Tesis

Tesis

Son dakika tesis haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tesis gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tesis haber sayfamızda...

Tesis

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 23.355 tesis haberi bulunmuştur.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kalıcı barış için katkı verin
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kalıcı barış için katkı verin Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gazze’de katliamların durması için bölgede söz sahibi tüm aktörleri barışa samimiyetle katkı vermeye davet ederek “Türkiye, masum ve mazlum Filistin halkının yanında durmaktadır” dedi.
27.05.2024 Gündem
Bodrumspor mucizesi devam ediyor
Bodrumspor mucizesi devam ediyor Geçen sezon Süper Lig’i kıl payı kaçıran Bodrumspor imkansızlıklara rağmen bir kez daha finale çıkarak Süper Lig kapısını araladı.
26.05.2024 1.Lig
‘Sokaktaki ‘Alfa’ köpeklerin toplanması çözüm olur mu?
‘Sokaktaki ‘Alfa’ köpeklerin toplanması çözüm olur mu? Türkiye’de sahipsiz sokak hayvanlarının uyutulması tartışması sürerken, başıboş köpeklerin arasında “Alfa” diye nitelendirilen lider cinslerin toplanması köpek saldırılarının önüne geçebilir mi sorusunu akıllara getirdi.
25.05.2024 Gündem
Kırsal kalkınmaya destek artık 81 ile ulaşacak
Kırsal kalkınmaya destek artık 81 ile ulaşacak Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut ile Adana’da düzenlenen IPARD (Avrupa Birliği Katılım Öncesi Yardım Aracı Kırsal Kalkınma Programı) etkinliğine katıldı.
25.05.2024 Gündem
Delirten Taos uğultusu! Dünyanın her yerinde duyuldu, sebebi kimsenin aklına gelmez
Delirten Taos uğultusu! Dünyanın her yerinde duyuldu, sebebi kimsenin aklına gelmez Nereden geldiği bilinmeyen bir uğultu... Bir kere işiten o sesten başka hiçbir şey duyamadı. Kimisi deney olduğunu düşündü, kimisi uzaylılara bağladı. Peki, bazılarını olduğu yeri terk edip gitmeye bazılarını da intihara sürükleyen Taos uğultusunun gizemi ne olabilirdi?
25.05.2024 Yaşam
Netanyahu ve hükümeti kapana kısıldı! UAD'ın İsrail kararı ne mesajlar içeriyor?
Netanyahu ve hükümeti kapana kısıldı! UAD'ın İsrail kararı ne mesajlar içeriyor? Uluslararası Adalet Divanı, İsrail’e Refah’a yönelik saldırılarını derhal durdurma emri verdi. Peki kararın uygulanabilirliği ve uygulanma süreci hakkında neler söylenebilir? İsrail karara yasal olarak itiraz edebilir mi? İşte detaylar...
25.05.2024 Dünya
İmamoğlu: Ulaşımı ayda 2 milyar lira üzerinde destekler hale gelmiş durumdayız
İmamoğlu: Ulaşımı ayda 2 milyar lira üzerinde destekler hale gelmiş durumdayız İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sultangazi'de yapılan İETT Sultangazi Garajı'nın açılış törenine katıldı.
24.05.2024 Gündem
TCMB'den zorunlu karşılık kararı
TCMB'den zorunlu karşılık kararı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) likidite fazlasının sterilizasyonu amacıyla yeni adımlar attı.
23.05.2024 Uzmanpara
Merkez Bankası'ndan zorunlu karşılık kararı
Merkez Bankası'ndan zorunlu karşılık kararı   Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, likidite fazlasının sterilizasyonu amacıyla yeni adımlar attı.
23.05.2024 Ekonomi
Merkez Bankası'nın faiz kararı belli oldu
Merkez Bankası'nın faiz kararı belli oldu Merkez Bankası (TCMB), bugünkü toplantısında piyasa beklentilerine paralel olarak politika faizini yüzde 50'de sabit tuttu.
23.05.2024 Haberler
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) politika faizini yüzde 50 seviyesinde sabit tuttu.
23.05.2024 Uzmanpara
Son dakika: Merkez Bankası'nın faiz kararı belli oldu
Son dakika: Merkez Bankası'nın faiz kararı belli oldu Merkez Bankası (TCMB), bugünkü toplantısında piyasa beklentilerine paralel olarak politika faizini yüzde 50'de sabit tuttu.
23.05.2024 Ekonomi
Makam aracıyla kaçakçılık! ‘3 personel tutuklandı’
Makam aracıyla kaçakçılık! ‘3 personel tutuklandı’ Milli Savunma Bakanlığı Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü Hakim Tuğgeneral Esat Mahmut Yılmaz, Suriye’de görev yapan bir tuğgeneralin makam aracıyla sınırdan insan kaçakçılığı yapıldığına yönelik basına yansıyan haberlere ilişkin açıklamalarda bulundu.
