Kadın Girişimciler

Kadın Girişimciler

Son dakika kadın girişimciler haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kadın girişimciler gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kadın girişimciler haber sayfamızda...

Kadın Girişimciler

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 851 kadın girişimciler haberi bulunmuştur.
Kuaförlüğü bırakıp çiftçi oldu! 'Metropol bir şehirde köy hayatı yaşıyorum'
Kuaförlüğü bırakıp çiftçi oldu! 'Metropol bir şehirde köy hayatı yaşıyorum'Tuzla’nın Postane Mahallesi’nde çiftçilik yapan 28 yaşındaki Meral Bilgin, azmi ve hayat hikâyesiyle herkesi kendisine hayran bırakıyor. 2 sene önce kadın kuaförlüğü yaparken ani bir kararla çiftçiliğe başlayan Bilgin, tohum üretiyor, saksıya tohum ekiyor, bitkileri suluyor ve elleriyle gübre poşetliyor. Tuzla Belediyesi’nin kadın girişimcileri destekleme programına katılarak hayatını değiştiren Bilgin, "İnsanların isteyip elde edemeyeceği bir yerdeyim. Metropol bir şehirde köy hayatı yaşıyorum" dedi.
15.05.2022Gündem
Bakan Dönmez, sahurda gençlerle bir araya geldi
Bakan Dönmez, sahurda gençlerle bir araya geldiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, sahurda gençlerle bir araya geldi, onların sorularını cevapladı, tavsiyelerde bulundu
23.04.2022Gündem
Başkandan  kalpli mesaj
Başkandan kalpli mesajTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurten Öztürk, sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğrafla dikkat çekti.
22.04.2022Cadde
Emine Erdoğan kadın girişimcileri iftarda ağırladı
Emine Erdoğan kadın girişimcileri iftarda ağırladıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, kadın girişimcileri, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Devlet Konukevi'nde iftarda ağırladı.
20.04.2022Haberler
Özge Özder'den Sinan Güleryüz ve Eva Luna açıklaması
Özge Özder'den Sinan Güleryüz ve Eva Luna açıklamasıOyuncu Özge Özder (44) ile Sinan Güleryüz (36), 2018 yılında nikâh masasına oturmuş, Şubat 2021'de kızları Eva Luna'nın doğumuyla ilk kez anne ve baba olma mutluluğu yaşamışlardı. Ünlü çift, mutlu birlikteliğiyle sık sık magazin gündeme geliyor. Son olarak Etiler'de görüntülenen Özder, müzisyen eşi ve kızlarıyla ilgili soruları cevapladı.
21.04.2022Cadde
Startup yatırımında rekora devam
Startup yatırımında rekora devamTürkiye’de startup ekosistemi yatırım rekoru kırmaya devam ediyor. Bu yılın ilk çeyreğinde 49 yatırım turunda 1 milyar 273 milyon dolarlık yatırım yapıldı. Startupwatch rakamlarına göre bu rakam tüm zamanların en iyi çeyrek tutarı oldu. Yatırımların yüzde 90’ı üç girişimde toplandı. Getir (768 milyon dolar), Dream Games (255 milyon dolar) ve Insider (121 milyon dolar).
15.04.2022Ekonomi
Üniversite yıllarında başladığı ticareti, Trendyol sayesinde büyüterek dünyaya açıldı
Üniversite yıllarında başladığı ticareti, Trendyol sayesinde büyüterek dünyaya açıldıÜniversite yıllarında sosyal medya üzerinden kıyafet satışına başlayan Trabzonlu Şüheda İbrahimağaoğlu, artık Trendyol sayesinde daha büyük kitlelere ulaşabiliyor. Serüvenine küçük bir odada başladığı belirten Şüheda büyük bir mağaza açarak kadın istihdamına destek vermeyi hedefliyor.
