Tpao

Tpao

Son dakika TPAO haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TPAO gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TPAO haber sayfamızda...

Tpao

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 547 tpao haberi bulunmuştur.
Adıyaman'da enerji nakil hattı yapım işi ihalesi yapılacak
Adıyaman'da enerji nakil hattı yapım işi ihalesi yapılacakTürkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) ile Adıyaman Bölge Müdürlüğüne ait tüm üretim sahalarının enerji nakil hattı yapım işi ihaleye çıkarıldı.
17.09.2021Ekonomi
Şırnak'ta petrol keşfedilen kuyuya şehit Esma Çevik'in adı verildi
Şırnak'ta petrol keşfedilen kuyuya şehit Esma Çevik'in adı verildiŞırnak'ın Cizre ilçesinde petrol keşfedilerek üretime alınan kuyuya, şehit Astsubay Üstçavuş Esma Çevik'in adı verildi.
16.09.2021Ekonomi
Fatih gemisi Türkali-5'te sondaja başladı
Fatih gemisi Türkali-5'te sondaja başladıFatih sondaj gemisinin, Karadeniz'de bulunan Sakarya Gaz Sahası'ndaki yeni tespit kuyusu Türkali-5'te sondaja başladığı bildirildi.
12.09.2021Ekonomi
KİT'lerde en yüksek ödenek 22,1 milyar lirayla TPAO'ya verildi
KİT'lerde en yüksek ödenek 22,1 milyar lirayla TPAO'ya verildiKamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) arasında en yüksek ödenek teklif tavanı, 2022 için 22 milyar 135 milyon 114 bin lira ile Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Genel Müdürlüğüne verildi.
12.09.2021Ekonomi
Yavuz sondaj gemisi Karadeniz için hazırlıklara başladı
Yavuz sondaj gemisi Karadeniz için hazırlıklara başladıTürkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO), Yavuz sondaj gemisinin Haydarpaşa Limanı'na yanaştığı ve hazırlıkların ardından Karadeniz'e hareket edeceği bilgisini paylaştı.
15.08.2021Ekonomi
Fatih sondaj gemisi Türkali-4'te sondaja başladı
Fatih sondaj gemisi Türkali-4'te sondaja başladıFatih sondaj gemisinin Karadeniz'deki yeni tespit kuyusu Türkali-4'te sondaja başladığı bildirildi.
31.07.2021Ekonomi
Sakarya Gaz Sahası'ndaki Türkali-2 tespit kuyusunda ilk kuyu akış testi tamamlandı
Sakarya Gaz Sahası'ndaki Türkali-2 tespit kuyusunda ilk kuyu akış testi tamamlandıTürkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO), Sakarya Gaz Sahası'ndaki Türkali-2 tespit kuyusunda gerçekleştirilen ilk kuyu akış testinin başarıyla tamamlandığını bildirdi.
29.07.2021Ekonomi
Bakan açıkladı! Doğal gaz ve elektriğe neden zam yapıldı?
Bakan açıkladı! Doğal gaz ve elektriğe neden zam yapıldı?Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, elektrik ve doğal gaz konusunda fiyatların Türkiye ekonomisiyle ilgisi olmadığını ve tamamen yurt dışı piyasalara bağlı olarak fiyat artışları yapıldığını söyledi.
13.07.2021Ekonomi
Filyos Limanı Türkiye'nin kuzey ticaretinde kilit nokta olacak
Filyos Limanı Türkiye'nin kuzey ticaretinde kilit nokta olacakOsmanlı Padişahı Sultan 2. Abdülhamit'in 150 yıl sonra gerçekleşen hayali Filyos Limanı'nın, Türkiye'nin "mavi vatan"daki hakimiyetini güçlendireceği ve ülke ticaretinin "kuzeye açılan geçidi" görevini üstleneceği öngörülüyor.
5.06.2021Ekonomi
Son dakika: Büyük gün yarın! Erdoğan açıklayacak
