Tes

Tes

Son dakika tes haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tes gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tes haber sayfamızda...

Tes

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 569 tes haberi bulunmuştur.
Atatürk Şiirleri 2022: Mustafa Kemal Atatürk ile İlgili En Güzel Kısa, Uzun, Anlamlı 10 Kasım Şiirleri
Atatürk Şiirleri 2022: Mustafa Kemal Atatürk ile İlgili En Güzel Kısa, Uzun, Anlamlı 10 Kasım ŞiirleriTürki Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün 1938 yılında hayatını kaybetmesiyle anısına onlarca şiir yazılmıştır. Atatürk’ün ölüm tarihi 10 Kasım’da her yıl anma törenleri düzenlenmeye başlamıştır. Her yıl düzenlenen Atatürk’ü Anma Törenleri’nde Anıtkabir ziyaret edilir okullarda öğrenciler Atatürk’ün anısına birbirinden güzel, anlamlı, kısa ve uzun şiirler okur. Bayrakların yarıya indirildiği bugünde trafikte arabalar kontak indirir yolda yürüyen yayalar saat 9'u 5 geçe saygı duruşuna geçer. Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili en güzel kısa, uzun, anlamlı 10 Kasım şiirleri için “Atatürk Şiirleri 2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
8.01.2022Şiirler
Kadir Gecesi namazı kaç rekat, nasıl kılınır? Kadir Gecesi ibadetleri-duası ve faziletleri...
Kadir Gecesi namazı kaç rekat, nasıl kılınır? Kadir Gecesi ibadetleri-duası ve faziletleri...Kur'an'da bin aydan daha hayırlı şeklinde ifade edilen Kadir Gecesi fazileti nedir? Kadir Gecesi namazı nasıl kılınır? İşte, Kadir Gecesi yapılacak ibadetler...
7.01.2022Gündem
Taha Suresi 39. Ayet Oku: Taha Suresi Okunuşu, Anlamı, Tefsiri ve Fazileti
Taha Suresi 39. Ayet Oku: Taha Suresi Okunuşu, Anlamı, Tefsiri ve FaziletiToplam 135 ayetten oluşan Taha Suresi Kur’an-ı Kerim’in 20. suresidir. 16. cüzde yer alır. Mekke döneminin ortalarında nazil olan bu sure adını birinci ayette yer alan harflerden alıştır. İslam kaynaklarında Taha Suresi okumanın faziletleri hakkında pek çok bilgi yer alır. Kur’an-ı Kerim’in en uzun surelerinden olma özelliği taşır. Taha Suresi okunuşu, anlamı, tefsiri ve fazileti hakkında “Taha Suresi 39. Ayet” içeriğimizden detaylı bilgi elde edebilirsiniz.
3.01.2022Sureler
2022 Yılbaşı Milli Piyango Sorgulama: Bilet sonuçları online olarak Milliyet.com.tr'de yayınlandı. İşte Yılbaşı Özel çekilişi sonuçları...
2022 Yılbaşı Milli Piyango Sorgulama: Bilet sonuçları online olarak Milliyet.com.tr'de yayınlandı. İşte Yılbaşı Özel çekilişi sonuçları...Büyük ikramiye 2022 hangi numaraya ve şehre gitti? Yılbaşı bilet sorgulama araması öne çıkıyor. Milli Piyango sonuçları 31 Aralık gecesi canlı yayında yapıldı ve şanslı numaralar belli oldu. Yılbaşı özel çekilişine katılan talihli adayları, online bilet sorgulama ile bilet numaralarına ikramiye çıkıp çıkmadığını sorguluyor. 2022 yılbaşı özel çekiliş sonuçları sıralı tam listesi Milliyet.com.tr’de! Çekilişin hemen ardından bilet numarası ile kolaylıkla biletinize isabet eden ikramiyeyi öğrenebiliyorsunuz.120 milyon TL büyük ikramiye yanında farklı tutarlarda ikramiye sahibi olabilirsiniz. 31 Aralık 2021 gecesi düzenlenen 2022 Milli Piyango özel çekilişinde toplam 670 milyon 760 bin TL ödül dağıtılıyor. İşte, yılbaşı özel çekiliş sonucu online sorgulama Milliyet.com.tr!
