Tev

Tev

Son dakika TEV haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TEV gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TEV haber sayfamızda...

Tev

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 437 tev haberi bulunmuştur.
Lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri açıklandı mı? İstanbul yüzdelik dilim ve taban puanları
Lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri açıklandı mı? İstanbul yüzdelik dilim ve taban puanlarıLGS için geri sayım sürerken en çok merak edilen konulardan birisi de lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri. LGS sonrası açıklanacak olan lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri bu yıl ne olacak? Öğrenciler yüzdelik dilim ve puanlara göre lise tercihinde bulunacak. Tercih robotu LGS sonrası yayınlanacak.
5.06.2021Gündem
‘Baht Oyunu’ yaza damgasını vuracak
‘Baht Oyunu’ yaza damgasını vuracakAytaç Şaşmaz, Cemre Baysel, İdris Nebi Taşkan, Aslı Sümen ve Hande Subaşı’nın başrolünü paylaştığı ‘Baht Oyunu’, yakında Kanal D’de ekrana gelecek.
17.05.2021Cadde
Mühendislikte de Kadın gücü
Mühendislikte de Kadın gücüSiemens Türkiye, “Geleceği Şekillendiren Kadınlar” projesiyle genç kadın mühendisleri geleceğe hazırlıyor. Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliğiyle mühendislik eğitimi alan kadın öğrencilere mentorluk ve burs desteği sağlayan şirket, mühendisliğin toplum nezdinde “erkek mesleği” olarak algılandığı gerçeğini değiştirmeyi hedefliyor.
19.04.2021Ekonomi
Atatürk’ün güderi ceketi müzayedede
Atatürk’ün güderi ceketi müzayededeAçık artırma ile satılacak olan Atatürk’ün güderi ceketinden elde edilecek gelir hasta çocuklara harcanacak
10.04.2021Gündem
Van'da bir mahalle karantinaya alındı, vaka görülen okulda eğitim ara verildi
Van'da bir mahalle karantinaya alındı, vaka görülen okulda eğitim ara verildiVan'ın İpekyolu ilçesinde, 'kontrollü normalleşme' sürecinde, koronavirüs vakalarının tespit edilmesi üzerine yüz yüze eğitimin başladığı bir okulda eğitim- öğretime 10 gün ara verilirken, Gürpınar ilçesine bağlı bir mahallede karantina kararı alındı.
29.03.2021Gündem
‘Faydalı  olsun istedim’
‘Faydalı olsun istedim’Serenay Sarıkaya, Bebek’teki kaş tasarım merkezi çıkışında görüntülendi.
29.03.2021Cadde
Hoşça Bak Zâtına Kim Zübde-i Âlemsin Sen şiiri - Şeyh Galib
Hoşça Bak Zâtına Kim Zübde-i Âlemsin Sen şiiri - Şeyh GalibDivan şiirinin son büyük temsilcisi sayılan Şeyh Galip, edebiyatımızda, yaşadığı döneme bir çığır açmış ve Divan edebiyatına değişik bir bakış açısı getirmiş sanatçılarımızdandır. Birçok kalıplaşmış düşünce onunla yeni bir boyut kazanmıştır. İşte Hoşça Bak Zâtına Kim Zübde-i Âlemsin Sen şiirinin sözleri.
24.03.2021Şiirler
Pandemi pazarlama dünyasını yeniden şekillendiriyor
Pandemi pazarlama dünyasını yeniden şekillendiriyorPazarlama dünyasının önde gelen isimleri Fortune Türkiye & DataExpert iş birliği ve BMI organizasyonuyla düzenlenen CMO Summit 2021’de bir araya geldi.
24.03.2021Ekonomi
Genç kızlara Ebru Şahin desteği
Genç kızlara Ebru Şahin desteği‘Şuursuz Aşk’ filminin galasında ve Cannes’da giydiği kıyafetleri ‘Güçlü Kadınlardan Genç Kızlara’ etkinliğine bağışlayan Ebru Şahin, 34 genç kızın aylık eğitim masrafını karşıladı
