Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği

Son dakika Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği haber sayfamızda...

Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.860 türkiye odalar ve borsalar birliği haberi bulunmuştur.
‘Geleceği bugünden sigortalamak lazım’
‘Geleceği bugünden sigortalamak lazım’Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, 23 - 29 Mayıs arasındaki Sigorta Haftası nedeniyle yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:
23.05.2022Ekonomi
TOGG CEO'su net konuştu! İşte aracın caddelere çıkacağı tarih
TOGG CEO'su net konuştu! İşte aracın caddelere çıkacağı tarihSon dakika haberlere göre, Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO'su Mehmet Gürcan Karakaş, yeni otomobilin caddelere çıkacağı tarihi açıkladı.
19.05.2022Ekonomi
TOGG bu kez de Samsun'da görücüye çıktı
TOGG bu kez de Samsun'da görücüye çıktıTürkiye'nin yerli otomobili TOGG, İstanbul ve Ankara'dan sonra ilk kez Samsun'da sergilendi. Törende konuşan Hisarcıklıoğlu, "Eğer bir kişiye ilave iş aş açabilir o kişinin yanında o kişinin yanında bir kişi ekmek yiyebiliyorsa ülkesine bir lira katma değer yaratıp zenginlik sağlayabiliyorsa ne mutlu ona. Samsunlu tüccar ve sanayicilerimizin bu zor şatlara rağmen bir taraftan pandemi bir taraftan Ukrayna Rusya savaşı bir taraftan içimizdeki sıkıntılar olmasına rağmen üretmeye, almaya, satmaya kardeşlerimiz aşkla, şevkle devam ediyorlar" dedi.
18.05.2022Ekonomi
TOGG için heyecanlandıran açıklama! Trafiğe çıkacağı tarih belli oldu
TOGG için heyecanlandıran açıklama! Trafiğe çıkacağı tarih belli olduTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Allah nasip ederse 29 Ekim’de Sayın Cumhurbaşkanımızın elleri ile fabrikanın açılışını gerçekleştireceğiz. 2023’ün ilk üç ayında inşallah banttan inerek trafiğe çıkmış olur" dedi.
17.05.2022Gündem
TUSAŞ hava aracı malzeme testlerinde yapay zeka temelli bir kabiliyeti daha millileştirdi
TUSAŞ hava aracı malzeme testlerinde yapay zeka temelli bir kabiliyeti daha millileştirdiTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), yapay zeka kullanarak ürünlerin parçalarına ait gerçekleştirilen testler sayesinde hava aracı yapısal bileşenlerine uygulanan yorulma testlerini yüzde 70 oranında azaltmayı başardı.
17.05.2022Ekonomi
Türkiye-Cezayir arasında 15 anlaşma, bir ortak bildiri imzalandı
Türkiye-Cezayir arasında 15 anlaşma, bir ortak bildiri imzalandıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun arasında Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi 1. Toplantısı Ortak Bildirisi imzalandı. Ayrıca Türkiye ile Cezayir arasında siyasi, askeri, ekonomik, ticari, kültürel, turistik alanlarda iş birliğini içeren 15 anlaşma imzalandı.
16.05.2022Gündem
CaddeYıldız güvenilir mi?
CaddeYıldız güvenilir mi?CaddeYıldız mobilya (Tobb) Türkiye odalar ve borsalar birliği tarafından verilen ve denetlenen güven damgasına sahiptir. Sadece bu damgaya sahip olan e-ticaret siteleri "TR-GO" logosu kullanabilir ve logo www.caddeyildiz.com adresinde yer almaktadır.
16.05.2022Advertorial
Kadın ile erkek arasında ücret açığı yüzde 15.6
Kadın ile erkek arasında ücret açığı yüzde 15.6Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Temsilcisi Ebru Özberk Anlı, erkeklerin iş gücünde 39.3 yıl, kadınların ise ancak 19 yıl kaldığını açıkladı. Erkekler ve kadınlar arasındaki cinsiyete dayalı ücret açığının ise yüzde 15.6 olduğunu aktaran Anlı, literatürde “annelik cezalandırması” olarak geçen, kadınların anne olmadan önce ve sonra aldıkları ücret farkının ise yüzde 19 olduğunu söyledi.
16.05.2022Ekonomi
Savaşın etkileri uzun sürecek
Savaşın etkileri uzun sürecekEge Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (ESİAD), ‘Rusya-Ukrayna Savaşının Ticari ve Ekonomik Etkileri’ konulu çevrimiçi toplantıda; TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Haldun Yalçınkaya, TÜRKONFED İnternational Başkanı Burak Pehlivan, Deriva Danışmanlık Kurucusu/Vadeli İşlem Piyasaları Uzmanı Dr. Tolga Uysal ve Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fatih Şener’i ağırladı.
6.05.2022Ege
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Suudi Arabistan dönüşü enflasyon mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Suudi Arabistan dönüşü enflasyon mesajıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan ziyareti dönüşü basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu. Mayıstan sonra enflasyonun gerilemeye başlayacağını söyleyen Erdoğan, 'Halkımız müsterih olsun, bu meselenin üstesinden geleceğiz.' mesajını verdi. Teröristlerle fotoğrafı ortaya çıkan İBB çalışanıyla ilgili de konuşan Erdoğan, 'Bu fotoğraf bir delildir, bir ispattır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bunun hesabını vermesi lazım' dedi.
