Torba Kanunu

Torba Kanunu

Son dakika torba kanunu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan torba kanunu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan torba kanunu haber sayfamızda...

Torba Kanunu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 608 torba kanunu haberi bulunmuştur.
Torba kanun teklifi maddeleri nelerdir? Torba Kanun teklifi nedir?
Torba kanun teklifi maddeleri nelerdir? Torba Kanun teklifi nedir?Torba kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı. Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren torba kanun teklifi nedir? Torba kanun teklifinin yasalaşmasının ardından ayrıntılar merak ediliyor. İşte yeni torba kanun teklifi ile ilgili ayrıntılar ve kanun teklifinin maddeleri.
12.03.2021Ekonomi
Son dakika... Ekonomide düzenlemeler içeren torba kanun teklifi kabul edildi
Son dakika... Ekonomide düzenlemeler içeren torba kanun teklifi kabul edildiBu yıl meydana gelen ve 7 ili etkileyen 3 depremden zarar gören afetzedelere yardım edilebilmesi, elektronik haberleşme hizmeti sunan kuruluşlarla finansal kuruluşların müşterileriyle yaptıkları işlemlerde sözleşmelerin elektronik ortamda düzenlenebilmesi, ödenmeyen çek bedellerine ilişkin borçlunun ödeme, alacaklının tahsil imkanının güçlendirilmesini de kapsayan, ekonomide düzenlemeler içeren torba kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi.
10.06.2020Siyaset
Ak Parti, yeni bir torba hazırlığında
Ak Parti, yeni bir torba hazırlığındaAk Parti, gelir vergisi ile Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) düzenlemesi gibi önemli düzenlemeler içeren 125 maddelik torba kanunun ardından, bu kez “mini” bir torba kanunu Meclis gündemine getirmek için kolları sıvadı.
25.11.2017Siyaset
Torba yasa Meclis'ten geçti! Vergi indirimi ve KDV istisnası yasalaştı
Torba yasa Meclis'ten geçti! Vergi indirimi ve KDV istisnası yasalaştıTBMM Genel Kurulunda,mükelleflere vergi indirimi ve yabancılar ile gurbetçilere konut ve iş yeri satışında KDV istisnasını da içeren "torba kanun teklifi" kabul edilerek yasalaştı.
24.02.2017Ekonomi
İç güvenlik paketine  ikinci kez erteleme
İç güvenlik paketine ikinci kez ertelemeAk Parti, iç güvenlik paketinin, “Askeri Torba” nedeniyle önümüzdeki haftaya ertelendiğini açıkladı. Ak Partili Mustafa Elitaş, “Genelkurmay’dan tasarıyla ilgili talep geldi, haklı gördük” diye konuştu
9.02.2015Siyaset
Torba Kanunu geldi maden işçileri işten çıkarıldı
Torba Kanunu geldi maden işçileri işten çıkarıldıZonguldak'ta 22 özel maden şirketinden biri daha maliyetlerin arttığı gerekçesiyle 130 maden işçisinin işine son verdi.
17.09.2014Gündem
Çalışan kadına erken emeklilik müjdesi!
Çalışan kadına erken emeklilik müjdesi!Torba Yasa çalışan kadınlar için de “erken emeklilik” için önemli düzenlemeler içeriyor. Çocuk sahibi olan çalışan kadınlardan, emeklilik için gereken yaş ve sigortalılık süresi koşullarını sağlamış olup, prim günü eksiği olanlar, doğum borçlanması yoluyla 6 yıl erken emekli olabilecekler.
20.09.2014Ekonomi
Erken emeklilik geldi... İşte detaylar
Erken emeklilik geldi... İşte detaylarEmeklinin destek primi faizleri silinecek, ana para yapılandırılacak. Milyonlarca çalışan kadın ve madenci ise erken emekli olacak.
15.09.2014Ekonomi
Kürtçe öğretmenleri için ilk kez atama yapılacak
Kürtçe öğretmenleri için ilk kez atama yapılacakTorba Kanunu’na onayın ardından MEB yeni eğitim-öğretim yılı öncesinde 40 bin öğretmen için kontenjanları belirledi. İlk kez atanacak Kürtçe öğretmenleri için 18 kontenjan ayrıldı
11.09.2014Gündem
Mera alanları ranta açılıyor
Mera alanları ranta açılıyorTorba Yasa’nın Meclis’teki görüşmeleri devam ederken, yasa ilginç maddeleriyle dikkat çekiyor. Torba Yasa ile Mera Kanunu’na eklenen bir bent ile mera alanları imara açılıyor.
31.07.2014Ekonomi
Erdoğan, o görüntüleri izletti
Erdoğan, o görüntüleri izlettiBaşbakan Cumhur başkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti son grup konuşmasına Filistin atkısı ile çıktı. Erdoğan, konuşması sırasında Kılıçdaroğlu'nun SKK Genel Müdürü olduğu döneme ilişkin görüntüleri izletti.
22.07.2014Siyaset
‘Torba’da siber güvenlik sürprizi