27.04.2022Kobi
Doğa dostu üründe köprü kuruyor
Doğa dostu üründe köprü kuruyorTüketicinin sürdürülebilir ürünlere ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla kurulan online pazaryeri Createrra, etik üretim anlayışını benimsemiş doğa dostu markaları tüketiciyle buluşturuyor.
12.04.2022Ekonomi
Unicorn değil zebra olmak istiyoruz
Unicorn değil zebra olmak istiyoruzMelis Abacıoğlu / Wellbees Kurucusu
11.04.2022Ekonomi
Havaya yazıyor
Havaya yazıyorHem havacılık, hem de yazılım... İki erkek egemen sektörde başarı hikâyesi yazan bir kadın girişimci, Nur Gökman... Havacılık yazılımı konusunda dünyada söz sahibi olan Gökman’ın firması Hitit’in çözümlerini 50 havayolu, 300 havalimanı ve 70 bin seyahat acentesi kullanıyor. Cirosu ise 14.4 milyon doları buldu
‘Kız Kardeşim’de hedef 700 bin kadın
‘Kız Kardeşim’de hedef 700 bin kadınTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Habitat Derneği ve Coca-Cola Türkiye ortaklığında, kadınların ekonomik hayata katılımını desteklemek amacıyla yürütülen Kız Kardeşim Projesi’nin 700 bin kadına ulaşmayı hedeflediği açıklandı.
3.04.2022Ekonomi
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'tan süresiz nafaka açıklaması!
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'tan süresiz nafaka açıklaması!Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık CNN Türk canlı yayınında açıklamalarda bulunuyor. Bakan Yanık süresiz nafaka ile ilgili önemli mesajlar verdi.
2.04.2022Haberler
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'tan süresiz nafaka açıklaması!
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'tan süresiz nafaka açıklaması!Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık CNN Türk canlı yayınında açıklamalarda bulundu. Bakan Yanık süresiz nafaka ile ilgili önemli mesajlar verdi. İşte detaylar...
2.04.2022Ekonomi
Kız Kardeşim kadınlarına destek ikiye katlandı
Kız Kardeşim kadınlarına destek ikiye katlandıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Habitat Derneği ve Coca-Cola Türkiye ortaklığında, kadınların ekonomik hayata katılımını desteklemek amacıyla yürütülen Kız Kardeşim Projesi’nin 700 bin kadına ulaşmayı hedeflediği açıklandı.
2.04.2022Vitrin
‘Kız Kardeşim’ projesi Birleşmiş Milletler’de anlatıldı
‘Kız Kardeşim’ projesi Birleşmiş Milletler’de anlatıldıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Habitat Derneği ve Coca-Cola Türkiye katkılarıyla yürütülen Kız Kardeşim Projesi, ikinci kez, iyi örnek projesi olarak, Birleşmiş Milletler’in merkezinde düzenlenen Kadının Statüsü Komisyonu'nun (KSK) 66’ncı oturumunda anlatıldı.
18.03.2022Ekonomi
Bakan Yanık: Kooperatifçilik sistemi kadınların ekonomik yönden kalkınmasını destekliyor
Bakan Yanık: Kooperatifçilik sistemi kadınların ekonomik yönden kalkınmasını destekliyor Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, New York’ta Birleşmiş Milletler 66’ncı Kadının Statüsü Komisyonu Türkiye Yan Etkinliği: “Kadınların Kooperatifler Yoluyla Güçlendirilmesi” konulu çevrimiçi olarak düzenlenen toplantıda, “Kooperatifçilik sistemi kadınların ekonomik yönden kalkınmasını destekliyor” dedi.
17.03.2022Siyaset
Bizimizmir Magazin’in son sayısı raflarda
Bizimizmir Magazin’in son sayısı raflardaBizimİzmir Magazin, mart sayısı kitap marketlerde yerini aldı. Abonelerinin yanısıra App Store ve Google Play ile tüm dünyaya ulaşan dergi, Kadınlar Günü’nden yola çıkarak tamamen kadınlara tahsis edildi.
