Tümör

Tümör

Son dakika tümör haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tümör gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tümör haber sayfamızda...

Tümör

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.920 tümör haberi bulunmuştur.
Tarlada kafasını vurdu, 5 yılda boynuzu çıktı! Doktorlar nasıl böyle yaşadığına inanamıyor
Tarlada kafasını vurdu, 5 yılda boynuzu çıktı! Doktorlar nasıl böyle yaşadığına inanamıyor Uzun yıllardır çiftçilik yapıyordı, yine bir gün tarlada çalışırken kafasını bir yere çarptı. İşte ne olduysa da o saatten sonra oldu. Çarptığı noktada bir çıkıntı hissediyordu, ilk başlarda önemsemedi hatta 5 yıl bu şekilde bekledi. Ancak en sonunda kafasında oluşan boynuz yüzünden çektiklerine dayanamadı. İşte doktorları bile şaşkına çeviren 10 cm'lik boynuzun ardındaki gerçek.
19.05.2024 Yaşam
Örümcek ikizler infial yarattı! Amerikan dergisi yayınladı: Tek vücut, üç bacak, dört kol
Örümcek ikizler infial yarattı! Amerikan dergisi yayınladı: Tek vücut, üç bacak, dört kol ABD basını, 'örümcek ikizler' isimli yapışık ikizlerin fotoğraflarını ilk kez yayınlandı ve ameliyatın detaylarını yazdı. Görüntüler ise dünya medyasında ses getirdi.
15.05.2024 Dünya
Penis kanseri yayılıyor! 10 yılda 6 bin 500 ampütasyon
Penis kanseri yayılıyor! 10 yılda 6 bin 500 ampütasyon Ölüme ve sayısız soruna yol açan penis kanserinin son yıllardaki oranında artış görüldüğü bildirildi.
7.05.2024 Dünya
Bağırsaktan vuruyor! Görülme yaşı 20'lere düştü: İlk sinyali böyle veriyormuş, işte çaresi
Bağırsaktan vuruyor! Görülme yaşı 20'lere düştü: İlk sinyali böyle veriyormuş, işte çaresi Yapılan araştırmalar, dünya genelinde erken başlangıçlı kanserlerde artış yaşandığını gösteriyor. Yani artık sadece orta yaş grubu ya da yaşlılar değil, gençler de büyük risk altında. Bağırsak ile bağlantılı olan kanserlerde görülme yaşının neredeyse 20'lere kadar düşmesi ise akıllarda birçok soru işareti yarattı. Alanında uzman 2 isim, gerçekleri açıkladı.
3.05.2024 Genel Sağlık
Kişiye özel ilk cilt kanseri aşısı geliyor
Kişiye özel ilk cilt kanseri aşısı geliyor İngiltere’de cilt kanserinin en ölümcül türü olan “melanom”a karşı dünyanın ilk kişiselleştirilmiş mRNA aşısının denemeleri yapılıyor. İlk sonuçlara göre, Moderna ve MSD’nin geliştirdiği aşı yaşama şansını artırıyor. Testlere 1.100 kişinin katılacağı, Kovid-19 aşılarıyla aynı teknolojinin kullanıldığı bildirildi. Aşı, tümörle savaşta bağışıklığı tetiklemesi için tasarlandı.
27.04.2024 Dünya
Gözündeki ağrı nedeniyle hastaneye gitti, beyninde tümör çıktı
Gözündeki ağrı nedeniyle hastaneye gitti, beyninde tümör çıktı Ankara'da gözündeki ağrı nedeniyle 4 hastaneye başvuran ve teşhis konulamayan Perihan Toprak'ın (72), Etlik Şehir Hastanesi'ndeki tetkiklerinde beyninde tümör olduğu belirlendi.
25.04.2024 Gündem
Haluk Levent paylaştı! Kanserle mücadele eden ablası için saçlarını kazıttı
Haluk Levent paylaştı! Kanserle mücadele eden ablası için saçlarını kazıttı Adana'da geçtiğimiz hafta konser veren Haluk Levent, kanser tedavisi gören ablası Hicran Levent'i sahnesinde ağırlayıp, karşılıklı çiftetelli oynadı. Ablasına destek olmak için saçlarını kazıtan sanatçı, "Ablamın beyin tümörü sonrası saçları da gitti" ifadelerini kullandı.
