Türkiye Ekonomi Modeli

Türkiye Ekonomi Modeli

Son dakika türkiye ekonomi modeli haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan türkiye ekonomi modeli gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan türkiye ekonomi modeli haber sayfamızda...

Türkiye Ekonomi Modeli

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.248 türkiye ekonomi modeli haberi bulunmuştur.
Bakan Nebati işsizlik rakamlarını değerlendirdi
Bakan Nebati işsizlik rakamlarını değerlendirdiHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati sosyal medya hesabından bugün açıklanan birinci çeyrek işsizlik rakamlarını değerlendirdi.
17.05.2023Ekonomi
Bakan Nebati'den döviz ve enflasyon açıklaması
Bakan Nebati'den döviz ve enflasyon açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu.
6.05.2023Ekonomi
Bakan Nebati'den emekli zammıyla ilgili açıklama!
Bakan Nebati'den emekli zammıyla ilgili açıklama!Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Nebati asgari ücretten emekli maaşına, Türkiye Ekonomi Modeli'nden döviz kuruna kadar çok sayıda başlıkta önemli mesajlar verdi.
5.05.2023Ekonomi
TCMB Başkanı Kavcıoğlu enflasyon tahminini açıkladı
TCMB Başkanı Kavcıoğlu enflasyon tahminini açıkladıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, yıl sonu enflasyon tahminini açıkladı.
4.05.2023Haberler
TCMB Başkanı Kavcıoğlu enflasyon tahminini açıkladı
TCMB Başkanı Kavcıoğlu enflasyon tahminini açıkladıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, yıl sonu enflasyon tahminini açıkladı.
4.05.2023Ekonomi
‘Enflasyon düşüşü vazgeçilmez hedef’
‘Enflasyon düşüşü vazgeçilmez hedef’Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, sürekli yönetim krizleri yaşayan, içe kapanık, antidemokratik ve ithal reçetelerle derman bulmaya çalışılan 90’lı yıllar Türkiye’sinin çoktan geride kaldığını belirterek, “Enflasyonda kalıcı düşüşün sağlanması, Türkiye Yüzyılı’nda vazgeçilmez hedefimiz olacaktır” dedi.
3.05.2023Ekonomi
Bakan Nebati'den enflasyon açıklaması!
Bakan Nebati'den enflasyon açıklaması!Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati canlı yayında yarın açıklanacak olan enflasyon rakamlarıyla ilgili konuştu.
2.05.2023Ekonomi
Bakan Nebati: Türkiye Yüzyılı'nda güçlü büyümeye devam edeceğiz
Bakan Nebati: Türkiye Yüzyılı'nda güçlü büyümeye devam edeceğizHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Mersin İş Dünyası Buluşması'nde önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Nebati, Türkiye'nin makroekonomik görünümüne ilişkin enflasyon ve büyüme performansı ile ilgili önemli bilgiler verdi.
2.05.2023Haberler
Bakan Nebati: Türkiye Yüzyılı'nda güçlü büyümeye devam edeceğiz
Bakan Nebati: Türkiye Yüzyılı'nda güçlü büyümeye devam edeceğizHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Mersin İş Dünyası Buluşması'nde önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Nebati, Türkiye'nin makroekonomik görünümüne ilişkin enflasyon ve büyüme performansı ile ilgili önemli bilgiler verdi.
2.05.2023Ekonomi
‘Türkiye finansta üst lige çıkacak’
‘Türkiye finansta üst lige çıkacak’İstanbul Finans Merkezi’nin (İFM) bankalar etabını açan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İFM’yle Türkiye’nin finans alanında bir üst lige çıkacağını, küresel bir finans merkezi olacağını ve İstanbul’un önünde yeni fırsat pencereleri açılacağını söyledi.
18.04.2023Ekonomi
Bakan Nebati'den İFM açıklaması: Bölgesel bir güç olacak şekilde hazırlandı
Bakan Nebati'den İFM açıklaması: Bölgesel bir güç olacak şekilde hazırlandıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, TRT Haber'de gündeme ilişkin soruları yanıtladı. İstanbul Finans Merkezi ile ilgili açıklama yapan Bakan Nebati, "Bölgesel bir güç olmaya aday olarak burası hazırlandı." dedi. Togg'a özel krediyle ilgili açıklama yapan Bakan Nebati, "Çok büyük bir talep var. Bankalarımız bu konuyla ilgili hazırlıklarını yapacaklar. Cumhurbaşkanımıza arz ettikten sonra bu konu ilan edilecek." açıklamasında bulundu.
17.04.2023Ekonomi
İstanbul Finans Merkezi açıldı
İstanbul Finans Merkezi açıldıİstanbul Finans Merkezi’nin bankalar etabı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla açıldı.
17.04.2023Uzmanpara
İstanbul Finans Merkezi açıldı! Erdoğan: Türkiye 'ben de varım' diyor
İstanbul Finans Merkezi açıldı! Erdoğan: Türkiye 'ben de varım' diyorİstanbul Finans Merkezi Açılış Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İFM ile Türkiye yıllardır dışlandığı alanda artık ben de varım diyebilme iradesi ve cesareti göstermiştir." dedi. Erdoğan, 14 Mayıs seçimlerine ilişkin de dikkat çeken mesajlar verdi.
17.04.2023Gündem
'Türkiye Ekonomi Modeli ile rotamızı çizdik'
'Türkiye Ekonomi Modeli ile rotamızı çizdik'Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati bugün açıklanan cari işlemler hesabı verisinin ardından yaptığı açıklamada, "Türkiye Ekonomi Modeli ile rotamızı çizdik, emin adımlarla yolumuza devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.