1.01.2022Gündem
Tur Suresi Oku: Tur Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Fazileti, Diyanet Meali
Tur Suresi Oku: Tur Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Fazileti, Diyanet MealiTur Suresi adını Tevrat’ın meşhur 10 emrinin Hz. Musa’ya indirildiği bölge olduğuna inanılan Tur Dağı’ndan almaktadır. Bu dağ, Sina yarımadası sınırları içinde bulunmaktadır. Kur'an-ı Kerim'in 52. suresi olan Tur Suresi toplamda 49 ayetten oluşur. Okuması faziletli sureler arasında yer alır. Tur Suresinde Allah’a inanmayanların cehennemde yanmalarından, Allah’a inananların cennete gideceklerinden, cennetin nimetlerinden bahsedilir. Tur Suresi Türkçe okunuşu, anlamı, fazileti, diyanet meali ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
30.11.2021Sureler
Maide Suresi Oku: Maide Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Konusu, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Maide Suresi Oku: Maide Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Konusu, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiMaide süresi Medine’de indirildi. Sürenin 3.ayeti ise Mekke’ de nazil olmuştur. Toplam ayet sayısı 120 olan Maide Suresi Mushaftaki sıralamada beşinci, iniş süresine göre 112.süre olmaktadır. 6. cüzde yer alan surenin ismi 112. Ve 114. Ayetlerde bulunan maide “sofra” anlamını taşımaktadır. Maide Suresi Türkçe okunuşu, anlamı, konusu, Arapça yazılışı, fazileti, diyanet meali ile ilgili detaylı bilgi almak için içeriğimize göz atabilirsiniz.
30.11.2021Sureler
Taha Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı ve Meali
Taha Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı ve MealiKur'an-ı Kerim'in 20. suresi olan Taha toplamda 135 ayetten oluşturmaktadır. Adını 1. suredeki Tah-Ha kelimesinden alan surenin Medine'de indiğine inanılmaktadır. Bazı hadis kaynaklarında yer alan bilgiye göre Hz. Ömer’in bu sûre vesilesiyle Müslüman olduğu rivayet edilir. Surede insanlara önderlik etmesi için peygamberlerin görevlendirildiği belirtilmiştir. Taha Suresi okunuşu, Türkçe anlamı, Arapça yazılışı ve meali ile ilgili detayları merak ediyorsanız içeriğimize göz atabilirsiniz.
30.11.2021Sureler
Hucurat Suresi Okunuşu: Hucurat Suresi Türkçe Anlamı, Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti ve Meali
Hucurat Suresi Okunuşu: Hucurat Suresi Türkçe Anlamı, Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti ve MealiKur’an-ı Kerim’in 49. suresi olan Hucurat Suresi toplam 18 ayetten oluşmaktadır. Medine’de indiğine inanılan sure adını 4.ayette geçen bir terimden almaktadır. Hucurat Türkçe odalar anlamına gelmektedir. Surede kast edilen odalar Mescid’i Nebevi yanında peygamber eşleri için ayrılmış olan yerlerdir. Kuran'da 516. sayfada ve 26. cüzde yer almaktadır. Hucurat Suresinin pek çok fazileti vardır. Hucurat Suresi okunuşu, Türkçe anlamı, tefsiri, Arapça yazılışı, fazileti ve meali ile ilgili detaylı bilgiye içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
30.11.2021Sureler
MUFS sistemi dikkatleri üzerine topladı
MUFS sistemi dikkatleri üzerine topladıTürkiye'nin en büyük sanayi kümesi SAHA İstanbul'un düzenlediği SAHA EXPO Savunma Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı, İstanbul Fuar Merkezi’nde başladı. Fuarda çok sayıda savunma sanayi aracı görücüye çıkarken 20 metre boyundaki (Mikro Uydu Fırlatma Sistemi) MUFS sistemi dikkatleri üzerine topladı.