24.04.2024 Magazin
Haluk Levent paylaştı! Kanserle mücadele eden ablası için saçlarını kazıttı
Haluk Levent paylaştı! Kanserle mücadele eden ablası için saçlarını kazıttı Adana'da geçtiğimiz hafta konser veren Haluk Levent, kanser tedavisi gören ablası Hicran Levent'i sahnesinde ağırlayıp, karşılıklı çiftetelli oynadı. Ablasına destek olmak için saçlarını kazıtan sanatçı, "Ablamın beyin tümörü sonrası saçları da gitti" ifadelerini kullandı.
24.04.2024 Cadde
Yer: Antalya! Böbrek ağrısıyla gitti, karnından 8 kiloluk tümör çıkarıldı
Yer: Antalya! Böbrek ağrısıyla gitti, karnından 8 kiloluk tümör çıkarıldı Antalya'da böbrek ağrısı şikayetiyle hastaneye başvuran Şükrü Genç (48), bağ dokusundan kaynaklanan ve nadir görülen bir kanser türü olan sarkom hastalığına yakalandığını öğrendi. Dünyada nadir görülen bir damar bozukluğuna da sahip Genç, karnın sol tarafını dolduran 8 kilogram ağırlığındaki tümörden İzmir'de yapılan operasyonla kurtuldu.
16.04.2024 Gündem
Türk halk müziği sanatçısı Şakir Öner Günhan hayatını kaybetti
Türk halk müziği sanatçısı Şakir Öner Günhan hayatını kaybetti Türk halk müziği sanatçısı Şakir Öner Günhan, Muğla'da tedavi gördüğü hastanede 82 yaşında hayatını kaybetti.
13.04.2024 Cadde
Halsizlik, kilo kaybı, nefes darlığı! Kalp tümörünün habercisi olabilir
Halsizlik, kilo kaybı, nefes darlığı! Kalp tümörünün habercisi olabilir Kalpte aşırı ve kontrolsüz şekilde görülen hücre büyümeleri kalp kaynaklı olabiliyor ya da diğer organlardan kanserli hücrelerin sıçramasıyla görülebiliyor. Kalp tümörlerinin genellikle tesadüf eseri ortaya çıktığı biliniyor. Tümörden habersiz hastalar göğüs ağrısı, çarpıntı, nefes darlığı, halsizlik ve kilo kaybı belirtileriyle doktora başvuruyor. Tümör, yapısına göre kalp içinde 1-2 cm boyutlarından 10-12 cm boyutlarına kadar büyüyebiliyor. Prof. Dr. Burak Onan, kalp tümörlerinde robotik cerrahinin önemi ile ilgili bilgiler verdi.
31.03.2024 Genel Sağlık
Her dediği çıktı, akılalmaz kehanetler! Michio Kaku'dan 2124 kehanetleri: Yapay zeka, ölümsüzlük, nükleer savaş
Her dediği çıktı, akılalmaz kehanetler! Michio Kaku'dan 2124 kehanetleri: Yapay zeka, ölümsüzlük, nükleer savaş ABD’li fizikçi ve yazar Michio Kaku, kuantum çağının geleceğimiz konusunda belirleyici olacağını söylüyor.
27.03.2024 Dünya
10 kiloluk kitle karnından çıktı
10 kiloluk kitle karnından çıktı Karın ve bel ağrısı şikayetiyle hastaneye başvuran Havva Kara’nın (83) karnından 10 kilo ağırlığında tümör çıkartıldı.
22.03.2024 Gündem
Omurga cerrahları İstanbul’daki sempozyumda buluştu
Omurga cerrahları İstanbul’daki sempozyumda buluştu Türkiye’nin dört bir yanındaki omurga cerrahları ‘Omurga Cerrahisinde Komplikasyonlar ve Önleme Yöntemleri’ başlıklı sempozyumda bir araya geldi.
19.03.2024 Vitrin
Damar yolu ile verilen serumda mikroplastik çıktı
Damar yolu ile verilen serumda mikroplastik çıktı Adana Çukurova Üniversitesi ile Danimarka Roskilde Üniversitesi'nde görevli akademisyenler, ortak çalışma ile tıbbi tedavilerde kullanılan serumları inceleyip, 1 litrelik serumlarda 65 adet mikroplastik olduğunu tespit etti. Prof. Dr. Sedat Gündoğdu, "Bu çalışmayla damar yolu ile verilen sıvıların doğrudan mikroplastik maruziyetine neden olduğunu ortaya koyduk" dedi.
