Torba Kanun

Torba Kanun

Son dakika torba kanun haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan torba kanun gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan torba kanun haber sayfamızda...

Torba Kanun

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.058 torba kanun haberi bulunmuştur.
Turizm rekabetinde sert rüzgâr endişesi
Turizm rekabetinde sert rüzgâr endişesi Daha önce yat, kotra gibi özel deniz araçlarından 5 yıllık alınan ruhsatname harcı yıllık uygulamaya çevrilirken, tekne boyutlarına göre 10 kata kadar artış yapıldı. Turizm amaçlı liman çıkış ücretlerinde de tarife zamlandı. Artışın, ticari amaçlı gemilerde, turizm rekabetini olumsuz etkilemesinden endişe ediliyor.
20.01.2024 Ekonomi
Son dakika: Yılın ilk Kabinesi sona erdi! Emekliye ek zam için gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'da
Son dakika: Yılın ilk Kabinesi sona erdi! Emekliye ek zam için gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'da Yeni yılın ilk Kabine toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklama yapması bekleniyor.
16.01.2024 Gündem
Son dakika! Emekliye ek zam için gözler Kabine’de! Erdoğan açıklayacak...
Son dakika! Emekliye ek zam için gözler Kabine’de! Erdoğan açıklayacak... Milyonlarca SSK ve Bağ-Kur emeklisini ilgilendiren “emekliye ek zam” düzenlemesinde artık gözler Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısına çevrilmişti. Kabine toplantısı saat 14.30 itibarıyla başladı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın bugün gerçekleştirilecek kabine toplantısının ardından ek zam oranını bizzat açıklaması bekleniyor.
16.01.2024 Ekonomi
BAKAN VEDAT IŞIKHAN AÇIKLADI! Çalışan emekliye 5000 TL ikramiye ödeme tarihleri belli oldu! SSK, Bağkur, Emekli Sandığı 5 bin TL ikramiye ödemesi ne zaman yatacak?
BAKAN VEDAT IŞIKHAN AÇIKLADI! Çalışan emekliye 5000 TL ikramiye ödeme tarihleri belli oldu! SSK, Bağkur, Emekli Sandığı 5 bin TL ikramiye ödemesi ne zaman yatacak? Çalışan emekliye de verilmesi kararlaştırılan 5000 TL ikramiye ödemesi için gözler TBMM'ye çevrilmişti. Çalışan emekliye verilecek olan 5 bin TL emekli ikramiyesini içeren düzenleme TBMM'de kabul edilerek yasalaştı. 5000 TL ikramiye ödemesinin hesaplara yatırılacağı tarihe çevrilmişti. Beklenen açıklama Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'dan geldi. Peki 5000 TL emekli ikramiyesi ne zaman hesaplara yatacak?
28.12.2023 Bilgi Rehberi
Emekliye 5 bin lira ikramiye düzenlemesi TBMM'de
Emekliye 5 bin lira ikramiye düzenlemesi TBMM'de Çalışan emeklilere verilecek 5 bin liralık ikramiyenin de bulunduğu düzenleme Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda görüşülüyor.
26.12.2023 Ekonomi
Çalışan emekliler dikkat! 5 bin TL ikramiye için tarih belli oldu
Çalışan emekliler dikkat! 5 bin TL ikramiye için tarih belli oldu Çalışan emeklilere 5 bin TL ikramiye ödemesine ilişkin, ikramiyelerin yatacağı tarih belirlendi. CNN Türk Muhabiri Duygu Ayaz Bayram merak edilenleri anlattı.
21.12.2023 Haberler
Çalışan emekliler dikkat! 5 bin TL ikramiye için tarih belli oldu
Çalışan emekliler dikkat! 5 bin TL ikramiye için tarih belli oldu Çalışan emeklilere 5 bin TL ikramiye ödemesine ilişkin, ikramiyelerin yatacağı tarih belirlendi. CNN Türk Muhabiri Duygu Ayaz Bayram merak edilenleri anlattı.
21.12.2023 Ekonomi
TORBA YASA SON DAKİKA GELİŞMELERİ | Yeni torba yasada neler var, içeriği ve maddeleri neler? Torba yasa çıktı mı, Meclis'ten geçti mi?
