Undp

Undp

Son dakika UNDP haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan UNDP gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan UNDP haber sayfamızda...

Undp

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 517 undp haberi bulunmuştur.
Kadın girişimciliğine Türk Telekom’dan dijital katkı
Kadın girişimciliğine Türk Telekom’dan dijital katkıTürk Telekom “Hedefi Olan Kadına İnternetle Hayat Kolay” projesiyle bugüne kadar 5 bin kadına ulaştı
5.12.2021Ekonomi
Eylem çağrısı
Eylem çağrısıSertab Erener, ‘Kim Dur Diyecek?’ adlı şarkıdaiklim değişikliği, yoksulluğa son vermek ve gezegenleri korumak için acil eylem çağrısı yapıyor
13.11.2021Cadde
Sertab Erener'den yeni şarkısında gezegeni kurtarmak için acil eylem çağrısı
Sertab Erener'den yeni şarkısında gezegeni kurtarmak için acil eylem çağrısıEurovision birincisi sanatçı Sertab Erener, "Who's Gonna End?" (Kim Dur Diyecek) adlı yeni şarkısında iklim değişikliğiyle mücadele etmek, yoksulluğa son vermek, eşitliği desteklemek ve gezegeni korumak amacıyla herkesin güç birliği yapması için acil eylem çağrısında bulundu.
11.11.2021Kültür Sanat
Ayancık’ta keten kültürü
Ayancık’ta keten kültürü‘Ayancık’ta Ketenin Yolculuğu’ projesi, T.C. Kültür veTurizm Bakanlığı, UNDP ve Anadolu Efes iş birliğiyle gerçekleştirilen ‘Gelecek Turizmde’ kapsamında hayata geçirildi.
11.11.2021Cadde
Kılıçdaroğlu'dan Kanal İstanbul açıklaması
Kılıçdaroğlu'dan Kanal İstanbul açıklamasıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, " Kanal İstanbul ihalesini hiç kimse almayacak. Alan olursa çok ağır bedeller ödeyecektir" dedi.
5.11.2021Siyaset
Kadınlar, sürdürülebilir turizmde yeni rotayı keten ipliğiyle dokuyor
Kadınlar, sürdürülebilir turizmde yeni rotayı keten ipliğiyle dokuyorSinop’un Ayancık ilçesi, Gelecek Turizmde programı kapsamında gerçekleştirilen “Ayancık’ta Ketenin Yolculuğu” projesi ile sürdürülebilir turizmin yeni rotalarından biri olmaya hazır. Proje ile, Ayancık’ın keten bezi ve keten ipi yapma sanatının yeniden canlandırılması, bölgenin coğrafi işaretli Ayancık keteni kültürel mirasının korunması ve bölgenin kültürel ve doğal değerleriyle sürdürülebilir turizme kazandırılması hedefleniyor.
4.11.2021Yaşam
TBMM’den kadın CEO’lara davet
TBMM’den kadın CEO’lara davetTBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu bünyesinde kadın istihdamının artırılmasına yönelik alt komisyonun ilk toplantısı dün gerçekleşti.
4.11.2021Ekonomi
Küresel emisyonlardaki artış alarm veriyor
Küresel emisyonlardaki artış alarm veriyorKüresel sera gazı emisyonlarının yüzde 78'inden sorumlu yaklaşık 135 ülke net sıfır emisyon hedeflemesine rağmen, emisyonlardaki artış, taahhütlerin eylemlere aynı şekilde yansımadığını gösteriyor.
30.10.2021Ekonomi
Mert Fırat: Tek özel hayatım çocuk
Mert Fırat: Tek özel hayatım çocukDrama-belgesel filmi 'Into Dust’ın Türkiye gösterimi, geçtiğimiz gün Emirgan Sakıp Sabancı Müzesi’nde gerçekleşti. Etkinliğe UNDP İyi Niyet Elçisi Mert Fırat da katıldı. Fırat, özel hayatıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
28.10.2021Cadde
Küresel  iklim krizi belgesel oldu
Küresel iklim krizi belgesel olduGrundfos Vakfı’nın gerçek bir hayat hikayesinden esinlenerek hayata geçirdiği drama-belgesel filmi ‘Into Dust’ın dünya çapındaki prömiyerinin Türkiye gösterimi Emirgan Sakıp Sabancı Müzesi’nde gerçekleşti.