10.04.2023Uzmanpara
Bakan Nebati'den 'Türkiye Ekonomi Modeli' açıklaması
Bakan Nebati'den 'Türkiye Ekonomi Modeli' açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati Türkiye Ekonomi Modelini sosyal medya hesabından değerlendirdi.
10.04.2023Ekonomi
Bakan Nebati'den '7'li masa' çıkışı: Şu iki soruma cevap verin
Bakan Nebati'den '7'li masa' çıkışı: Şu iki soruma cevap verinHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Denizli İş Dünyası Buluşması'nda Türkiye Ekonomi Modeli'ne vurgu yaptı. 'Daha önce birkaç defa bu 7’li masaya sordum henüz bir cevap alamadım' diyen Nebati, 'Lafı hiç dolandırmadan şu iki soruma net bir cevap verin. Tabi cevabı aralarından kim verecek bu da şüpheli.' yorumunda bulunarak yanıt istedi.
8.04.2023Ekonomi
Erdoğan'dan anket sorusuna dikkat çeken cevap: Açık ara öndeyiz
Erdoğan'dan anket sorusuna dikkat çeken cevap: Açık ara öndeyizCumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı yayında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Seccadenin üzerine ayakkabı ile basılır mı basılmaz mı bu bir ilim, adap ve edep meselesidir. Farkında olmuş olmamış bu bizi çok da ilgilendirmiyor. Benim halkım bunlara çok önem ve değer verir." ifadelerini kullandı. Erdoğan, anketlere ilişkin 'Hem Cumhurbaşkanı hem de Meclis'te açık ara öndeyiz' şeklinde konuştu.
6.04.2023Gündem
Bakan Nebati: Hedeflerimize emin adımlarla ilerliyoruz
Bakan Nebati: Hedeflerimize emin adımlarla ilerliyoruzHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Elde ettiğimiz güçlü büyüme performansı, sahip olduğumuz mali alan ve yapısal değişimlerdeki kararlılığımız sayesinde hedeflerimize emin adımlarla ilerliyoruz." dedi.
5.04.2023Ekonomi
Bakan Nebati ihracat rakamlarını değerlendirdi
Bakan Nebati ihracat rakamlarını değerlendirdiHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Türkiye Ekonomi Modeli ile ihracat rekorları kırmaya devam ediyoruz" açıklamasını yaptı.
4.04.2023Uzmanpara
Bakan Nebati ihracat rakamlarını değerlendirdi
Bakan Nebati ihracat rakamlarını değerlendirdiHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati sosyal medya hesabından ihracat rakamlarını değerlendirdi.
4.04.2023Ekonomi
Bakan Nebati: Deprem bölgesindeki esnafa kredi imkanı sağlıyoruz
Bakan Nebati: Deprem bölgesindeki esnafa kredi imkanı sağlıyoruzHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Esnaf ve sanatkarlarımıza Halk Bankası tarafından kullandırılan hazine faiz destekli kredi ödemelerini 6 ay süreyle faizsiz olarak erteledik. Yine deprem bölgemizdeki esnafa, 250 bin liraya kadar 12 ayı ödemesiz 60 ay vadeli kredi imkanı sağlıyoruz. Toplum yararına çalışma programı ile deprem bölgesinde sağlanan istihdam edilecek kişi sayısını özellikle ihtiyaç sahibi ailelere öncelik verilerek 50 bin kişiye çıkardık” dedi.
27.03.2023Ekonomi
Bakan Nebati'den Türkiye Ekonomi Modeline ilişkin açıklama
Bakan Nebati'den Türkiye Ekonomi Modeline ilişkin açıklamaHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye Ekonomi Modeli'ne ilişkin açıklamada bulundu. Bakan Nebati "Togg başta olmak üzere elektrikli araç ekosistemi, savunma sanayi, enerjide dışa bağımlılığı azaltan yatırımlar ve enerji teknolojileri üretimi gibi alanlarda elde ettiğimiz büyük başarıları daha da ileriye taşıyarak Türkiye Yüzyılı’na güvenle, azimle ve kararlılıkla ilerlemeye devam ediyoruz" dedi.
25.03.2023Ekonomi
'İstihdamda tarihi yüksek seviye yakalandı'
'İstihdamda tarihi yüksek seviye yakalandı'Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Yeni yatırımlarla birlikte üretim artışı istihdamda da ülkemizi yeni zirvelere taşımış, salgın dönemine göre 6,8 milyon insanımız istihdama katılırken bu yılın ocak ayında 31,8 milyon kişiyle istihdamda tarihi yüksek seviye yakalanmıştır" dedi.
23.03.2023Uzmanpara
Bakan Nebati'den Türkiye Ekonomi Modeli ile ilgili açıklama
Bakan Nebati'den Türkiye Ekonomi Modeli ile ilgili açıklamaHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati Türkiye Ekonomi Modeli ile ilgili açıklamalarda bulundu.
23.03.2023Ekonomi
Bakan Nebati: Rakamlarımız ortada çıkın tartışalım
Bakan Nebati: Rakamlarımız ortada çıkın tartışalımHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye Yüzyılı Zirvesi: Para Sohbetleri programına katıldı. Nebati, "16 Ocak'ta bütçe gerçekleşmelerini kamuoyuyla paylaştık. Somut şeyler istiyordunuz. Her şeyi ortaya koyuyoruz. Şeffaf değil mi? Çıkın tartışalım. Biz düşük faiz ortamında vatandaşımızın birikimleri yatırıma gitsin, ülkemizin refahı daha da artsın diyoruz; muhalefet faiz lobilerinin sözcülüğünü yapar gibi davranmaya devam ediyor" dedi.
2.02.2023Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Türkiye Ekonomi Modeli ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.