Tiha

Tiha

Son dakika tiha haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tiha gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tiha haber sayfamızda...

Tiha

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 169 tiha haberi bulunmuştur.
İş insanı Özdemir Bayraktar hayatını kaybetti
İş insanı Özdemir Bayraktar hayatını kaybettiSelçuk Bayraktar ve Haluk Bayraktar'ın babası, BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Bayraktar hayatını kaybetti. BAYKAR'dan yapılan açıklamada, "Milli Teknoloji Hamlesi idealinin ve Milli SİHA'larımızın öncü ismi, Yönetim Kurulu Başkanımız ve yol göstericimiz Özdemir Bayraktar, Hakk'a yürüdü..." denildi.
18.10.2021Haberler
Selçuk Bayraktar kimdir, kaç yaşında? Selçuk Bayraktar hayatı ve kariyeri...
Selçuk Bayraktar kimdir, kaç yaşında? Selçuk Bayraktar hayatı ve kariyeri...Selçuk Bayraktar kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Türkiye’nin ilk milli S/İHA Sistemi Bayraktar TB2’nin mimarı olan Selçuk Bayraktar, babası Özdemir Bayraktar'ı kaybetti. Peki Selçuk Bayraktar kimdir, kaç yaşında nereli?
18.10.2021Gündem
Özdemir Bayraktar kimdir? Kaç yaşında ve neden yaşamını yitirdi?
Özdemir Bayraktar kimdir? Kaç yaşında ve neden yaşamını yitirdi?İş insanı Özdemir Bayraktar yaşamını yitirdi. Bu acı haber sonrası Özdemir Bayraktar'ın biyografisi merak edilmeye başlandı ve "Özdemir Bayraktar kimdir? Kaç yaşında ve neden yaşamını yitirdi?" sorusu sık sık sorulmaya başlandı.
18.10.2021Gündem
Son dakika haberler: İş insanı Özdemir Bayraktar hayatını kaybetti
Son dakika haberler: İş insanı Özdemir Bayraktar hayatını kaybettiGelen son dakika haberine göre; Selçuk Bayraktar ve Haluk Bayraktar'ın babası, BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Bayraktar hayatını kaybetti. BAYKAR'dan yapılan açıklamada, "Milli Teknoloji Hamlesi idealinin ve Milli SİHA'larımızın öncü ismi, Yönetim Kurulu Başkanımız ve yol göstericimiz Özdemir Bayraktar, Hakk'a yürüdü..." denildi.
18.10.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan Türkiye'nin F-16 teklifiyle ilgili flaş açıklama
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan Türkiye'nin F-16 teklifiyle ilgili flaş açıklamaCumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Türkiye’nin ABD’den savaş jeti talebiyle ilgili, “Birinci tercihimiz, hakkımız olan F-35’leri almaktır. ABD ile bu kriz aşılırsa Türkiye tekrar programa girer, oradaki F-35’lerimizi alırız; çözülmezse alternatif arayışlarımıza devam ederiz” dedi. Kalın, F-16 teklifiyle ilgili olarak da "Ödediğimiz para karşılığında mevcut F-16 filomuzun genişletilmesi alınması ve elimizdeki F-16’ların modernizasyonu bir alternatif olarak değerlendirilebilir. Mesele daha yeni şekilleniyor. Şartları gördükten sonra ihtiyaçlarımız çerçevesinde nihai bir karar verilir." ifadelerini kullandı.
12.10.2021Siyaset
Bayraktar TB2 İstanbul semalarında!
Bayraktar TB2 İstanbul semalarında!BAYKAR Savunma'nın sosyal medya hesabından AKINCI'nın gözünden Bayraktar TB2'nin görüntüsü paylaşıldı. Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Selçuk Bayraktar, "Önce kuş olduk, uçtuk semaya... Bir eylül daha geçti..." ifadelerini kullandı.
7.10.2021Haberler
Müthiş anlar! F-16'nın kokpitinden TİHA görüntüleri paylaşıldı
Müthiş anlar! F-16'nın kokpitinden TİHA görüntüleri paylaşıldıMilli Savunma Bakanlığı, TEKNOFEST'teki gösteri uçuşunda F-16 uçağının kokpitinden TİHA görüntülerini paylaştı.
28.09.2021Haberler
Müthiş anlar! F-16'nın kokpitinden TİHA görüntüleri paylaşıldı
Müthiş anlar! F-16'nın kokpitinden TİHA görüntüleri paylaşıldıMilli Savunma Bakanlığı, TEKNOFEST'teki gösteri uçuşunda F-16 uçağının kokpitinden TİHA görüntülerini paylaştı.
28.09.2021Gündem
Son dakika... Selçuk Bayraktar'dan CNN TÜRK'te flaş açıklamalar
Son dakika... Selçuk Bayraktar'dan CNN TÜRK'te flaş açıklamalarSon dakika haberine göre, Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Türkiye'nin yüksek teknoloji alanındaki geleceğini Ahmet Hakan'la Tarafsız Bölge'de değerlendirdi. Bayraktar, İHA'ların öyküsünü detayları ile anlattı
16.09.2021Gündem
