Toplu İş Sözleşmesi

Toplu İş Sözleşmesi

Son dakika toplu iş sözleşmesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan toplu iş sözleşmesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan toplu iş sözleşmesi haber sayfamızda...

Toplu İş Sözleşmesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.149 toplu is sozlesmesi haberi bulunmuştur.
Sözleşmeli kutlama
Sözleşmeli kutlamaBodrum Belediyesi çalışanları, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü toplu iş sözleşmesiyle kutladı...
3.05.2021Ege
RTÜK ile Türkiye Haber-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı
RTÜK ile Türkiye Haber-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandıRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) ile Türkiye Haber-İş Sendikası arasında 2021-2022 yıllarını kapsayan ve Üst Kurulun daimi işçilerini ilgilendiren toplu iş sözleşmesine imza atıldı.
1.05.2021Ekonomi
Sözleşme bayramı
Sözleşme bayramı1 Mayıs öncesinde imzalanan toplu iş sözleşmeleri, İzmir Büyükşehir’e bağlı İZELMAN’da çalışan 7 bin personel ile Konak Belediyesi Merbel şirketinin çalışanlarına çifte bayram yaşattı
1.05.2021Ege
İZBAN’da 3 yıllık uzlaşma sağlandı
İZBAN’da 3 yıllık uzlaşma sağlandıBüyükşehir Belediyesi-TCDD ortaklığındaki İzmir Banliyö Sistemi (İZBAN) yönetimi ile Demiryol İş Sendikası arasında süren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde tam anlaşma sağlandı.
24.04.2021Ege
Bucalıya can suyu olacak
Bucalıya can suyu olacakBuca Belediyesi, ilçe genelinde yapılan sosyal yardımların en etkili şekilde kullanılmasına imkan sağlayacak Üzüm Kart Projesi’ni hayata geçirdi.
13.04.2021Ege
İşçilerin yüzü güldü
İşçilerin yüzü güldüToplu sözleşmeyle Burhaniye Belediyesi’nde en düşük maaş 3266, Edremit Belediyesi’nde ise 3800 lira oldu
30.03.2021Ege
İBB'de çalışan 45 bin işçi için toplu iş sözleşmeleri imzalandı
İBB'de çalışan 45 bin işçi için toplu iş sözleşmeleri imzalandı İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde (İBB) çalışan 45 bin işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmeleri düzenlenen törenle imzalandı.
19.03.2021Ekonomi
Haklarını aldılar
Haklarını aldılarÇiğli Belediyesi ile DİSK Genel-İş 8 No’lu şube arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi doğrultusunda, 29 yıl sonra bir ilk gerçekleştirildi.
17.03.2021Ege
925 işçinin yüzünü zamla güldürdüler
925 işçinin yüzünü zamla güldürdülerKarabağlar Belediyesi’ne bağlı KARBEL AŞ’de çalışan 925 kişiyi kapsayan 9. Dönem Toplu İş Sözleşmesi, Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu ile DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası yöneticileri arasında imzalandı.
13.03.2021Ege
Güvenlik görevlileri sözleşmeyle sevindi
Güvenlik görevlileri sözleşmeyle sevindiÇiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, DİSK Genel-İş 8 No’lu Şube temsilcileriyle bir araya geldi, yıllardır taşeron firma bünyesinde düşük ücrete çalıştırılan, toplu iş sözleşmesi görüşmelerine 696 sayılı KHK dolayısıyla dahil edilemeyen, 69 güvenlik görevlisinin mağduriyetini giderdi.
13.03.2021Ege
Sosyal haklarda örnek sözleşme
Sosyal haklarda örnek sözleşmeBurhaniye Belediyesi Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (TÜMBEL-SEN) ile 2021-2022 yıllarını kapsayan toplu iş sözleşmesi imzaladı.
6.03.2021Ege
Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatar? Kısa çalışma ödeneği ne zaman bitiyor?
Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatar? Kısa çalışma ödeneği ne zaman bitiyor?Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatar sorusu bugün yoğun ilgi görmeye başladı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra, Zümrüt Selçuk, her ay kısa çalışma ödeneği ve işsizlik maaşı ödeme tarihlerinin yatacağı tarihi duyuruyor. Geçtiğimiz aylara bakıldığından Kısa Çalışma Ödeneğinin 5 Mart'a kadar yatırılması bekleniyor. Peki kısa çalışma ödeneği ne zaman bitiyor?
5.03.2021Ekonomi
Maltepe’deki grev anlaşmayla sonuçlandı
Maltepe’deki grev anlaşmayla sonuçlandıCHP’li Maltepe Belediyesi’nde 23 Şubat’ta başlayan grevin anlaşma ile sonuçlandığı açıklandı. En düşük net ücretin 4 bin 700 lira olduğu duyuruldu.
1.03.2021Siyaset
DEÜ’de emekçinin hakkı korunuyor
