Tpao

Tpao

Son dakika TPAO haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TPAO gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TPAO haber sayfamızda...

Tpao

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 636 tpao haberi bulunmuştur.
Gabar’da 2024 hedefi günlük 100 bin varil
Gabar’da 2024 hedefi günlük 100 bin varilTürkiye Petrolleri A.O. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Melih Han Bilgin, Gabar Dağı’nda bulunan petrol sahasında incelemede bulundu. Bilgin, sahada yaptığı açıklamada günlük 25 bin varil petrol üretimine ulaşıldığını ve hedeflerinin yıl sonuna kadar 35 bin varil petrol üretmek olduğunu söyledi.
25.10.2023Ekonomi
Bakan Şimşek'ten 'Gabar' açıklaması: Cari açık kalıcı azalacak ve rezerv birikimi hızlanacak
Bakan Şimşek'ten 'Gabar' açıklaması: Cari açık kalıcı azalacak ve rezerv birikimi hızlanacakTürkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'nca (TPAO), Şırnak'ın Gabar Dağı'nda bulunan petrol sahasında günlük 25 bin varil petrol üretimine ulaşıldığı bildirildi. Bakan Şimşek konuyla ilgili açıklama yaptı.
23.10.2023Ekonomi
TPAO duyurdu: Gabar'da 25 bin varil petrol üretimi
TPAO duyurdu: Gabar'da 25 bin varil petrol üretimiTürkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'nca (TPAO), Şırnak'ın Gabar Dağı'nda bulunan petrol sahasında günlük 25 bin varil petrol üretimine ulaşıldığı bildirildi.
23.10.2023Haberler
TPAO duyurdu: Gabar'da 25 bin varil petrol üretimi
TPAO duyurdu: Gabar'da 25 bin varil petrol üretimiTürkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'nca (TPAO), Şırnak'ın Gabar Dağı'nda bulunan petrol sahasında günlük 25 bin varil petrol üretimine ulaşıldığı bildirildi.
23.10.2023Ekonomi
TPAO Genel Müdürü açıkladı! Gabar petrolünde hedef 100 bin varil üretim!
TPAO Genel Müdürü açıkladı! Gabar petrolünde hedef 100 bin varil üretim!Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Genel Müdürü Melih Han Bilgin, Gabar'daki petrol üretimindeki hedefi açıkladı.
17.10.2023Ekonomi
TPAO'dan dolandırıcılara karşı uyarı
TPAO'dan dolandırıcılara karşı uyarıTürkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı, sosyal medya hesabından dolandırıcılara karşı önemli uyarılarda bulundu.
14.10.2023Ekonomi
Savaş jetinin yakıt tankı otoparka düştü!
Savaş jetinin yakıt tankı otoparka düştü!Ankara’da dün uçuş sırasında bir F-4 savaş uçağının yedek yakıt tankı yerinden koparak, otoparka düştü. Olayda şans eseri can kaybı yaşanmadı ancak üç otomobil hasar gördü.
5.09.2023Gündem
Ankara'da F-4 savaş uçağının bir parçası açık otoparka düştü!
Ankara'da F-4 savaş uçağının bir parçası açık otoparka düştü!MSB: Hava Kuvvetleri Komutanlığımıza ait F-4 savaş uçağının bir parçası, Ankara semalarında uçuşu esnasında bilinmeyen bir sebeple TPAO'ya ait açık bir otoparka düşmüştür. Uçak emniyetli bir şekilde Eskişehir meydana iniş yapmıştır. Olayda can kaybı ve yaralı bulunmamaktadır.
4.09.2023Haberler
Ankara'da F-4 savaş uçağının bir parçası açık otoparka düştü!
Ankara'da F-4 savaş uçağının bir parçası açık otoparka düştü!Ankara'nın Çankaya ilçesinde bir otoparka uçak parçası düştü. Yakıt tankı olduğu iddia edilen parça 3 araca isabet etti. Araçlarda maddi hasar oluştu.
4.09.2023Gündem
Petrol üretiminde rekor kırıldı
Petrol üretiminde rekor kırıldıŞehit Esma Çevik ve Şehit Aybüke Yalçın sahalarında açılan yeni kuyularla birlikte Şırnak Gabar bölgesinde günlük 16 bin 188 varil petrol üretimine ulaşıldı. Bu sayede toplam 75 bin 52 varil petrol üretimiyle en yüksek yurt içi günlük üretim rekoru kırıldı.
4.08.2023Ekonomi
Sultan Abdülhamid'in 134 yıllık 'petrol' haritası! 5 şehir dikkat çekti
Sultan Abdülhamid'in 134 yıllık 'petrol' haritası! 5 şehir dikkat çektiOsmanlı İmparatorluğu’nun 34’üncü padişahı II. Abdülhamid tarafından başlatılan petrol haritası gerçek çıktı.
28.07.2023Gündem
Batman Petrolspor'un TPAO'ya devir işlemleri tamamlandı
Batman Petrolspor'un TPAO'ya devir işlemleri tamamlandıTFF 3’üncü Lig 2’nci Grup ekiplerinden Batman Petrolspor’un Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’na (TPAO) devir işlemleri tamamlandı.
13.07.20233.Lig
Enerji fatihleri Yavuz’a emanet
Enerji fatihleri Yavuz’a emanetTürkiye, Karadeniz’deki doğal gaz rezervleriyle ilgili önemli keşiflerin ardından arama faaliyetlerini daha da yoğunlaştırdı.
12.07.2023Ekonomi
Sektör için 65 – 80 dolar arası fiyat yönetilebilir