Son dakika haberler... Yunan basını ordusunu uyardı! Türkiye'nin iş birliği kaygı verici
Son dakika haberler... Yunan basını ordusunu uyardı! Türkiye'nin iş birliği kaygı vericiSon dakika haberlere göre, Türkiye'nin Azerbaycan ile her geçen gün geliştirdiği askeri ortaklık, Atina'da yankılanıyor. Doğu Akdeniz'de istediği sonuca bir türlü ulaşamayan ve çareyi dışa bağımlılıkta bulan ülkeyi yeni bir korku sardı. Yunan medyası, Ankara-Bakü hattındaki gelişmelerin kendileri için 'alarm zillerini artık çalması gerektiğini' yazdı.
14.09.2021Dünya
Türkiye'ye gizli ambargo! 5 yıldır cevap yok
Türkiye'ye gizli ambargo! 5 yıldır cevap yokAlmanya'da geçtiğimiz haziran ayında Türkiye'ye silah ambargosu uygulanması konulu bir önerge verilmişti. Fakat bu önerge reddedilmişti. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Almanya'nın Türkiye'ye adı konmamış bir ambargo uyguladığını açıkladı. Savunma Politikası Analisti Turan Oğuz da konuyla ilgili çarpıcı mesajlar vererek, "Bir proje için verecek misiniz vermeyecek misiniz kısmında bile 5 yıl bekleniyorsa biz buna "gizli ambargo" diyoruz. Resmi bir şey yok, sınırlama yok ama proje bekletiliyor. " dedi. İşte haberin ayrıntıları...
14.09.2021Gündem
Bakan Akar: Herkes bilmeli, Türkiye bu coğrafyanın kaderi
Bakan Akar: Herkes bilmeli, Türkiye bu coğrafyanın kaderiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Geçmişte bütün olumsuz koşullara rağmen canı pahasına egemenlik ve bağımsızlığını, hakkını ve hukukunu koruyan ülkemiz bugün de her geçen gün büyüyen ekonomisi, genç - dinamik nüfusu, etkin-caydırıcı ve saygın ordusuyla hak ve menfaatlerini korumakta çok daha azimlidir, kararlıdır. Herkes bilmelidir ki coğrafya ne kadar kaderse Türkiye de bu coğrafyanın kaderidir. Biz bu coğrafyada varız ve var olmaya devam edeceğiz" dedi.
13.09.2021Siyaset
Selçuk Bayraktar duyurdu! Böylesi dünyada ilk olacak
Selçuk Bayraktar duyurdu! Böylesi dünyada ilk olacakBaykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Muharip İnsansız Uçak Sistemi (MİUS) ile ilgili, ''İnsansız savaş uçağımız, dünyadaki diğer örneklerinden farklı olarak kısa pistli uçak gemilere de inip, kalkabilecek. O şekilde tasarlanıyor. Bu da muharebe sahasında devrim olacak, diyebilirim. Bunun yanında dünyada yine kısa pistli uçak gemilerine inebilecek, 'TCG Anadolu'muza inip, kalkabilecek'' dedi.
9.09.2021Haberler
Selçuk Bayraktar duyurdu! Böylesi dünyada ilk olacak
Selçuk Bayraktar duyurdu! Böylesi dünyada ilk olacakBaykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Muharip İnsansız Uçak Sistemi (MİUS) ile ilgili, ''İnsansız savaş uçağımız, dünyadaki diğer örneklerinden farklı olarak kısa pistli uçak gemilere de inip, kalkabilecek. O şekilde tasarlanıyor. Bu da muharebe sahasında devrim olacak, diyebilirim. Bunun yanında dünyada yine kısa pistli uçak gemilerine inebilecek, 'TCG Anadolu'muza inip, kalkabilecek'' dedi.
9.09.2021Ekonomi
Son dakika haberi... Atina hayal dünyasında! Şimdi de İsrail füzesine bel bağladı
Son dakika haberi... Atina hayal dünyasında! Şimdi de İsrail füzesine bel bağladıSon dakika haberlere göre, çökmüş ekonomisini Türkiye ile girdiği rekabet nedeniyle iyiden iyiye uçuruma sürükleyen Yunanistan, bu sefer de umudunu daha önce farklı askeri anlaşmalar imzaladığı İsrail füzelerine bağladı. Daha önce defalarca Türkiye'nin askeri teknolojisi karşısında hüsrana uğrayan Yunanistan, rotasını 250 milyon avroya mal olan projeye çevirdi.
5.09.2021Dünya
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: Türkiye'nin her yerinde büyük yatırımlar yapıldı
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: Türkiye'nin her yerinde büyük yatırımlar yapıldıAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, ürettiği İHA, SİHA ve TİHA'larla Türkiye'nin dünyadaki birkaç ülkeden biri haline geldiğini belirterek, "Eskişehir’de helikopter motoru fabrikasının açılışı yapıldı. Türkiye’nin otomobilinin Bursa’daki fabrikasının açılışı yapıldı. Türkiye Uzay Programının tanıtımı Ankara’da gerçekleştirildi. Bütün bunlar, pandemi şartlarına rağmen, bu zor dönem içerisinde yapılan işler." dedi.