28.10.2021Cadde
Karadağ’da elektrikli araç şarj istasyonu atağı
Karadağ’da elektrikli araç şarj istasyonu atağıSürdürülebilir ve yenilikçi bakış açısıyla büyümeye devam eden Zorlu Enerji, Zorlu Energy Solutions (ZES) markası ile Türkiye’nin 81 ilinde kurduğu Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Ağından edindiği tecrübe ve bilgi birikimini Avrupa’nın dört bir yanına taşımak için çalışmalarına hızla başladı.
25.10.2021Vitrin
Şahika Ercümen'in hedefi yine rekor
Şahika Ercümen'in hedefi yine rekorMilli dalışçı Şahika Ercümen, 100 metre ile kadın ve erkeklerde dünya rekoru kırmayı deneyecek.
25.10.2021Diğer
Emine Erdoğan'dan, Sıfır Atık Zirvesi 2021'e videolu mesaj: Tüm girişimlerin yanında olacağım
Emine Erdoğan'dan, Sıfır Atık Zirvesi 2021'e videolu mesaj: Tüm girişimlerin yanında olacağımEmine Erdoğan, küresel ısınmanın sadece insan yaşamını değil, bütün ekosistemi etkilediğini ve tabiatın dengesini bozduğunu belirterek, "Birçok canlı türü yok olmakta, emanet aldığımız dünya, çocuklarımıza eksilerek kalmaktadır. Dünya bir bütün. Biz, insanoğlu da onun emanetçisiyiz. Yüksek bir çevre ahlakıyla onu korumalı, emaneti eksiksiz teslim etmek için etkin çevre politikaları geliştirmeli ve uygulamalıyız." dedi.
15.10.2021Haberler
Emine Erdoğan'dan, Sıfır Atık Zirvesi 2021'e videolu mesaj: Tüm girişimlerin yanında olacağım
Emine Erdoğan'dan, Sıfır Atık Zirvesi 2021'e videolu mesaj: Tüm girişimlerin yanında olacağımEmine Erdoğan, küresel ısınmanın sadece insan yaşamını değil, bütün ekosistemi etkilediğini ve tabiatın dengesini bozduğunu belirterek, "Birçok canlı türü yok olmakta, emanet aldığımız dünya, çocuklarımıza eksilerek kalmaktadır. Dünya bir bütün. Biz, insanoğlu da onun emanetçisiyiz. Yüksek bir çevre ahlakıyla onu korumalı, emaneti eksiksiz teslim etmek için etkin çevre politikaları geliştirmeli ve uygulamalıyız." dedi.
15.10.2021Siyaset
EGİAD Melekleri’nden ‘Döngüsel Ekonomi’ye yatırım
EGİAD Melekleri’nden ‘Döngüsel Ekonomi’ye yatırımEge Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD), özellikle Avrupa Birliği üyesi ülkelerde yavaş yavaş devreye giren Döngüsel Ekonomi’nin EGİAD üyesi işletmelerde de uygulanabilmesi için harekete geçti.
12.10.2021Ege
Köyceğiz Aromatik Bitkiler Evi ile Muğla ziyaretçilerini bekliyor
Köyceğiz Aromatik Bitkiler Evi ile Muğla ziyaretçilerini bekliyorTürkiye’nin 16’ıncı sakin şehri olan Muğla’nın Köyceğiz ilçesi, Gelecek Turizmde programı kapsamında kurulan Aromatik Bitkiler Evi’yle bölgenin aromaterapi merkezi olmaya hazır. Ağustos ayında orman yangınları yaşanan ilçe, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Anadolu Efes ortaklığında yürütülen Gelecek Turizmde programının yeni rotalarıyla turizmin yeniden canlanmasına katkı sağlamak hedefleniyor. Köyceğiz Aromatik Bitkiler Evi’yle, tıbbi ve aromatik bitki zengini ilçenin, dünyada trend haline gelen aromaterapi turlarının yeni rotası olması hedeflenirken Köyceğizli kadınların da turizmden gelir elde etmesi amaçlanıyor.
