Uluslararası Çalışma Örgütü

Uluslararası Çalışma Örgütü

Son dakika Uluslararası Çalışma Örgütü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Uluslararası Çalışma Örgütü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Uluslararası Çalışma Örgütü haber sayfamızda...

Uluslararası Çalışma Örgütü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.810 uluslararası çalışma örgütü haberi bulunmuştur.
Kadın emeğine dikkat çeken proje: Eşitlik cepte başlar
Kadın emeğine dikkat çeken proje: Eşitlik cepte başlar Uluslararası Çalışma Örgütü’nün (ILO) "Küresel Ücret Raporu 2022/23 verilerine göre Türkiye, OECD ülkeleri arasında kadın erkek arasında yüzde 17,4 ile en yüksek saatlik kazanç farkı olan 5. ülke konumunda. OECD verilerine göre ise ülkemizde aynı iş ve pozisyona sahip kadınlar erkeklere göre %20 daha az kazanıyor.
8.03.2024 Ekonomi
1.3 milyon çocuğa aşılama
1.3 milyon çocuğa aşılama Birleşmiş Milletler ve kuruluşları, 6 Şubat depremleri sonrası Türkiye’nin insani yardım ve toparlanma çalışmalarını desteklemek üzere ilk günden bu yana sahada faaliyette buluyor. Depremlerin yıl dönümünde de Türkiye ile dayanışma içinde çalışmaya devam kuruluşların, bölgede geniş kapsamlı çalışmalarını sürdürüyor.
6.02.2024 Gündem
Bakan Işıkhan'dan Gazze açıklaması: Hiç kimse kendini güvende hissetmemelidir
Bakan Işıkhan'dan Gazze açıklaması: Hiç kimse kendini güvende hissetmemelidir Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını kınadı. Bakan Işıkhan, "Masum bir sivilin ya da bir bebeğin canının korunamadığı bir dünyada hiç kimse kendini güvende hissetmemelidir” dedi.
16.11.2023 Haberler
Bakan Işıkhan'dan Gazze açıklaması: Hiç kimse kendini güvende hissetmemelidir
Bakan Işıkhan'dan Gazze açıklaması: Hiç kimse kendini güvende hissetmemelidir Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını kınadı. Bakan Işıkhan, "Masum bir sivilin ya da bir bebeğin canının korunamadığı bir dünyada hiç kimse kendini güvende hissetmemelidir” dedi.
16.11.2023 Gündem
Bakan Işıkhan hedefi açıkladı: Sağlıklı ve huzurlu çalışma hayatını tesis etmek
Bakan Işıkhan hedefi açıkladı: Sağlıklı ve huzurlu çalışma hayatını tesis etmek Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, yeni çalışma alanlarının yeni güvenlik risklerini de beraberinde getirdiğini söyleyerek, "Hedefimiz, bu riskleri ülkemizde minimum düzeye indirmek, tek bir çalışanımızın dahi mesleği sebebiyle hayatını kaybetmediği, sağlıklı ve huzurlu bir çalışma hayatını tesis etmektir" dedi.
16.10.2023 Ekonomi
Kadınlar için en iyi işyerleri
Kadınlar için en iyi işyerleri Great Place To Work® tarafından açıklanan en önemli listelerden biri olan ve kadın çalışanlar için en iyi iş yerlerini gösteren Best Workplaces for Women Listesi açıklandı.
9.10.2023 Ekonomi
‘Küresel istihdam bölünmesi’ riski
‘Küresel istihdam bölünmesi’ riski Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO), pandeminin en kötü iki yılının ardından genç istihdamının küresel görünümünü inceledi. “Küresel istihdam bölünmesi” riskine işaret edilen çalışma, gençlerin işgücüne geçişinin ve piyasa içindeki hareketlerinin kolaylaştırılmasının hayati olduğunu ortaya koydu.
22.08.2023 Ekonomi
Bakan Işıkhan, ILO Genel Direktörü ile görüştü
Bakan Işıkhan, ILO Genel Direktörü ile görüştü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, G20 Çalışma ve İstihdam Bakanları Toplantısı’nda Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Genel Direktörü Gilbert Houngbo ile görüştü.