4.09.2021Siyaset
Son dakika haberleri: Akıncı Yunanistan'ı sarstı! 'Türkiye gösterdi, sıcak sonbahar...'
Son dakika haberleri: Akıncı Yunanistan'ı sarstı! 'Türkiye gösterdi, sıcak sonbahar...'Birkaç yılda drone teknolojisinde dünya çapında ses getiren Türkiye'nin Akıncı TİHA'yı tanıtması, Yunan medyası tarafından manşetten verildi. Drone filosunun Yunan ordusundaki endişeleri artırdığını yazan medya, hava savunma sistemlerinin ciddi bir testten geçeceğini kaydetti.
2.09.2021Dünya
Son dakika! AK Parti MYK sonrası Ömer Çelik'ten açıklamalar
Son dakika! AK Parti MYK sonrası Ömer Çelik'ten açıklamalarAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik, "Mültecilere sahip çıkma görevini Türkiye tek başına yerine getirmiştir. Bundan sonra Türkiye'nin bir tane daha göçmen alacak durumu yoktur." ifadelerini kullandı. Çelik, 'Yüzde 7 seçim barajı netleşmiştir. Cumhur İttifakı'nın yaklaşımı budur.' sözlerine yer verdi.
2.09.2021Siyaset
Son dakika: Tarihe not düşüldü! Akıncı'nın sırrını Selçuk Bayraktar paylaştı
Son dakika: Tarihe not düşüldü! Akıncı'nın sırrını Selçuk Bayraktar paylaştıSon dakika haberlere göre, Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar Akıncı'nın sırrına ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Buna göre Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yazdığı mesaj Akıncı'nın yazılımına eklendi.
2.09.2021Ekonomi
Akıncı'nın sırrını Selçuk Bayraktar paylaştı!
Akıncı'nın sırrını Selçuk Bayraktar paylaştı!Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar Akıncı'nın sırrına ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Buna göre Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yazdığı mesaj Akıncı'nın yazılımına eklendi.
2.09.2021Haberler
Son dakika... 'Ay Yıldız' heyecanı! Erdoğan: Amacımız Cumhuriyet'in 100. yılında projeyi tamamlamak
Son dakika... 'Ay Yıldız' heyecanı! Erdoğan: Amacımız Cumhuriyet'in 100. yılında projeyi tamamlamakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Bakanlığı Ay Yıldız Projesi Temel Atma Töreni'nde açıklamalarda bulundu. "Siber güvenliğin konuşulduğu bir dönemde, bize şu an temelini atacağımız böyle bir proje yakışır." diyen Erdoğan, karargahın açılışının 19 Mayıs 2023'te yapılacağını söyledi.
30.08.2021Siyaset
Son dakika: Avrupa ülkeleri sıraya girdi! Drone filosu yayılıyor
Son dakika: Avrupa ülkeleri sıraya girdi! Drone filosu yayılıyorSon dakika haberlere göre, yeni nesil silahını ordunun hizmetine sunan Türkiye'nin başarısı, hem ABD hem de İran da yankı buldu. Akıncı TİHA'nın özelliklerini sıralayan Bloomberg Türkiye'nin yerli silahlarıyla askeri yeteneğini inşa ettiğini aktardı, İran resmi televizyonu ise Akıncı TİHA'nın en sofistike Türk projesi olduğunu yazdı. İşte son dakika gelişmeler...
30.08.2021Dünya
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Atılan her adım daha güçlü bir Türkiye için
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Atılan her adım daha güçlü bir Türkiye içinCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ ihanet çetesiyle irtibatı olan yaklaşık 21 bin TSK mensubunun orduyla ilişkisinin kesildiğini ifade etti. 'Atılan her adım, geliştirilen her politika, yapılan her uygulama daha güçlü bir Türkiye içindir.' diyen Erdoğan, 'Tüm kurumlarıyla ülkemizi büyütmek için daha çok çalışacağız. Türkiye'yi istikrarsız, güvenliksiz, kırılgan ve müdahaleye açık hale getirme gayretleri kuranların heveslerini kursaklarında bırakmaya devam edeceğiz.' ifadelerine yer verdi.
30.08.2021Siyaset
Bayraktar AKINCI TİHA envantere girdi
Bayraktar AKINCI TİHA envantere girdiİlk uçuşunu 6 Aralık 2019’da gerçekleştiren Bayraktar AKINCI TİHA’nın güvenlik güçlerine ilk teslimatı 29 Ağustos'ta yapılan törenle tamamlandı.
30.08.2021Teknoloji
Milliyet'te Gündem (30 Ağustos 2021)
Milliyet'te Gündem (30 Ağustos 2021)İşte Türkiye'de ve dünyada gündemin öne çıkan haber başlıkları;
30.08.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Selçuk BayraktarBAYKARbayraktar tb2Türkiyeson dakika haberler

Tiha ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.