30.04.2022Siyaset
Ocak-Mart döneminde kurulan şirket sayısı arttı
Ocak-Mart döneminde kurulan şirket sayısı arttıOcak-Mart döneminde kurulan şirket sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 1,2 arttı.
22.04.2022Ekonomi
Kurulan şirket sayısı arttı
Kurulan şirket sayısı arttıOcak-mart döneminde kurulan şirket sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 1,2 arttı.
22.04.2022Uzmanpara
Başkandan  kalpli mesaj
Başkandan kalpli mesajTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurten Öztürk, sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğrafla dikkat çekti.
22.04.2022Cadde
TOBB Başkanı mezunlarla bir araya geldi
TOBB Başkanı mezunlarla bir araya geldiTOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, bu yıl 9.'ncusu düzenlenen TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Mezunları Derneği iftar yemeğinde 850 mezun öğrenciyle bir araya geldi.
20.04.2022Eğitim
Vali Köşger talimatı verdi
Vali Köşger talimatı verdiTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) Torbalı’ya yapacağı okulun meslek lisesi olması için İzmir Milletvekili Atilla Kaya, Kaymakam Ercan Öter, Belediye Başkanı Mithat Tekin ve Torbalı Ticaret Odası (TTO) Başkanı Abdulvahap Olgun, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger ile görüştü. Köşger, İl Milli Eğitim Müdürüne meslek lisesi için talimat verdi.
19.04.2022Ege
Mezunlarla bir araya geldi
Mezunlarla bir araya geldiTOBB ETÜ Mütevelli Heyet Başkanı ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, bu yıl dokuzuncusu düzenlenen TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Mezunları Derneği iftar yemeğinde 850 mezun öğrenci ile bir araya geldi.
19.04.2022Cadde
Kamu görevlilerine eşitlik duyarlı bütçe eğitimi
Kamu görevlilerine eşitlik duyarlı bütçe eğitimiBirleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women) tarafından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı iş birliğinde gerçekleşen Kadın Erkek Eşitliğine Duyarlı Planlama ve Bütçeleme Seminerleri, Mart ayı boyunca İstanbul’da düzenlendi. 17 bakanlık ve 15 kamu kurumundan yaklaşık 350 kamu görevlisinin katıldığı seminerler kapsamında kadınların ve erkeklerin farklılaşan ihtiyaç ve önceliklerine yönelik politika, plan ve bütçelemelerin nasıl yapılması gerektiği üzerine farklı oturumlar gerçekleşti.
18.04.2022Ekonomi
Ticaret sanal rekor gerçek
Ticaret sanal rekor gerçekE-ticarette rekor beklentisi sürüyor. 2021’i 381.5 milyar TL ciroyla kapatan sektör, 2022 yılında da rekor bekliyor. Sektör sipariş oranını da artırırken 81 ile de yayıldı.
12.04.2022Ekonomi
TOBB müjdeleri
TOBB müjdeleriTOBB, Torbalı Ticaret Odası üyelerini arabuluculuk, dijital ehliyet ve sayısal takograf hizmetleriyle buluşturuyor. Ayrıca ilçeye bir de okul yaptıracak
8.04.2022Ege
Girişimcilik zirvesi sona erdi
Girişimcilik zirvesi sona erdiÜlkelerin kalkınmasının ve gelişmesinin yolunun girişimcilikten geçtiğini söyleyen Bursa TB Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı, “Bursa Ticaret Borsası olarak düzenlediğimiz Girişimcilik Zirvesi etkinliği ile gençlerimizin girişimcilik yolculuklarına ışık tutup rehberlik ederek, ülkemizin ihtiyaç duyduğu girişimci gücünün arttırılmasına gayret gösteriyoruz” dedi.
7.04.2022Kobi
Sanal alışverişe Ramazan dopingi
Sanal alışverişe Ramazan dopingiSanal alışveriş Ramazan’da hareketlendi. Geçen aya göre yüzde 35 artış beklenirken, en çok talep hurma, tatlı, bakliyat ve kuruyemişe gösterildi. İftardan sonra ise elektronik ve tekstil alışverişi arttı
7.04.2022Ekonomi
‘İstedik, başardık!’
‘İstedik, başardık!’MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’in girişimleri sonucu, Milas’a sekiz derslikli bir anaokulu yapılacak...
6.04.2022Ege
Çavuşoğlu'ndan Brüksel'de peş peşe kritik temaslar
Çavuşoğlu'ndan Brüksel'de peş peşe kritik temaslarGelen son dakika haberine göre;  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı için geldiği Brüksel’de Kanada Dışişleri Bakanı Melanie Joly ve İtalya Dışişleri Bakanı Luigi Di Maio ile görüştü.
6.04.2022Siyaset
Bakan Varank ve Bakan Nebati 'Togg’un direksiyonuna geçti
Bakan Varank ve Bakan Nebati 'Togg’un direksiyonuna geçtiSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati, Togg’un direksiyonuna geçerek deneme sürüşü yaptı.
6.04.2022Haberler
Bakan Varank ve Bakan Nebati 'Togg’un direksiyonuna geçti
Bakan Varank ve Bakan Nebati 'Togg’un direksiyonuna geçtiSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati, Togg’un direksiyonuna geçerek deneme sürüşü yaptı.
6.04.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.