‘Torba’da siber güvenlik sürprizi3. havalimanındaki krizi çözen torba yasaya eklenen değişikliklere göre TİB Başkanı engelleme kararını 24 saat içinde hâkim onayına sunacak, trafik bilgileri ise suç soruşturma kapsamında istenebilecek. Ancak teklife göre TİB Başkanı ‘Siber güvenlik’ gerekçesiyle istediği her trafik bilgisini talep edebilecek
20.02.2014Siyaset
Milyonlarca kişiye ‘torba’ müjdesi
Milyonlarca kişiye ‘torba’ müjdesiPrim gününü doldurmuş emeklilik için yaş bekleyenler torba kanuna eklenecek bir maddeyle artık sağlık hizmetinden yararlanabilecek.
17.02.2014Ekonomi
İnşaat Denetiminde Erişilebilirlik Standardı
İnşaat Denetiminde Erişilebilirlik StandardıEngellilerin erişebilirliğinin sağlanması için inşaat denetleme süreçlerinde erişilebilirlik standartlarına uygunluk sağlanacak
5.02.2014Konut
Düşman değiliz saldırı aydınlatılsın
Düşman değiliz saldırı aydınlatılsınİçinde internetin sansürlenmesine ilişkin düzenlemelerin de yer aldığı ‘Torba Kanun’ tasarısını görüşmek için toplanan TBMM Genel Kurulu’nda BDP’li Sırrı Sakık, MHP’nin İstanbul Esenler’deki seçim bürosuna yapılan saldırının bir an önce aydınlatılmasını istedi
28.01.2014Siyaset
CHP’den "af" hamlesi
CHP’den "af" hamlesiCHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, af bekleyen öğrenciler için bir kanun teklifi hazırladığını söyleyerek, “Ocak ayının ilk haftasında bu kanunu geçirerek, bu öğrencilerimizin umudu olalım” dedi.
25.12.2013Siyaset
Güler'den 'duvar' açıklaması
Güler'den 'duvar' açıklamasıİçişleri Bakanı Muammer Güler, Suriye sınırına istinat duvarı örülmesiyle ilgili "Örülen duvar falan yok. Böyle speküle edilen bir takım iddialar var. Orada yapılan duvar bir mayınlı alandan vatandaşların can ve mal güvenliğini korumaya yönelik bir duvardır" dedi.
17.10.2013Siyaset
'Torba Kanunu' onaylandı
'Torba Kanunu' onaylandıCumhurbaşkanı Abdullah Gül, kamuoyunda “Torba Kanun” olarak bilinen, Gümrük Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunu onayladı.
10.04.2013Siyaset
Kılıçdaroğlu: Suriye tarafı kimin kontrolünde
Kılıçdaroğlu: Suriye tarafı kimin kontrolündeCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cilvegözü Sınır Kapısı’nda yaşana patlama ile ilgili olarak, "21 Temmuz 2012’de gazeteler televizyonlar şu haberleri verdiler...
12.02.2013Siyaset
Kılıçdaroğlu: Konu pedagojik değil kriminolojik
Kılıçdaroğlu: Konu pedagojik değil kriminolojikCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Eğitim reformu ideolojik değil, pedagojik” sözüne, “Konu kriminolojik. Konu bu. Konu suç. Suçu nasıl örterim, malı nasıl götürürüm. Sen yolsuzlukta reform yapıyorsun. Yolsuzluk yapanlara güvence sağlıyorsun. İnsanda biraz Allah korkusu olur. Milletin cebinden çalıyorsun, çocukların geleceğini çalıyorsun. Sonra da ortaya çıkıp ‘biz eğitimde reform yaptık’ diyorsun” diyerek karşılık verdi.
21.03.2012Siyaset
Haydarpaşa’dan son tren kalkıyor
Haydarpaşa’dan son tren kalkıyorBaşkent, Cumhuriyet, Sakarya Ekspresi... Bu trenler, 1 Şubat itibarıyla artık Haydarpaşa Garı’ndan kalkmayacak. Birkaç ay içinde Haydarpaşa, hiç alışık olmadığı bir sessizliğe gömülecek. “İstanbul’un kapısı” kapanıyor, peki şimdi ne olacak?
27.01.2012Gündem
Cihaner: 'Soruşturma AKP'ye ulaştı ya da ulaşmak üzereydi'
Cihaner: 'Soruşturma AKP'ye ulaştı ya da ulaşmak üzereydi'CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner, "Sözde yargıya müdahale olmayacaktı, sözde yargı bağımsız olacaktı...
1.09.2011Siyaset
Deniz yüzeyi kiraları ‘Sudan ucuz’ oldu
Deniz yüzeyi kiraları ‘Sudan ucuz’ olduTürkiye’de, deniz yüzeyi kira bedelini belirleme yetkisi İl Özel İdareleri’nden alınıp Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na verildi. Bakanlık, çıkardığı yönetmelik ve genelgelerle deniz yüzeyi kira bedellerini 300-400 TL aralığına indirdi.
16.08.2011Ege
Deniz yüzeyi kiraları 400 TL'ye düştü
Deniz yüzeyi kiraları 400 TL'ye düştüDeniz yüzeyi kiraları 4 bin 500 TL’den 400 TL’ye düştü.
16.08.2011Ekonomi
Emeklilerden liderlere 12 maddelik bildirge
Emeklilerden liderlere 12 maddelik bildirgeTürkiye Emekliler Derneği (TÜED), emeklilerin taleplerini içeren 12 maddeden oluşan seçim bildirgesini, liderlere, milletvekillerine ve milletvekili adaylarına gönderdi.
13.05.2011Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

torba kanunuerken emeklilikTorba YasaekonomiTBMM

Torba Kanunu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.