23.05.2024 Gündem
Bakan Tunç'tan 'Netanyahu' açıklaması: Gecikmiş bir adım
Bakan Tunç'tan 'Netanyahu' açıklaması: Gecikmiş bir adım Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Uluslararası Ceza Mahkemesi Başsavcısının İsrail Başbakanı Netanyahu ve İsrail Savunma Bakanı hakkında talep ettiği tutuklamaya yönelik yakalama kararı önemli bir adım, gecikmiş bir adım." dedi.
22.05.2024 Gündem
Emeklilerle ilgili ilk destek yürürlüğe girdi! Yeni dönem nasıl olacak?
Emeklilerle ilgili ilk destek yürürlüğe girdi! Yeni dönem nasıl olacak? Emeklilerle ilgili açıklanan yeni desteklerden ilki dün yürürlüğe girdi. Buna göre emekliler yıl sonuna kadar kamu kurum ve kuruluşlarına ait sosyal tesislerden yüzde 15 indirimli faydalanabilecek. Peki açıklanan diğer destekler 1 Temmuz zam dönemi öncesine yetişir mi? En düşük emekli maaşı için beklentiler neler? İşte detaylar...
22.05.2024 Ekonomi
TBMM Başkanı Kurtulmuş:Dünyada barışı, insanların eşit olduğuna inananlar kurabilirler
TBMM Başkanı Kurtulmuş:Dünyada barışı, insanların eşit olduğuna inananlar kurabilirler TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Kazakistan’ın Türkistan şehrinde bulunan Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi’nde öğrencilerle bir araya geldi. Kurtulmuş, "Türkiye ve Kazakistan arasında tarihi bir momentum yakalanmıştır. Her iki ülkenin siyasi liderliği, her iki ülkenin hükümetleri karşılıklı işbirliğini geliştirmek, mevcut potansiyellerinden en iyi şekilde istifade etmek bakımından büyük ve ortak bir anlayış içerisindedir. Bu ortak anlayışın hem Kazakistan'a hem de Türk dünyasına, Türkiye'ye büyük katkıları olacağına yürekten inanıyorum” dedi.
21.05.2024 Gündem
Resmi Gazete'de yayımlandı: Emekliler yüzde 15 indirimli faydalanacak
Resmi Gazete'de yayımlandı: Emekliler yüzde 15 indirimli faydalanacak Kamu kurum ve kuruluşlarına ait sosyal tesislerde emeklilere yıl sonuna kadar yüzde 15 indirim uygulanacak.
21.05.2024 Ekonomi
2 yıl geri ödemesiz 150 bin lira faizsiz kredi! Ödemeler bugün başlıyor
2 yıl geri ödemesiz 150 bin lira faizsiz kredi! Ödemeler bugün başlıyor Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Aile ve Gençlik Fonu'na şimdiye kadar 9 bin 38 çiftin başvurduğunu, başvuruları onaylanan 2 bin 283 çifte evlilik ve danışmanlık hizmeti vermeye başladıklarını belirterek, "Eğitim programlarına katılıp resmi nikahı 15-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen çiftlerimize yönelik ödemeler bugün itibarıyla başlıyor. İlk etapta başvurusu onaylanan ve evlilik öncesi eğitim programına katılan 450 çifte toplam 67,5 milyon lira destek vereceğiz" dedi.
21.05.2024 Ekonomi
2024 turizmine ‘lüks’ dopingi
2024 turizmine ‘lüks’ dopingi Lüks seyahat pazarındaki büyüme devam ediyor. Üst segment turistin rotasında Bodrum ile markalaşan Türkiye, aldığı payı artırmaya odaklandı. Bölgede bu sezon İngiltere, Almanya, Rusya ve ABD talebi yüksek.
21.05.2024 Ekonomi
Fenerbahçe'de zafere giden yol! Ali Koç'tan tarihi hamle
Fenerbahçe'de zafere giden yol! Ali Koç'tan tarihi hamle Süper Lig'in 37'nci haftasında Galatasaray deplasmanında kazanarak zirvede heyecanı son haftaya taşıyan Fenerbahçe'de dev derbinin öncesinde atılan özel adımlar ortaya çıktı.
21.05.2024 Fenerbahçe
Milyonlarca emekliye refah artırıcı yeni destekler!
Milyonlarca emekliye refah artırıcı yeni destekler! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, geçen hafta emeklilerin refahını artıracak yeni sosyal destekleri açıkladı. Yeni destek paketinde emeklilere KYK yurtlarında 1 ay ücretsiz konaklama ve kamuya ait misafirhane, öğretmenevi, sosyal tesis ve konuk evlerinden kamu görevlileri gibi yüzde 15 indirimli faydalanabilme gibi birçok yeni destekler verilecek. Peki destek paketi için bir yasal düzenleme söz konusu olacak mı? Yeni çalışma ne zaman hayata geçecek? İşte detaylar...
20.05.2024 Ekonomi
Hatay’a hayat verecek proje
Hatay’a hayat verecek proje Deprem bölgesindeki ekonominin iyileştirilmesi için yürütülen çalışmalar ve yatırımlar aralıksız devam ediyor.
20.05.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Tesis ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.