15.03.2022Ege
SEPHORA’dan kadın girişimcilere destek
SEPHORA’dan kadın girişimcilere destekSephora ile Güzellik Sektöründeki Kadın Girişimciler ve Güçlü Markaları ile Tanışma Zamanı...Güzelliğin sınır tanımayan gücü Sephora, kadın girişimcileri destekleyen KAGİDER iş birliği ile hayata geçirdiği ‘Kozmetik ve Güzellik Sektöründe Kadın Girişimcileri Geliştirme Hızlandırma Programı’ındaki beş güçlü marka olan Bade Natural,Cosmed, Feu du Ciel, Mellys’ Nature ve The Sim Co.’nun ürünlerini artık sephora.com.tr ve Sephora Mobil Uygulaması üzerinden güzellik tutkunlarıyla buluşturuyor.
12.03.2022Advertorial
Kadınlar dijital oyuna geldi!
Kadınlar dijital oyuna geldi!Dijital oyun dünyasında kadınların oranı artıyor. Türkiye’de 36 milyon oyuncu arasında kadınların oranı yüzde 46’lara çıkarken, oyun geliştirici ve oyun stüdyosuna ortak olan kadın sayısı da yükseliyor.
12.03.2022Ekonomi
İzmirli firmalara eşitlik yıldızı geliyor
İzmirli firmalara eşitlik yıldızı geliyorKoordinatörlüğü İzmir Ticaret Borsası (İTB) tarafından yürütülen TOBB İzmir Kadın Girişimciler Kurulu, toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda yeni farkındalıklar yaratmak amacı ile “İzmir Eşitlik Yıldızlarını Arıyor” projesini başlatıyor.
9.03.2022Ege
Ödül gecesi
Ödül gecesiSalihli Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu, girişimcilik ve onur ödüllerini takdim etti. Ayşe Canıtez, Fatma Özer, Sultan Özer, Fatma Kara’ya Kadın Girişimcilik; Figen Ezen’e Onur Ödülü ve Selma Yağcıköse’ye de Genç Girişimcilik ödülü sunuldu.
9.03.2022Ege
Bir yılda bin kadına ulaştı
Bir yılda bin kadına ulaştıTrendyol ve KAGİDER (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği) Türkiye’nin dört bir yanındaki kadınları dijital ekonomiye kazandırmak için geçtiğimiz yıl başlattıkları ‘Gelecek Kadınların’ programını büyütmeye devam ediyor. Bir yılda binden fazla kadının girişimcilik ve e-ticaret eğitimleri aldığı programda 3 yılda 3 bin kadına ulaşılması hedefleniyor. ‘Gelecek Kadınların’ programının ilk yıl sonuçları açıklandı.
9.03.2022Ekonomi
Kadın girişimciler için avantajlı kredi veriyor
Kadın girişimciler için avantajlı kredi veriyorVakıfBank, Dünya Bankası ile imzaladığı kaynak temini anlaşması kapsamında salgından etkilenen kadın girişimcilere ve işletme sahiplerine avantajlı koşullarda kredi sunduğunu duyurdu.
9.03.2022Ekonomi
Kadınlara ilham olacak
Kadınlara ilham olacakİstinyePark İzmir, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde birçok etkinliğe ev sahipliği yapacak. Sergiler açılacak, girişimci kadınlar başarı hikâyelerini anlatacak...
7.03.2022Ege
Kadın girişimcilere Paraşüt kampanyası
Kadın girişimcilere Paraşüt kampanyasıBulut tabanlı ön muhasebe programı Paraşüt, Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kadın girişimcilere özel bir kampanya başlattı. Buna göre mart ayı boyunca Paraşüt’e abone olan girişimci kadınlara 3 aylık ek kullanım süresi hediye edilecek.
6.03.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Kadın Girişimciler ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.