11.11.2021Teknoloji
Adet döneminde öksürük, nefes darlığı ve göğüs ağrısı varsa...
Adet döneminde öksürük, nefes darlığı ve göğüs ağrısı varsa...Adet dönemi öncesi ya da adet döneminde meydana gelen göğüs ağrısı, nefes darlığı, öksürük ve balgamdan kan gelme gibi şikayetlere dikkat! Bu şikayetlerin Menstural pnömotoraksı işaret ettiğine dikkat çeken Doç. Dr. Özkan Demirhan mutlaka tedavi edilmesi gerektiğini ifade etti.
Son dakika: Milli uçak projeleri için 'Demir Kuş' kuruluyor
Son dakika: Milli uçak projeleri için 'Demir Kuş' kuruluyorTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), yürüttüğü projeleri hızlandıracak yeni bir altyapı tesisi kuruyor.
13.10.2021Ekonomi
Soğuk algınlığı ve Kovid ayrımında PCR testi şart
Soğuk algınlığı ve Kovid ayrımında PCR testi şartMevsimsel değişiklik ile soğuk algınlığı, sinüzit, alerjik rinit gibi hastalıklarda doğal olarak bir artış yaşanıyor. Soğuk algınlığı ile Kovid-19un ayrımı noktasında açıklamalarda bulunan Mikrobiyolog Dr. İpek Ada Alver, Mevsimsel soğuk algınlığı belirtileri yaşayan pek çok hasta, PCR testi yapılmasına gerek duyulmadan eve gönderiliyor ve bu şekilde hastalığı çevresine bulaştırıyor dedi. Alver, soğuk algınlığı ve Kovid enfeksiyonun ayrımı için PCR testinin şart olduğunu söyledi.
6.10.2021Gündem
Kadıköy'de taksicilere denetim
Kadıköy'de taksicilere denetimKadıköy'de taksicilere yönelik denetim gerçekleştirdi. Denetimde çalışma izni ve ruhsat süresinin dolduğu tespit edilen 2 taksi sürücüsüne toplam 2 bin 678 lira para cezası uygulandı. Sürücülerden biri uygulanan cezaya tepki gösterdi.
29.09.2021Gündem
Öğrencilerin heyecanına eşlik etti
Öğrencilerin heyecanına eşlik ettiAta Koleji, 2021-2022 eğitim öğretim dönemini yeniliklerle karşıladı. Kurucu temsilciliğini Yelda Demirören Kalyoncu’nun üstlendiği kolej, yaratıcılığı besleyen ve başarıyı destekleyen dokunuşlarla yenilendi.
7.09.2021Gündem
Enerjide acele kamulaştırma kararı
Enerjide acele kamulaştırma kararıKonya'da gerçekleştirilecek enerji projesi için bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına karar verildi.
14.07.2021Ekonomi
Sınav duası oku: Türkçe, Arapça sınav duası okunuşu - yazılışı! En etkili üniversite sınav duası kısa - uzun tercihler...
Sınav duası oku: Türkçe, Arapça sınav duası okunuşu - yazılışı! En etkili üniversite sınav duası kısa - uzun tercihler...Büyük heyecanla ve sabırsızlıkla beklenen üniversite sınavı YKS yarın ve Pazar günü uygulanacak. İlk oturumu TYT yarın, ikinci oturumu AYT ve YDT oturumları ise Pazar günü tamamlanacak. Üniversite adaylar her oturum için hazırlığını tamamladı. Sınava girmeden önce de dua etmek istiyor. Haberimizin içeriğinde Arapça - Türkçe sınav duası okunuşu ve yazılışı yer alıyor. İşte en etkili üniversite sınav duası...
