Tüketici Hakem Heyeti

Tüketici Hakem Heyeti

Son dakika Tüketici Hakem Heyeti haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Tüketici Hakem Heyeti gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Tüketici Hakem Heyeti haber sayfamızda...

Tüketici Hakem Heyeti

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 486 tüketici hakem heyeti haberi bulunmuştur.
"Şartsız değişim talebi, üreticiye darbe vuruyor"
"Şartsız değişim talebi, üreticiye darbe vuruyor" Perakende satışları artan mobilya üreticileri ve mağazaları son yıllarda artan iade ve değişim talepleri nedeniyle ciddi zararlara uğruyor. Birçok müşterinin ürünleri keyfi sebeplerle iade ve değişim talebinde bulunduğunu söyleyen üreticiler, tüketici hakem heyetinin de incelemelerinin yetersiz olduğunu belirterek yanlış kararlara imza attığını öne sürüyor.
25.05.2024 Ekonomi
Oğlunu askere götürmek istedi! Gelen telefonla hayatının şokunu yaşadı
Oğlunu askere götürmek istedi! Gelen telefonla hayatının şokunu yaşadı Ankara’da Ali İhsan Karaağaç (45), oğlunu askerlik görevini yapacağı Hatay'a götürmek için internet üzerinden ulaştığı Rıdvan G.'ye araç kiralama bedeli olarak 5 bin lira gönderdi. Rıdvan G.'nin kasko ücreti olarak da 18 bin lira istemesi üzerine araç kiralamaktan vazgeçip, parasının geri verilmesini talep edince dolandırıldığını anlayan Ali İhsan K., suç duyurusunda bulundu.
19.05.2024 Gündem
İnternette bulduğu ilk numarayı aradı; 7 bin liralık şok!
İnternette bulduğu ilk numarayı aradı; 7 bin liralık şok! Bakırköy’de çamaşır makinesinin arızalanması üzerine internetten numarasını bulduğu tamirciyi evine çağıran Gülay Erman, iddiaya göre makinesini tamir için gelenlerden ne makinesini ne de parasını geri alabildi.
5.05.2024 Haberler
İnternette bulduğu ilk numarayı aradı; 7 bin liralık şok!
İnternette bulduğu ilk numarayı aradı; 7 bin liralık şok! Bakırköy’de çamaşır makinesinin arızalanması üzerine internetten numarasını bulduğu tamirciyi evine çağıran Gülay Erman, iddiaya göre makinesini tamir için gelenlerden ne makinesini ne de parasını geri alabildi.
5.05.2024 Gündem
Fişteki servis ücretinin yarısı garsona veriliyor
Fişteki servis ücretinin yarısı garsona veriliyor Restoranlarda bahşiş yerine geçtiği ifade edilen ‘servis ücreti’ gündemde. Fişte yazan rakamın yarısının garsona verildiği, geri kalanının işletme giderlerine sayıldığı belirtiliyor.
5.05.2024 Ekonomi
Ev almak isteyen herkesi ilgilendiriyor! Ticaret Bakanlığı’ndan kredi uyarısı
Ev almak isteyen herkesi ilgilendiriyor! Ticaret Bakanlığı’ndan kredi uyarısı Vatandaşlar konut alımı için kredi çekmek istediklerinde bankaların bazı dayatmaları ile karşı karşıya kalabiliyor ve bu durumda bazı mağduriyetler yaşanabiliyor. Bankalar müşterilerine kredi verirken hayat sigortası, otomatik ödeme talimatı, tamamlayıcı sağlık sigortası gibi başka ürünleri de teklif edebiliyor. Ticaret Bakanlığı’ndan konuyla ilgili önemli bir uyarı geldi. İşte detaylar...
11.03.2024 Ekonomi
İnternetten 20 bin liralık tablet sipariş etti, paketten çıkanı görünce şoke oldu
İnternetten 20 bin liralık tablet sipariş etti, paketten çıkanı görünce şoke oldu İnternet sitesi üzerinden 20 bin lira değerinde tablet sipariş eden bedensel engelli Sibel Zengin, kargo paketini açınca gördüğü karşısında şoke oldu.
3.03.2024 Gündem
Sipariş ettiği tablet yerine taş geldi
Sipariş ettiği tablet yerine taş geldi Gaziosmanpaşa’da bedensel engelli Sibel Zengin, internet sitesi üzerinden 20 bin lira değerinde tablet sipariş etti. Zengin, kargo paketini açtığında ise hayatının şokunu yaşadı. Pakette tablet yerine taş çıktı. Hayal kırıklığına uğradığını söyleyen Sibel Zengin, "Tüketici hakem heyetine de başvuru yaptık. Mağdur oldum, bu resmen insanları dolandırmak. Avukatımızla hukuki süreci başlattık. Yani taşı görünce şok oldum. Tablet beklerken taş geldi" dedi. Tüketici Konfederasyonu (TÜKONFED) Başkanı Aydın Ağaoğlu ise "Burada taş gönderilmesinin sebebini de savcılık açısından soruşturulduğunda 'depocu karıştırmış bu bir dolandırıcılık değil' demek için bazı açıkgöz satıcılar cep telefonu yerine salatalık, tablet yerine de taş gönderebiliyor" ifadelerini kullandı.
