Türk Savunma Sanayisi

Türk Savunma Sanayisi

Son dakika Türk Savunma Sanayisi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Türk Savunma Sanayisi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Türk Savunma Sanayisi haber sayfamızda...

Türk Savunma Sanayisi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 568 turk savunma sanayisi haberi bulunmuştur.
HAVELSAN imzalı 'Keskin Nişancı Simülatörü' hizmete giriyor
HAVELSAN imzalı 'Keskin Nişancı Simülatörü' hizmete giriyorHAVELSAN tarafından geliştirilen, güvenlik güçlerinin görüş ve önerileriyle etkinliği artırılan Keskin Nişancı Simülatörü ilk olarak Isparta Dağ Komando Okulunda hizmete girecek.
18.04.2021Teknoloji
Türk savunma sanayisi en üst lige hazırlanıyor
Türk savunma sanayisi en üst lige hazırlanıyorCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Türkiye'nin kendisini seçili bazı teknoloji, alan ve ürünlerde savunma sanayisinin en üst liginde oynayan oyuncu olmaya hazırlaması gerektiğini söyledi.
30.03.2021Haberler
Türk savunma sanayisi en üst lige hazırlanıyor
Türk savunma sanayisi en üst lige hazırlanıyorCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Türkiye'nin kendisini seçili bazı teknoloji, alan ve ürünlerde savunma sanayisinin en üst liginde oynayan oyuncu olmaya hazırlaması gerektiğini söyledi.
30.03.2021Ekonomi
Türk zırhlısı Ejder Yalçın 4x4 artık bir dünya markası
Türk zırhlısı Ejder Yalçın 4x4 artık bir dünya markasıTürk savunma sanayisi bünyesinde geliştirilen taktik tekerlekli zırhlı araç Ejder Yalçın 4x4, ihracatta yakaladığı başarılara yenilerini ekliyor.
10.03.2021Ekonomi
Son Dakika: Dünyada bunu yapabilen yok! Türkiye'den büyük başarı...
Son Dakika: Dünyada bunu yapabilen yok! Türkiye'den büyük başarı...Türk savunma sanayisi şirketi, yeni nesil balistik çözümlerle zırhlı araç, ekipman ve yapıların gelişimine katkıda bulunup, bunların güvenlik seviyesini artırıyor. Şirket tozu milli zırha dönüştürüyor. İşte detaylar...
4.03.2021Ekonomi
Türk savunma sanayisi IDEX'te boy gösteriyor
Türk savunma sanayisi IDEX'te boy gösteriyorTürk savunma sanayisi firmaları, ürün ve kabiliyetleriyle Birleşik Arap Emirlikleri'nde düzenlenen 15. IDEX Uluslararası Savunma Fuarı'na (IDEX 2021) katıldı.
25.02.2021Teknoloji
Türk savunma sanayisinden önemli atılım: Sualtı telefonu!
Türk savunma sanayisinden önemli atılım: Sualtı telefonu!Türk savunma sanayisi şirketleri, geliştirdikleri özgün ürünlerle yeni ihracat başarılarına imza atmaya devam ediyor. Koç Bilgi ve Savunma Teknolojileri (KoçSavunma), 2020 yılında sualtı telefonunun yabancı bir deniz kuvveti gemisinde kullanımına yönelik sözleşme imzaladı.
21.02.2021Teknoloji
ASELSAN Mobil Dijital X-Işını Cihazı CE belgesi aldı
ASELSAN Mobil Dijital X-Işını Cihazı CE belgesi aldıTürk savunma sanayisi geliştirdiği teknolojilerle sağlık sektörüne desteğini sürdürüyor.
20.02.2021Teknoloji
Atak helikopteri Faz-2 versiyonunun ilk teslimatları yapıldı