9.03.2021Cadde
Müteşabih Ne Demek? Müteşabih İnsan Ve Müteşabih Olmak Ne Anlama Gelir?
Müteşabih Ne Demek? Müteşabih İnsan Ve Müteşabih Olmak Ne Anlama Gelir?Arapçada teşabuh fiili, benzeşmek, birbirini andırmak anlamına gelir. Müteşabih kelimesi de teşabuh fiilinden türetilmiştir. Bu sözcük kullanıldığı yere göre birbirine benzemek ya da birden fazla anlama gelmek manasına gelir. Birçok tamlamada da kullanılan müteşabih ne demek? Müteşabih insan ve müteşabih olmak ne anlama gelir? Sizin için örnek cümleler ile birlikte detaylı bir şekilde derledik.
8.03.2021Eğitim
Siemens Türkiye’nin odağında geleceği şekillendiren kadınlar var
Siemens Türkiye’nin odağında geleceği şekillendiren kadınlar varSiemens Türkiye, “Geleceği Şekillendiren Kadınlar” Projesi ile genç kadın mühendisleri geleceğe hazırlıyor. Türk Eğitim Vakfı (TEV) ile iş birliği içinde mühendislik eğitimi alan kadın öğrencilere mentorluk ve burs desteği sağlayan şirket, kadın istihdamının artırılmasına ve liderlik rollerinde yer almalarına da katkı sağlıyor. Kadın mühendis oranı yüzde 33 olan Siemens Türkiye’de kadın yönetici oranı yüzde 26, Ar-Ge alanında kadın yönetici oranı ise yüzde 32,6 düzeyinde bulunuyor.
8.03.2021Vitrin
Kasnak kardeşliği kız çocuklarına destek
Kasnak kardeşliği kız çocuklarına destekBALIKESİR Valisi Hasan Şıldak’ın eşi Fatma Nur Şıldak ile Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın eşi Mehtap Yılmaz’ın himayelerinde gerçekleştirilecek olan projede, Balıkesir Meslek Edindirme Kurslarında (BALMEK) planlanan atölyelerde gönüllü kursiyer kadınlara, Anneler Günü’ne kadar kasnak nakışı eğitimi verilecek...
28.02.2021Ege
“Babam beni özgürleştirdi”
“Babam beni özgürleştirdi”Fotoğrafçı Mehmet Turgut, geçtiğimiz yıl kaybettiği babası Ahmet Turgut için “Benim bugün olduğum insan, mesleki olarak da karakter olarak da, hepsi babamın bir eseridir” diyor
28.02.2021Pazar
Ferdi Özbeğen anıldı
Ferdi Özbeğen anıldıFerdi Özbeğen, vefatının sekizinci yılında tüm mal varlığını ve beyaz piyanosunu bağışladığı Türk Eğitim Vakfı (TEV) tarafından anlamlı bir etkinlikle anıldı.
29.01.2021Cadde
2021, telafi yılı olacak
2021, telafi yılı olacakKoronavirüs nedeniyle uzaktan eğitimden online sınavlara birçok değişikliğin yaşandığı eğitimde çok verimli bir yıl olmadı ve tüm umutlar yeni yıla ertelendi. Herkesin ortak beklentisi aşıyla birlikte sağlıklı günlerin bir an önce gelmesi ve yüz yüze eğitimin başlaması. 2021’in telafi yılı olacağını belirten eğitimciler, yeni reformlara gebe bir döneme doğru girildiğini öngörüyorlar.
1.01.2021Eğitim
Balıkesir’de beş mezundan vefa
Balıkesir’de beş mezundan vefaBalıkesir’deki Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi’nden mezun 5 mühendis, deprem yönetmeliğine uygun olmadığı gerekçesiyle yıkılan okullarının yeniden yapımı için gönüllü olarak görev aldı.
3.11.2020Ege
Sağlık kahramanları unutulmadı
Sağlık kahramanları unutulmadıTürk Eğitim Vakfı (TEV) ve Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı (KAHEV), koronavirüs salgınında virüse yakalanıp hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının çocukları için el ele verdi.
