Üçüncü Doz

Üçüncü Doz

Son dakika üçüncü doz haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan üçüncü doz gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan üçüncü doz haber sayfamızda...

Üçüncü Doz

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 612 ucuncu doz haberi bulunmuştur.
Son dakika: 19 Ekim 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Vakalar...
Son dakika: 19 Ekim 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Vakalar...Son dakika haberine göre, Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu açıklandı. Türkiye'de son 24 saatte 360 bin 849 Kovid-19 testi yapıldı, 30 bin 862 kişinin testi pozitif çıktı, 223 kişi yaşamını yitirdi. Kırşehir Kovid-19'a karşı ikinci doz aşılamada "mavi kategori"ye geçti
19.10.2021Gündem
Kanser aşısı müjdesi! ‘2 ya da 4 yılda tamamlanabilir’
Kanser aşısı müjdesi! ‘2 ya da 4 yılda tamamlanabilir’Kovid-19 aşısını geliştiren BioNTech’in CEO’su Prof. Dr. Uğur Şahin, kanserin aşıyla tedavi edilebileceğine inandığını, geliştirdikleri aşının deneme çalışmalarına başladıklarını belirterek, ‘İlk kanser aşılarının onayını 2-4 yılda alabiliriz’ dedi.
19.10.2021Gündem
TURKOVAC'da bir ilk! Bugün başladı
TURKOVAC'da bir ilk! Bugün başladıErciyes Üniversitesi (ERÜ) tarafından Covid-19’a karşı geliştirilen, Sağlık Bakanlığı ve TÜSEB desteğiyle Faz-3 çalışmalarına devam edilen Turkovac, hatırlatma dozu olarak 2 doz Sinovac aşısı olan gönüllülere uygulanmaya başladı. ERÜ Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Yıldız, "Gidişata bakılacak olursa bir her yıl mevsimsel grip gibi bu aşılamaya maruz kalacağız. Pandemi belli bir dönemde sonlanacakmış gibi gözükmüyor. Bu nedenle de her yıl aşılanmamız gerekiyor" dedi.
18.10.2021Gündem
ABD'de hayatını kaybedenlerin sayısı 719 bin 546'ya yükseldi
ABD'de hayatını kaybedenlerin sayısı 719 bin 546'ya yükseldiABD'de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında ölenlerin sayısı son 24 saatte 2976 artışla 719 bin 546’ya yükseldi.
14.10.2021Dünya
Kazakistan da üçüncü doz aşılar için kolları sıvadı
Kazakistan da üçüncü doz aşılar için kolları sıvadıKazakistan’da yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı 3'üncü doz aşılamanın gelecek ay sonunda başlayacağı bildirildi.
14.10.2021Dünya
TURKOVAC'ın Delta varyantına etkisine ilişkin çalışmalarda virüs izole edildi
TURKOVAC'ın Delta varyantına etkisine ilişkin çalışmalarda virüs izole edildiErciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, üniversitelerinde geliştirilen TURKOVAC aşısının yeni tip koronavirüsün Delta varyantına etkisine ilişkin, "Delta varyantını izole ettik. Delta varyantına karşı TURKOVAC aşımızın etkinliğini araştırıyoruz. Hem transgenik farelerde hem de gönüllü serumlarında çalışmalarımız devam ediyor." dedi.
14.10.2021Gündem
ABD'de ölü sayısı 714 bini geçti
ABD'de ölü sayısı 714 bini geçtiABD'de, yeni tip koronavirüs salgınında ölenlerin sayısı son 24 saatte 710 artışla 714 bin 64’e yükseldi.
12.10.2021Dünya
ABD'de salgından hayatını kaybedenlerin sayısı 700 bini geçti
ABD'de salgından hayatını kaybedenlerin sayısı 700 bini geçtiABD'de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında ölenlerin sayısı son 24 saatte 379 artışla 713 bin 354'e yükseldi.
11.10.2021Dünya
Avustralya'da üçüncü doz aşıya yeşil ışık