Atak helikopteri Faz-2 versiyonunun ilk teslimatları yapıldıTürk savunma sanayisi tarafından geliştirilen Atak heliktopterinin Faz-2 versiyonunda teslimatlar başladı.
17.02.2021Haberler
Türkiye'den 'hayırlı olsun' açıklaması! İlk teslimat yapıldı
Türkiye'den 'hayırlı olsun' açıklaması! İlk teslimat yapıldıGelen son dakika haberine göre; Türk savunma sanayisi tarafından geliştirilen Atak helikopteri Faz-2 versiyonunda teslimatlar başladı.
17.02.2021Teknoloji
Türkiye'de ilk! Lazer güdümlü deniz aracı suya indirildi
Türkiye'de ilk! Lazer güdümlü deniz aracı suya indirildiSon dakika haberlere göre, ARES Tersanesi ve Meteksan Savunma tarafından geliştirilen ULAQ'ın denizdeki tecrübe seyirlerine başlandı. Deniz testlerinin ardından bu yılın ilk çeyreği sonunda atış testlerinin gerçekleştirilmesi planlanıyor. Türk savunma sanayisi şirketlerinin iş birliğiyle geliştirilen silahlı insansız deniz aracı ULAQ suya indirildi.
12.02.2021Teknoloji
Türk savunma sanayisi yetenekleri askeri ve sivil ihtiyaçlar için birleşti
Türk savunma sanayisi yetenekleri askeri ve sivil ihtiyaçlar için birleştiTürk savunma sanayisinde farklı alanlarda geliştirilen yetenekler, askeri ve sivil ihtiyaçların karşılanması amacıyla aynı sistemde kullanıldı.
7.02.2021Haberler
Son Dakika: İHA'lara sinyal detayı! Kullanıma sunuluyor
Son Dakika: İHA'lara sinyal detayı! Kullanıma sunuluyorTürk savunma sanayisi tarafından geliştirilen insansız hava aracı (İHA) çözümlerinden biri daha güvenlik güçlerinin kullanımına giriyor. İşte İHA'lardaki yeni sinyal detayı...
3.02.2021Ekonomi
31 Ocak 2021 Günün Özeti Milliyet'te
31 Ocak 2021 Günün Özeti Milliyet'te31 Ocak 2021 Günün Özeti Milliyet'te
31.01.2021Haberler
Son dakika... Türkiye F-16'larını güçlendiriyor
Son dakika... Türkiye F-16'larını güçlendiriyorGelen son dakika haberine göre; Türk savunma sanayisi, hava kuvvetlerinin ana vurucu unsuru F-16 uçaklarının yapısal ömrünü 12 bin saate çıkarıyor.
31.01.2021Gündem
Son dakika: Bir ülke daha Türkiye'den 'HIZIR' alacak!
Son dakika: Bir ülke daha Türkiye'den 'HIZIR' alacak!Gelen son dakika haberine göre; Türkiye günbegün savunma sanayi alanında kendini geliştiriyor. Hal böyle olunca birçok ülke savunma sanayi kısmındaki eksiklileri Türkiye ile ortaklık kurarak gidermeye çalışıyor. Şimdi ise Kenya ordusu, Türkiye'den 118 zırhlı personel taşıyıcı satın alacağını duyurdu.
25.01.2021Ekonomi
SAMUR, ALTAY tankını taşıdı
SAMUR, ALTAY tankını taşıdıTürk savunma sanayisinin ilk özgün tasarım ve geliştirme projesi olan SAMUR, ikili nakliye takımı ile AYS70T ağırlık sınıfı, ALTAY tankını sığ derinliklerde dahi taşıyarak kullanıcının güvenini pekiştirdi.
20.01.2021Haberler
Türkiye'den çok konuşulacak yeni adım! Saniyeler içinde ortaya çıkarıyor
Türkiye'den çok konuşulacak yeni adım! Saniyeler içinde ortaya çıkarıyorGelen son dakika haberine göre; Havelsan, kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer (KBRN) risklerin tespiti ve koruyucu tedbirlerin hızla alınmasına yönelik olarak geliştirdiği milli teknolojileri insansız hava aracına (İHA) entegre etti.