28.10.2020Eğitim
TEV’den uzaktan eğitime destek
TEV’den uzaktan eğitime destekTürk Eğitim Vakfı (TEV), pandemi döneminde bursiyerlerinin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik aksiyonlar almasına kaynaklık etmek üzere “Bursiyer İhtiyaç Analizi Araştırması” gerçekleştirdi. TEV’e gönüllü destekte bulunan Akademetre’nin araştırması kapsamında 4.500 üniversite bursiyerinden 1.000’e yakın öğrencinin evinde hiç bilgisayar olmadığı tespit edildi.
14.10.2020Gündem
Bir sarılmayı özledik bir de kebap yemeyi
Bir sarılmayı özledik bir de kebap yemeyiYemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın, yeni normalde kebap satışının rekor kırdığını belirterek, “Pandemide bir sevdiklerimize sarılmayı özledik, bir de kebabı. Bu satışlarımıza yansıdı” dedi
13.10.2020Ekonomi
TEV’den 4 milyon dolarlık burs fonu
TEV’den 4 milyon dolarlık burs fonuTürk Eğitim Vakfı (TEV) tarafından Türkiye’nin yetişmiş insan gücü kaynağını zenginleştirmek amacıyla verilen yüksek lisans yurt dışı eğitim bursundan bu yıl 75 öğrenci yararlanmaya hak kazandı. Önceki gün online gerçekleştirilen basın toplantısında kamuoyuyla tanıştırılan gençler, mühendislik-teknik, sosyal bilimler, ekonomi-işletme ve tıp alanındaki eğitimlerine, Almanya, Fransa, Singapur, İtalya, İspanya, Danimarka’da devam edecek.
7.10.2020Eğitim
Tortum Gölü Erzurum İlinde Nerede? Gölün Özellikleri, Oluşumu Ve Tarihçesi
Tortum Gölü Erzurum İlinde Nerede? Gölün Özellikleri, Oluşumu Ve TarihçesiErzurum'un ve ülkemizin en önemli göllerinden biri olan Tortum Gölü ile ilgili merak edilenleri bir araya getirdik. Hakkında oldukça arama yapılan Tortum Gölü'nün özellikleri, oluşumu ve tarihçesini içeriğimizde bulabilirsiniz...
24.09.2020Tatil
Burs veren kurumlar ve vakıflar hangileri?
Burs veren kurumlar ve vakıflar hangileri?Yakında üniversiteler açılmak üzere... Okul kayıtlarının sona ermesiyle birlikte milyonlarca öğrenci burs veren kurumları ve vakıfları araştırmaya başladı. İşte konuya ilişkin bilgiler...
15.09.2020Gündem
TEV burs başvuruları başladı mı? Ne zaman başlayacak?
TEV burs başvuruları başladı mı? Ne zaman başlayacak?Üniversitelerin açılmasına çok az bir süre kaldı. Türk Eğitim Vakfı her sene başarılı ancak maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere burs sağlıyor. Eylül ayı ile birlikte aramalar sıklaşırken TEV burs başvuruları başladı mı? Ne zaman başlayacak? sorularına yanıt aranıyor.
15.09.2020Gündem
Öğrencilere can suyu burslar
Öğrencilere can suyu burslarBaşarılı gençlere destek olmak için birçok vakıf ve şirket burs programları düzenliyor. 1400 TL’ye kadar çıkan burslarla birlikte staj, eğitim, kitap, kültürel etkinliklere katılım gibi destekler de sunuluyor. Bazı kurumlar, bu yıl koronavirüsten hayatını kaybedenlerin çocuklarına da burs verecek.
4.09.2020Eğitim
Korona kahramanlarına destek!
Korona kahramanlarına destek!NIVEA Türkiye Watsons işbirliğiyle, Türk Eğitim Vakfı’nın hayata geçirdiği Korona Kahramanlarına Vefa Fonu’na destek veriyor.

Benzer Haber Etiketleri

eğitimcaddemagazintevpandemi

Tev ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.