DEÜ’de emekçinin hakkı korunuyorDokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) ile Sağlık-İş Sendikası arasında 4D kadrosundaki kamu işçilerini kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı.
28.02.2021Ege
Maltepe'deki grevde anlaşma sağlandı!
Maltepe'deki grevde anlaşma sağlandı!Gelen bir son dakika haberine göre, Maltepe Belediyesi işçilerinin grev kararı almasının ardından cadde ve sokaklardaki çöp yığınları giderek büyüdü. Sokaklarda oluşan çöp yığınları havadan da görüntülendi. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamayla toplu iş sözleşmesinin anlaşmayla sonuçlandığını duyurdu.
28.02.2021Siyaset
Emeğin hakkını verdi...
Emeğin hakkını verdi...Akhisar Belediyesi, topu iş sözleşmesiyle yevmiyelere yüzde 16 zam yaptı. Manisa genelinde çalışanına en fazla maaş veren belediye oldu
27.02.2021Ege
Maltepe’de çöp dağları
Maltepe’de çöp dağlarıMaltepe’de temizlik işçilerinin greve çıkmasının ardından toplanmayan çöpler sokaklara taştı. Çöplerin toplanmamasına tepki gösteren Maltepeliler, yayılan koku ve virüs endişesinden yakınıyor...
27.02.2021Gündem
Yer: İstanbul! 60 senedir böyle pislik görmedim
Yer: İstanbul! 60 senedir böyle pislik görmedimMaltepe Belediyesi'nde çalışan bin 500 işçi, toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine 23 Şubat'ta greve başladı. Bu tarihten beri  Maltepe'de çöpler toplanmıyor. Sokak aralarında, yol kenarlarında bulunan çöp konteynerleri taşmış durumda. Maltepeliler ise özellikle salgın sürecinde yaşanan bu durumdan endişeli olduklarını dile getirdi. Oluşan çöp yığınları havadan görüntülendi.
26.02.2021Gündem
CHP belediyelerinde grevler yayılıyor
CHP belediyelerinde grevler yayılıyorKadıköy Belediyesi’nde başlayan grev, İstanbul’daki diğer CHP’li belediyelere de sıçradı. Milliyet, grevin taraflarıyla görüşerek talepleri dinledi.
26.02.2021Siyaset
Maltepe'deki çöpler için tıbbi atık uyarısı
Maltepe'deki çöpler için tıbbi atık uyarısıİstanbul Maltepe'de belediye işçilerinin önceki gün aldığı grev kararının ardından cadde ve sokaklarda çöp dağları oluştu. Çöp yığınlarının içindeki tıbbi atık ve maskelerin büyük tehlike oluşturduğunu Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. İlker İnanç Balkan, "Maskelerin ulu orta atılması, atılmış maskelerin bekletilmesi maalesef zaten salgının kontrol altına alınmasında ciddi güçlükler yaşadığımız şu günlerde ikinci bir sorun doğuracaktır" dedi.
25.02.2021Gündem
Belediye işçileri grev yaptı, Kadıköy çöple doldu
Belediye işçileri grev yaptı, Kadıköy çöple dolduİstanbul Kadıköy'de günlerdir toplanmayan çöpler, vatandaşı isyan ettirdi. Belediye işçilerinin toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin çıkmaza girmesinin ardından çöpler cadde ve sokaklarda kaldı. Belediye işçilerinden bazıları ise belediye binasının önünde bekliyor
18.02.2021Gündem
Kadıköy'de çöp dağları!
Kadıköy'de çöp dağları!Kadıköy'de günlerdir toplanmayan çöpler, vatandaşı isyan ettirdi. Belediye işçilerinin toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin çıkmaza girmesinin ardından ana arterlerde ve ara sokaklarda çöp yığınları oluştu. Belediye işçilerinden bazıları ise belediye binasının önünde bekliyor. İş yerlerinin önü çöplerle dolan esnaf durumdan şikayetçi. 20 yıldır ilçede esnaflık yapan Adnan Özdemir, "Biz de durumun nereye gideceğini bilmiyoruz. Tam dükkanımızın önü. Biz de çaresiz bir şekilde bekliyoruz. Allah'tan yaz mevsimi değil de koku fazla yok. Halimiz hepten biterdi" dedi.
18.02.2021Gündem
EN DÜŞÜK ÜCRET 3 BİN 250 LİRA
EN DÜŞÜK ÜCRET 3 BİN 250 LİRAAyvalık Belediyesi’yle Belediye-iş Sendikası Balıkesir Şubesi arasındaki toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlandı.
12.02.2021Ege
Toplu sözleşme sevinci
Toplu sözleşme sevinciDenizli Büyükşehir Belediyesi ile Büyükşehir DESKİ Genel Müdürlüğü’nde çalışan PERAŞ personelinin sendikal haklarını kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı...
3.02.2021Ege
Çalışanın hakkını verdiler
Çalışanın hakkını verdilerCHP’li belediyeler, toplu iş sözleşmeleriyle emekçinin yüzünü güldürmeyi sürdürüyor. Bayraklı’da en düşük ücret 5 bin 200 lira oldu. Muğla Büyükşehir personelinin yüzde 70’inden fazlası da 3 bin 400 lira ve üzerinden maaş alacak
2.02.2021Ege

Benzer Haber Etiketleri

egeizmirgazeteistanbulbelediye

Toplu İş Sözleşmesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.