18.03.2024 Haberler
Damardan plastik alıyoruz
Damardan plastik alıyoruz Türkiye’de yapılan araştırmada, tıbbi tedavide kullanılan serumlardan kana doğrudan mikroplastik geçtiğini belirlendi. 1 litrelik serumda 65 adet mikroplastik saptandı. Uzmanlar, plastik yerine cam serum kullanılmasını öneriyor.
18.03.2024 Gündem
Serumlar tek tek incelendi... Endişelendiren sonuç
Serumlar tek tek incelendi... Endişelendiren sonuç  Adana Çukurova Üniversitesi ile Danimarka Roskilde Üniversitesi'nde görevli akademisyenler, ortak çalışma ile tıbbi tedavilerde kullanılan serumları inceleyip, 1 litrelik serumlarda 65 adet mikroplastik olduğunu tespit etti.
17.03.2024 Gündem
Miyomlar tedavi edilmezse çocuk sahibi olmayı engelleyebiliyor!
Miyomlar tedavi edilmezse çocuk sahibi olmayı engelleyebiliyor! Kadınlar arasında en sık görülen tümörler arasında yer alan miyomlar rahimdeki yerleşim yerine göre farklı sorunlara neden olabiliyor. Araştırmalara göre kadınların yaklaşık yüzde 80'inde hayatlarının bir döneminde rahim miyomlarının gelişebildiğini söyleyen Kadın Hastalıkları Doğum, Tüp Bebek Uzmanı Dr. Öğr. Ü. Mert Yeşiladalı, bu tümörlerin çoğunluğunun iyi huylu olsa da adet döngüsünden doğurganlığa kadar kadının yaşam kalitesini ciddi şekilde etkileyebileceğini söyledi.
12.03.2024 Genel Sağlık
Kanser tedavisi gören Şimal peruk takmaya başladı
Kanser tedavisi gören Şimal peruk takmaya başladı Daha önce meme kanserini atlatan ve rutin kontrolleri sırasında beyninde tümör olduğunu öğrenen şarkıcı Şimal, saatler süren bir ameliyatın ardından ışın tedavisine başlamıştı. Geçtiğimiz ay tedavi nedeniyle saçları dökülen Şimal, takipçileriyle yeni peruğunu paylaştı.
9.03.2024 Cadde
Dünya tarihine geçen ameliyat! Beyin ölümü gerçekleşmiş kadının kollarını erkeğe 'vidaladılar'
Dünya tarihine geçen ameliyat! Beyin ölümü gerçekleşmiş kadının kollarını erkeğe 'vidaladılar' Tarihte ilk kez ölü insan bedenden kesilen kollar, bir kaza nedeniyle uzuvlarını kaybetmiş başka bir insana aktarıldı. Olayın detayları dünyada manşet oldu.
7.03.2024 Dünya
‘Bal’lı sofra şifalı hayat
‘Bal’lı sofra şifalı hayat Yeditepe Üniversitesi’nden Doç. Dr. Etil Güzelmeriç, baldaki şifaya ilişkin açıklamalarda bulundu.
1.03.2024 Gündem
Her kirli nefeste kanser tehlikesi
Her kirli nefeste kanser tehlikesi Hava kirliliğinin, meme kanserine yakalanma riskini yüzde 45, prostat kanseri olma riskini ise yüzde 28 artırdığı ortaya çıktı.
28.02.2024 Dünya
Pusulan vicdanın olsun
Pusulan vicdanın olsun “Titus Kompleks” haklı iddiasıyla sezonun öne çıkan yapımlarından. İntikam ateşinin körüklediği şiddet dozunu sorgulayan oyun farklı rejisiyle ve oyuncularının gücüyle övgü topluyor.
25.02.2024 Kültür Sanat
Türkiye'de ilk! Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde hizmete açıldı
Türkiye'de ilk! Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde hizmete açıldı Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kazandırılan 'Robotik Jiroskopik Radyocerrahi' Cihazı, Cumhurbaşkanlığı Strateji Bütçe Başkanı İbrahim Şenol'un katılımıyla hizmete açıldı.
20.02.2024 Haberler
Türkiye'de ilk! Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde hizmete açıldı
Türkiye'de ilk! Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde hizmete açıldı Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kazandırılan 'Robotik Jiroskopik Radyocerrahi' Cihazı, Cumhurbaşkanlığı Strateji Bütçe Başkanı İbrahim Şenol'un katılımıyla hizmete açıldı.
20.02.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Tümör ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.