Sektör için 65 – 80 dolar arası fiyat yönetilebilirDünyada petrol fiyatlarının çok düşmesini istemeyen ülkelerle çok yükselmesini istemeyen ABD yönetimi arasındaki mücadeleye dikkat çeken Kalay, hem dünyada hem de Türkiye’de 60 doların altı bir ham petrol fiyatının sektörün devamlılığını olumsuz etkileyeceğini vurguladı. Petrol alanında Türkiye’deki özel sektörün çok küçüldüğüne de dikkat çekti.
28.06.2023Milliyet Enerji
TPAO, 20 ilde 200 kuyu sondajı yapacak
TPAO, 20 ilde 200 kuyu sondajı yapacakYıl sonuna kadar sadece karada 20’ye yakın ilde toplam 200 kuyu sondajına ulaşacak olan Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) bu sondajlarla günlük petrol üretimini 90 bin varile çıkaracak.
9.06.2023Uzmanpara
TPAO yıl sonuna kadar 20 ilde 200 kuyu sondajı yapacak
TPAO yıl sonuna kadar 20 ilde 200 kuyu sondajı yapacakYıl sonuna kadar sadece karada 20’ye yakın ilde toplam 200 kuyu sondajına ulaşacak olan Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO), bu sondajlarla günlük petrol üretimini 90 bin varile çıkaracak.
9.06.2023Ekonomi
Şırnak’ta günlük 15 bin varil petrol çıkacak yeni kuyu
Şırnak’ta günlük 15 bin varil petrol çıkacak yeni kuyuŞırnak’ın Gabar ve Cudi dağlarının kesiştiği Akçay köyü bölgesinde devam eden Şehit Astsubay Esma Çevik Sahası'nda gerçekleştirilen petrol arama çalışmalarında bulunan yeni rezervde günde 15 bin varil petrol çıkacak.
26.05.2023Ekonomi
Batman Petrolspor, TPAO'ya devredilecek
Batman Petrolspor, TPAO'ya devredilecekBatman Valisi Ekrem Canalp, TFF 2’nci Lig Beyaz Grup'tan TFF 3’üncü Lig'e düşen Batman Petrolspor Kulübü'nün Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'na (TPAO) devri konusunda anlaşma sağlandığını duyurdu.
25.05.20233.Lig
Gabar petrol keşfi yatırıma dönüşüyor! 20 kuyu daha
Gabar petrol keşfi yatırıma dönüşüyor! 20 kuyu dahaTPAO Başkanı Bilgin, Gabar dağlarındaki petrol keşfinin yatırıma dönüşümüne yoğunlaştıklarını belirterek, “Rafineri ihtiyacımız nerede olabilir? Planlaması yapılıyor. Sadece Şırnak’ta 20 sondaj kulesi planlıyoruz” dedi.
9.05.2023Ekonomi
Manisa petrolünde deneme üretimine geçildi
Manisa petrolünde deneme üretimine geçildiManisa’nın Salihli ilçesine bağlı Yağbasan Mahallesi’nde, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) tarafından kurulan Yağbasan 1 deneme-üretim sahasında, Atbaşı sondaj pompasıyla deneme üretimine geçildi.
8.05.2023Ekonomi
TPAO: 1 milyar varil petrolün bulunduğu bölgede yeni keşif potansiyeli yüksek
TPAO: 1 milyar varil petrolün bulunduğu bölgede yeni keşif potansiyeli yüksekTürkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’ndan (TPAO), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın duyurduğu Cudi-Gabar'da bulunan petrolle ilgili yapılan açıklamada, "Türkiye'de kara alanlarında şimdiye kadar yapılan en büyük keşif olma özelliğindeki sahanın yerinde petrol miktarı yaklaşık 1 milyar varil olarak hesaplanmakta olup petrol arama-üretim sektörü açısından bakir bir bölge olan Cudi-Gabar bölgesinde yeni keşif potansiyeli de yüksektir” denildi.
4.05.2023Ekonomi
Filyos’ta doğal gaz temalı meslek lisesi kurulacak
Filyos’ta doğal gaz temalı meslek lisesi kurulacakZonguldak'ta bulunan Filyos Doğal Gaz İşleme Tesisi’ne nitelikli eleman yetiştirmek için Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) arasında doğal gaz temalı mesleki ve teknik eğitim lisesi yapılması amacıyla protokol imzalandı.
3.05.2023Ekonomi
Enerjide bağımsızlığın mimarı! Eski Bakan Masum Türker'den Berat Albayrak sözleri
Enerjide bağımsızlığın mimarı! Eski Bakan Masum Türker'den Berat Albayrak sözleriKaradeniz'den çıkarılan yerli doğal gazın karayla buluşması sonrası değerlendirmelerde bulunan DSP'li Masum Türker, bağımsızlık ateşinin mimarının Berat Albayrak olduğunu söyledi.
21.04.2023Haberler
Enerjide bağımsızlığın mimarı! Eski Bakan Masum Türker'den Berat Albayrak sözleri
Enerjide bağımsızlığın mimarı! Eski Bakan Masum Türker'den Berat Albayrak sözleriKaradeniz'den çıkarılan yerli doğal gazın karayla buluşması sonrası değerlendirmelerde bulunan DSP'li Masum Türker, bağımsızlık ateşinin mimarının Berat Albayrak olduğunu söyledi.
21.04.2023Gündem
Karadeniz gazı komandolara emanet! CNN Türk ekibi görüntüledi
Karadeniz gazı komandolara emanet! CNN Türk ekibi görüntülediYerli gazda ilk faz bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımı ile saat 20.23'te sisteme verilecek. Karadeniz gazı için heyecanlı bekleyiş sürerken, CNN Türk ekibi jandarma komandoların koruduğu kritik bölgeyi görüntüledi. İşte detaylar...
20.04.2023Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Tpao ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.