TORBA YASA SON DAKİKA GELİŞMELERİ | Yeni torba yasada neler var, içeriği ve maddeleri neler? Torba yasa çıktı mı, Meclis'ten geçti mi? Torba yasa son dakika gelişmeleri anbean takip ediliyor. Torba yasada neler olacağı, ne zaman çıkacağı ve içeriğinin neler olacağı merak edilirken gözler Meclis'e çevrildi. Ekonomiye ilişkin düzenlemelerin ağırlıklı olarak yer aldığı 80 maddelik torba kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'na geldi. Yapılacak görüşmelerin ardından torba yasa Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girecek. Peki, torba yasada neler var, içeriği ve maddeleri neler? Torba yasa çıktı mı, ne zaman çıkacak? İşte 2023 yeni torba yasa son dakika gelişmeleri…
7.12.2023 Bilgi Rehberi
1.8 milyon kişinin ‘GSS’ borcuna af
1.8 milyon kişinin ‘GSS’ borcuna af TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülen torba yasada yer alan Genel Sağlık Sigortası (GSS) affından, 2014 öncesine ait prim ve gecikme borcu olan 1 milyon 800 bin kişi yararlanacak, toplam 1.8 milyar TL’lik borç silinecek.
1.12.2023 Ekonomi
Bakan Işıkhan açıkladı! Deprem bölgesinde mücbir sebep hali uzatıldı
Bakan Işıkhan açıkladı! Deprem bölgesinde mücbir sebep hali uzatıldı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, asgari ücret görüşmelerine ilişkin önemli bir açıklama yaptı. Öte yandan Bakan Işıkhan depremden etkilenen bazı bölgelerde mücbir sebep halinin uzatıldığını duyurdu.
30.11.2023 Ekonomi
Bakan Işıkhan'dan asgari ücret ve ikramiye açıklaması
Bakan Işıkhan'dan asgari ücret ve ikramiye açıklaması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, çalışan emeklilere 5 bin lira ikramiyenin ne zaman ödeneceğine ilişkin "Meclis'te kabul edilir edilmez çalışmalara başlayacağız. Emeklilerimize en kısa sürede inşallah ulaştıracağız" dedi.
30.11.2023 Ekonomi
Fahiş fiyata 710 milyon lira ceza kesildi
Fahiş fiyata 710 milyon lira ceza kesildi Fahiş fiyat artışları konusunda ciddi yaptırımlar yapıldığını ve denetimlerin sürdüğünü söyleyen Ticaret Bakanı Ömer Bolat, "Yapılan denetimler sonucunda 10 ayda 710 milyon lira idari para cezası kesildiğini gördük. Yüzbinlerin üzerinde işletmeler denetlendi. İşini doğru dürüst yapana saygımız sonsuz. Onların yanındayız. Ama bazen çürük elma ve yumurtalar olduğunda da bunları temiz sepetin içinden ayıklamak zorundayız" dedi.
24.11.2023 Ekonomi
Meclis’in güçlü bir içtüzüğe ihtiyacı var
Meclis’in güçlü bir içtüzüğe ihtiyacı var TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş Bütçe görüşmelerinde, “Meclisimizin gerçekten yeni ve güçlü bir İçtüzüğe ihtiyacı var. Hem muhalefetin sözünün güçlü olması hem de bütün komisyonlara ilgili bakanların gelmesi, sorulara cevap vermesi bakımından değişiklikler yapılabilir” dedi
29.10.2023 Gündem
Kira anlaşmazlığında arabuluculuk dönemi
Kira anlaşmazlığında arabuluculuk dönemi İçinde bulunduğumuz eylül ayından itibaren açılacak kira anlaşmazlığı davalarında, önceden arabulucuya başvurulması artık zorunlu. Gelin ayrıntılarına bakalım..
15.09.2023 Milliyet Executive
EMEKLİ MAAŞLARINA SEYYANEN ZAM YAPILACAK MI 2023? En düşük emekli maaşı ne kadar? SSK, BAĞ KUR zamlı emekli maaşları ne zaman yatacak? Emekli zammı Meclis'ten geçti mi?
EMEKLİ MAAŞLARINA SEYYANEN ZAM YAPILACAK MI 2023? En düşük emekli maaşı ne kadar? SSK, BAĞ KUR zamlı emekli maaşları ne zaman yatacak? Emekli zammı Meclis'ten geçti mi? Emekli zammı son dakika haberleri ve emekli maaşlarına seyyanen zam konusu gündeme gelmesiyle beraber emekli maaşlarındaki gelişmeler gündemde araştırılan konular arasında bulunuyor. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seyyanen zam konusunda açıklama yaptı. TBMM Genel Kurulu’nda İSE emekli zammı ve torba kanun teklifi görüşmeleri başladı. Peki emekli maaşlarına seyyanen zam yapılacak mı, 2023 temmuz emekli zammı ne kadar? SSK ve BAĞ-KUR zamlı emekli maaşları ne zaman yatacak?