Avustralya'da üçüncü doz aşıya yeşil ışıkAvustralya’nın aşı bağışıklığı konusundaki en yetkili organı Avustralya Bağışıklama Teknik Danışma Grubu (ATAGI), bağışıklık sistemleri düşük olan 12 yaş üzeri vatandaşların virüsten tam korunabilmeleri için üçüncü doz aşı olmalarını tavsiye etti.
8.10.2021Dünya
İl Sağlık Müdürü Kemal Memişoğlu'dan kritik İstanbul açıklaması
İl Sağlık Müdürü Kemal Memişoğlu'dan kritik İstanbul açıklamasıİstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu CNN TÜRK canlı yayınında Semiha Şahin'e açıklamalarda bulundu. İstanbul'da vaka artışının olabileceğini belirten Memişoğlu, '20 ile 40 arasındaki pozitif vaka oranı olarak onlarda yükseldi biraz geçmişe göre. Yatış oranı daha az, hem gençliğin verdiği immün sistemin kuvvetli olması, hem de aşılamanın daha immün sistemleri kuvvetli olduğu için aşının koruyucu etkisi daha fazla olduğu için bunlarda yatış oranımız az ama vaka sayıları anlamında şu anda en çok vaka gördüğümüz grup bu genç grupta.' dedi.
7.10.2021Haberler
Son dakika... İl Sağlık Müdürü Kemal Memişoğlu'dan kritik İstanbul açıklaması
Son dakika... İl Sağlık Müdürü Kemal Memişoğlu'dan kritik İstanbul açıklamasıİstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu CNN TÜRK canlı yayınında Semiha Şahin'e açıklamalarda bulundu. İstanbul'da vaka artışının olabileceğini belirten Memişoğlu, '20 ile 40 arasındaki pozitif vaka oranı olarak onlarda yükseldi biraz geçmişe göre. Yatış oranı daha az, hem gençliğin verdiği immün sistemin kuvvetli olması, hem de aşılamanın daha immün sistemleri kuvvetli olduğu için aşının koruyucu etkisi daha fazla olduğu için bunlarda yatış oranımız az ama vaka sayıları anlamında şu anda en çok vaka gördüğümüz grup bu genç grupta.' dedi.
7.10.2021Gündem
Vaka sayısının en düşük olduğu Van'da vatandaşlara aşı çağrısı
Vaka sayısının en düşük olduğu Van'da vatandaşlara aşı çağrısıSağlık Bakanlığının 18-24 Eylül'ü kapsayan verilerine göre, Kovid-19 vaka sayısı en düşük il olan Van'da, vatandaşlara rehavete kapılmamaları ve aşı yaptırmaları uyarasında bulunuldu.
6.10.2021Gündem
Ülke genelinde uygulanan aşı miktarı 110 milyonu geçti
Ülke genelinde uygulanan aşı miktarı 110 milyonu geçtiGelen son dakika haberine göre; Sağlık Bakanlığınca Kovid-19'la mücadele kapsamında ülke genelinde uygulanan toplam aşı miktarı 110 milyon dozu geçti.
2.10.2021Gündem
‘Üçüncü doz gerekli’
‘Üçüncü doz gerekli’Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Sinem Akçalı, hastane personeli üzerinde yapılan Sinovac ile Biontech aşılarının karşılaştırmalı sonuçlarını açıkladı.
29.09.2021Ege
Son dakika... Soçi'deki tarihi görüşme sonrası Erdoğan ve Putin'den açıklamalar
Son dakika... Soçi'deki tarihi görüşme sonrası Erdoğan ve Putin'den açıklamalarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Soçi'de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile verimli bir görüşme gerçekleştirdiklerini bildirdi. Rus lider Putin de, görüşme sonrası Erdoğan'a ziyaret için teşekkür ederek, "Görüşme çok yararlı ve kapsayıcı geçti. Temasta olacağız.” dedi.
29.09.2021Dünya
Son dakika! Erdoğan-Putin görüşmesi sona erdi! İşte ilk açıklamalar
Son dakika! Erdoğan-Putin görüşmesi sona erdi! İşte ilk açıklamalarCumhurbaşkanı Erdoğan'ın Rusya Devlet Başkanı Putin ile Soçi'deki görüşmesi sona erdi. Görüşme 2 saat 45 dakika sürdü. Görüşme sonrası Erdoğan ve Putin'den ilk açıklamalar geldi.
29.09.2021Siyaset
İsveç'te Kovid-19 önlemleri kaldırıldı