25.06.2021Gündem
Lüks araçla dehşet saçtılar! Koca, kayınpeder ve 2 kayınbirader aranıyor
Lüks araçla dehşet saçtılar! Koca, kayınpeder ve 2 kayınbirader aranıyorİstanbul Büyükçekmece’de ikisi de 30 yaşında Gökhan Denli ve Adalet Bike’nin öldürüldüğü çifte cinayette sır perdesi aralanıyor. Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Denli ile gönül ilişkisi yaşayan Adalet Bike'nin eşi ve kayınpederi ile 2 kayınbiraderini arıyor. Öte yandan Cinayet şüphelisi olarak aranan koca M.B’nin koluna da "Adaletim" yazılı dövme yaptığı, bunu da sosyal medyada paylaştığı görüldü.
23.06.2021Gündem
Enerjide acele kamulaştırma kararları
Enerjide acele kamulaştırma kararlarıTürkiye'nin çeşitli illerinde gerçekleştirilecek enerji projeleri için bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına karar verildi.
20.05.2021Ekonomi
Tatil köyü kiraya verilecek
Tatil köyü kiraya verilecekBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre Didim'de 5 yıldızlı otel (Tatil Köyü) kiraya verilecek.
2.05.2021Ekonomi
Psikometri Nedir? Psikometrik Testler Nasıl Yapılır?
Psikometri Nedir? Psikometrik Testler Nasıl Yapılır?Davranışların ölçülmesini ve oluşturulan istatistiki yöntemlerin psikolojiye uygulanmasını sağlayan bilim, psikometri bilimidir. Bu bilim işlemlerini yaparken matematiksel modellemeler yapmaktadır. Bu bağlamda matematiksel modeller ile psikometri bilimi ile hedeflenen olgular nelerdir? Psikoloji alanına ne gibi katkılar sunulmasını hedeflemektedir? İnsan özelliklerinin ölçülmesini nasıl somut hale getirmektedir? İşte psikometri, bir diğer adı ile psikometrik psikoloji bilimi ile ilgili hususlar.
29.03.2021Eğitim
Miraç Kandilinde hangi ibadetler yapılır? Miraç Kandilinde okunacak dualar ve sureler
Miraç Kandilinde hangi ibadetler yapılır? Miraç Kandilinde okunacak dualar ve surelerBu gece Miraç Kandili. Müslümanlar ve tüm İslam alemi için en mübarek gecelerden olan Miraç gecesinde dua etmek ve ibadet etmek kat kat sevap anlamına gelir. Hz. Peygamber (S.A.S)'in Allah katına yükselişini ifade eden bu gecede namaz kılmak, tövbe etmek ve günahlardan arınmak gerekir. Peki, Miraç Kandilinde hangi dualar okunur? Kandil gecesi için özel bir namaz var mıdır?
10.03.2021Gündem
BES 12,6 milyon katılımcıya ulaştı
BES 12,6 milyon katılımcıya ulaştıTürkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD) raporuna göre, 2020 sonu itibarıyla Bireysel Emeklilik Sistemi'nin (BES) katılımcı sayısı 12,6 milyona ulaşırken, yaklaşık portföy büyüklüğü 171 milyar lira oldu.
8.02.2021Uzmanpara
Şuara Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Şuara Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiŞuara Suresi, Mekke döneminde Neml Suresi’nden önce ve Vakıa Suresi’nden sonra indirilmiştir. Bazı kaynaklarda bu sureye ait 197, 224, 225, 226 ve 227 numaralı ayetlerin Medine döneminde indirildiğine yer verilmektedir.
5.02.2021Sureler
Muminun Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Muminun Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiSure adını ilk ayette geçen ‘müminler’ kelimesinden almıştır. Mü’minun suresi Mekke’de inmiştir.
5.02.2021Sureler
Kehf Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Kehf Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiKehf suresi, Kur’an-ı Kerim’in 18.suresidir. Sure toplam 110 ayetten oluşmaktadır. Kehf suresi Mekke’de indirilmiş fakat yalnızca 28. ayetin Medine’de indirildiğine inanılır.
5.02.2021Sureler

Benzer Haber Etiketleri

Tes ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.