski Başkanı Aziz Yıldırım'ın koruma polisinin silahından çıkan kurşun 30 yaşındaki Kerim Karahan'ın ölümüne sebep oldu.
24.11.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

egetersanegazeteizmirazerbaycan

Tersane ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.