13.07.2023 Bilgi Rehberi
Emekliye seyyanen zam olacak mı? Erdoğan ve Bahçeli'den sürpriz görüşme
Emekliye seyyanen zam olacak mı? Erdoğan ve Bahçeli'den sürpriz görüşme Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP lideri Bahçeli'yi bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti. Gündemde Bahçeli'nin emekli maaşları için yaptığı yeni teklif vardı.
13.07.2023 Gündem
Seyyanen zamlar için gözler Erdoğan’da!
Seyyanen zamlar için gözler Erdoğan’da! TBMM Genel Kurulu’nda, memur ve emekli maaş artışının yanı sıra milyonları ilgilendiren pek çok düzenlemeyi bünyesinde barındıran AK Parti’nin torba kanun teklifinin görüşmeleri dün başladı.
13.07.2023 Haberler
Seyyanen zamlar için gözler Erdoğan’da!
Seyyanen zamlar için gözler Erdoğan’da! TBMM Genel Kurulu’nda, memur ve emekli maaş artışının yanı sıra milyonları ilgilendiren pek çok düzenlemeyi bünyesinde barındıran AK Parti’nin torba kanun teklifinin görüşmeleri dün başladı.
13.07.2023 Ekonomi
Çalışanlar dikkat: Kıdem tazminatında tavan ücret değişiyor
Çalışanlar dikkat: Kıdem tazminatında tavan ücret değişiyor Memurlara yapılan zamla birlikte kıdem tazminatı tavanı da değişiyor. Peki Kıdem Tazminatı tavanı kaç lira olacak? İşte detaylar...
8.07.2023 Ekonomi
Kovid izniyle çıkanlar cezaevine dönmeyecek
Kovid izniyle çıkanlar cezaevine dönmeyecek AK Parti’nin en düşük memur maaşını 22 bin liraya çıkaran düzenlemeyi de içeren yeni torba kanun teklifi komisyonda görüşüldü. Komisyonda kabul edilen madde ile Kovid-19 izni ile cezaevinden çıkan mahkumlara denetimli serbestlik ile kalıcı tahliye yolu açıldı.
8.07.2023 Gündem
Torba tekliften vergi artışı çıktı
Torba tekliften vergi artışı çıktı En düşük memur maaşını 22 bin liraya çıkaran torba kanun teklifinden, vergi artışı düzenlemeleri çıktı. AK Parti’nin teklifine göre Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV), bir sefere mahsus olmak üzere sıfır alınan ve mevcut trafiğe kayıtlı tüm araçlar için iki katı ödenecek. Teklife göre, akaryakıta otomatik enflasyon ayarlaması yapılacak.
6.07.2023 Ekonomi
Kirada artış sınırına devam
Kirada artış sınırına devam Kira artışlarını dizginlemeye yönelik getirilen kira artışında yüzde 25 sınırı uygulaması, 1 yıl daha uzayacak. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Meclis’in bayram tatilinden sonra 2 Temmuz itibarıyla geçerli olmak üzere uygulamayı uzatacağını açıkladı.
23.06.2023 Ekonomi
Tarım ve Orman Bakanı Kirişci’den su konusunda uyarı
Tarım ve Orman Bakanı Kirişci’den su konusunda uyarı Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Türkiye’nin su stresi altında bir ülke olduğunu belirterek, "2030 ve sonrasında artık su fakiri ülke konumuna gelmiş olunacak. Artık bu süreç yaşandıktan sonra tekrar o arzuladığımız iyi günlere dönme imkanımız yok. Yapmamız gereken en önemli husus, bu süreci yavaşlatmak ve bu sürecin etkilerini olabildiğince minimize etmektir" dedi.
30.01.2023 Ekonomi
TBMM'de yoğun mesai
TBMM'de yoğun mesai Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), bu hafta 7 ayrı kanunda değişiklik öngören 21 maddelik 'torba' kanun teklifini yasalaştırmak için mesai yapacak.
22.01.2023 Gündem
AK Parti’den yeni torba teklif
AK Parti’den yeni torba teklif AK Parti, yedi ayrı kanunda değişiklik öngören 21 maddelik torba kanun teklifini TBMM Başkanlığı’na sundu.
14.01.2023 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Torba Kanun ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.