Son dakika: Büyük gün yarın! Erdoğan açıklayacakTürkiye'nin geçen yıl Karadeniz'de 405 milyar metreküplük gaz keşfinin ardından Sakarya Gaz Sahası'nda rezerv tespiti ve yeni gaz keşfine yönelik sondajlarla yürüttüğü çalışmalar meyvelerini vermeye başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yarın bölgede yeni bir gaz keşfine yönelik açıklama yapması bekleniyor.
3.06.2021Ekonomi
Doğal gaz müjdesi! Karaya çıkartılıyor: 10 bin kişiye iş imkanı
Doğal gaz müjdesi! Karaya çıkartılıyor: 10 bin kişiye iş imkanıZonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi'nin (ZBEÜ) 12- 13 Şubat 2021 tarihinde düzenlediği Filyos Çalıştayı, kitap haline getirildi. 80 katılımcının bilimsel ve akademik görüşleriyle katkı verdiği çalıştayın sonuç bildirgesinde, Karadeniz'de çıkartılacak doğal gaz ile ilgili olarak, "Henüz keşfedilen gaz miktarı bile ülkemizin son 33 yılda tükettiği doğal gazın yarısına denk gelmektedir. Bu bağlamda bölgede keşfedilen doğal gaz kuyuları üretime geçtiğinde ülkemizin yıllık doğal gaz ihtiyacının yüzde 30'unu karşılama kapasitesine sahip olabilecektir" denildi.
2.06.2021Ekonomi
Buğday ve arpa ektikleri yerde petrol sürprizi! 'Çok sevinçliyiz'
Buğday ve arpa ektikleri yerde petrol sürprizi! 'Çok sevinçliyiz'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda yaptığı "Sadece son bir ayda 3 yeni kuyuda petrol keşfettik. Diyarbakır’da bulunan Akoba-1 ve Yenişehir-1 kuyularıyla Kırklareli’ndeki Misinli-2 kuyularımızda günlük üretimimize 6 bin 800 varil ilave sağladık" açıklaması Diyarbakır'da sevinç yaşattı.
29.05.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın petrol keşfi açıklaması Diyarbakır'da sevinçle karşılandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın petrol keşfi açıklaması Diyarbakır'da sevinçle karşılandıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, son bir ayda üç yeni kuyuda petrol keşfettiklerini belirterek, Diyarbakır'da bulunan Akoba-1 ve Yenişehir-1 kuyularıyla Kırklareli'ndeki Misinli-2 kuyularında günlük üretime 6 bin 800 varil ilave sağlandığını açıklaması, kentte memnuniyetle karşılandı.
27.05.2021Ekonomi
Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığından hizmet alımı ihalesi
Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığından hizmet alımı ihalesiTürkiye Petrolleri Anonim Ortaklığınca (TPAO) Adıyaman Bölge Müdürlüğüne bağlı tüm sahalarda tanker ile ham petrol taşıma ve boşaltma işi hizmet alımı ihale edilecek.
28.04.2021Ekonomi
Fatih ve Kanuni sondaj gemileri, Filyos Limanı'nda bir araya geldi
Fatih ve Kanuni sondaj gemileri, Filyos Limanı'nda bir araya geldiTürkiye'nin ilk sondaj gemisi Fatih, Türkali- 2 kuyusundaki faaliyetlerini tamamlamasının ardından Kuzey Sakarya Gaz Sahası'ndaki çalışma öncesinde Kanuni sondaj gemisinin de demirli olduğu Filyos Limanı'na geldi. İki milli sondaj gemisi, Filyos Limanı'nda bir araya geldi.
21.03.2021Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu, Filyos Limanı'nda incelemelerde bulundu
Bakan Karaismailoğlu, Filyos Limanı'nda incelemelerde bulunduUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Zonguldak kıyılarında yükselen Filyos Limanı'nın, bir liman olmanın ötesinde hem bölgeyi hem de ülkeye lojistik alanında bir adım daha ileriye taşıyacak "dev bir lojistik merkez" projesi olduğunu söyledi.
26.02.2021Ekonomi
‘Doğal gaz indirim müjdesi başka bahara kalacak’