3.10.2021Yaşam
Türkiye - İran sınırında başladı! Hepsi temizlenecek
Türkiye - İran sınırında başladı! Hepsi temizlenecekTürkiye'nin en doğusundaki İran sınırında bulunan 80 bin anti personel mayınının temizlenmesine başlandı.
28.09.2021Gündem
Türkiye’nin ‘iklim elçileri’ yetişiyor
Türkiye’nin ‘iklim elçileri’ yetişiyorÜlkemizde ilk iklim ve çevre eğitimi başlıyor. Darüşşafaka Ortaokulu’nda ay sonunda uygulamaya başlayacak eğitimle Türkiye’nin ‘iklim elçileri’ yetiştirilecek
19.09.2021Gündem
Hayallerin gerçek olduğu köy
Hayallerin gerçek olduğu köySimay Dinç ve kardeşi Eray hayallerinin peşinden giderek küçük bir köyü kocaman bir dünyayı içine alan sanat köyüne dönüştürdüler. Babalarının hikâyesinden aldıkları ilhamla imkânı olmayan çocukların yarınları için şans sunan bu iki gencin yaptıkları gelecek adına umut duymamızı sağlıyor
29.08.2021Kültür Sanat
Turizm yatırımları için enerjik hamle
Turizm yatırımları için enerjik hamleEnerjisa, Sabancı Üniversitesi ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ortaklığı, Türkiye’nin birçok farklı bölgesini sürdürülebilir turizm merkezine dönüştürmeye soyundu
17.08.2021Ekonomi
“Bu ilgiyi sezon açıldığında canlı tutmalıyız”
“Bu ilgiyi sezon açıldığında canlı tutmalıyız”Giovanni Guidetti, “Voleybol ülkesi olmak için istikrarlı bir başarı yakalamalı, gençlere rol model olacak sporcular çıkarabilmeli, taraftar kültürü oluşturabilmek için mevsimselliğin ötesine geçmeliyiz. Bu ilgiyi sezon açıldığında da canlı tutmalıyız” diyor
15.08.2021Pazar
Çeşme’nin güvenliği işbirliğiyle sağlanacak
Çeşme’nin güvenliği işbirliğiyle sağlanacakİçişleri Bakanlığı koordinasyonunda, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen “İç Güvenlik Sektörünün Sivil Gözetiminin Güçlendirilmesi Projesi’nin 3. aşaması kapsamında, “İnsan Odaklı Güvenlik ve Sivil/Demokratik Gözetim Eğitimi” toplantısı, 6-7 Ağustos tarihlerinde, Çeşme’de gerçekleştiridi.
9.08.2021Ege
Sivil topluma dijital destek
Sivil topluma dijital destekKoç Holding, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Koç Üniversitesi Girişimcilik Araştırma Merkezi (KWORKS) işbirliğiyle hayata geçirilen BOOST Sivil Toplum Teknoloji Hızlandırma Programı’nda ilk aşama tamamlandı.
16.07.2021Ekonomi
Cam tavan ve duvar kadınları engelliyor
Cam tavan ve duvar kadınları engelliyorAraştırmaya göre tüm dünyada kadınlar çalışma hayatında liderlik konumuna yükselirken ‘cam tavan’ engeliyle karşılaşıyor... Kamu yönetiminde belirli çalışma alanlarına hapsedilen kadınlar cam tavanlara ek olarak bir de ‘cam duvarlar’a çarpıyor...
11.07.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Undp ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.