21.07.2023 Ekonomi
Bakan Işıkhan, 'G20 Çalışma ve İstihdam Bakanları Toplantısı'na katılacak
Bakan Işıkhan, 'G20 Çalışma ve İstihdam Bakanları Toplantısı'na katılacak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 20-21 Temmuz tarihlerinde Hindistan'ın Indore şehrinde düzenlenecek olan 'G20 Çalışma ve İstihdam Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere bugün Hindistan'a gidecek.
19.07.2023 Ekonomi
Gündelikçiler için fazla mesai talebi
Gündelikçiler için fazla mesai talebi Temizlik, yemek, çocuk bakımı, yaşlı ve hasta bakımı gibi hizmetleri veren ev işçilerinin, yaşlanan nüfusun da etkisiyle artması bekleniyor. Ev işçilerinin sayısının 1 milyonun üzerinde olduğu tahmin ediliyor. Birçok ev işçisi, kayıtdışı çalışıyor. Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Ofisi’nin çalışmasına göre, zararlı kimyasallara da maruz kalan ev işçileri “işçi” olarak tanınmak, fazli mesai ücreti ve yıllık izin istiyor.
14.06.2023 Ekonomi
Bakan Işıkhan, '111'inci Uluslararası Çalışma Konferansı'na video mesaj gönderdi
Bakan Işıkhan, '111'inci Uluslararası Çalışma Konferansı'na video mesaj gönderdi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Uluslararası Çalışma Örgütü'nün (ILO) 111'inci Uluslararası Çalışma Konferansı'na bir video mesaj gönderdi.
12.06.2023 Ekonomi
‘Çocuk işçiliğinin önüne geçilmeli’
‘Çocuk işçiliğinin önüne geçilmeli’ Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) verilerine göre dünyada 160 milyon çocuk işçi, TÜİK’in 2019 verilerine göre ise Türkiye’de 720 bin çocuk işçi var. Çocuk işçiler en çok sanayi ve tarım sektöründe faaliyet gösteriyor. Bu çocuk işçilerin yarısı ise ne yazık ki tehlikeli işlerde çalışıyor” dedi.
12.06.2023 Ekonomi
Bakan Bilgin: Çalışma sürelerini yeniden düzenlemek durumundayız
Bakan Bilgin: Çalışma sürelerini yeniden düzenlemek durumundayız Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Biz Türkler de çalışma hayatımızı modernize ederek çalışma sürelerinin yeniden daha insani şartlarda, emeğin verimliliğini birim verimliliğindeki artışı dikkate alarak yeniden düzenlemek durumundayız" dedi.
1.05.2023 Ekonomi
Eski Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü Başkanı Bustani: Irak Savaşı'nı önleyebilirdik
Eski Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü Başkanı Bustani: Irak Savaşı'nı önleyebilirdik Jose Mauricio Bustani için konu hiçbir zaman kapanmadı: 77 yaşındaki Brezilyalı eski diplomat, Irak Savaşı'nın 20. yılında, hala bu savaşı engelleyecak bir rol oynayabileceği fikrinin ağırlığıyla yaşıyor.
20.03.2023 Dünya
Bölgede 31 gezici kütüphane var
Bölgede 31 gezici kütüphane var Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü’nün gezici kütüphaneleri, depremzede çocukların yaşadıkları olumsuz süreci atlatmalarına yardımcı olmak için deprem bölgesinde hizmeti sürdürüyor.
3.03.2023 Gündem
Çalışanın ‘sözünün kesilmesi’ mobbing
Çalışanın ‘sözünün kesilmesi’ mobbing Çalışma yaşamında şiddet ve tacizin önlenmesine ilişkin rehber hazırlayan ILO Türkiye Ofisi, çalışana anlamsız işler verilmesi, yapılan işin sürekli eleştirilmesi, sözlerinin kesilmesinin mobbing sayıldığını belirterek, bu davranışlara uğrayanların haklı fesih ve tazminat hakkı olduğunu kaydetti.
1.12.2022 Gündem
Güçlerimizi birleştirelim harekete geçelim
Güçlerimizi birleştirelim harekete geçelim Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women) Türkiye Ülke Direktörü Asya Varbanova, 16 Günlük Aktivizm Kampanyası kapsamında herkesi kadınlara ve kız çocuklarına yönelik şiddete karşı durmaya, güçleri birleştirmeye ve harekete geçmeye davet etti.