17.01.2021Haberler
Türk savunma sanayisi STM ile 2021'de yeni ihracatlar hedefliyor
Türk savunma sanayisi STM ile 2021'de yeni ihracatlar hedefliyorTürk savunma sanayisinin önde gelen şirketlerinden Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ (STM), 2021 yılında yatırım ve ihracatla büyümeyi hedefliyor.
30.12.2020Ekonomi
Son dakika... Türkiye lig atladı! Bir ilk yaşandı, bayrağa dikkat...
Son dakika... Türkiye lig atladı! Bir ilk yaşandı, bayrağa dikkat...Suriye'den Libya'ya, Doğu Akdeniz'den Dağlık Karabağ'a Türk üretimi teknoloji ve silahların dünyayı hayran bıraktığı 2020'de, savunma sanayisi lig atladı. Birçok ilkin yaşandığı ve testin geçildiği yılda, Türk savunma sanayisi şirketleri rekor cirolara ulaştı.
28.12.2020Gündem
Türk savunma sanayisi ABD'nin yaptırım kararına karşı tek yumruk oldu
Türk savunma sanayisi ABD'nin yaptırım kararına karşı tek yumruk olduSAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar, "Her engelleme Türkiye için daha fazla millileşme, daha fazla yerlileşme demek. Son 50 yıldır her adımda böyle oldu, yine böyle olacak." dedi.
15.12.2020Ekonomi
Sürü İHA yazılımı geliştirildi! 6 ay içinde...
Sürü İHA yazılımı geliştirildi! 6 ay içinde...Gelen son dakika haberine göre, sabit ve döner kanatlı İHA'larla kullanılabilen Sürü İHA yazılımı geliştirildi. Güvenlik güçlerinin mevcut istihbarat sistemleri yeteneklerine keşif, tespit, tanıma, arama ve kurtarma, araç takip, röle oluşturma gibi ilave kabiliyetler ekleyerek güç katacak Sürü İHA'lar, silahlı olarak da görev yapabilecek. Sürü İHA çözümü, 6 ay içinde keşif ve gözetleme, 1 yıl içinde de hedef tespit ve imha görevlerini yerine getirebilir hale gelecek.
19.11.2020Gündem
'Dağlık Karabağ' zaferi yorumu: Türkiye ve Rusya da kazandı
'Dağlık Karabağ' zaferi yorumu: Türkiye ve Rusya da kazandıAzerbaycan ile Ermenistan arasındaki anlaşmaya ilişkin Avrupa basınında öne çıkan haber ve analizlerde, Dağlık Karabağ'da Azerbaycan'ın zafer elde ettiği, Türkiye ve Rusya'nın da kazananlar arasında olduğu belirtildi.
11.11.2020Dünya
Türkiye'nin savunmadaki yeni ürünleri görücüye çıkıyor!
Türkiye'nin savunmadaki yeni ürünleri görücüye çıkıyor!Türk savunma sanayisi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla fuar ve iş geliştirme faaliyetlerinin sınırlandığı bir ortamda üç boyutlu sanal fuar uygulaması XperExpo ile yarın dünyaya açılacak.
8.11.2020Haberler
Türkiye'nin savunmadaki yeni ürünleri görücüye çıkıyor! Dünya görecek...
Türkiye'nin savunmadaki yeni ürünleri görücüye çıkıyor! Dünya görecek...Türk savunma sanayisi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla fuar ve iş geliştirme faaliyetlerinin sınırlandığı bir ortamda üç boyutlu sanal fuar uygulaması XperExpo ile yarın dünyaya açılacak.
8.11.2020Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

türkiyeTürk savunma sanayisisavunma sanayisavunmaİHA

Türk Savunma Sanayisi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.