3.03.2024 Haberler
İşin peşini bırakmadı: İcra yoluyla Apple marka cep telefonunu tamir ettirdi
İşin peşini bırakmadı: İcra yoluyla Apple marka cep telefonunu tamir ettirdi Apple marka telefonundaki arızanın garanti kapsamında giderilmesini isteyen avukat Enes Malik Saran, yetkili servis tarafından kendisinden ücret talep edilince Tüketici Hakem Heyetine başvurdu.
1.03.2024 Ekonomi
Özel okulun kitap farkı talebine yargıdan ret
Özel okulun kitap farkı talebine yargıdan ret Antalya'da yaşayan Ayşen Yalman, özel okula giden oğlunun kitap farkı ücretine itiraz ederek, Tüketici Hakem Heyeti'ne yaptığı başvuruda haklı bulundu. Karara itiraz eden özel okul yönetimi, davayı kaybetti. Okulun aradaki farkı kendisine ödeyeceğini söyleyen Yalman, "Okul yönetimlerinin pervasızlıklarına velilerin duruşu açısından bu davanın önemli olduğunu düşünüyorum" dedi.
9.02.2024 Ekonomi
Saç ekimi sonrası ortaya çıkan görüntü mahkemede bitti: Ayıplı işlem
Saç ekimi sonrası ortaya çıkan görüntü mahkemede bitti: Ayıplı işlem İstanbul'da yaptırdığı saç ekim işleminin başarısız olduğunu iddia ederek saç ekim merkezine başvuran avukat Burakhan Meydan, 'tekrar ekim yapalım' teklifiyle karşılaştı. Teklifi kabul etmeyip, ücret iadesini talebi de olumsuz karşılanınca Meydan, hukuk yoluna başvurdu. Mahkeme bilirkişi raporu doğrultusunda saç ekim işlemini eser sözleşmesi kapsamında kabul etti. Mahkeme, saç ekim merkezinin ayıplı işlem yaptığını belirterek kararını açıkladı
5.02.2024 Haberler
Saç ekimi sonrası ortaya çıkan görüntü mahkemede bitti: Ayıplı işlem
Saç ekimi sonrası ortaya çıkan görüntü mahkemede bitti: Ayıplı işlem İstanbul'da yaptırdığı saç ekim işleminin başarısız olduğunu iddia ederek saç ekim merkezine başvuran avukat Burakhan Meydan, 'tekrar ekim yapalım' teklifiyle karşılaştı. Teklifi kabul etmeyip, ücret iadesini talebi de olumsuz karşılanınca Meydan, hukuk yoluna başvurdu. Mahkeme bilirkişi raporu doğrultusunda saç ekim işlemini eser sözleşmesi kapsamında kabul etti. Mahkeme, saç ekim merkezinin ayıplı işlem yaptığını belirterek kararını açıkladı.
5.02.2024 Gündem
Etiketlerde 'asgari ücret' değişimi! Fiyatı 230 liradan 300 liraya çıktı
Etiketlerde 'asgari ücret' değişimi! Fiyatı 230 liradan 300 liraya çıktı Türkiye asgari ücretin ne kadar olacağını merak ederken zincir marketlerde daha asgari ücrete zam yapılmadan ürünlere zam gelmeye başladı. Vatandaş dün aldığı bir ürünü bugün aynı fiyata alamıyor.
22.12.2023 Ekonomi
Tüketici heyeti için limit artıyor! Nasıl ve ne zaman başvurulur? Kimler yetkili?
Tüketici heyeti için limit artıyor! Nasıl ve ne zaman başvurulur? Kimler yetkili? Tüketici Hakem Heyeti’ne yapılacak başvurularda 2024 yılı için parasal sınır 104 bin lira olarak belirlendi. Önümüzdeki sene tüketiciler, 104 bin lira altındaki alışverişlerde yaşadıkları uyuşmazlıklar için ilçe veya il tüketici hakem heyetlerine başvuracak.
21.12.2023 Ekonomi
Sosyal medya bu otoparkı konuşuyor! 600 TL'lik ücret tartışması
Sosyal medya bu otoparkı konuşuyor! 600 TL'lik ücret tartışması Son zamanlarda birçok araç sahibi aynı dertten muzdarip. Otoparklarda fiyatlar ateş pahası. Beşiktaş'ta bir otoparksa sosyal medyada gündem oldu. Peki otoparklarda tavan ücret uygulaması mümkün mü? İşte detaylar...