‘Doğal gaz indirim müjdesi başka bahara kalacak’CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Sakarya Gaz Sahası Değerlendirme Raporu hazırladı.
26.02.2021Siyaset
BOTAŞ ve TPAO'nun bağlı ortaklığı TPOC tarafından 3 şirket kurulacak
BOTAŞ ve TPAO'nun bağlı ortaklığı TPOC tarafından 3 şirket kurulacakBoru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ) ile Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığının (TPAO) bağlı ortaklığı Turkish Petroleum Overseas Company Limited (TPOC) tarafından üç şirket kurulmasına karar verildi.
13.02.2021Ekonomi
Karadeniz'deki doğalgazın çıkarılmasında 2 bin kişi istihdam edilecek
Karadeniz'deki doğalgazın çıkarılmasında 2 bin kişi istihdam edilecekTürkiye'nin üçüncü büyük limanı olmasının yanı sıra Karadeniz'deki doğalgazın karaya çıkarılacağı Filyos Limanı'nda Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'nın (TPAO) gerçekleştireceği boru ve rafineri benzeri çalışmalarda 2 bin kişinin istihdam edilecek olması bölge halkını sevindirdi. Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Yaşar Karaman, "Zonguldak, sadece taşkömürüne endeksli değil sanayimizle, teknolojimizle ve doğalgazımızla inşallah taşkömürüne alternatif bir sektörle ilimizdeki işsizlere bir ümit olacaktır" dedi.
25.01.2021Ekonomi
TPAO'dan bütçeye aktarılan payda düzenleme
TPAO'dan bütçeye aktarılan payda düzenlemeTürkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) gelirinin yüzde 10'unun bütçeye gelir yazılması uygulamasında değişikliğe gidildi.
8.01.2021Uzmanpara
TPAO gelirlerinden bütçeye aktarılan payda düzenleme yapıldı
TPAO gelirlerinden bütçeye aktarılan payda düzenleme yapıldıTürkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) gelirinin yüzde 10'unun bütçeye gelir yazılması uygulamasında değişikliğe gidildi.
8.01.2021Ekonomi
Enerji teklifi Meclis’ten geçti
Enerji teklifi Meclis’ten geçtiEnerji alanında düzenlemeler içeren teklif, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilerek kanunlaştı.
26.11.2020Siyaset
Son dakika... Enerji alanında düzenlemeler içeren teklif TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi
Son dakika... Enerji alanında düzenlemeler içeren teklif TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildiGelen son dakika haberine göre; Enerji alanında düzenlemeler içeren Elektrik Piyasası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.
25.11.2020Siyaset
"Kanuni" Karadeniz'de matkap döndürmeye hazırlanıyor
"Kanuni" Karadeniz'de matkap döndürmeye hazırlanıyorTürkiye, halihazırda Fatih ve Yavuz sondaj gemileriyle denizlerde detaylı hidrokarbon arama çalışmaları yürütürken, üçüncü sondaj gemisi Kanuni de 14 Kasım'da Filyos Limanı'na ulaştı. Kanuni, 2021'in ilk aylarında Karadeniz'de faaliyete başlayacak.
21.11.2020Ekonomi
Fatih ve Kanuni, Karadeniz'de birçok ilke imza atacak
Fatih ve Kanuni, Karadeniz'de birçok ilke imza atacakFatih sondaj gemisinin Türkiye'nin açık denizlerdeki ilk değerleme kuyusu Türkali-1'de çalışmalarını bitirmesinin ardından, Kanuni de bu kuyunun tamamlama sondajı işlemlerini yapacak.
16.11.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

TPAOKaradenizgazKanunifatih

Tpao ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.