25.11.2022 Gündem
ILO, madenlerdeki iş güvenliği konusunda uyardı: Yaralanma olmayan afetler bildirilmiyor
ILO, madenlerdeki iş güvenliği konusunda uyardı: Yaralanma olmayan afetler bildirilmiyor Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Genel Direktörü Gilbert Houngbo, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a mektup yazarak Bartın’daki maden faciasından dolayı taziyelerini ve dayanışma mesajını iletirken, madenlerdeki iş sağlığı ve güvenliği koşullarının iyileştirilmesi için desteğe hazır olduklarını da bildirdi.
23.10.2022 Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan taziye mesajlarına teşekkür
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan taziye mesajlarına teşekkür Bartın'ın Amasra ilçesindeki maden ocağında meydana gelen patlama nedeniyle birçok ülkeden liderler Türkiye'ye taziye mesajları gönderdi. Aralarında Rusya, Azerbaycan, Hollanda, İspanya, Ukrayna, Katar, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, KKTC, Yunanistan, Pakistan, Tacikistan, Gürcistan, Macaristan, Filistin, Gine Bissau, Belarus, Libya ve Ürdün'ün bulunduğu pek çok ülkenin devlet ve hükümet başkanı, Bartın'daki maden ocağında meydana gelen patlamada hayatını kaybedenler için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a başsağlığı mesajı gönderdi.
15.10.2022 Siyaset
İşte kadınların hızlı yükselişi
İşte kadınların hızlı yükselişi Kadınları iş dünyasında kritik pozisyonlara yükselmekten alıkoyan görünmez engellere ‘cam tavan’ adı veriliyor. Halbuki Uluslararası Çalışma Örgütü’ne (ILO) göre yönetiminde toplumsal cinsiyet çeşitliliğini izleyen yani liderlik pozisyonlarında kadınlara da yer veren şirketlerin çoğunluğu yüzde 10 - 15 arası kâr artışı elde edebiliyor. Data Expert’in katkılarıyla Türkiye’nin önde gelen bazı firmalarının üst düzey yöneticileriyle toplumsal cinsiyet eşitliğinin daha güçlü tesis edilmesi için yapılabilecekleri konuştuk...
7.10.2022 Milliyet Executive
DSÖ ve ILO iş yerlerinde ruh sağlığı sorunları için yeni önlemler çağrısı yaptı
DSÖ ve ILO iş yerlerinde ruh sağlığı sorunları için yeni önlemler çağrısı yaptı Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ve Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO), çalışan nüfusun akıl sağlığı kaygıları konusunda somut adımlar atılması çağrısında bulundu.
28.09.2022 Dünya
‘Yoksulluğu kimse istismar edemeyecek’
‘Yoksulluğu kimse istismar edemeyecek’ CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Aile Destekleri Sigortası’nı hayata geçireceklerini belirterek “Ön gördüğümüz düzenleme ile yoksulluğu artık bu ülkede hiçbir siyasal parti istismar konusu yapamaz. Kişi yoksulsa sosyal devletin koruması altında olsun” dedi.
19.09.2022 Siyaset
‘Kadınlar için daha çok ve daha iyi işler’
‘Kadınlar için daha çok ve daha iyi işler’ Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Ofisi, ev işçilerinin sorunlarına ve hak arayışına dikkat çekerek ILO’nun 189 Sayılı Ev İşçileri için İnsana Yakışır İş Sözleşmesi’nin desteklenmesi çağrısında bulunuyor.
11.07.2022 Ekonomi
ILO’dan çıraklık alarmı
ILO’dan çıraklık alarmı ILO, Türkiye’deki çıraklık sistemini incelediği raporunda çırakların uzun çalışma saatlerine ve iş güvenliği tehlikelerine maruz kaldığını yazdı.
22.06.2022 Ekonomi
İşte başarıya zemin hazırlayan ‘10 İlke’
İşte başarıya zemin hazırlayan ‘10 İlke’ İş stratejilerine ve prosedürlerine BM Global Compact’in ‘10 İlke’sini dahil eden şirketler sadece insanlar ve gezegen için temel sorumluluklarını korumakla kalmaz, aynı zamanda uzun vadeli başarı için zemin hazırlar.
21.06.2022 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Uluslararası Çalışma Örgütü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.