6.09.2023 Ekonomi
Ev sahibi ve kiracılar dikkat: 1 Eylül itibarıyla zorunlu! 4 haftada sonuçlanıyor
Ev sahibi ve kiracılar dikkat: 1 Eylül itibarıyla zorunlu! 4 haftada sonuçlanıyor Mal sahipleri ve kiracılar arasında yeni dönem 1 Eylül itibarıyla başlıyor. Kira uyuşmazlıklarını çözüme kavuşturacak olan arabuluculuk sistemi sadece konut ve iş yeri kiralarını kapsamıyor. Uzmanlar kiralık gelinlik anlaşmazlıklarında bile arabuluculuğun zorunlu olduğunu belirtirken, '4 hafta' detayına dikkat çekti.
27.08.2023 Ekonomi
Toplu ulaşımda ‘temassız’ şoku
Toplu ulaşımda ‘temassız’ şoku İstanbul’da UKOME kararıyla 26 Ekim 2022 tarihinden itibaren toplu taşımada kredi kartı ve banka kartlarıyla temassız ödeme yapılmaya başlandı. Yeni ücret tarifesiyle kredi kartı ve banka kartlarıyla yapılan ödemelerde metrobüste 22.25 TL yerine 60 TL, İETT otobüslerinde 15 TL’lik tam bilet ücreti yerine 30 TL alınması vatandaşların tepkisine neden oldu.
17.08.2023 Gündem
Ticaret Bakanlığı'ndan tüketicilere paket tur uyarısı
Ticaret Bakanlığı'ndan tüketicilere paket tur uyarısı Ticaret Bakanlığı, tüketicilerin paket tur ve otel konaklamalarında dikkat etmesi gerekenler konusunda uyarıda bulundu.
23.06.2023 Ekonomi
Araç alacaklar dikkat: Satışları 3 keskin viraj belirleyecek
Araç alacaklar dikkat: Satışları 3 keskin viraj belirleyecek Araç fiyatları sürekli yükseliyor. Sıfır araç bulmak çok zor. Peki yılın geri kalanında otomotiv piyasasında neler bekleniyor? İşte detaylar...
6.06.2023 Haberler
Araç alacaklar dikkat: Satışları 3 keskin viraj belirleyecek
Araç alacaklar dikkat: Satışları 3 keskin viraj belirleyecek Araç fiyatları sürekli yükseliyor. Sıfır araç bulmak çok zor. Peki yılın geri kalanında otomotiv piyasasında neler bekleniyor? İşte detaylar...
6.06.2023 Ekonomi
Zonguldak milletvekili seçim sonuçları! AK Parti 3, CHP 2 milletvekili çıkardı
Zonguldak milletvekili seçim sonuçları! AK Parti 3, CHP 2 milletvekili çıkardı Zonguldak'ta 28'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde resmi olmayan sonuçlara göre AK Parti 3, CHP 2 milletvekilliği kazandı.
15.05.2023 Gündem
Milyonları ilgilendiriyor! Kredi kartı aidatında emsal karar
Milyonları ilgilendiriyor! Kredi kartı aidatında emsal karar Türkiye'de milyonlarca kişi kredi kartı kullanıyor. Bir kredi kartı sahibinin yıllık kart aidatının iadesi için başlattığı hukuk mücadelesinde mahkeme emsal bir karar verdi. İşte detaylar...
24.04.2023 Ekonomi
Ticaret Bakanlığı'ndan 'Hayali otel' uyarısı
Ticaret Bakanlığı'ndan 'Hayali otel' uyarısı Ramazan Bayramı tatili ile ara tatil planlayanlar, kopya edilmiş web sitelerinin yanı sıra e-posta ve SMS yoluyla 'hayali otel' dolandırıcılığına karşı uyarıldı. Ticaret Bakanlığı'nca, paket tur ya da konaklama faaliyetinin aldatıcı, yanıltıcı nitelikte olduğu değerlendirilidiğinde, ticari reklam ve haksız ticari uygulamaları denetlemekle görevli Reklam Kurulu Başkanlığı’na başvurulması gerektiği bildirildi.
16.04.2023 Ekonomi
AVM otoparkını şikayet etti: 60 lira iade edildi
AVM otoparkını şikayet etti: 60 lira iade edildi Tüketici Konfederasyonu Başkanı Aydın Ağaoğlu, 0-3 saat arası ücretsiz olması gereken otoparkta kendisinden 60 TL park ücreti talep edilince, Tüketici Hakem Heyeti ve İBB'ye başvurarak şikayetçi oldu. AVM otopark ücretini iade ederek otopark girişinde bulunan ücret tarife tabelasına '0-3 Saat Ücretsiz' açıklamasını ekledi.
8.04.2023 Haberler
AVM otoparkını şikayet etti: 60 lira iade edildi
AVM otoparkını şikayet etti: 60 lira iade edildi Tüketici Konfederasyonu Başkanı Aydın Ağaoğlu, 0-3 saat arası ücretsiz olması gereken otoparkta kendisinden 60 TL park ücreti talep edilince, Tüketici Hakem Heyeti ve İBB'ye başvurarak şikayetçi oldu. AVM otopark ücretini iade ederek otopark girişinde bulunan ücret tarife tabelasına '0-3 Saat Ücretsiz' açıklamasını ekledi.
8.04.2023 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Tüketici Hakem Heyeti ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.