İsveç'te Kovid-19 önlemleri kaldırıldıİsveç Halk Sağlık Müdürlüğü, ülkedeki yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının tamamen kontrol altına alındığını ve bu nedenle virüse karşı alınan tüm önlemlerin kaldırıldığını açıkladı.
29.09.2021Dünya
Gözler saat 17.00'de! Bilim Kurulu bu akşam toplanacak
Gözler saat 17.00'de! Bilim Kurulu bu akşam toplanacakKoronavirüs Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında saat 17.00'de video konferans yöntemiyle toplanacak.
29.09.2021Gündem
Son dakika haberleri: Okullar açık kalacak mı? Sağlık Bakanı Koca'dan yüz yüze eğitim açıklaması
Son dakika haberleri: Okullar açık kalacak mı? Sağlık Bakanı Koca'dan yüz yüze eğitim açıklamasıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, okullar açık kalacak mı? sorusunu yanıtladı. Bakan Koca, "Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığı olarak ikili ve hafta sonu eğitim dahil bütün alternatiflerin denenmesi, her haliyle okulların açık kalması gerektiğini düşünüyoruz" ifadelerine yer verdi.
29.09.2021Gündem
Okullar açık kalacak mı? Sağlık Bakanı Koca'dan yüz yüze eğitim açıklaması
Okullar açık kalacak mı? Sağlık Bakanı Koca'dan yüz yüze eğitim açıklamasıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, okullar açık kalacak mı? sorusunu yanıtladı. Bakan Koca, "Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığı olarak ikili ve hafta sonu eğitim dahil bütün alternatiflerin denenmesi, her haliyle okulların açık kalması gerektiğini düşünüyoruz" ifadelerine yer verdi.
28.09.2021Haberler
3. doz aşıyı kimler olacak? Biontech 3. doz var mı?
3. doz aşıyı kimler olacak? Biontech 3. doz var mı?Koronavirüs salgını ile mücadelede aşılama hız kesmeden devam ediyor. İki doz Sinovac aşısı olanlar için 3. doz aşı randevuları geçtiğimiz aylarda açılmıştı. Kişi tercihine göre 3. doz aşı olabiliyor. Peki, Biontech 3. doz var mı? ABD'den Biontech 3. doz için yeni karar.
23.09.2021Gündem
ABD'de üçüncü doz BioNTech aşısına onay!
ABD'de üçüncü doz BioNTech aşısına onay!ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), Çarşamba günü 65 yaş üstü ve yüksek risk grubundaki Amerikalılar için üçüncü doz Pfizer/BioNTech aşısı için onay verdi. Böylece iki doz aşısının üzerinden en az altı ay geçmiş kişiler için hızlıca aşı dağıtımı yapılabilecek.
23.09.2021Dünya
ABD’de Pfizer aşısının destek dozuna onay
ABD’de Pfizer aşısının destek dozuna onayPfizer ve BioNTech’in geliştirdiği yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının üçüncü dozunun ABD’de onaylandığı bildirildi.
23.09.2021Dünya
241 milyon doz aşının ne olacağı merak konusu oldu! Çöpe mi gidecek?
241 milyon doz aşının ne olacağı merak konusu oldu! Çöpe mi gidecek?ABD Başkanı Joe Biden dünya liderlerinin 2022 yılının eylül ayına kadar dünya nüfusunun yüzde 70'ini aşılamayı taahhüt etmesini istiyor. Fakat araştırmalar zengin ülkelerin elinde hala büyük aşı stokları bulunduğunu ve bunların çoğunun yakında son kullanma tarihi geçtiği için çöpe gidebileceğini gösteriyor.
22.09.2021Dünya
Üçüncü doz aşılama devam ederken İsrail'de 2 ayın en düşük vaka sayısına ulaşıldı
Üçüncü doz aşılama devam ederken İsrail'de 2 ayın en düşük vaka sayısına ulaşıldıYeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı üçündü doz aşılamanın devam ettiği İsrail'de, ağustos ayının ilk haftasından bu yana kaydedilen en düşük günlük vaka sayısı tespit edildi.
22.09.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüsabdaşıkovid-19turkovac

Üçüncü Doz ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.